Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

Amalberga

Slušný mindfuck. Jen ten happyend mi jaksi neseděl. Celou dobu si pohrávají s jeho myslí, manipulují a nakonec se to všechno omluví tím, že to bylo celé jen "jako" a byla to hra. Nikdo neměl právo hlavním hrdinou takto manipulovat, ani za cenu "zlepšení" jeho života. ()

HennessyVSOP

Michael Douglas je skvělý annosná myšlenka celého filmu je také dobrá, ale bohužel to má celé svoje limity, a teď myslím především ten naprosto překombinovaný závěr, který má k uvěřitelnosti hodně daleko.A s opakovaným shlédnutím s odstupem času se to bohužel nezlepšilo. ()

vandamator

Další z fincherových nenormálností, které každý tak moc miluje a obdivuje, člověk zde do poslední vteřiny neví zda je vše tak jak si myslí, naprostá paráda. ()

Birter

Asi se shodneme, že dlouhé filmy by měly umět zaujmout a právě Hra s délkou 129 minut je s ohledem na zápletku, tempo filmu etc. poměrně dlouhým filmem. Chápu že rozvíjení zápletek je to co tvůrci chtějí, ale občas mi připadalo, že je to trochu zbytečné protože jakmile pochopíte jak tento film funguje, tak jste napjatí a zajímá vás jak to dopadne, další omáčku už nepotřebujete. To je však v porovnání s tím jak chytrý, dobře zakončený a zajímavý film to je, spíše detail. Zápletka samotná je velmi absurdní, protože ale někdo jako David Fincher dokáže udělat solidní film i na této zápletce, hodnotím Hru pozitivně. ()

alexwill

Důmyslná hra na paranoiu, kde se i divák veze a netuší co ještě přijde. Plný efekt tedy přináší pouze na první shlédnutí. Nicméně, plně využité Fincherovo tajemno. ()

Juraj.Misejk

Ano David Fincher má prostě svůj styl thrillerů: "Ten nepříjemný pocit na konci filmu, že téměř všechno co jsem doposud viděl ve fimu, je možné i v reálném světě". To mi ale místy tady chybělo, což mě trochu mrzí. Chvílemi si myslíte, že není chytřejšího diváka než vy a je to podle vás předvídatelné, ano něco se naplní aby moment překvapení byl větší, ale pak to otočí směr, a těch směrů se tam otočí docela dost :D. Kauzalita tu opravdu hraje významnou roli a všechny složky se tomu podřazují. Hudba jak z L.A. Noire :D A to by mi taky do té doby víc sedělo. Ale i tak se současnou dobou to fungovalo výborně. Konec... Co k němu dodat. Já ani vlastně nevím nic teď. Nahraný/pravý? A ono je to vlastně jedno. Za obraz můžu jenom říct, že se mi asi nejvíce líbilo využití širokoúhlého formátu, jinak pro mě nijak zvláštní. Zvukově nic extra, jenom pár míst, kde je to stylizované na to, co sylší protagonista, takže subjektivně spolu s ním vnímáme. ()

hony23

Velmi zábavná hra s divákem i hlavním hrdinou, byť místy dost přitažená za vlasy. Michael Douglas hraje bankovního makléře, arogantního snoba, který dostane darem účast v tajemné hře, která převrátí jeho život naruby a donutí ho změnit životní priority. ()

DexMASTER094

Film s neuvěřitelnou atmosférou a konspiracemi kryjícími další konspirace. Jeden z filmů, kvůli kterým bych si chtěl nechat vymazat paměť jen proto, abych mohl jen němě s otevřenou pusou opět sledovat tuto vybroušenou Fincherovu podívanou. ()

Fender

Pokud bych byl v kůži hlavní postavy, potřeboval bych plíny do konce života, a on se během pár minut dokáže ze všeho oklepat a ještě zajít na rande.. No bylo to velmi absurdní, ale ono to vlastně vůbec nevadí, protože to, co tento film dokáže udělat s divákem, je ohromné. Myslím si však, že film měl nějakou zásadní myšlenku týkající se obsese z peněz a možné negativní následky z tohoto lidského konání, proto možná ten nelogicky konec, těžko říci. Je to jedna velká hra s divákem. ()

