Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

kolly13

Trochu jiný Marvel, bez opusu a keců hrdinů se pouštíme fantazie vnitřního světa až tam, kam nás ego pustí. Zakomponovat alternativu s Freudem, okořenit vtipem a poskytnout moderní akci, to se musí líbit. Škoda několika hluchých a energicky nenavazujících míst, které mě vrátily na zem. Jo a jsem mile překvapen hloubkou obsahu. ()

Dr_Berry

Doctor Strange mě nikdy extra nelákal, ale komiks Přísaha jsem měl přelouskanej na posezení u 2dl bílého vína. Filmová životní pouť arogantního neurochirurga mě skoro učarovala. V Marvelu snad s těmi filmy experimentují. Začátek se tváří jako dvojče Bruce Wayna z Batman začíná, jako hranici mezi dvěma styly natáčení využijí obšlehnutý halucinogení trip z GTA 5, kdy postavu Michaela synátor zhulákal u fast foodu a na druhou půlku filmu nasadí na kameru kaleidoskop a vrhnou se na trénink a finální bitku. Všichni tam po neovsku kouzlí s okolím ve stylu "Není to lžíce". Přesto, že to všechno vypadá báječně mysticky a skoro inceptionálně dokonale, tak mi tam něco chybí. ()

Eeve

Musím priznať, jeden z najlepších Marvel počinov vôbec, a to som sa s Mudr. Strangeom predtým nikdy nestretla, ani v komixoch, nejak tak prešiel vedľa mňa :) Začiatok je trochu chaotický, pretože nás hodia do sveta, ktorý nepoznáme a ktorý sa dosť vážne odlišuje od všetkého marvelovského, čo sme doteraz videli, no po krátkom oklepaní a zvyknutí si na kaleidoskopické reality a mágiu ako takú, si tento odklon od technológie užijete. Čo sa týka obsadenia, musím priznať, že Benedict Cumberbatch je zo začiatku strááášne nesympatický, no po nejakom čase, keď si nechá narásť typickú strangeovskú briadku a kus rozšafne háro, je to už znesiteľné :) Takisto pekne zapadla i Rachel McAdams, milá a sympatická, a tie je výkriky hrôzy fakt stáli zato :) Tilda Swinton magická, tajomná, tak ako to vie len ona. Taktiež som rada, že romantická dejová linka v tomto prípade nehraje prím a nejak extra sa vzťahu strange - palmerová nevenujeme, dokonca nedôjde ani len na bozk! :) Čo sa týka ale hlavného antagonistu (teraz nemyslím Mikkelsena, ten to zahral skvele), tam by som určite na mieste tvorcov pritvrdila, resp. aspoň sčasti pozmenila - kým bol zo začiatku len nekonkrétne zlo, vznášajúce sa oči, bez tvaru, bolo to predsa len o niečo desivejšie a uveriteľnejšie, ale keď mu vo finále pridali ústa, nos, dokonca aj ruky do frasa, zas humanoid, nič originálne, bohužiaľ, videli sme niečo podobné už xkrát, takže trochu sklamalo. Každopádne, finálna bitka bola epická, Strange naozaj nezameniteľný, koniec otvorený, čo viac si priať - jedine ten kabát, ááno, taký kabát, čo otrepe hlavu mojim nepriateľom o stenu, chcem aj ja ! :) ()

Sherty

Perfektní herecké výkony a Marvelovka tak trochu jinak. Tady se mi Scott Derrickson trefil přímo do vkusu. Tleskám a těším se na další vystoupení... 86% ()

