Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

daniel.98

Pan Fincher opět nezklamal. Tak temné, napínavé thrillery neumí nikdo líp než on. A k tomu všemu Jodie Foster - to je jako třešnička na dortu. Thrillery pana Finchera zůstanou velmi dlouhou dobu vůbec tím nejlepším co můžeme v kinematografii najít. ()

AndrewNewman

V podstate je to skvelý thriller lenže od Finchera vždy čakáte veľmi veľa a aj keď Úkryt ponúka skvelé herecké obsadenie,desighn a kameru,nič to vo vás nezanechá,pretože thrillerov s takýmto konceptom je hojne a ak by to nebol Fincherov film ,tak by zrejme zapadol prachom. ()

Oliwander

Člověk úplně žasne nad dílem, které kameramani na povely David Finchera zvládli. Ať už se jedná o reálné nebo jen ty počítačové, všechny záběry jsou na jedničku. To jak kamera prolétá celým domem je fascinující a divák si pak bez zbytečných střihů připadá mnohem blíže akci. Napínavý děj, který vás dostane. ()

dudo24

Super film. Veľmi dobré obsadenie. Jedinú pripomienku mám k tomu baráku. Aký chorý človek by chcel bývať v niečom takom? ()

Gortyna

A proč si vlastně ta osamělá paní s dcerkou zakoupila tak velikánský byt? Ten jeden pán byl v závěru namaskovaný tak, jako Boris Hybner ve svých nejlepších číslech. A ten pán s přidrátovanou pistolkou byl ještě lépe namaskovaný. Ale jinak jako sobotní večerní zábavy dobrý. ()

fimler

Sakra....originální, estetické, napínavé, perfektně zrežírované. Prostě můj oblíbenec Fincher se zase strefil do černé a natočil něco úžasného. Thriller jak si ho já představuji. Foster bezvadně sedí do své role ustarané matky a musím vypíchnout i Whitakera. Nechápu jediné, jak to může mít tak málo procent? ()

PTomA

Nadprůměrný thriller s dobrým castingem, skvělou kamerou (ty různý průlety!), ale s mnoha logistickými děrami a celý film jsem měl fakt všechny postavy na salámu. 6.5/10 ()

Natalia_Budz

(Obsahuje na konci nepatrný malý spoiler) Obsazení, výkony, kamera a detaily, scénář, všechno výborné. Burnhama (Forest Whitaker) mi bylo až líto. Mladinká Kristen Stewart se mi tady moc líbí! mnohem více, než dnes. Jodie Foster to zahrála taky dobře, moc si nedokážu místo nich představit Nicole Kidman a Hayden Panettiere které byly původním záměrem. Jediné, čemu moc nerozumím je konec. David Fincher napsal za 6 dní skvělý propracovaný scénář ale konec pokazí. Tento snímek si zasloužil buď kvalitní zakončení nebo otevřený konec-čili bez scénky na lavičce. ()

Elessar.

Film kde netreba mnoho exteriérov. Pri zaujímavom príbehu si vystačia aj s málom. Ozaj to tu istotne veľa krát obolo, o tom potom, ale ja som si film neskutočne užila, postavu Jareda Leta predovšetkým. A rozhodne to nepatrí ani k nejakým najlepším Fincherovkám, skôr naopak, ale atmošku to má riadnu, síce neviem,načo je komu taký dom, v živote by som nechcela také monštrum upratovať... Pre Finchera mám rozhodne slabosť a ukňúráný Leto je TOP ()

J.Mayen

Lesbicka Jodie a jeji dcera zazivaji teror pod taktovou Foresta Whitakere a Dwighta Yoakama. Ne uplne blby napad pro film, naopak clovek se bavi a postupne pozoruje jak jindy velmi drsny Forest (obvzlaste ve filmu Experiment) roztava a zacina chapat, ze to co delaji neni uplne v okeji. Jedna z mala Fincherovych tref, kterym dokazal upoutat moji pozornost. ()

wowylgu313

Na ten rok je to kvalitní tvorba. To byla taková ta doba kdy z toho ještě nebylo ohrané klišé a dalo se na to ještě koukat. Určitě by se tu našlo pár scén, které vytvářejí otazník a nedostaneme odpověď. No dneska by se to ohodnotilo jinak, kultovka z toho nebude. Přijatelný drama, kde bych klidně ještě přidal. Dávám 60-65% ... Není tu moc co řešit, jednohubka, když není nic jiného prostě. Fascinující bylo vidět hodně mladého Jareda. Vůbec jsem nevěděl že v něčem takovém hrál i když byl na ránu hned ze startu jakožto "big" gauner. ()

chucky

Trošičku přehnané, ale dozajista ne špatné. Atmosféra filmu je na dobré urovni k dokonalosti a Jodie Foster opět dokazuje, že ještě nepatří do železa....... ()

TesterX

Slabsi fincherovka co se tyce dejove stranky. Nebyt viditelneho rukopisu rezisera, efektne dlouhych kamerovych pruletu a skvele Jodie Foster, asi bych se vetsinu casu nudil. ()

wir2k

David Fincher je fakt machr málo kdo by se dokázal s tímto "komorním" dramatem vypořádat tak aby bylo po celou dobu na co se dívat a stále přetrvával pocit napětí a obav. Celkové hodnocení trochu sráží můj odpor k Jodie Fosterové jejíž hysterický strach sem nějak nemohl překousnout. Taky bych rád vyzdvihl výkon Foresta Whitakera jehož postava mi byla během filmu čím dál více sympatická a na konci jsem mu i fandil:-) ()