Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

RMN88

''Seznámili jsme se ve velice zvláštním období mého života.'' Rád bych o tomto filmu něco napsal, ale bohužel zakazuje mi to první pravidlo Klubu rváčů :). Jediný co mohu o tomto filmu napsat tak, že to je HODNĚ Mindfuck :D. ()

Adhol

"Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty." Jo přesně tak! Film s až anarchistickým a antisystémovým poselstvím, to mi imponuje, a proto nemůžu tohle (anti)dílko nemilovat. ()

HennessyVSOP

Herecky a režijně super, problém je s pointou, která se prozradí až příliš brzy. Norton, Pitt i Carterová hrají první ligu v tomto násilnickém psycho-thrilleru, kde spousta věcí vůbec nedává smysl. Tkakže bych si tu teď dovolil odcitovat Tylera Durdena: "Byli jsme televizí vychovaný k víře, že jednou se z nás stanou milionáři, filmoví bozi nebo rockový hvězdy, ale kdepak... my si to uvědomujeme... a začínáme bejt dost vzteklí." PS: pět hvězd za stejný námět dávám Americké kráse, pro mě snesitelnější provedení. ()

Blackmonster

Nemám chuť se s nikým bavit. Nemám chuť navazovat s někým vztah. Jsem až na úplném dnu.        Takhle se cítím od té doby, co jsem shlédnul Fight Club. Film mě chytl za pačesy, vymlátil ze mně všechno aniž bych mohl říct jediné: stop, a hodil mě na podlahu jako kus hadru. Ale já jsem měl chuť, říct s úsměvem na tváři: ještě... 10/10 ()

Radek273

Z počátku se zrovna nezdá, že by se mělo jednat o nějaký trhák. Děj je chaotický, na první pohled nikam nesměřující, zkrátka se zdá, že tvůrci seřadili jen několik myšlenek, co je zrovna napadly, nezávisle na tom, zda spolu souvisí. Každopádně hlavní cíl, navodit atmosféru plnou podivností, zvráceností a překvapivých obratů, jim určitě vyšel. Nakonec Helena Bonham Carter už téměř nic jiného nehraje, takže rozhodně sázka na jistotu. Od vzniku Klubu přes jeho osudové peripetie se však chaos postupně usazoval a konečně začalo vše klapat. A závěr už jen ohromí, ačkoliv (a to souhlasím s Malarkeyim) ne tak, jak by asi tvůrci chtěli. Rozhodně se ale jedná o poctivý, velmi kvalitní snímek, s perfektním obsazením, který právem drží přední příčky žebříčku. Trochu mi připomněl film "Náš vůdce", i když tam je zásadní otázkou především xenofobie. ()

Gregor_Samsa

Tady není co řešit, tohle je kinematografie, prvotřídní, no doubt about that, pohyblivé obrázky té nejvyšší kvality. Fincher někde u svého vrcholu; jak stárnem, tak začínáme těžit z podstaty. Pitt mladej, parádní; Norton příjemně neintelektuální (ve všech jiných filmech je na ranku, pozér jeden). Nezfilmovatelné zfilmováno. Takže jedinou výhradou, kterou člověk může mít, je jednorozměrný Palahniukův příběh: jistě zajímavý, překvapující, inovativní, ironický, satirizující, kritizující, směšný, provokující i pobuřující; ale to je vše - žádná nová myšlenka, žádné prozření, uvědomění, nová pravda ani překvapivé odpovědi. PS nechoďte na film do kina s gravidní přítelkyní! [90%; 2019-11-04 Kino Aero] ()

Syndrom

Trefný výcuc. Finchera nemám rád, protože z jeho žánrovek není úniku, ale za geniální považuju, že je tu patrnější předpověď, co bude odpovědí na kapitalismus. A ona žena. V nás i samostatně. Jinak je to socialistická vize odboje a výsměch konzumu. Psychologicky film z perspektivy čísla dva. Za primární považuju tradičně předlohu. ()

Hlavonozec

Jeden z důkazů toho, že film dokáže překonat knižní předlohu. Klub rváčů je fenomenální zakončení kinematografie devadesátých let. Postavy jsou perfektní a díky tomu, že Edwardu Nortonovi tak nějak chybí osobní identita, dokáže se divák snadno vžít do postavy. Navíc neznám snad ikoničtější roli Brada Pitta, než zrovna Tyler Durden. Film je perfektní kritika tuctové konzumní společnosti, zároveň také ale poukazuje na to, jak šíleně se může zvrhnout hnutí, které zbaví člověka jeho individuality a udělá z něj v podstatě na prosté roboty bez identity. ()

