Howoosijeol

• Južná Kórea 호우시절 (viac)
Južná Kórea / Čína, 2009, 100 min

Korejský architekt Dong Ha a čínská průvodkyně May se poprvé setkali jako studenti v Americe. Tehdy se mezi nimi vyvinulo těsné pouto, ale jejich cesty se předčasně rozešly. O několik let později Dong Ha přijíždí do Chengdu, aby dohlédl na přestavbu po sečuánském zemětřesení. Při procházce místním parkem ale náhodou znovu potká May a při společném vzpomínání na minulost se začnou znovu sbližovat. (profhubert)

emma53

Také jste měli chuť zatancovat si na tom náměstíčku, být schovaný v těsné blízkosti někoho milovaného před deštěm, procházet se bambusovým hájem, rozjímat o lásce a také se usmívat při pohledu na roztomilou pandu ? To byly ty krásné momenty, ale pak tam na mě zavanula ta smutná rozpolcenost duše sichuanské krásky May, ta skrytá bolest, kterou se bála odhalit před Donghayem. Někdy je zapotřebí do té nádherně zbarvené křehké mýdlové bublinky lásky správně fouknout a ona možná dopadne na to pravé místo. Opět jsem slyšela nádhernou, melancholicky laděnou hudbu, která mě dostala do správného rozpoložení mysli. Jen před jedním vás varuji, nikdy si v Číně nedávejte k jídlu Fei Chang Fen, vím, co říkám i když pro lásku je člověk někdy schopen i nemožného :-) ()

Pethushka

Krásný a relaxační film s jednoduchým dějem. Charizmatický Jung Woo-sung opět nezklamal a sympatická Yuanyuan Gao mě mile překvapila. Líbil se mi pohled na jejich vztah a postupné oťukávání. Nebyla jsem sice dojatá, ale nějaké emoce to u mě vyvolalo. A angličtina mi tu kupodivu nevadila. Silné 4*. ()

Shit

Novej film Woo-sung Junga sem si samozřejmě nemohl nechat ujít a to i když jeho akční schopnosti tu zůstanou zahrabaný někde hluboko v zemi, ale to že to je dobrej i charakterní herec, to se ví už dávno a tady to opět potvrzuje Je to čistě romance, takže tu nemá smysl hledat něco jinýho, ale vyvíjí se docela přijemným tempem, nenásilně a i když se ke konci snaží trochu zahustit atmosféru, tak to neni typická melodramatická Jižní Korea. ()

sniper18

Je to celkom dobrý romantický film. Má dobrý príbeh o juhokórejskom architektovi, ktorý na určitý čas prichádza do Číny, kde ho čakajú pracovné povinnosti a pri prechádzke parkom náhodne narazí na svoju starú známu, ktorá tu robí sprievodkyňu. Medzi nimi bolo ešte v časoch, keď študovali v Amerike pevné puto, no ich cesty sa časom rozišli a tak teraz spolu znovu začnú tráviť voľný čas a postupne si k sebe opäť nachádzajú cestu. Spracovanie je na tom dobre, už na prvý pohľad vidno, že táto zápletka nie je v ničom originálna, takže o nejakej výnimočnosti tu nemôže byť ani reči, navyše dej je úplne jednoduchý, ale aj tak si nemôžem sťažovať. Je to jednoducho taký malý, ale veľmi sympatický film o mužovi a žene z odlišných krajín, ktorí si po rokoch k sebe opäť nachádzajú cestu. Až na pár trochu samoúčelnejších scén to po celý čas pôsobí úplne uveriteľne, či už obe hlavné postavy, alebo aj ich vzťah, pričom film sa stále venuje len im, chýbajú tu akékoľvek vedľajšie línie, ale aj tak mi to sadlo, nechýba tomu to správne čaro, takže od začiatku až do konca sa na to pozerá viac než dobre. Len ten anglický jazyk mi trochu vadil, ale zase kvôli postavám z rôznych krajín je to logické a tak sa nad to dá povzniesť. Takže aj žánrovo je to vlastne len čistá romantika doplnená o štipku drámy, pričom to celé pôsobí tak nevnútene a neprehnane a to mi sedí. S hereckým obsadením som spokojný, Jung Woo-Sung a Yuanyuan Gao tu vytvorili veľmi sympatický pár, hodia sa k sebe a fandil som im, okrem nich tu už má nejaký priestor už len Kim Sang-Ho, ktorého mám bežne rád, ale tu mi prišiel úplne zbytočný, no zase vo svojich scénach ani neprekáža. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, pre potreby filmu úplne ideálne. Season of good rain kvôli úplnej neoriginalite a jednoduchosti určite nepatrí medzi tých najhodnotnejších predstaviteľov žánru, ale aj tak nemám dôvod dávať nižšie hodnotenie, páčilo sa mi to. 74% ()

