Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

Greg25

Tenhle thriller považuji za jeden z nejoriginálnějších ve svém žánru a za sebe mohu říci, že jsem lepší snímek v žánru thrilleru natočený v rozmezí let 1997-2007 neviděla. Originalita, scénář i dobré herecké výkony, navíc se to dá vidět i vícetkrát a zaručeně se nenudíte. 100% ()

no2

10/10 - Film, který vás přivede a posléze dostane z depky. Jsem rád, že David Fincher nenatočil jen Sedm a Klub rváčů. Gratuluji mu ke Hře, která je mým nejoblíbenějším filmem tohoto režiséra. Douglas je ideálním představitelem hlavní role, Penn je jako vždy bezchybný. Na tento film se vždycky podívám rád znovu, skvělá schíza s happy endem! Těším se na Zodiaca. ;-) ()

Ad4mson

Geniální thriller od Davea Finchera, který si s divákem pohrává až do samotného konce. Scéna, ve které Douglas přijde do restaurace a nabízí pár usmolených dolarů za odvoz do San Franciska jasně vystihuje myšlenku tohoto geniálního filmu, kdy multimilionář, který má všechno, si toho začne vážit až v tu chvíli, kdy o všechno přijde. A závěrečné odhalení... no prostě lahůdka. 5* ()

chalp

Jeden z najlepších thrillerov vobec a málokedy vystihne názov celú podstatu snímku ako v tomto prípade, nehrá sa len hlavný hrdina, ale aj my diváci.Fincher dokazuje, že čo sa jedná žánru krimi a thriller je momentálne jasná špička. ()

MIKESTEIN

HRA (The Game) ***** 1997 Tento film sa už od pomerne nudného začiatku postupne začne rozvíjať ku čoraz zaujímavejším, tajomnejším a v konečnom dôsledku aj temným zápletkám a situáciám v živote muža, ktorý mal „všetko“. Dej začína striedmo nadväzovať na hlavnú postavu Investičného bankéra a multimilionára Nicholasa Van Ortena (Michael Douglas), ktorý svoj život zasvetil práci a ktorý sa v okamžiku začatia filmu stretáva zo svojim mladším bratom Conradom (Sean Peen).Ako narodeninový dar mu jeho brat podaruje vizitku na spoločnosť, ktorá osobám zabezpečuje zábavu, takzvanú Hru. V tomto okamihu sa Nicholasou život razantne mení. Hra začína. Film sa prehlbuje do skutočne tajomnej atmosféry, ktorá naberá spád až ku samotnému veľkému finále kedy sa samotný Nicholas dozvie prevratnú pravdu o jeho „Hre“. Režisér David Fincher je zárukou skutočnej kvality tohoto filmu. Nabáda divákov k premýšľaniu nad zápletkami, situáciami a samotnou hlavnou postavou, ktorá sa postupne mení. David Fincher v spolupráci s Michaelom Douglasom a Seanom Peenom, ktorím sa podarilo vylúdiť naozaj skvelé herecké výkony vás pripútajú ku kreslám až do konca filmu. Vrelo odporúčam… ()

Pajčus

Velmi napínavé, nečekané zvraty a místy i složité, ale díky výbornému scénáři srozumitelné a snadno stravitelné. Brzo si to dám znovu, uniklo mi, kam se poděl kufřík, že se pak zase náhle objevil. :) ()

memoman

Mistr thrillerové originality David Fincher umí natočit jak kultovní kousky jako Sedm nebo Klub rváčů,tak odpočinkové,ale svižné snímky jako tenhle nebo Úkryt,aniž by slevil ze svého umu. Příběh,kde bohatý,ale duševně prázdný neurotik (tradičně skvělý Douglas) jednoho dne dostane od svého bratra k narozeninám neobvyklý dárek,poukaz k návštěvě jakési podivné firmy se záhadně vypadajícími službami,dává tušit že nepůjde jen o běžnou zápletku. Pak však začne to,co je tomuto žánru vlastní. Poté co VanOrten podepíše smlouvu a doma jej osloví z televize moderátor zpráv,začne propadat paranoie,že jej někdo pořád pronásleduje a usiluje mu o život. A právem! Potom co ho pronásleduje tajemná servírka,ozbrojenci, je málem utopen v taxíku a po uspávadle se probouzí v kryptě na hřbitově v Mexiku,je mu už jasné,že ona firma CRS je nějaká tajemná,mocná a velmi vychytralá zločinecká organizace. Anebo kdoví co ještě. Skvělí herci,povedená tajemná hudba a obvyklá Fincherova režie,kde i jinak slunné San Francisko ukazuje pževážně v temných odstínech. A samozřejmě nesmí chybět typická pointa,která je však tady rozporuplná. Pro někoho předvídatelná,pro někoho nečekaná. ()