Fender

Film je určitě velmi náročný na sledování a je nutné se na film soustředit každou sekundu a neuhnout pohledem. To však nic nemění na tom, že to je bravurně natočený film, se skvěle postupujícím dějem a samozřejmě tou velkou pointou celého filmu, která opravdu hodně překvapí. Film baví každou scénou a rozhodně vás to nutí netrpělivě čekat na to, jak vše dopadne, nebo co se zrovna stane. ()

Felix22

Tohle je anarchie, tohle je punk, tohle je to buřičství proti společnosti a systému! Snaha jedince vymanit se ze své sterotypní každodenní rutiny (obzváště když trpíte nespavostí a jste závislý na nábytku z Ikei), trochu se osvodit a žít si svůj život nesvázaný ničím. Fincher opět skvělý, výborný jsou i Pitt s Nortonem jehož vyjevené výrazy působí opravdu úsměvně. Helena Bonham Carter solidně doplňuje tuhle "trojici". A krom toho je zajímavé kam tohle všechno může zajít. Každý občas potřebuje Tylera Durdena. ()

Veber

Skvělý a pro mě nezapomenutelný film (a tleskám i Ústeckému Činoheráku, kzerý to dovedl převést na prkna co znamenají svět). ()

PanPyzamo

Už po snímku Sedm mi režisér David Fincher ukázal, že umí. Tentokrát opět nezklamal, na dokonce potěšil i o něco více myšleno u mě samozřejmě. Čistě na můj vkus se mi tohle líbilo víc. Klub rváčů začne celkem nevinně, ačkoliv zajímavě a to je právě to, co tak dobře fungovalo v již zmiňovaném filmu Sedm a zde je tomu tak opět. Zajímavost. To je něco, co tento režisér má v malíčku. Film vás chytne a nepustí a postupně na zajímavosti přibývá a objevuje se nádherná gradace, která vyvrcholí a zároveň i diváka uspokojí nebo aspoň mě. Příběh nejen zajímavý a poutavý celkově, ale ještě k tomu podtržen svým odhalením. Za mě skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

Petr490

Nějak mě poslední dobou je všechno jedno. Nosim jedny tepláky, jednu mikinu, střídám 3 trička, nosím boty tak rozmrdaný že by se i šlapky z Karláku divily jak může bejt něco rozmrdanější než ony, ani nepřemejšlim co řikám nebo píšu a je mi fajn. Když vidím něco tak úžasně pošahaného, hřeje mě to u srdíčka. Cítím z toho silné poselství, které nedokážu popsat. Je to něco mezi přehlídkou smrtelnosti lidí, jejich hraním si na něco víc než primáty, přehnanou potřebou vše kontrolovat, vymýšlení si problémů které nejsou z jejich hlavy, výsměchu společnosti založené na kompenzaci svých slabin skrze auta, plné peněženky nebo cokoliv jinak materiálně zbytečného a hlavně, z toho cítím syrovost života spojenou s tím, že cokoliv si člověk zamane a fakt tomu věří, se mu dokáže splnit a nemusí bejt duševně nemocnej. Jdu si dát šlofíka, pak si zacvičim, dám si horkou vanu, a nejspíš zas pujdu spát, líp jak batole, doufám. Nezapomínejte, že zejtra můžete umřít, vaše šance na přežití se každým dnem přibližují víc a víc nule. ()

Eaton_Hunt

Za mě nejlepší film od Davida Finchera. Výborné zpracování té hlavní myšlenky z knižní předlohy, že nás vlastní naše vlastní věci. Atmosféra snímku je na vrcholu, jak je to zvykem u tohohle režiséra. Mně se spíše líbí z hlavních postav Brad Pitt, ale Edward Norton odvedl též skvělé herectví, zkrátka a dobře podívejte se na to, možná se vám konec nemusí líbit, ale vsadil bych, že téma a průběh příběhu se bude nejen líbit. ()

Velislav

Antisystémový efektný úder do tváre, ktorý "bolí" aj po xy rokoch, len jeho účinok už trochu oslabol. Zvlášť, ak si už od začiatku snažím všímať pointu, ktorá je ale aj tak vydarená. Geniálny Fincher týmto uzavrel kultovú, paranoidnú trojicu svojich, premisou nekomerčných, pokladov s komerčným dosahom (Sedem, Hra). Sme kvapkami v mori, pieskom v púšti, banky sú zlé, daj výpoveď, buď slobodný, carpe diem, et cetera, et cetera... (HBO Max) 9/10 ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý