Templár

• Česko Templář (viac)

zdenny

Pokud chce divák vidět a vědět, jak se dobývaly hrady ve středověku, tento akční historický film by pro něj měl být povinností. Akční scény jsou natočeny dost naturálně, děj není skoro žádný. To ale vůbec nevadí, pokud si chceme vychutnat pravou středověkou bitvu. Myslím si, že není mnoho filmů, které by nám takto reálně zprostředkovaly středověké dobývání hradu. A to se vším všudy. Píše se rok 1215 a za vším stojí anglický král Jan Bezzemek, proti němu několik šlechticů, kteří chtějí, aby Magna Charta byla dodržena. Na tyto historické události můžeme mít rozdílné názory, můžeme stát na různých stranách. Faktem ale je, že dějinám se zodpovídá král, nikoliv šlechtic. ()

Mishqo

veľké divadlo za málo peňazí (ale zase s mierou) ... veľmi jednoduchá dejová línia a o nejakej scenáristickej originalite asi nemožno hovoriť...herci aj celkom ok...dobrá hudba tiež potešila...ale nie je to nič pre citlivé žalúdky pretože sa film neserie ale vôbec s ničím (veľa krvi, lietajúce nohy, ruky, hlavy, atď) ...ako žáner to splnilo svoje štandardy ()

VasaX

Aaaah! Historická (dejme tomu), středověká rubačka, se spoustou brutálních seků, bodu, drcení a tak podobně. Hned jsem dostal chuť si sehnat nějaké středověké RPG/akci a dát si trochu těch bitek na meče. Purefoy je fér, Giamatti ještě víc. Celkový příběh je velmi prostý: pořádná morální hecovačka a pak držet pozici do posledního muže za vyšší dobro. A jestli to mělo rozpočet 25 mega, tak tedy klobouk dolů, výprava je opravdu solidní, celé dvě hodiny vše vypadá dobře, do posledního cákance krve. Nakonec musím dát jednu hvězdičku navrch, protože dobrých středověkých akcí, které si nehrají na něco víc a dodají pořádnou porci akce a věrohodnou výpravu, je opravdu málo. Sakra málo. ()

Aven

Vyloženě k nasrání! Je strašná škoda, že takhle skvěle zvolená herecká sestava je absolutně pohřbena nejdebilnějším scénářem posledních let a přitom se u toho ještě musí tvářit smrtelně vážně. ()

SamVimes

Řádně krvavá a špinavá historická řezničina, v níž James Purefoy dokazuje, že se pro role zachmuřených drsňáků hodí jako málokdo. Nic podobného se bohužel nedá říct o maniakálně přehrávajícím Paulu Giamattim. Pečlivější práce s vývojem postav a se střihem akčních scén mohla tohle béčko posunout do trochu zapamatováníhodnějších vod. ()

ghatos

Za málo peněz docela dost muziky. Občas digitální efekty zradí. Pár dialogů a scének je taktéž zbytečných. Z druhé strany Paul Giamatti září. Silné 3*. 68%. Výborný komentář: Cervenak ()

J-o-k-e-r

Nedávno viděný Centurion se mi líbil o něco více. Ale i tak se na tento film dívalo dobře. Poctivá 2hodinová středověká řež. Skvělý P. Giamatti jako tyranský král dobývá důležitou pevnost bráněnou hrstkou odpůrců (J.Purefoy, B. Cox, atd). Nic průlomového, ale kvalitní podívaná. ()

V.Silver

Natočený je to hezky, efekty jsou udělaný slušně, zahraný to taky není špatně, středověk je tam zachycen místy docela hezky a výpravný to sice úplně není, ale ani to moc nevadilo - takovej krapet horší film typu "Solomon Kane", kterej mě jinak velice bavil. Tohle ovšem, na rozdíl od Solomona, mělo dialogy o ničem, mé srdce historika krvácelo, když se v roce 1215 mluvilo o svobodě lidu a zpochybňování královské moci, jako by byl konec 18. století ve Francii, ale jo, jinak to byla příjemně středověká akční řežba, která se, bohužel, snažila mít nějaké poselství, v čemž naprosto selhala. Purefoy tentokrát slabší výkon, Giamatti pro změnu geniální despota... takže 70%. ()

