Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

J.Mayen

Uz je to pres 15 let co jsem film videl, vim, ze role M.Douglasovi padla jako ulita a snad si jeste vzpomenu, ze film nebyl uplne blbej jako napriklad Benjamin Button od toho sameho rezisera. Jelikoz uz si toho opravdu moc nepamatuju, budu hodnotit stredem. ()

Simako

No, opravdu pořáááádddnýýýý Psycho!!! Scénář se mi oprvdu moc líbil!! Dougles mě nezklamal, tak co mohu dát jiného??? Hudba je precizní!! Takže za čtyři!! ()

merkwurdig

Škoda, že příběh nemá už od poloviny kam gradovat, a že je závěr opravdu dost těžko uvěřitelný (stejně jako pár momentů uprostřed filmu)... mohl to být fantastickej thriller. Takhle "jenom" osvědčená videoklasika pro dlouhý zimní noci. ()

AVP

Michael Douglas, David Fincher, co víc si přát. Na jejich hru člověk přistoupí vždycky a ač je to překvapivé v žebřícku filmů tohoto režiséra je to po Sedm jasná dvojka... ()

Dr.Lazarus

Jeden z najlepších thrillerov, aký som kedy videl. Hustá atmosféra. Výborné herecké výkony hlavných protagonistov. Človek si nie je po hodine sledovania istý, čo je pravda a čo na neho zasa hrajú. Koniec mňa úplne dostal. ()

Utah

Výborný spád a velmi promyšlené scény. Michael Douglas jako vždy potvrdil své nezpochybnitelné kvality. Velmi zdařilý střih a kamera vnáší podařené autentické prvky, kterých ale mnoho není i to málo vytváří po celý příběh znamenitou atmosféru. Konec nepotřebuje komentář ()

FiFoo

Skvělý (zdánlivě banální) námět, vynikající scénář, úžasná režie. Navrch parádní herecké výkony a hudba, ostatní řemesla jakbysmet. Od filmu víc nepotřebuju! Hrozně mě na tomhle filmu i po několikerém shlédnutí baví, jak děj diváka vede úplně stejnými pocity zmatení, jako hlavního hrdinu. I když připustím, že mám pro Finchera velkou slabost a sklony k nekritičnosti, tak tenhle thriller prostě má koule a já ho mám a budu mít na stejný příčce, jako Fincherovi největší šlupky. ()

Lancer

Mezi thrillery patří tenhle film k vybroušeným briliantům, na něž nedám dopustit. Konec je natolik překvapivý a dramatický, že ani dnešní snaha o co možná nejvíc překombinované konce se ten ze Hry jen těžko překoná. Ani zbytek filmu rozhodně nenudí, narozdíl třeba od Aféry Thomase Crowna, kde se nečeká na nic jiného než na moment, kdy konečně začne hrát píseň Sinner Man a Brosnan to roztočí se svou buřinkou. ()

alica009

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Je tam všetko - dynamika, prepracované charaktery, napätie, kamera, hudba, skvelé herecké výkony, výborný príbeh a hlavne značný podiel prekvapivých momentov - počas celého filmu divák nevie, na čom je. Len malému množstvu režisérov sa také niečo zadarí. Dokonalé od začiatku až do veľkolepého finále. Pre mňa jednoznačne najlepší Fincherov film. ()

AdamK.

Je to tak, nebo je to úplně jinak? Po chvíli se snímek rozběhne a běží jako Usain Bolt až do konce. Udržuje v divákovi monstrózní napětí, protože až do samého konce neví co je skutečné. ()

Mufi315

Hra je opět důkazem toho, jak nás David Fincher dokáže emočně strhnou. Scénář tohoto filmu je tak vyšperkovaný, že jakákoliv změna by ho znehodnotila. Příběh začíbá docela nevině a seznamuje nás s životem Nicholase Van Ortona, multimilionářem který žije pedanský a neskutečně nudný život. Žije pouze pro peníze a stává se z něj arogantní blbec. Pak mu jeho bratr (Sean Penn) daruje dárek v podobě hry poskytující klientům zábavu, ale s touto "hrou" se začínají dít divné věci. Nebudu zde převyprávět děj filmu. Ostatně úvod je u obsahu. Řeknu jen, že celý film se nese v napínavém a depresivním duchu. Při každém Nicholasově podivné skutečnosti přemýšlíte, zdali je to pořád ještě hra nebo ne. Mimo to celou dobu zvažujete, jak naplánovali všechny jednotlivé akce předem. David Fincher tahá za nitky, které vás dostávají přesně tam kam chce a Herecké výkony Seana Penna i Michaela Douglase ohromují neuvěřitelností. No a závěr je absolutně brilantní, protože při zlomové scéně, kdy Douglas potkává v zoologické zahradě James Rebhorn běhá mráz po zádech. A právě tam uvěříte, že hra je velký podvod, načež na střeše vás Deborah Kara Unger (Christin) začne přesvědčovat o opaku. V tuto chvíli již nevíte nic, a nikdy byste něvěřili, že může existovat ještě o stupeň zajímavější rozuzlení. Atmosféra dobrá - nechápu některé, které se u tohoto filmu smáli. Hru můžete vidět klidně 5x a pořád nedokážete ještě rozluštit spletitost scénáře a dokonalost přípravy samotné firmy CRS. Ve filmu se objevila od jednoho herce tato slova, která se nyní hodí k přirovnání, pravil: "Co bych za to dal, vrátit se v čase znovu na začátek a prožít to poprvé ještě jednou, protože to bylo to nejlepší v mém životě!" (94 %). ()

Fosgo

Pozměnit realitu, manipulovat bez milosti, vystrašit až k bodu, kdy Nicholas Van Orten ( Michael Douglas) musí přehodnotit svůj život, ano ….. tak lze zdařile filmově působit. Je dárkem to, co nabourá psychiku člověka přes míru snesitelnosti a důrazně změní jeho vnímání ? David Fincher rozehrál zajímavou podívanou, atmosféra filmu je podmanivá a působivá, Michael Douglas v hlavní roli věrohodný. Vlastní HRA drží diváka v napětí prakticky celý film, jen v závěru celá snaha vyznívá částečně do ztracena – do laskavého smíru. Protože i v běžném životě jsme účastníci nějaké podobné HRY (i když méně manipulativní) i my, jsouce ovlivňováni médii, propagandou, podprahovou reklamou, asi realističtější závěr filmu by byl, kdyby zůstal Nicholas Van Orten dále v nejistotě... ? ()