Grimaldi

Genialita Davida Finchera nezná mezí. Co jeho autorský film, to minimálně kvalitně odvedená práce. Hra je ale mnohem víc. Ještě před skutečným boomem reality-show můžeme pozorovat příběh úspěšného muže v podaní skvělého Michaela Douglase. A ten se zapojí do hry, neví jaké, nezná cíl, ale musí hrát bez možnosti ani na minutu vypnout. Hra se hraje pořád a začíná být víc nebezpečná, spletitá a tím pro diváka naprosto boží. Film, od kterého nejde odtrhnout zrak. Film, při kterém vám to bude v hlavě pořád šrotovat s všemožným scénářem vývoje. Úžasný film, báječný film, zkrátka stejně jako jeho tvůrce geniální. ()

ReactLotus

Keď sa príbeh začne zamotávať, divák si myslí, že vie čo sa deje. Po chvíli si uvedomí, že nevie čo sa deje. Potom si myslí, že vie a vice versa. Genialita filmu spočíva práve v tej zamotanosti deja. Zážitok kazí len zopár dialógov na začiatku a konci. 7,6/10 ()

PepeBalto

Film Hra je pro mě typickým příkladem toho, jak se dá dohnat můj oblíbený mysteriózní žánr do dokonalosti. Tento film se vyznačuje tím, co na těchto typech filmů mám nejraději – divák pořád neví, kde je pravda a osciluje mezi různými možnostmi děje. Zde se výborně projevuje skvělá práce s plot-twisty, které mě dokázaly udržet v napětí až do samotného konce. Jedním z faktorů, který v tomto filmu funguje skvěle, je jeho tempo. Není zbytečně rychlý, ale zároveň neztrácí tempo a diváka nepouští zpět do reality. Dokáže ho udržet v napětí a stále mu nabízet nové informace a otázky, na které musí hledat odpovědi. Tohle tempo dává divákovi dostatek času na přemýšlení a úvahu, ale zároveň se neztrácí v nudě a dokáže stále překvapovat. Důležitou roli hraje i hudba, která dokáže přesně navodit správnou atmosféru a podpořit napětí a úzkost, které divák prožívá spolu s postavami. Kamera se také vyznačuje precizností a dokáže vytvořit napětí i prostřednictvím drobných detailů a nečekaných záběrů. Celkově je to film, který mě dokázal udržet v konstantním napětí, od zatajeného dechu až po hyperventilaci. ()

Skylwalker42

Opět precizní filmová tvorba Davida Finchera. Vskutku originální děj a ta hustá atmosféra. Tak hustá, že by se dala krájet. A výborný hlavní hrdina... vždy skvělý Michael Douglas! ()

PanPyzamo

Za mě úžasný. Pro mě to bylo celou dobu zajímavé a celkem dost napínavé. Furt jsem si říkal jak tohle dopadne. Bavilo mě to od určité chvíle celou dobu a byl jsem napjat. Konec mě osobně uspokojil. Já jsem byl spokojen a nečekal jsem to. Pro mě to byl nejlepší mysteriózní film, co jsem viděl. Pro fandy mysteriózních filmů a hlavně pro fandy Davida Finchera určitě doporučuji. 9/10 ()

Polgedney

Jestli chtěl Konrád ze svýho bratra udělat paranoidního schizofrenika se sklony k sebevraždě, tak se mu to opravdu povedlo, nevím co jinýho od toho čekal a trošku zklamání, že to nebylo zakončeno tak, že Nicholas někoho opravdu zabil, a nebo zabil sebe, a nebo měl aspoň dát pořádnou nakládačku svýmu bráchovi. Film jsem si jinak decentně užil. ()