Tamara Dreweová

• Slovensko Tamara Drewe (festivalový názov) (viac)

Mladá novinárka a autorka fejtónov Tamara Drewe (Gemma Artertonová) sa po rokoch vracia do svojho rodiska na malebnom anglickom vidieku, kde prežila detstvo. Dôvodom jej návratu do rodnej dedinky v Dorsete však nie je potreba odpočinúť si či zaspomínať, ale zrekonštruovať a predať svoj rodný dom po smrti matky. Jej prítomnosť však vyvolá u miestnych starousadlíkov nebývalý rozruch a rozvíri inak stojaté vody pokojného vidieka. Tamara zisťuje, že súčasný anglický vidiek je oveľa zábavnejší než ten klasický, je plný pompéznych spisovateľov, bohatých víkendových obyvateľov, buržoáznych bohémov, nadržaných rockových hviezd a, samozrejme, domácich zvierat a dobytka, hlavne kurčiat a kráv. Ale kto si chce na vidieku užívať, nesmie sa báť špiny. A tak mladá žena v dedinke svojej mladosti obráti život miestnych obyvateľov hore nohami. Tamara, kedysi škaredé káčatko, sa premenila - s malou pomocou plastickej chirurgie - na neodolateľnú krásku. Kamkoľvek sa mladá žena pohne, sprevádza ju závisť, vášne, klebety a ohováračky. Pobláznení starousadlíci sa užierajú rôznymi chúťkami, žiarlivosťou, závisťou, ľúbostnými aférami a najrôznejšími ambíciami. Tamara nad nimi vládne najmocnejším a najstarším kúzlom zo všetkých - sexuálnou vyzývavosťou svojej mladosti. Tamaru však viažu city hneď ku dvom mužom naraz, no váha medzi nimi a nedokáže sa rozhodnúť, ktorého si z nich si vyberie. (TV JOJ)

A.Beech

Nudil som sa. Ale tak pozeral som to len kvôli Gemme (jediné čo ma na filme aj zaujalo). Rozhodne by som to o 15 minút skrátil, to by som dal zrejme 3*. ()

Ak.žena

Některé filmy (i knihy!) příběh vypráví, jiné ho používají jako (často plytkou) výslednici požadovaných momentů. A v jiných, např. v tomto snímku, je příběh metaforou. Proto na někoho může působit poněkud šíleně. Ke mně ovšem metaforicky a symbolicky promlouval - tragikomika lidských životů, malá velká každodenní dramata, sebepřijetí, touha vyrůst a překročit plot malého města, formování osobnosti, manželské soužití, touha zanechat stopu ve světě... to vše v životech typizovaných postav. Já tu toho Hardyho cítím a přijde mi to dost geniální! ()

LiborGondek

Bože, jak jen můžou být ty náctileté holky takhle blbé?? Než mít něco takového doma, tak bych asi radši zabíjel. Film je vážný, na můj vkus až příliš. Takže synonymum pro děsná nuda, krom toho, že zde stále každej s každým ššš.... (v tohle ohledu dosti podobné Ordinaci v růžové zahradě) a také krom mírně dramatičtějšího závěru. Ale jinak opravdu, naprosto úděsná nuda. 25% - alespoň za snahu hereckého osazenstva, lepší to už být nemůže. ()

Ryuuhei

Hlavní hrdinka, Tamy (zde ztvárněná půvabnou Gemmou Arterton), přijíždí po letech zpět do své rodné vesnice. Ne tak proto, aby zde nalezla inspiraci pro svůj článek, jako spíš samu sebe. Poté, co prodělala plastiku, se jí totiž otevírá úplně nový svět možností výběru toho pravého, respektive zde spíš nepravého. Do toho všeho zde figuruje i skupina spisovatelů, kteří přijeli na zdejší farmu za hledáním inspirace pro své knihy. A mezi ně patří i nejvýraznější chlápek, co nejen, že nemůže chytit tu správnou slibu, ale chová jisté city k Beth, která se se svým prolhaným a podvádějícím manželem, taktéž spisovatelem, stará o blaho všech kolem. A nesmím zapomenout ani na dvě vesnické puberťačky, kterým se podaří zamávat osudy úplně všech a to jen kvůli jejich vlastnímu egu (respektive jedné z nich, která byla doslova na zabití). Asi tak bych shrnul tento film se zajímavým nápadem hlavně nadhledem, ať už se “na plátně” dělo cokoliv. I přes to všechno jde o maximálně tak docela dobrý film, který hlavně staví na tom, jak se hrdinka kvůli své nově nabité povrchnosti vyspí hned s několika důležitými postavami, aby si své jednání uvědomila, až je skoro celá vesnice vzhůru nohama. Do toho neodpustím hlavně jednu méně logickou situaci ke konci, která i s ohlédnutím zpět stále působí poněkud hloupě. Naštěstí vše zachraňuje zajímavé a netradiční vyvrbení, postrádající jakýkoliv moralizující podtext. 70% ()

noriaki

Ani nevím proč, ale líbilo se mi to. Kdyby tenhle film byla knížka, tak bych si ji do vlaku rozhodně nevybral, a i na záchodě by o mou pozornost musela svést tvrdý souboj s měsíce starým sportovním časopisem. Ale v hrané podobě mě tenhle příběh zaujal. A to nejen díky tomu co sebelepší román nabídnout nedokáže (Gemma Arterton). Tamara Drewe je plytká a naivní romantická jednohubka, snesitelná díky kouzelnému prostředí anglického venkova, a jemnému, téměř neviditelnému humoru. ()

