Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

THErENDy

Film, který když vidíte jednou, nemáte šanci vše pobrat. Čím vícekrát jej vidíte, tím více vám to "dochází" a hodnocení stoupá. Naprosté "zděšení" mě popadlo když, se rozhlédnu po bytě a vidím IKEA nábytek. V momentě, kdy pochopíte, kdo vlastně Tyler je, uvědomíte si, jestli i vy nemáte svého přítele jménem Tyler, který vám muže ukázat alternativní cestu životem. Komu se nestalo, že na dovolené, chmelové brigádě, v pátek večer, při fotbalovém zápasu probudí své druhé "zkažené" já? (nebo alespoň po tom netouží?) ***** ()

paradoxman

Při každém shlédnutí si to užívám víc a víc. Fincher se hecnul a dotáhl skvělý příběh do hollywoodsky netypického konce. Bard Pitt půl roku dřel jak kůň, aby se mohl ukázat nahoře bez a Eward Norton je uvěřitelný i ve chvílích, kdy potřebuje zničit něco krásného. Letos si už konečně přečtu knihu. ()

Rust_Francis

Vidět tančícího Pitta s červenou bundou a brýlkama s v koutku zapálenou cigaretou vykřikujícího moudra dnešního zkaženého světa na pokraji pádu zpátky na dno - k nezaplacení. Snad nejoblíbenější film od Finchera. Viděno už tolikrát a pokaždé s tím spokojeným výrazem, filmovým zážitkem naplněného diváka na tváři. Epic. ()

Jenn

Nepochopim lidi, co tomuhle filmu daj míň jak 5 hvězdiček z toho posranýho důvodu, že nechápou, vo co jde. Marla a její filozofie, Bobovy upocený prsa, hudba a kamera, lituju, že sem se narodila jako holka a nemůžu se připojit do klubu rváčů. jo a The first rule of the fight club - you do not talk about fight club! ()

ProfiDivak

Na mňa to pôsobilo (resp. od istej časti začalo pôsobiť) ako komplikovaná maniera, ktorá vo mne okrem znepokojujúceho zobrazenia disociačnej poruchy a nemenej znepokojujúcich Bobových kôz nezanechala žiadne dojmy. ()

Kybela

Mě ten film naštval. Možná i proto, že jsem ho viděla až takhle pozdě a všechna ta chvála, co tomu předcházela, mi zvětšila očekávání. Ale asi bych ani nečekala něco míň než skvělého od tria Fincher-Pitt-Norton. Možná že není tak nadčasový a v dnešní době už prostě nemůže tolik fungovat jako před šestnácti lety. Každopádně se mi líbila zápletka - rvačka mezi chlapama jako určitý druh "relaxace". Nepochopila jsem však, proč a jak se záležitost osobnosti a individuality stala masovou a globální osvětou. Do chvíle, kdy šlo o jednotlivce a jeho sebeuvědomění, byl film opravdu působivý, ale když se tam najednou začala budovat nějaká armáda, byl to pro mě už jen sled divností. Překvapivá pointa mi přišla v podstatě nedůležitá a vůbec jsem nepochopila, jaká vlastně měla být hlavní myšlenka toho příběhu, jako by roztržitý člověk chtěl říct tři věty, ale ani jednu nedokončil a udělal z toho souvětí, co nedává smysl. Možná by mi druhé shlédnutí leccos osvětlilo, ale já nemám nejmenší chuť se na to dívat znova. O to víc mě to štve, že je tam mladej polonahej Brad a mě už to prostě netáhne. ()

Oggy15

Podle mě Helena Bonham Carter neukázala to nejlepší, má vážně na víc. Twist filmu přišel velice moc brzo. Jinak skvělý film s dobrou myšlenkou. ()

Cazzysvjet

!!! Varování. Pokud čtete toto varování, potom je toto varování právě pro vás. Každé slovo tohoto zbytečného škváru je další ztracená sekunda Vašeho života. Copak nemáte nic jiného na práci? Je Váš život tak prázdný, že nevíte jak ho lépe trávit? Čtete vše , co byste měli číst? Myslíte si to, co byste si měli myslet? Kupujete si to co vám řekli , že si chcete koupit? Odejděte ze svého bytu. Najděte někoho opačného pohlaví. Přestaňte s nakupování a masturbací. Odejděte z práce. Začněte bojovat. Dokažte, že jste naživu. Pokud nepotvrdíte svou lidskost, stanete se statistikou. Byli jste varováni.!!! 100% ()

jackalsc

Zvláštní, hodně zvláštní film. Musím říct, že mi ale nějak nesedl, celkem jsem se i nudil v určitých částech. Konec jeden zvrat za druhým, ono opravdu když tento film člověk vidí poprvé, nebo mu nikdo nevyspoiloval jak to ve skutečnosti vlastně je, tak to ještě ujde, opravdu si nečtěte komentáře, protože někteří jsou bezpáteřní hovada, jsem rád že jsem je nečetl a tak můžu za ten konec přihodit něco navíc. Celkově tak 65% ()

CaptainBlaf

Nechápu některý lidi, kteří si myslí, že filmy jsou dělaný pro repetetivně stejný zážitek, jako při prvním zhlédnutí. Každopádně perfektně natočený, herci zahraný a celkově zpracovaný film, ješte k tomu v kombinaci s boxovaním, kterej je prostě cool a ještě víc cool, když ho sami zkoušíte. Geniální film, ale to už psychologický filmy zpravidla bývají, že? :) Ještě jen tak mimo, na film jsem se začal dívat někdy po jedenáctý s domněnkou toho, že se kouknu na nějakej film typu rocky, a pak půjdu hezky spinkat. Nicméně mě čekalo totální napětí a pocení se v jednu ráno s následným přemýšlením, takže nedoporučuju jako večerníček. ()

Isobel

Balzám na existenční krizi Mileniálů. Kdo si myslí, že je to jen o zajímavým twistu, tak ať si to pustí znova. Koukala jsem na něj po letech znovu a už ke mně nemluví tak silně, jako ve dvaceti. Nicméně stále se jedná o nadprůměrný film. Generaci Z doporučuji sáhnout spíš po seriálu Mr.Robot, což je Klub rváčů jejich doby. ()

Marsijeta

Další perfektně zahraná (spoiler!) schizofrení postava Edwarda Nortona, kterou si tentokrát zahrál po boku Brada Pitta ve filmovém trháku Fight Club/ Klub rváčů. Super zážitek plný násilí, akce i napětí musí strhnout každého. Že začátku vcelku poklidný děj, který vypráví nudný úředník trpící nespavostí se rázem zvrtne ve vzrušující drama, které si nesmíte nechat ujít! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý