Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

mortak

Sigmund Freud by tento film miloval. Ponor do duše jednoho duševně prázdného managera - Brad Pitt jako přebujelé "id", které přebírá vládu na ušlápnutým "ego" (Norton), nad kterým v práci vládne "superego" (nadřízený manager); rozpadlá budova přesně vyjadřuje Jackův duševní svět, ve kterém "id" souloží s HB Carter, jenže "ego" si s ní nemá co říct, žena je tu jenom na pích..ní, no a potlačované emoce vedou k sebepoškozování (kyselina), až nakonec tělo ovládnou vojíni "id" (jako v seriálu "Byl jednou jeden život", jenže tady se to celé jmenuje "Byla jednou jedna destrukce"), až nakonec "ego" může udělat jen jednu věc... ()

WolfR

Tak tohle byl geniální úlet! Kniha, která se nehodí do knižní podoby byla zfilmována. Brad Pitt a Edward Norton jsou magoři, ale David Fincher jim šéfuje! Atmosféra, vizuál a dialogy mě úplně dostaly, závěrečná pointa mě naprosto sejmula, 5 hvězd! ()

Mol

YOU MET ME AT A VERY STRANGE TIME IN MY LIFE!!! Mno, už vím proč jsem se tomu filmu tak dlouho vyhýbal a taky vím, že nebudu mít nikdy potřebu si ten film pustit znovu. Už už jsem viděl jak tomu střílím dvě hvězdy, ale od půlky filmu to začalo bejt trošku zajímavější a úplně poslední scéna, kde začnou hrát Pixies to nakonec zachránila. ()

animaxis

Film mě na začátku zaujal, protože byl čím dál zajímavější a rukopis Davida Finchera tu byl znát. Příběh člověka, kterého začal nudit jeho každodenní stereotipní život a který se rozhodl se od něj odprostit tu je velmi zajímavý. Po založení klubu rváčů se tu všechno stupnuje, až to pomalu přechází do extrémů a to určitě zaujme spoustu lidí. Problém je, že mě už Klub rváčů během svého děje nějak pomalu přestával zajímat a onen "naprosto nečekaný" závěr mě taky moc neudivil. Neříkám, že to bylo špatné, jen mě Klub rváčů asi nezaujal tolik jako většinu lidí, co ho viděla. Co se týče prostředí, tak je tu skoro jen betonová džugle, tma a jeden velký starý dům. Tohle prostředí se sem uznávám dost hodí a místy mi přišlo trochu depresivní, ovšem ne až tolik, aby to u mě vyvolalo nějaké větší emoce a já to pak považoval za plus filmu. Herci tu jsou tak nějak dobří všichni, ale pořádně mě zaujali jen Edward Norton a Helena Bonham Carter. Občas mi přišel dobrý i Pitt, ale ostatní byli prostě jen průměrní. Hudba ve filmu se mi nelíbila, ale opět uznávám, že se sem docela hodila. Konec filmu mi přišel divný, ale to ještě neznamená, že to bylo divné tím správným způsobem. Klub rváčů mi nakonec celkově nesedl, ale chápu, že někomu to může přijít dobré. ()

TomPrusik1

Někdo chodí do klubu filatelistů, jiní zase chodí do nočních klubů a někteří chodí do "Klubu rváčů" Tam chodí proto, aby si tam mohli rozbít držku a to jim udělá dobře. Potom jsou v normálním životě samá modřina a všichni se diví. No a když se rozhodnou, že udělají něco pro "dobro světa", tak do toho prostě po hlavě jdou, stejně jako do mlácení. Klub rváčů tedy není pro fanoušky bojových filmů s Jetem Lee, protože by možná čekali něco jiného. Film je spíš takovým pohledem na svět a na společnost, kde padne (krom zubů při soubojích) několik zajímavých názorů, které zužitkuje nejeden student filosofie při psaní diplomky. Často je plný humoru (hodně černého) a perfektních scén, na které se nezapomene a také detailů, které lidem unikají (několikrát se ve filmu na necelou vteřinu objeví Brad Pitt a před titulkama uvidíme i něčí chuj). Všechno je dobře napsané (vlastnosti postav, dialogy) zahrané (vede hlavně Norton, Pitt, H.B,Carter) a zrežírované. Začátek filmu je skvělý a byl u mě na 5 hvězd. Potom ale, jak si všichni začnou dávat do držky a ničí cenné výtvory lidské, nebo když Pitt klátí Carterovou, tak chvílemi film ztrácí tempo. Ovšem nakonec tu je pointa, kterou jsem ale trochu čekal. Ale bylo to asi proto, že do dělal Fincher, tak se s nějakou velkou pointou počítá. Pořád se nemůžu rozhodnout mezi 4-5 hvězdami, ale asi zůstanu u těch 4 a říkám, jsou to nejlepší 4 hvězdy, které jsem dal. ()

Kolikokoli

Nechápu, že jsem vydržela nevidět ten film do nějakých 26 let a přitom si nenechat vyspoilerovat konec. Naprostá pecka a zasloužený kult. ()

FrankSusta

(začneme citací) ,,...tady stojí, že jsi vystudoval veterinu...? Tak proč teďka děláš v samoobsluze!?! Okamžitě si jdi sehnat někam práci! Vím kde bydlíš, takže jestli nebudeš mít do měsíce práci jako veterinář zastřelím tě!'',,není to trochu moc?'',,Věř mi, zítra prožije nejšťastnější den svého života!'' A já klidně věřím, že je to pravda. Film, který nádherně ukazuje to, co se asi děje v chlapský hlavě. Když si prostě chvíli hrajete na klidné občany, kterým vůbec nevadí systém a prostředí ve kterém žijí, kde musíte každý den nasazovat takový ten vlezlý úsměv a tak, tak se z toho pochopitelně musíte jednou pořádně vymlátit! Když na vás den co den působí jedna negativní síla za druhou, tak prostě musíte něco zničit, jinak by vás to psychicky rozervalo! A když do toho ještě (stejně jako ve filmu) trpíte nespavostí... tak se vám do hlavy nějak dostane tučňák.     Postavově dokonalý. Jejich motivace, jednání, atd. a to vše podtrhovaly jména herců (Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Jared Leto) kteří těmto postavám na lidskosti ještě přidali (teda, než jsem si uvědomil že tam hraje Leto, tak už bylo po filmu, ale i tak).  Příběh by sám o sobě nebyl nějak zajímavý, nebýt těch postav, které jsou vyšperkované k dokonalosti. Ty postavy skutečně vytvoří více jak polovinu tohoto filmu. jenom to obrovské překvapení na konci filmu (které jsem tak trochu předvídal dopředu, což byl asi smysl těch malých nápověd ve filmu) mě zároveň překvapilo, ale zároveň to trochu vykolejilo z nálady celého snímku. Začalo se o táhnout v trochu jiném světle a v tom byl konec. Ale mě to nevadilo.   A navíc se ke konci z Klubu rváčů stane Klub sráčů (příběhově ne, ale povahově jo).  Poté to má šikovnou kameru, střih, hudbu (počítaje i tu převzatou (Where is my mind od Pixies)), scénografii, atd... bohužel to je zatím jeden z mála filmů od Finchera co jsem viděl, takže si okamžitě musím pustit další.   (Ještě k Fincherovi) původně jsem si myslel, že je Fincher další režisér co vykrádá Ritchieho, tak jsem se i na tento film naladil jako (kupříkladu) na Podfu(c)k, ale jak jsem zjistil, že je tento režisér opět něco nového průlomového (zhruba po prvních deseti minutách) náramně jsem si to užil.      No? co dodat více? asi nic! tento film jsem si vskutku náramně užil, párkrát i zasmál, a moc oblíbil. rozhodně má místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy. 10/10    a chci to vidět ještě mockrát!            ,,...omlouvám se, ale zrovna jsi mě potkala v divné části mého života.''                - a ještě se divím, jak o na to vůbec můžete psát recenze, když pravidlo Klubu rváčů číslo jedna říka: Nikdy nemluvte o Klubu rváčů!   a druhé pravidlo říká: Nikdy nemluvte o Klubu rváčů!                           (a popravdě jsem se na tento film bál strašně dlouho napsat recenzi, abych ho nějak neurazil, tak snad dobrý:) ()

KajusaK

Film, kde jsem pointu prokoukla hned v první čtvrtině. Téměř žádné překvápko až na samotný the end s Bradem. Norton hrál skvěle. ()

