Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

showxman

David si na sebe ušil bič jeho předchozími filmy, i přesto je ale Panic room nadprůměrný thriller s napínavou atmosférou a "hravou" kamerou. ()

Rssa

Kvalitní thriller se spoustou nápadů, režisérské exibice a kamerových průletů. Zápletka se zdá jednoduchá, ale Fincher z ní dokázal vytěžit maximum. Herci dobří, ale zase nečekejte nějaké exibice, hrají přesně to, co mají. 80 % ()

Paity

Nemám rád Jodie Foster a ta její super otravná přemoudřelá dcera je také něco. Přesto dávám pět hvězdiček, protože jen ta kamera zaslouží max. hodnocení. Námět je také hodně originální + můj oblíbenec Forest Whitaker v pozici kladného padoucha, to je prostě lahůdka. ()

AdamesWWE

[9/10] Tak po strašne dlhej dobe som si rozhodol zopakovať Panic Room a je to za plný počet. Reálny, dejovo mimoriadne svižný a napínavý film. Je tu až prekvapivo gradujúci príbeh, velmi dobre spracovaný a napísaný. Síce to má jednoduchú pointu, ale jednotlivé scény sú velmi dobré a po celú dobu je radosť sa nato pozerať. Výbornú thrillerovú atmosféru pekne dokresluje aj klasická no stále dobrá hudba. Jodie Foster ma bavila, je tu sympatická, jej filmová dcéra je pre potreby filmu dostačujúca. Aj záporáci ma zaujali, ale obvzlášť perfektný Forest Whitaker, ktorý najviac exceluje z celého hereckého obsadenia. Kritizovať nemám čo, po všetkých stránkach vydarený a skvelý thriller. ()

SpaceOdyseus

Zde si me Fincher ziskal uz jen premisou. Mam slabost pro casem a prostorem omezene thrillery. A to jsem presne dostal: klaustrofobickou atmosferou nabity film, ktery je technicky brilantni. ()

ChrisBa

Neznášam, keď je film stupídny. A nečakal som, že aj tento film od Finchera takýmto bude. Bohužiaľ napriek dobrému nápadu a zaujímavým hercom film pôsobí v dôsledku tejto stupídnosti dosť Béčkovo. Trochu Spolierov.. Hlavnú hrdinku napadne možnosť vyjsť z miestnosti po mobil kým sú zlodeji na dolnom poschodí. Ale následne keď v Panic room nemá signál, tak jej už nenapadne vyjsť z miestnosti a zavolať 911 pokým sú zlodeji úplne dole, čo vidieť na kamerách z miestnosti pričom by jej asistovala dcéra. Prečo? Prečo takéto stupidity nám Fincher servíruje? Nehovoriac o tonách klisé ako to, že v uzavretej miestnosti musí byť niekto chorý, aby potreboval lieky, ktoré tam nemá, že zlodejov nenapadne rozbiť kamery atď.. no každopádne sklamanie a úplne priemerný film.. ()

abysser

Dvě ženské ve velkém domě! Člověk by čekal opravdu velký dům s různými zákoutími a tajmenými chodbičkami a od toho se dovíjející scénář s mnohými zápletkami... Tento úkryt mě však moc nezaujal - průměrný triller. ()

Radim

Jodie Foster thriller nějak sluší a v kombinaci se skvělou réžií, scénářem, v dusné atmosféře opuštěného domu a s nádherně odporným Jaredem Leto máme film, který chytne a nepustí. ()

Káronoš

David Fincher je skvělí režisér a některak mě nezklamal, ikdyž se o žádné veledílo nejedná (pro mě zůstává ve stínu sedm,klub rváčů) za shlédnutí to OPRAVDU stojí. Skvělí scénář, který je doplnován bezvadnou režií a hereckými výkony bez větších chyb. Skvěle zahrál muj oblíbenec Jared Leto, akorát je fakt že když byl zabit tak jsem byl trochu sklamán a už šel film u mě o stupínek dolu. Pak samozřejmě Forest Whitaker zde taky odvedl kus práce, hlavně svím velkým "srdcem". O Jodie Foster ani nemluvě. Film mě poněkud zaskočil svím koncem, čekal sem na nějaké konečné zjistění nebo něco takového(alá monstrózní konec v sedm), toho sem se nedočkal ale presto velmy povedený kousek. Hodnocení:7/10 ()

kwoky

Pozor spoiler! Cekal jsem nejake prekvapive finale, ktere neprislo. Taky jsem nepochopil, proc tam policie nakonec vtrhla. Krome techto dvou veci je Ukryt v mych ocich dokonalym filmem. Perfektni napeti, herecke vykony (oci Fosterove byly naprosto fantasticke) i technicke zpracovani. BRAVO! ()

Ještěřák

Snímky Davida Finchera, prozatím nejlepšího režiséra 21. století, se budou jednou dělit na 'ty hodně dobré' a 'ty geniální'. Panic Room je přes magický námět a výbornou kameru zřejmě někde mezi, ale pátá hvězdička tam stejně na chvíli byla. Přemíra akce v poslední třetině filmu - na rozdíl od dvou hlavních hrdinek a pana Whitakera - nesluší. Rozhodně ne ztráta času. ()

Ondis

Thriller, ktrerej má šmrnc. Film bez hluchejch míst, s jednoznačným spádem. Sice se žádného úchvatného závěru nedočkáme, přesto musím film, ve kterém tradičně skvělými hereckými výkony potěšili Forest i Jodie, hodnotit nadprůměrně. ()

Haymar

Pro mě zatím asi nejslabší Fincherův kousek, ale i přesto rozhodně nadprůměrný thriller, kde o napětí fakt není nouze! Navíc ten minimalizmus (pár místností, jeden "trezor" a všehovšudy 5 postav (+1 / -1)), kde vše funguje jak má - dobrá práce! A ty vynikající hrátky s kamerou (spousta makro záběrů a "průlety-skrz")... Bohužel dva podstatné nedostatky: Fosterová a Leto, které prostě nevydejchávám... Whitaker opět skvělý! ()

ondrula

Zatraceně dobrej film. Napětí se dá krájet, divák nemá šanci se nudit. Herecké výkony jsou excelentní a můj oblíbenec Forest Whitaker se přímo překonává. Co víc, film má tu nejlepší kameru, co jsem kdy viděl. Nádhera. ()

Schuldiner

Tak..je pravda, že to šlo udělat lépe. Vcelku kvalitní nápad, ale provedení malinko pokulhává. I tak jsem chtěl dát nejdříve 4*, ale přeci jen, když se nad tím zamyslím, by to bylo asi moc. Ale zas nemůžu říci, že jsem se nebavil, to rozhodně ne, film dokáže zaujmout, svou atmosféru má. Chtělo to možná trochu více propracovat jednání jednotlivých postav. A vymýtit těch několik nelogických momentů. K zasmání je scéna unikání Jodie s dcerou ve výtahu, kdy výtah jede opravdu pomalu a dům, který má tři patra, okupují lupiči, kteří jsou taky tři.. Přesto se jim podaří uniknout. Potom ještě ten úder velkou palicí do hlavy jednoho z lupičů, který padá přes zábradlí o patro níže, za několik vteřin je však zpět.. Tato postava byla zřejmě zapůjčena z nějakého sci-fi filmu. Když Jodie mluví mezi dveřmi s policisty, ten jeden jí přímo říká, ať dá nějaký signál, pokud se děje něco divného :-) To je opravdu velmi srandovní záležitost. Když už o tom mluví, nemusí mu snad nic naznačovat :-) Ale to je fuk, jak říkám, film mě bavil a o to asi jde... ()