Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

jirik2103

Fincherovky to já můžu. 130 minutové ántré, které se nesmírným způsobem vrylo do mé filmové paměti. Neubráníte se tomu, že ten film prostě budete hltat jako když si koupíte po roce kakaovýho Pribiňáčka a vaše dítě chce ochutnat. Fincher ja MasterChef - dokázal uvařit tak složitý pokrm ze vzácných ingrediencí tak jako Gordon Ramsay, ale naservíroval ho s jednoduchostí a lehkou rukou tak jako Jirka Babica. A za tohle díky! :) ()

Mr.Neutron

Škoda, že jsem neusnul 3 minuty před koncem. Od začátku skvělý napínák, přesně takový, jaký má být. Bohužel veškerá výstavba děje a zejména temné atmosféry a hmatetelné paranoie byla zazděna snahou diváka jednou, ještě jednou a ještě jednou a ještě ještě jednou překvapit. Bohužel to u mě evokovalo pejska a kočičku a jejich dort. Takto "vyšperkovaný" závěr je výsměch divákově inteligenci a mám podezření, že se jedná o nějaký alternativní konec spíchnutý jiným scénáristou/režisérem po lobotomii, protože se logicky nedá vysvětlit. Přitom kdyby film skončil scénou na střeše, nebo ještě lépe hned následujícím krokem, byl by to film bezchybný. Film, který by nechal velký prostor pro diváckou představivost, pokládání otázek a hledání odpovědí ohledně (ne)odvratnosti osudu a lidské viny. Celou dobu se to tváří jako kousek založený na silném příběhu, ale nakonec se z toho vyklube další banální rodinná rezonanční mini-opera, u které už nenajdete jediný důvod vidět to znovu. Zbytečný podraz na divákovi, skvělé herecké výkony vniveč a promarněná příležitost. Škoda. Poselství: 6/10 amerických prezidentů doporučuje výstavbu neprodišné zdi na hranicích s Mexikem ... ()

andy60

Do této hry jsem se nechal vtáhnout velice rád. Michael Douglas byl na vrcholu, Fincher to zrežíroval po svém (to jest velmi dobře). Škoda, že nedostal víc prostoru Sean Penn. Pro milovníky napětí a sofistikovaného rozplétání děje je toto lahůdka. ()

Prepperka

Skvěle odvyprávěný příběh. Při prvním zhlídnutí divák ani náhodou netuší o co tu jde, kam to vede, kdo je s kým a jak to všechno skončí. Mistrně natočený film, která vás vrazí do sedačky a nepustí ani na wc nebo popcorn. Napětí by se dalo krájet od úplného začátku. A hudba je netypická a skvěle podtrhuje atmosféru filmu. Sice je v něm spousta nelogičností a věcí, které by v reálu tak nemohly být, ale zapadají do stylu vyprávění, takže to moc neruší (u jiných filmů mi to zkazí celý dojem - v tom lepším případě, ale tady fakt ne). Film jsem viděla už 3x, a pořád funguje. ()

tidkiuni

Perfektní film plný dobrých hereckých výkonů. Neustále drží diváka v napětí. Průběh a dej filmu diváka překvapí. Povedený kousek ()

Andoria

Michael Douglas dodáva filmom akýsi punc a noblesu. Pripisujem to jeho výnimočnej hereckej charizme. Film Hra radím do svojej osobnej kategórie výchovných filmov. Na konci prídete na to aj vy, prečo je to tak. Celý dej vo mne vzbudzoval zvedavosť a napätie. To má obsahovať každá snímka, ktorá má diváka zaujať a pripútať ku kreslu. Keď už si myslíte, že dej je na konci, nie,stále Vás dokáže niečo prekvapiť. ()