Flyer

Klasická Finscherovka. Velice ujetý, ale originální příběh, hustá atmosféra, parádní bitky a skvělé duo Norton/Pitt. Na tento film do smrti nezapomenete. ()

tom88

S veľmi prižmúreným okom dávam tomuto filmu 5*. Dosť dlhú dobu sa to len tak ťahalo, kopa kecov, žiadne výrazné nadšenie. Až za polkou sa to trocha rozbehlo a nabralo grády. Našťastie sú tam dobré zvraty deja a nedá sa pri tom nudiť. Vizuálne je to maximálne úchvatné (ako je to u Finchera zvykom), aj efekty sú fajn. Norton s Pittom to vo filme spolu poriadne rozvírili a zaslúžia si veľkú pochvalu. Je to brilantne natočené a film by si zaslúžil aj viac ocenení. 86%. ()

3n3my

Výborný film, len dúfam že sa nenechá niekto inšpirovať :-) Inak skvelí herci, príbeh, hudba (ten soundtrack je božský!), zručne natočené v prostredí, ktoré sa k týmto akciám hodilo. A hodila sa mi tam aj Helena Bonham Carter, vo filme vyzerá ako Deppova sestra. ()

SoolenJV

Anarchie jako obsah duše každého jedince. Ne každý ji ale dovede vypustit, uvolnit "to zvíře", které společnost utlouká, ničí a tváří se, seč může, že neexistuje. A když se v některém člověku objeví nějaký „Tyler Durden“, který zvíře uvolní, sundá řetězy a dovolí duši jednat skutečně svobodně, následky mohou být obrovské – a nechci tvrdit, že jen negativní. Spíše naopak. Fincher si hraje – s divákem, s narací, s formou a vytváří myšlenkově nezávislý film, podvratně vzniklý přímo v jádru hollywoodských osidel. Mladicky nevázané, svobodné, anarchistické. To všechno v sobě David kdysi měl. Kam to zmizelo (Benjamin Button a Muži, kteří nenávidí ženy budiž příkladem), je otázkou... Snad se ještě někdy vrátí ten starý Fincher a dovede stvořit dílo, které by se vyrovnalo (nebo alespoň přiblížilo) genialitě Klubu rváčů nebo Sedm. A nebo aby alespoň dosáhlo kvality Vetřelce 3 (který mě stále baví víc, než BB nebo MkNŽ). ()

czejny

Ten, koho tohle všechno napadlo, nespal snad celý život. Jinak si nedokážu představit, že by za normálních okolností něco podobného vymyslel. Do toho všeho tempo Davida Finchera, které je naprosto vražedné. Nutí vás to hltat každou sekundu, i když je vám z toho chvílema na blití a chvílema podléháte Fincherovo hypnóze. Hudba převážně v rytmech electro, do jejíž beatů se komíhají herecké výkony Nortona a Pitta. Opravdu hodně ujetej film, ale námět hodně dobrej, zpracování ještě lepší, prostě psycho, na který se budete chtít koukat znova a znova do tý doby, než začnete trpět nespavostí. ()

danliofer

Absolutní! Škoda, že mi přednahrání skončilo cca pět minut před koncem. Takže teď člověku nezbývá než jít a koupit si DVD, aby se dozvěděl vyústění. Film Sedm od stejného režiséra jsem nestrávila, ale tohle mělo pro mě fakt šťávu, neprvoplánovost, ale hlavně absolutně zvláštní druh filosofie a obzvlášť humoru, který přitavil člověku škleb na tvář na hodně dlouho... ()

MJMilan

Třeba mě tu ukamenujte ale tohle byl opravdu nesmysl - dodíval jsem se pouze kvůli tomu, že mě zajímalo, jestli to bude mít nějakou pointu. Zahrané dobře, ale ten schizofrenní děj nebyl úplně šálek mého čaje. ()

charge

O kvalitách tohoto snímku s vážností pochybuji, ale chápu, že je pro mnohé kultem. Jeho hlavní téma je už dávno provařený a zde nějak zkrátka nefunguje jak by mělo, narozdíl od jiných počinů, který mi připadaly daleko zábavnější a napínavější. V této přepálené stopáži si tvůrci byli až moc jistí tím, že hvězdné obsazení spolu s hlavní pointou ve výsledku nudnost a táhlost filmu přebije. Pouze rvačky v kombinaci s psychózou hlavní postavy, toť vše, nic víc jsem zde nenašel. 20% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý