Ironclad 2: Battle for Blood

Muž, ktorý prežil veľké obliehanie hradu Rochester, musí znova bojovať, aby zachránil svoj klan od keltských nájazdníkov.
Mladý Hubert (Roxanne McKee). Ostatní žoldnieri však majú iné motivácie: skúsení harcovníci, akým je Berenger (David Caves) nebojujú za Boha či vlasť, lež iba za peniaze a krv z bitiek. (Incantator)

darkrobyk

Kupodivu lepší a svižnější než Outlaw KIng. Tedy první Ironclad je povedenější, ale potěšily mě spád filmu a napětí. Škoda prasácké kamery v akčních scénách (tak trochu jako v Gladiátorovi), naopak hudba měla správný skotský říz. Větší problém jsem měl s tím, komu fandit - Angličané se usadili na skotském území, Skotové zase působili jako banda hrdlořezů z pravěku. Oblíbená středověká taktika - když nemohu hrad vlastnit, raději ho vypálím, než by připadl nepříteli - si palec nahoru také nezaslouží, i když to tak prostě bylo, o čemž by mohli vyprávět nejen husité, ale i komunisti (ti zase z jiných důvodů). Scéna znásilnění v kuchyni dá vzpomenout snímek Jméno růže. Osobně mě pak potěšila přítomnost M. Fairleyové, jelikož jsem se tak chvílemi vrátil do světa GOT. Dobývání hradu je názornou ukázkou, jak se s pár lidmi dá udělat třeskutý boj (ano, ano, ukázal to již Excalibur). Z nádherné krajiny se mi nejvíce líbil mlžný les v úvodu. Za mne spokojenost. ()

Beckett51

Uznávám, po příběhové stránce se nejedná a nějakou silně erektivní záležitost a střihač s kameramanem by v mnoha chvílích taky zasloužili natáhnout hubu na opěradlo od židle, ale výprava je až neskutečně dobová, herci jsou sympatičtí, mrtvých je víc než ve Statečným srdci a ke konci dokonce nastoupí nějaký náznat emocí. Pokud čekáte béčkovou středověkou rubačku, budete spokojeni, pokdu čekáte něco jiného, máte smůlu. Normálně bych dal tři hvězdy, protože to přeci bylo o něco slabší než první Železná kláda, ale ídíky šílenýmu podhodnocení budu trochu nadržovat. ()

liquido26

Slabé dvě hvězdy. ... Většinou mám pocit, že možná trochu filmy nadhodnocuji, ale tady u tohoto to nehrozí. Unuděný historický nízkorozpočťák, který vypadá jako televizní produkce z devadesátých let. Nesympatické postavy, nevýrazní herci, scénář o ničem. ... Hezké záběry hradu, v některých scénách dobrá hudba, jedna hezká herečka a to je asi tak vše. Jednička byla fajn, toto je naprosto zbytečný sequel. ()

kinderman

Tohle nezachrání ani účast Michelle Fairleyové (lady Stark), ani Predrag Bjelac, který má na začátku asi třicet lidí, ale postupně si jich v lese naklonuje nejmíň tři sta. Nezachrání to ani srbští členové štábu s tak cool jmény jako Kostič a Mrdan. V původním filmu mě nejvíc bavil ten sniper- lučištník, tady nemá luk vůbec nikdo. Nepotěšil dokonce ani odkaz na Jméno růže, to když v hradní kuchyni divoženka osouloží mladého pana Huberta. Ale pořád jsou to silnější dvě hvězdičky než u Cageova "čínského historického dobrodružství" Outcast. ()

sir-dave

Zpočátku jsem tomu chtěl napařit odpad. Jakmile jsem si po pár minutách zvykl na toho kameramana s epileptickým záchvatem, tak už to šlo lépe a bylo to koukatelné. Historické béčko na kterém jde poznat nízký rozpočet. Opět je to celé o obraně jednoho hradu a vystačilo si to s jednou, docela slušnou, hudební melodii hrající na pozadí ve vypjatých momentech. Tom Austen v některých momentech vypadal jako kopie zesnulého Andy "Spartakuse" Whitfielda. Ještě jedna věc mi trochu vadila. Připadal jsem si jako v Call of Duty, když se soupeřovi vojáci jevili odnikud, dokud jsem neudělal nějaký progress. Na hrad útočila původně skupinka asi 50 Skotů ale padlo jich tam celkově snad ze 150. V závěru při titulcích naznačí, že Guy odešel bojovat do stoleté války, která ale začala pokud se nepletu až o cca 100 let později. Ale co, bavil jsem se. Dvě hvězdičky blížící se spíše k těm třem. ()

• Oproti předchozímu filmu, který se natáčel na území Velké Británie, se filmovalo pouze v Srbsku. (Yardak)