Jirkacek

Snímek Hra z roku 1997 jsem poprvé viděl někdy okolo roku 2000, kdy jsem si tento film půjčil na videokazetě z videopůjčovny a doma ji zasunul do široké díry v našem šestihlavém videorekordéru. Jak ubíhala jedna minuta za druhou z celkových 129, stále více mne děj vynikajícího filmu pohlcoval, až mne sežral úplně. Byl jsem zcela fascinován a o pár měsíců později jsem za jeho půjčení utratil dalších pár korunek. Opět se mi děj líbil a podařilo se mi lépe ho pochopit, jelikož se rozhodně nejednalo o nějaký bezmyšlenkovitý filmový počin režiséra Davida Finchera. Když se roku 2006 objevila Hra na DVD disku, neváhal jsem a zakoupil si jej v trafice. Samozřejmě jsme se na tento mysteriózní thriller podívali potřetí a protože od posledního vidění uběhlo pár let, náležitě jsme si jej užívali. Kolečko se točilo vesele v našem DVD přehrávači a musel jsem z úžasem podotknout, že film neztratil nic ze své ponuré krásy. V roce 2020 jsem se rozhodl podívat se na Hru počtvrté, zejména abych napsal zasvěcený komentář a zkontroloval, jestli film neztratil něco ze své dokonalosti. Stejné stříbrné kolečko se točilo v přehrávači jako před lety, ovšem tentokrát v blu-ray variantě a opět se tak po letech odehrával temný thriller na naší, tentokrát již ploché televizní obrazovce. Jeho hlavním hrdinou byl Nicholas Van Orton (Michael Douglas), bohatý investiční bankéř, který se svým povýšeným chováním odcizil své bývalé manželce a rovněž od svého mladšího bratra Conrada (Sean Penn). Bydlel sám ve velkém domě a stále nemohl zapomenout na děsný zážitek z dětství, když viděl, jak jeho otec (Charles Martinet) spáchal sebevraždu skokem ze střechy domu na jeho 48. narozeniny. Když Nicholas dovršil vlastní 48. narozeniny, objevil se jeho bratr Conrad a dal Nicholasovi neobvyklý dárek - poukaz na „hru“ nabízenou společností s názvem Consumer Recreation Services (CRS). Conrad tvrdil, že to změní jeho život. Nicholas měl pochybnosti o CRS, ale jednoho večera v klubu potkal kolegy bankéře, kteří si hru užili. Šel do kanceláří CRS, aby se přihlásil, a byl podrážděný zdlouhavou a časově náročnou řadou požadovaných psychologických a fyzických vyšetření. Později byl informován, že jeho žádost byla zamítnuta. Nicholas brzy začal věřit, že jeho podnikání, pověst, finance a bezpečnost jsou ohroženy. Ve své oblíbené snobské restauraci se setkal se s číšnicí Christine (Deborah Kara Ungerová), která ho náhodou polila a dostala za to vyhazov. Vzápětí Nicholas dostal tajemný vzkaz, aby dívku nenechal bez povšimnutí odejít a tak trochu nechápavě za ní vyšel na ulici. Poté před ním upadl neznámý člověk do bezvědomí a společně s Christine mu zachránili život. Když přijela policie, její příslušníci mu nařídili, aby nasedl do sanitky se zachráněným člověkem a sepsal o události protokol. Sanitka zajela do garáží pod jakýmsi domem a najednou všichni zmizeli a on zůstal sám pouze s Christine. Následovala napínavá scéna ve výtahu a když se jim podařilo z něj dostat, zjistili, že se ocitli v domě, kde měla kancelář CRS. Vzápětí se spustil alarm a oba se dali na dramatický útěk před policií a nakonec skončili v kanceláři Nicholase. Zde se uklidnili, osprchovali a pak dívka odjela přivolaným taxíkem domů. Druhý den Nicholas snad poprvé v životě zaspal do práce, přesto odletěl vyřídit do jiného města potíže s pobočkou knižního nakladatelství, kvůli nimž ztrácel ceny akcií. Chtěl dát dlouholetému majiteli Ansonu Baerovi (Armin Mueller-Stahl) výpověď, ale jeho kufřík záhadně nešel otevřít a tak se s nepořízenou vrátil domů. Později se mu do domu někdo vloupal a tak kontaktoval policii, ale zjistil, že kanceláře CRS jsou již opuštěné. Potom se Conrad objevil v Nicholasově domě a omlouval se za to, že bratra naverboval do CRS, protože mu prý agentura zničila život. Když bankéři policie nepomohla, Nicholas vyhledal Christinin domov. Zjistil, že je zaměstnancem CRS a její byt byl falešný. Christine tvrdila, že jsou sledováni. Nicholas pak zaútočil na kameru a ozbrojený personál CRS přijel k domu a začal na ně střílet. Nicholas a Christine byli nuceni uprchnout. Christine mu řekla, že CRS vyčerpala jeho bankovní účty pomocí psychologických testů, aby uhodli jeho hesla. Nicholas zpanikařil a volal do své banku, dal jim ověřovací kód a bylo mu řečeno, že jeho zůstatek je nula. Právě když začal věřit Christine, uvědomil si, že ho omámila. Když ztratil vědomí, dívka se přiznala, že se stal součástí podvodu a udělal fatální chybu, když řekl svůj ověřovací kód.Nicholas se probudil živý na hřbitově v Mexiku. Prodal své zlaté hodinky, aby se vrátil do USA, kde zjistil, že dům byl vykraden, většina jeho majetku byla odvezena, a bylo mu řečeno, že Conrad byl kvůli nervóznímu zhroucení umístěn do psychologického zařízení. Vytáhl skrytou zbraň a hledal pomoc své bývalé manželky. Zatímco s ní mluvil a omlouval se za její zanedbávání a špatné zacházení, objevil Jim Feingold (James Rebhorn), zaměstnance CRS, který provedl jeho testy, z něhož se vyklubal herec pracující v televizních reklamách. Zajal Feingolda a přinutil ho najít skutečnou kancelář CRS, načež vzal Christine jako rukojmí. Nicholas požadoval, aby byl vzat k šéfovi CRS. Nicholas, napadený strážci CRS, vzal Christine na střechu a zamkl dveře. Stráže začaly stříhat dveře. Christine si uvědomila, že Nicholasova zbraň není maketa a byla vyděšená. Horečně mu říkala, že je součástí hry, jeho finance jsou neporušené a jeho rodina a přátelé čekají na druhé straně dveří. Odmítal jí věřit. Dveře se otevřely a Nicholas vystřelil na první osobu, která se vynořila - Conrada s otevřenou lahví šampaňského. Zničený, Nicholas skočil ze střechy, propadl skleněným stropem a zázračně přežil, když přistál na obrovském vzduchovém polštáři. Vzápětí ho uvítal Conrad, který byl naživu a ostatní lidé ze hry. Conrad mu řekl, že je to jeho narozeninový dárek. Později požádal „Christine“, jejíž skutečné jméno bylo vlastně Claire, na večeři, ale ona odmítla kvůli tomu, že musí v Austrálii dělat další práci. Claire místo toho nabídla, že si s ním na letišti dá kávu, a film skončil, než jí Nicholas odpověděl. Z dalších rolí nesmím zapomenout na Nicholasova právníka Samuela Sutherlanda (Peter Donat), Anson Baer (Armin Mueller-Stahl) či zpravodaje BBC Daniela Schorra, který zde hrál sám sebe prostřednictvím obrazovky ve velmi zajímavé scénce. Zkrátka ani tentokrát mne Hra nezklamala a velmi dobře jsem se bavil, či spíše jsem byl dokonale napjatý, i když jsem jej viděl už počtvrté. Prostě některé filmová díla neztrácení na kvalitě ani přes přibývající roky. Suma sumárum, sníme Hra ode mne získal pět hravých hvězd *****. () (menej) (viac)