Fajla

Celý film jsem si říkal: "O co tam sakra jde?" Na začátku vás Fincher vtáhne do své pavučiny klamu a záhad a tu potom pomaličku rozplétá. Skvělý Michael Douglas v dalším mistrovském kousku Davida Finchera. The Game ve srovnání s Fincherovými největšími režijními klenoty možná trochu ztrácí, ale i tak se jedná o vynikající film. (85%) ()

Rekpet

Úžasné! Toto slovo používám v poslední době čím dál častěji, vidím jeden skvost za druhým a Hra k nim určitě patří. Více jak hodinu a půl jsem seděl jak zařezaný a posledních pár minut jsem nevěřícně koukal na obrazovku, jak něco takového mohl někdo vymyslet (tohle myslím velmi kladně!), dvojitý zvrat, úžasné, ohromující, překvapující. Ale jak už řekl POMO, konec byl částečně i trochu zklamáním, z části kvůli "pokažení" příběhu (ale bylo to spíš kladné pokažení), ale já sem člověk co přemýšlí, zda je film aspoň minimálně reálný (pokud to tedy není sci-fi) a štvě mě, jak mohli vědět kam skočí, s tím mám hlavní problém..... Jasných 5*, o tom ani nelze pochybovat. ()

crozet

Michael Douglas ve své typické roli solitéra. Málokterý jeho herecký kolega pracuje spolehlivěji. Dynamický příběh, dobrý scénář. Sice jsem zavětřil charakteristické holywoodské řemeslo, onen pocit, že film je tzv. "na jedno použití" (z příkladů viz Phone Booth nebo Falling Down žoldáka Schumachera a jiné).. Nicméně pokud snad někdo neviděl, v rámci toho, co člověk může dostat v sobotu televizi, opravdu vřele doporučuji. ()

chimeracerberus

Tak a je to tu! Konečne nejaký film ktorý v plnej miere zodpovedá moje očakávania. Kamera je tu naozaj skvelá akčné scény ani zďaleka nevypadajú lacno. Hlavný herec perfektne stvárnil postavu ktorú mal hrať. Komparz bol tiež zohratý a nezmätkoval. Obsahovo to bolo pre mňa veľké prekvapenie. Kiež by som sa vrátil dozadu a mohol si znovu pozrieť celý film a netušil o čo v ňom pôjde. Zo začiatku som rovnako ako hlavný herec bol mimo z toho čo sa vlastne deje ale postupom času som si začal robiť teóriu s ktorou sa režisér ku koncu filmu pohral a tak som nakoniec ostal iba v tom že ako to vlastne skončí. Keď chcel režisér určitú chvíľu u mňa vyvolať podozrievavosť voči ostatným, tak sa mu to hravo podarilo keď zvedavosť tak tiež som bol veľmi zvedavý na to čo bude. Proste som tam nepostrehol nijaké zbytočné dialógy alebo zábery. Hudobný sprievod bol tiež počas celého filmu veľmi vhodný. HUDBA: 9/10 * ORIGINALITA: 10/10 * LOGICKOSŤ: 10/10 * DEJ: 10/10 * ()

JK-Stinger

Velmi povedený thriller, který si až do konce ponechává veškerá tajemství pro sebe. I přes dvouhodinovou stopáž tak není problém s koncentrací a až k finálním titulkům jsem s napětím sledoval, jak to všechno dopadne. Douglas je výborný herec obzvlášť do thrilleru a Hra je rozhodně jedním z jeho solidních úspěchů. Neméně důležitými klady jsou výborný námět, skvělá Fincherova režie a temný soundtrack. Přestože má film už nějaký ten pátek za sebou, byl jsem po dlouhé době opět příjemně překvapen. ()

Ole92

Super záležitost. Nejvíce mě potěšil příběh celého filmu u kterého už sem si několikrát myslel že musí skončit ale on pořád ne a ne. Michael Douglas zahrál svoji roli naprosto bravůrně a občas i mě přišlo že je to opravdový příběh. ()

Hepy13

V životě jsem už hrál spousty všemožných her, žádná se ani zdaleka nepodobá té co si zahrál Michael Douglas. Po zhlédnutí filmu jsem dospěl k tomu že raději zůstanu u "Člověče nezlob se". Škoda jen že film neskončil už na té střeše, to by se mi zamlouvalo mnohem více, ale i přesto jde o velmi atmosferický film, tak jak ho umí natočit jen Fincher. ()

M1k9

Vynikající hra s překvapením. Servírování delikátních šokujících scén se skvělým Douglasem. Závěr úchvatný. Pointa solidní. Připomíná mi to styl Ch. Nolana. Ale ta hudba... hrůza. 8/10 ()