Faltyni

Po shlédnutí trailerů jsem k filmu přistupoval poměrně skepticky, bál jsem se nudného příběhu bez nápadů i toho, že už to prostě nebude ono a film mě nebude mít co nabídnout. No, spletl jsem se. Film je naprosto skvělý. Charismatický Benedict Cumberbatch mi sedl hned od začátku a jeho ztvárnění nejmocnějšího muže Marvel Univerza je dokonalé. Ostatní postavy ho skvěle doplňují, ať mluvíme o tajemné prastaré nebo knihovnikovi Wangovi, a vse skládají do krasně fungujícího celku. Co se ale opravdu povedlo a je naprosto famózní, je vzhled a vizuální triky. Všechno to ohýbání prostoru a času, které začalo už v Počátku (inspirace ?), Doctor Strange dotahuje k dokonalosti a je na to radost pohledět. Co mě ale moc nenadchlo, je záporák. Seč se Mad Mikkelson snažil jak mohl, nebylo to to pravé ořechové. No co, to už je prostě Marvel, zaporaci nikdy nebyli jejich silnou stránkou (uvidíme, co nám předvede Thanos). ()

alexwill

Po dlouhé době jsem se vydal do kina na 3-D! a zklamaný jsem nebyl, vizuálně měli magické reality a ohýbání časoprostoru co nabídnout. Příběhově to taky nebyla hrůza, vcelku jsem byl i rád, že je tu zase něco trochu nového. Ale celkově nejde o nic co by rezonovalo v celém Marvel universu, další blockbuster v řadě. ()

DaNvYto

Letmo originálnější.. nemá kozy, svaly, ani cooliron oblek. A navíc je to superhrdina který nemá přezdívku ale pravé jméno Dr. Strange! ()

Merenre

Spolu s ant-manem, tím negerským panterem a prvním kapitánem gumákem asi největší kokotina z moderní Marvelácké ságy. Cucumber stojí za hovno (jako ostatně v každém filmu kromě holmese), ale není to nic proti tomu, jak vyjebaný je příběh, postava, kterou ztvárňuje - a všechny ostatní postavy okolo. Hnus. Myslel jsem, že tyhle sračky vyšly z módy tak před 15 lety. ()

PanPyzamo

Doctor Strange je suprová Marvelovka. CGI je zde nádherné. Stejně tak i příběh, akce a soundtrack. Další skvělý film od Marvelu, který můžu doporučit. 8/10 ()

TesterX

Další postavička do světa MCU přináší poměrně zajímavou postavu. Jen mi ten přechod od arogantního kokota k uvědomnělému zachránci světa přišla až moc rychlá. Fajn je celkové zpracování, všichni herci ztvárňující své postavy a jedinou slabinou je asi to klasické, že přesně víte jak to bude probíhat a skončí. ()

oli9

Nejprve mi Strange nějak nesedl a bral jsem ho jako jednu z nejslabších MARVELOVEK ovšem po více shlédnutí musím hodnocení změnit. Opět postava zapadá a je zajímavá pro další děj jako vždy. Navíc je sympatická. 4* film je povedený ()

LadyRainier

Nejsem nijak extra fanda komiksů a do Marvelu jsem zajela teprve nedávno ale tohle se mi hodně líbilo. První půlka dokonalá, nehoda, Nepál, proniknutí k jádru pudla...se sci-fi už mám trochu problém, když se tam "šoupalo" velkoměstama už mi z toho šla hlava kolem, kapku přeplácané. Obsazení pecka, Benedict mě bere možná víc jak Robert v roli Tonyho😁Kostým mu sedí jak prdel na hrnec, škoda, že Mads byl takovej spíš nic než moc. Jo a ta učitelka v klášteře, ta teda byla děsná. ()

jackalsc

Marvelovky a filmy se superhrdiny nejsou nic pro mě, ale chtěl jsem to chtěl alespoň vyzkoušet. Přeci jen někdy je scénář tak zajímavý, že se to může povést. Scénář mi zde příjde docela zajímavý. Efekty skvělé. Ale není to prostě můj šálek kávy, je to až moc akční, což ale chápu. Ten koho tento žánr baví bude asi chrochtat blahem. Dávám neutrální 3 hvězdy. Pěkně jsem si potvrdil, že marvelovky opravdu nejsou nic pro mě a budu se jim v budoucnu vyhýbat obloukem. ()

kishi_SO

nikdy som si neuvedomil aky je Cumberbatch charismaticky. Dr. Strange by som povedal, ze nijako nezaostava za ostatnymi marvelovkami. Pozeratelne, nadherny vizual, sem-tam vtip. Rozvija univerzum Marvel, takze povinnost vidiet. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)