J1R1K04

Napodruhé zvyšuji na solidních 5*. Se znalostí pointy už méně napínavý, ale stále výborný, svižný a strhující thriller s dávkou absolutní paranoie, který si dokonale hraje s divákem a nutí ho přemýšlet, co se vlastně děje. Filmu hodně přidávají také skvělé herecké výkony, Michael Douglas je naprosto skvělý, Sean Penn je ještě lepší a lehce mě mrzí, že neměl více prostoru. Scénář je fantastický, promyšlený, navazující a hlavně zábavný. Režijní výkon Davida Finchera je naprosto geniální, málokdo umí navodit depresivní atmosféru tak jako on. Chválím i kameramana, který předvedl skvělý výkon. A ten závěr? Ten je opravdu sakra nečekaný.... Osobne si myslím, že kdyby film skončil scénou Douglasova pádu, tak by to byl naprosto dokonalý temný thriller. Film tak sice neskončil, protože má dobrý konec, ale Fincherova režie, skvělá paranoidní atmosféra a hlavně závěrečný zvrat to vytáhne na solidních 5*. David Fincher je fakt borec. ()

honza.g

Jakkoli jsem závěr filmu uhodl hned na začátku (dárek pro znuděného bohatce, který má nebo může mít všechno - co by to tak mohlo být, aby se na tom dal postavit film ...), musím uznat, že několikrát jsem byl téměř přesvědčen, že můj tip byl mylný. Za to může velmi dobře vykonstruovaný scénář a poměrně uvěřitelné dialogy. Měl jsem dojem, jakoby ta CRS dolaďovala onu hru podle reakce hráče. K tomu dobré herecké výkony, takže 70%. Ale vidět to podruhé už nemá smysl. ()

zajpton

Chirurgicky přesná filmařina. Film mě dokázal pohltit a šokovat, ale bohužel jsem na Fincherovu hru na konci nebyl schopný přistoupit. Chybí mi nějaké poselství, myšlenky, které do svých filmů Fincher vždy protlačí. Scénář mi v tomhle ohledu přijde plošší,než si ředitel zasloužil. I ta megalomance mi tam úplně neseděla,ikdyž po konci to dává o trochu větší smysl. Přesto to pro mě bylo ve finále až moc. ()

Amberjack

Po druhém zhlédnutí strhávám hvězdičku. Natočené je to výborně, herci jsou taky skvělí, ale tenhle film bohužel až příliš závisí na pointě. I když jsem si všechny zákruty scénáře ani zdaleka nepamatoval - vidím to podruhé snad po 8 letech - tak onu zmiňovanou pointu bohužel ano. A s ní se celé kouzlo a mysteriozita trošku vytrácí. Napoprvé se to ale bude líbit asi každému, kdo dokáže trochu vypnout logiku a nechá novodobého mistra thrilleru Davida Finchera, aby ho dvě hodiny příjemně mátnul. ()