Kali4

Roztřesená kamera a epileptický střih mě tak vytáčely, že jsem si teprve až po půl hodině všimnul, že scénář je pouze jedním klišé vršeným na druhé a že mě nemůže absolutně ničím zaujmout. Ještě štěstí, že na konkurenčním kanálu běžela Trója, kterou sice nijak zvlášť nemusím, ale i tak nakonec přišla vhod. ()

Kurikmoon

Keď nemáte čo robiť, máte radi historické firmy a nemáte žiadny ďalší po ruke, tak asi môžete uvažovať o vzhliadnutiu. Sú však stovky filmov, ktoré Vám dajú viac. A len kvôli nejakému sympatickému hercovi a herečke sa pri tom neoplatí stráviť celú stopáž filmu. neodporúčam, ak nie ste zmorený nudou a neviete kam z konope... ()

blackJag

Nadšení pro středověký reál je z filmu cítit, ovšem je z něj cítit i mýdlový odér slabého scénáře. Naprosté lapsy v logice příběhu (postaveném na nesmrtelném konceptu 7 SAMURAJŮ) nezachraňuje ani rozdrkotaná kamera, která jakoby objevila funkci focus vždy ve chvíli, kdy má dojít na nějakou tu výživnější ránu (a pořád dokola). Pro ty, co čekají, že se ve filmu objeví Robin Hood, mám špatné zprávy... 50% ()

Vitoraz

Za málo peněz hodně muziky.Asi tak bych hodnotil tento povedený historický film.Pár nepřesností se tam najde,ale to snad v každém filmu.Jinak se jedná o pěknou středověkou řezničinu na kterou sem já určitě delší čas už čekal!Dobrej výběr herců,dobrá hudba výborná středověká atmosféra.Nemůžu se ubránit myšlenkám proč tohle nejde natočit u nas-lokace i historii na to máme,místo toho se tu pořád dokola natáčejí přihlouplé komedie o ničem! ()

Ludivitto

No brainer krvavé hrdinské béčko plné známých herců, schématických postav a prvoplánově brutálních scén. Nic víc, nic míň. Jako jednohubka pobavilo. ()

Drnqonovic

Trochu nepřehledná řezničina se sympatickými herci a nádherným hradem. James Purefoy má obouručák a charisma, které by se dalo tesat do skály (to už znám z Říma a Solomona Kanea), Paul Giamatti si zase s chutí zahrál sviňáka, který svým nepřátelům seká ruce a nohy. Dvě hodiny utekly jako voda a já jsem dočista spokojený. ()

tommmy89

Dosť som sa tešil na tento film a nakoniec sa mi aj páčil ! Panovnícke problémy sú začiatkom každého historického filmu, no potom začne "masaker". A môžem povedať, že tento film bol nasýtený takými situáciami, že niekedy sa mi skoro zastavil dych ! :-) A film mi tiež dosť pripomenul historicko-strategickú hru Stronghold. Veľmi rád by som filmu uštedril 5*, ale kedže v každom filme divák očakáva viac, než len prírodu a panovnícke šarvátky, musím ho oceniť len 4,5* :-( No ale tie akčné scénky, fakt klobúk dole ! ()

shabazza

Vcelku nuda ... král zradil, pak si vzal na pomoc Bulvaje a s barony se porval o kus šutru u řeky, sem tam odlítla nějaká část těla a nakonec to zachránili Frantíci. ()

Pecival

Já rád historii, potažmo historické bijáky a proto sem slupl béčkovou, krvavou bitku o hrad jako malinu. Sice občas skřípe, ale postavy jsou docela použitelný (zvlášt kouzelně raploidní Giamatti). Hlavní moje výtka je na prasácky cukavou kameru a střih, člověka co to točil by neměli dělat ani reklamy na Bauhaus. Nejsou to úplně poctivý čtyři, ale tak za tu hezoučkou Kate přimhouřím obě komory srdeční. ()

jefff

Líbila se mi syrovost a atmosféra. Výkon Giamattiho byl taktéž excelentní a právě on mi asi jediný zůstane v paměti z celého filmu. Bohužel dvě hodiny stopáže jsou smrtící a film už od poloviny trochu nudí, a nezachrání to ani akční scény, povětšinou dost brutální. Trochu nevyužitý potenciál ale díky za snahu o trochu jiný historický film. ()