Mishqo

mizerné životy mizerných ľudí...na to sa dá fakt len ťažko pozerať s entuziazmom...je pre mňa nepochopiteľné že celý film sa nesie v zlej nálade a za posledných 5 minút sa stihne stať toľko dobrých vecí...nič moc vážení ()

Pump

Tomuhle já říkám Film. Limonáda pro celou rodinu a pokud jste záletník, dívejte se raději sám :-). Výborná hořkosladká romantická komedie, kde se i při tragédii budete usmívat. Hezká hudba, krásné prostředí a naprosto excelentní výběr herců a skvěle napsané dialogy. Nesmím zapomenout, že Gemma Arterton, vdechla své postavě opravdu skutečný život a je vidět, že si natáčení náležitě užívala. Potvůrka jedna ;-). ()

Autogram

Spočiatku som mal dojem ďalšej zbytočnej romantickej konverzačky, ale príjemne sa to rozvinulo, skomplikovalo a zdramatizovalo. Vidiecky náhľad na ženu, ktorá si robí to, čo sa jej práve chce, zvádza k označeniu za štetku. Ale prečo toľko mužského šovinizmu v dnešnom emancipovanom svete? Proti Gemme nič nemám, zvlášť, keď sa zvodne odhalí. Novinkou vo filme je vražda kravami, a to skutočnými. Takže nakoniec je môj dojem na presné tri hviezdy. ()

jenik71

Gemma Arterton se mi celkem líbila v již několika filmech, takže jsem se vrhnul i na Tamaru. A výsledek ? Ženská je to pěkná, ale tentokrát o nějakém kvalitnějším herectví nemůže být řeč. Britský humor je mi (až na pár výjimek) nějak cizí a dosud jsem jej příliš nepochopil. Ani v tomto případě nevím, proč vlastně Tamaru Drewe řadit mezi komedie. Pár světlejších okamžiků se tu sice najít dá, ale humoru je tady opravdu poskrovnu. Jde spíše o takovou sondu mezi venkovské obyvatele a vztahy mezi nimi. Já dávám 40%. ()

ZkuKol

Stephen Frears je velmi schopný chameleon. Skáče z žánru do žánru, vždy odvede poctivou práci a občas je to i výjimečný zážitek. Tamara je takový velmi příjemný film plný britského humoru. Hlavní roli ve filmu hraje sympatická díra Ewedown, kde chcíp pes a klid je tam takový, že tam jezdí neúspěšní spisovatelé hledat nápady či jenom azyl. Složení charakterů je naprosto klasické od vilné barmanky, přes místní drbny až po světáckého spisovatele. Zažité pořádky nabourá návrat Tamary, jež je skvěle ztvárněná čím dál víc sympatickou Gemmou. Frears se soustředí na pointované dialogy a idylické prostředí, pod jehož povrchem bublá kotlík emocí a podezření - jen se vylít. Film je naplněn příjemnou britskou kytarovkou a kamera si hraje s pastelovými barvami. Není to vždy dokonalé, méně zblázněných slečinek, více scén Lukea a Gemmy a možná ne tolik od začátku jasných zápletek. Ale je to takové příjemně pozitivní, hezky se na to kouká a rozhodně tím čas neztratíte, naopak užijete si ho. Je to tu díra, ale včera dorazila Tamara, nejdřív si nabrnkla známýho bubeníka, pak starýho (ale zajištěnýho) pisálka, jenže mi všichni víme, že vlastně chce pořád Andyho, ale ten zase běhá za barmankou, co myslíte, jak to dopadne... 70% ()

LuciusWlk

Kouzelný anglický venkov, typický anglický humor a jedna velká vztahová koláž. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Především, ale oku lahodící prostředí mě drželo u obrazovky. Příběh vcelku ucházející, i když se tu vystřídá snad každý s každým. Zázrak to není, ale jsou i mnohem horší! ()

LexBarker

Vyvážený děj,dobře hrající herci a přitažlivá Tamara,vzbuzující ve mně choutky na definitivní odjezd,třeba i na britský venkov. ()

Ivusha

3 hvězdičky s odřenýma ušima... je to zamotané, že by se v tom ani hlavní představitelka nevyznala, ale občas se tam najde perla, která člověka fakt potěší;-) ()

Madluska

To jsem se zase jednou dívala na kolosální blbost! Kdybych měla vybrat něco pozitivního, vzpomněla bych si na poetické obrázky anglického venkova, sympatického boxera bosse a vcelku oku-libého Luka Evanse, kdybyste po mně naopak chtěli absolutní zlo, bez váhání zvolím scénář! Aby totiž parodie mohla fungovat jako parodie, je třeba vědět, co paroduje, z čeho si dělá legraci, a to se u mě (bohužel) nepovedlo. ()

Wally

Hodně blbej film na okomentování...začalo to jako výborná suchopárná britská komedie, kdy máte pocit, že zrovna tady by se vám líbilo žít...následně zjistíte, že Tamara je jen obyčejná vesnická běhna a kdo nepodvádí jako by nebyl a to mne nebaví...a pak je tu prďáckej konec, kdy jenom kroutíte hlavou...ale v dobrým. Nejlepší role mají ty dvě prdlé puberťačky a pak B. Camp. ()

Simbet

Wow. Tak to jsem nečekala. Úsměvná komedie s jedním tragickým manželstvím. Charaktery postav jsou skvěle propracované, nejvíc mě uchvátily pubertačky, co taková pubertačka nevymyslí...Děj se nedá předvídat, k tomu poklidná vesnická atmosféra, já jsem nadšená! Proč to má tak nízké hodnocení? ()