Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

Mangano

Moje nejneoblíbenější Marvelovka. Je to nudná spleť digitálních efektů bez trochu zajímavějšího příběhu. Vykrádá to asi 110 filmů a skoro nic nového to nepřináší. Jednu hvězdu dávám alespoň za tu jiskřičku mystiky, co nezřetelně a marně poletavě plápolala napříč filmem. ()

Predator77

75 procent, i když to říkám nerad tak tahle první solový film doktora strange mě neskutečně bavil a když bych to měl porovnat ze solovkami ostatních hrdinů tak tady se do narozdíl od nich vyloženě povedlo !!! ()

PTuranyi

Doctor Strange je zvláštny prípad medzi superhrdinami. Hoci si tyká s Thorom, neoplýva žiadnymi superhrdinskými schopnosťami. Má síce talent ale je vlastne len čarodejom a svoje schopnosti získal usilovným štúdiom. Jeho príbeh je vlastne dospelou verziou Harryho Pottera. Harry však ponúka detskú hravosť a fantáziu. Doctor Strange ponúka mystiku, ezoteriku a nadupané špeciálne efekty. Benedict Cumberbatch si svoju úlohu užíva a jeho postava sa snaží byť sarkasticky vtipná čo sa aj miestami darí. 70% ()

Luke_1

Po dlouhé době Marvelovka se skvělým obrazem, zvukem, rolemi. Můžu jen doporučit. Jediné - bych dal za tu zápletku, na to jak dobře byla rozvinutá, skončilo to moc rychle. ()

Libb

Já nějak nevím. Začátek fajn, tak trochu jako doktor House v nejlepších letech, ale pak to šlo do kytek. Triky si člověk nevychutná, je to rychlé a zmatené a hlavně bez pravidel (a totální vykrádačka Inception). Nemám rád příběhy bez pravidel, autoři si pak můžou dovolit cokoliv a ani to nevysvělit. Hvězda navíc za první titulkovou scénu. Scény jsou tam dvě, neodcházet z kina! ()

Vojtalupinek

Byl jsem na mnohých marvelkách a očekával stejné zklamání, které přišlo, když byli herci příliš suší a bez sympatií. Ukázalo se ale, že Cumberbatch se do této role nesmírně hodil (opět ztvárnil intelektuála), film měl dobrý humor, akční a CGI na opravdu vysoké úrovni- doporučuji ve 3D. Film mě zaujal jak ze stránky dobrého scénáře, tak z hlediska obsazení, u kterého mě potěšil výběr Strangovi "kamarádky" Rachel McAdams jíž znám ze Sherlocka. Film by mohl být delší o prodloužení toho, jak se Strange učí dostávat do jiných realit, i přesto dávám pět hvězd. ()

house336

Nejsem nijak velký fanoušek světa superhrdinů a z té nabídky "souvisejících" filmů na záložce vpravo jsem viděl všehovšudy 2, ale Doctor Strange mě bavil. Přišlo mi pozoruhodné, že většina děje mi přišla taková trochu zrychlená, že toho mohlo být víc a přesto má film bezmála 2 hodiny, které utečou jakoby nic. Šel jsem na to především kvůli obsazení a to je určitě tahákem i jistotou celého filmu. Stejně tak akce a vizuál. na němž je vidět, že si tvůrci vyhráli a museli se skvěle bavit. Ten humor byl občas jako vystřižený z úplně jiného filmu, ale v porovnání s druhým Thorem. bylo ho s rozumem a rozhodně na něm nebyl ten scénář postavený. ()

Pignon

'Lidi se mým vtipům smějí. " "Vaši podřízení, že." Pohádka, popkulturní záliba ve východní mystice, boschův Faust a parádní záběry na njujiork. To Lambo a Jacques Lemans byly super sexy. Navíc vše s notnou dávkou nadsázky. ()

HMTD

Neskutečně, akční, hravé a kreativní. Stojí za to vidět už jen proto, že moc podobných filmů se vidět nedá. PS: už se těším až to vyjde na DVD protože v kině se to nedá kompletně pobrat, nevíte kam koukat dříve a spoustu drobností přehlédnete. ()

Sathine

Počátek se mi líbil a když recenze avizovaly, že to bude něco v podobném duchu, tak jsem byla nadšená. Nicméně je to omyl, počátku se to vůbec nepodobá a je to mnohonásobně lepší a zábavnější. Chvílemi člověku připadá, že se možná v tom mumraji ztratí, ale není to tak, vše na sebe navazuje a vše spolu perfektně ladí. Celková nálada filmu je sice celkem pochmurná, ale je zde dost dobrých vtipů, kterým se člověk dost zasměje. ()

Trunks

Doctor Strange je film se slušným vizuálem i herci, kteří bohužel dostali slabý scénář. Doktorova dějová linka je velmi uspěchaná a kromě svojí arogance, mi žádnou hloubku tato postava nenabídla. Což je škoda. Jelikož Benedict se snaží a scény s Tildou patří k tomu lepšímu co film nabídne. Naopak zneužití nebohého Madse na generického Marveláckého antagonistu k tomu horšímu. Závěrečná fialová obludnost už byla jen k smíchu. Což mě přivádí k největšímu problému a to jsou vtipy a jejich množství. Některé byly tak nevhodně zasazeny do děje na plátně, že mě vyloženě sraly. Ve finále jde jen o další šablonovitý Marvel s pořadovým číslem. Až dostanu příště chuť na kaleidoskopické vizuální orgie, šáhnu raději po Inception. Ten krom vizuálu nabídne i zajímavý příběh a postavy. ()

