Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

gutshoter

Thriller je to výborný se super Douglasem v hlavní roli. Za mě trochu škoda těch na oko skvěle vypadajících detailů, které jsou místy až nesmyslné, a tu výtečnou Fincherovskou atmosféru sráží coby celek o hvězdu dolu, což je ohromná škoda. ()

Circumscriptor

Jeden z tých filmov, pri ktorých sledovaní si neprajem nič iné, len to, aby trvali čo najdlhšie a prinajlepšom nikdy neskončili. Pán Fincher sa vie naozaj pohrať s akýmkoľvek mysterióznym thrillerom a parádne zatočiť s emóciami diváka. Kľudne by sa dal nazvať novodobým americkým Alfredom Hitchcockom. Len ten koniec mi prišiel trochu ako happy-end a uvítal by som niečo zlovestnejšie a menej očakávateľné, ale zvyšok filmu je priamym synonymom pre nepredvídateľnosť, oprávnené napätie a akúsi formu strachu z neznámeho. Na uveriteľnosti atmosféry filmu pridáva úžasný herecký výkon Michaela Douglasa, pri ktorom je nepochopiteľné, že zaň nedostal nejaké ocenenie. ()

JADIM

U filmoch, ktoré dávajú zmysel iba posledných pár minút je dôležité, aby človeka bavilo aj zvyšných 90% filmu a hlavne aby to nevypol niekde v polovici s tým, že ten film je totálne o hovne. Fincher je síce Fincher a Fincher vie z toho hovna upliesť bič, ale niekedy som už aj ja strácal trpezlivosť, lebo hovoriť v nejakých nič nehovoriacich náznakoch tak dlho je už asi trochu priveľa. Lepší dátum na pozretie tohto filmu som si vybrať nemohol. 7/10 ()

remy

V tom šílenym napětí a tajemnu člověk dokonale zapomene, na co že to ve skutečnosti celou dobu kouká. Z hlediska logiky se to dá lehce odstřelit, ale víte co? Já jim to sežral i s navijákem. ()

Lenarek

David Fincher si s náma zahrál velmi přesvědčivou hru. A my jí podlehli. Výkon Seana Penna je příjemně překvapující. Už jsem ho viděla v Zlatých časech na Ridgemont High a tam hrál naprosto skvěle. Všechno nejlepší, Nicholasi! ()

medlo

Vynikajúci film, plný zvratov a napätia. Niektoré veci tam však vychádzali príliš ako chceli tvorcovia hry. Tým sa pre mňa strácala uveriteľnosť. Ale so záverom som nebol spokojný. Aj keď som nečakal, že to tak skončí, mohli to ukončiť tým skokom. Nie všetko v živote vždy vyjde. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tak já si teda nemůžu pomoct, ale připadalo mi to celé takové vycucané z "prsu"... Společně s Úkrytem a Zodiacem pro mě další velké Fincherovské zklamaní...z těchto tří ale Hra nudná zřejmě nejmíň... ()

Dánek

Mno, tak film je ( jako vždy u Finchera ) natočen skvěle, ale co mě fakt zklamalo byl příběh. Po skončení filmu ve mě zůstala taková podivná pachuť, rozhodně jsem nebyl spokojenej. 60% ()

Ondra16

Joo tohle Fincherovy prostě jde. Tak nějak jsem se, ale nemohl ubránit dojmu určité umělosti. Nechci dělat ramena, ale závěr byl celou dobu úplně jasný. Tomu ovládnutí kont se prostě nedalo věřit. Ale atmosféra tu byla i tak a to je důležité. 70% ()

Tjaden

Paranoický thriller se zřetelným Fincherovým rukopisem a výborným hereckým výkonem Michaela Douglase. Našly se chvíle, kdy mě Hra nudila, ale závěrečná gradace pojistila filmu čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

BlackTom

Originálne, správne paranoidné, akčné a brilantne obsadené. Takto má vyzerať dobrý thriller. Koniec tuším oj*bal viac ľudí, ako len mňa ;) ()

Spike23

Z tohoto filmu se vzpamatovávám už snad asi 2 roky. Nikdy bych neřek, že se do jednoho filmu vejde tolik absolutně nečekaných událostí. Nemluvě o tom, co se všechno událo k závěru filmu za 10 minut, bez kterých už jsem si byl jistý, jak sem s čistým svědomím napíšu, že na to, jak to měli promyšlené, tak v závěru se všechno zjednodušilo a dalo se to očekávat. (ještě, že nemám tolik bodů, aby si to někdo přečetl jako první komentář :-) ). Reálnost a pravděpodobnost, že by se zrovna tohle někomu stalo je nulová, ale zábava to byla až dokonce a to je nejcennější. Jediný zápor filmu vidím v tom, že už podruhé prostě nemá cenu se na to koukat. Každopádně i jednou je to nezapomenutelná záležitost a jeden malý zápor mi hodnocení nijak neovlivní :). ()

Seti

Bezpochyby velmi zajímavý námět. Nicholasova hra byla ovšem tak promyšlená, až se stávala setsakra neuvěřitelnou. Je mi jasné, že společnost disponovala jeho kompletním profilem a navíc byl zřejmě pod nepřetržitým dohledem, jenže v krizových situcích se chování člověka naprosto mění a může se stát zcela nepředvídatelným. S blížícím se finále bylo pro mě stále méně uvěřitelné, že bylo možné předvídat Nicholasovo chování a přizpůsobit mu probíhající hru. Proto sdílím názor, že film měl vyvrcholit 5 minut před koncem. ()

Mistickzz

Film sa pomaly rozbieha, ale potom vás strhne a necháte sa unášať nepredstaviteľnými situáciami až do konca. Škoda, že záver je trocha predvídateľný, ale Fincher to vybrúsil na kvalitný triller s výbornou hudbou a hereckými výkonmi. Super, bavil som sa.85% ()

Benedygtus

Michael Douglas, jako velky pan jiz po nekolikate a stale se mi neokoukal, stale jsem se ho nenabazil. Nyni jako Nicholas Van Orten, v roli ktere exceluje. Je to silne vypjaty film, mozna opravdu az moc a prave proto srazim jednu hvezdicku, protoze je to tezko k uvereni, protoze to bylo mozna az moc nasilne pojate. Presto velkolepy filmovy zazitek, na ktery hned nezapomenu a k tomu vynikajici napad s konecem, ktery je pro me velkym plusem, prestoze byl lehce rozporuplny. ()