Radim100

Tak nevím, dlouho jsem nebyl v takovém rozpoložení abych řešil jestli 2 a nebo 4*. Vizuální stránka dokonalá, obsazení a herecky zvládnuto výborně, Ale na druhou stranu jsem měl pocit že mi unikla cílová skupina. Pro děti to není, byť to silně připomíná Harryho Poterta, ale pro dospělé také ne a to právě proto. Takže asi tak za 3 a 1/2. Protože do kina přeci jen ještě v prvé řadě chodím za příběhem. ()

Seedar

Trochu jiný počin Marvelu, ale neméně kvalitní. Ovšem pokud čekáte pecku jako Avengers nebo Civil War, budete spíše zklamáni. Na tento film jsem šel do kina s očekáváním úplně jiného žánru filmu, než na jaký jsme u Marvelu zvyklí a nebyl sem zklamán. Film pobavil, děj mě vtáhl a než sem se nadál byl už konec. Povedlo se, 7/10. ()

Reyak

Mám rád komiksy, a tato Marvelovka je konečně to, co mě u nich, spolu s prvním Iron Manem, udrží. Ostatní jsou na své rozpočty slabé. Cumberbatch je pro mě zárukou kvality. Na svou náročnost jsem spokojený. ()

Comodore_1

Byla to hezká podívaná. Ale svět takto nefunguje, inspirativní ale je to jedna velká iluze. Mám pocit že původní animovaný doctor strange byl reálnější. Žijeme na zemi a ač máme přístup k mnoha věcem, takto to nefunguje. To jen říkám, že cesty jsou ale jsou jinde. Zůstaňte otevření i po takových filmech. ()

sebulba1981

Tak tu máme dalšího superhrdinu a dle mého soudu toho nejlepšího.Tento chlapík totiž dokáže cestovat dimenzemi,otevírat portály,obracet časoprostor a vyrábět si různé artefakty.Pro Avengers bude velkým přínosem.Toto je jeho první seznamovací film.A je prostě super.Příběh hodnotím tak na 60%.Co musím ale vyzdvihnout jsou tři věci.Za prvé hudba.Michael Giacchino vytvořil působivou hudbu,která u Marvelovek byla vždy nemastná,neslaná.Takže sláva.Tento skladatel složil hudbu také k novým Star trekům,Jurskému světu nebo Zootropolis,takže to rozhodně není žádný nováček a brzy jistě bude konkurovat i nejlepším filmovým skladatelům.Pak je tu Benedict Cumberbatch,který je jako Doctor Strange prostě dokonalý.Okamžitě si ho zamilujete,i když taky musí projít očistou,neb je ze začátku sobecký a arogantní a postupem času si to uvědomí.Trochu jako Iron man.A nakonec je tu vizuál.A tady je to teda maso!Neskutečné efekty,kde se rolují celé bloky budov,různě se ohýbají a hroutí do sebe.čas jde pozpátku,hrdinové skáčou portálama a mraky detailů.Na rovinu nepamatuji si takhle vymazlený triky od Matrixu.A nejlepší na tom je,že trailery zdaleka neukázaly všechno.Kino je nutnost a 3D dává zase jednou smysl.Takže Marvel to zase dokázal a natočil klenot,který se směle zařadí mezi to nejlepší,co toto studio zatím natočilo.Viděno v kině na Smíchově ve 3D. ()

AmunRa

Film je brutálně rozsekaný na tři nesourodé části. Paradoxně nejlepší je část ve stylu doktora House, kde arogantní geniální Doktor Strange hledá další a další výzvy a zbytek světa by se měl točit kolem něj. To se změní po autonehodě (zaviněné riskantním řízením), kdy se jeho sny zhroutí a nastoupí depresivní bývalý doktor Strange obviňující všechny okolo za svůj stav. Náhle se ovšem dějová linka zlomí, vybudované vztahy a postavy jsou zahozeny a Strange se přesouvá na cestu mága, kde jsou vybudovanány nové vztahy s novými postavami jen proto, aby byly zanedlouho opět zahozeny po dalším zlomu. Po pečlivě budované atmosféře první části filmu se rychlost vyprávění zrychluje, přibývá zbytečných postav, které obratem umírají nebo mizí bez příčiny v chaosu speciálních efektů. Podle očekávání nezklamal Benedict Cumberbatch v hlavní roli a Tilda Swinton jako prastará, naopak zklamáním je přeplácaně namaskovaný Mads Mikkelsen jako hlavní záporná postava. Film pozvedá přiměřené množství vtípků. Mohu jen doufat, že roztříštěnost filmu je způsobená jeho postavením "představovacího" filmu nové postavy, protože jako samostatný film sám o sobě neobstojí. ()

xi.xaO

Film, ktorý má z každého rožku trošku. Humor, ktorého je síce pomenej, ale stále je vtipný. Výborná choreografia súbojov, hlavne u Ancient One. (Neprekonalo to síce CA:CW, ale stále veľmi vysoká laťka.) Sympatickú hlavnú postavu. Záporák je taký Marvelovský. Nič moc, ale neurazí. Vynikajúca vyzuálna stránka filmu. Soundtrack, ktorý je hneď po Guardianoch najlepší čo zatiaľ Marvel mal. Ale hlavne je tu konečne film, v ktorom sa nevyhráva silou, ale intelektom. Mám na mysli veľmi originálny "posledný súboj", pokiaľ sa tak aj dá nazvať. Do toho všetkého je tu jeden BAD-ASS plásť. Čo viac si priať. Jasných 5 hviezdičiek. PS: Trochu ma mrzí, že som nevidel podtitulkové scény. Bohužiaľ ma zradil moj močový mechúr. Tak zase niekdy inokedy. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)