kitano

Pokľudná no o to krajšia romanca, ktorá sa zdarilo vyhýba zbytočnemu citovému vydieraniu. Ikeď sa znova objavuje klasivký motív - smrť najbližšieho, netýka sa priamo ústredného páru, ale len dokresľuje pozadie, na ktorom sa romanca odohráva. Tak isto emócie medzi ústrednou dvojicou, nemajú klasický, sladký stupňujúci sa oblúk, ale sú omnoho ľudskejšie-komornejšie. Dlho sa skrývajú sa za nevinnym žartovaním a bežnými konfrontáciami, aby mohli v určitý okamih vybuchnúť a ovládnuť inak veľmi konvenčné správanie postáv. Lavína romanťákov s tendenciou citovo vydierať zrejme poľavila (čo sa samozrejme muselo stať) a ja na takýto komorný prístup len súhlasne prikyvujem. (8/10) ()

gogo76

Kórejská romantika takmer bez sĺz? Už som sa opäť pripravoval na najbežnejší kórejský recept v romanticko dramatickom filme. Vtipný úvod, sympatický hrdinovia, aby to pred záverom sekli, nechali jedného z hrdinov zomrieť a vyliali na nás dve vedrá kórejských sĺz. Lenže prekvapko! Chvalabohu sa tak nestane a film Season of a good rain je takmer čistá romantika s pokľudným tempom a happyendom! Časť deja sa točí i okolo zemetrasenia v Číne. Hlavná hrdinka v sebe nosí tajomstvo tragédie, ale jej nešťastie neslúži na citové vydieranie diváka a venujeme sa jej len okrajovo. Prim tu hrá postupne budovaná love story medzi Kórejcom a Číňankou, ktorí boli kedysi priateľmi a po rokoch sa opäť stretávajú. Za naj scénu považujem tanec na námestí v dave starších čínskych žien. Pekná tradícia takto si meste zakrepčiť. 80%. ()

sochoking

Hlavný hrdina bol taký suchý, že vysušil ten Dobrý Dáždˇ sa mi zdá . Čo on mal za problém ?! Nebol on gay ? Ved' takto sa normálny chlap nechová! ()

eLeR

Veľmi príjemná romantická záležitosť, kde ústredná dvojica bola veľmi sympatická, pôsobili na mňa úplne prirodzene, Woo-sung Jung síce neplakal, ale aj tak bol perfektný, pekný príbeh, muzika hrala výborne a angličtina mi absolútne nevadila. Len ten, kto strihal Woo-sung Jungovi ofinku, tomu by som zobrala nožnice. ()

Lacike

Ta umorna snaha o civilnost u mna mala za nasledok, ze ma film vobec nechytil za srdce. Pokial ma v romantickom filme ovela viac bavi vedlajsia komicka figurka ako ustredny par, tak to je problem. No a naviac je tu ta anglictina, ktora z ust azijskychh hercov znie natolko mizerne, ze nici aj posledne kusky romantickej atmosfery. 5/10. ()

Folpa

Jeden z filmů, který mě po mé cestě topkou 200 nejlepších filmů z Koreje moc mile překvapil. Příběh se převážně odehrává v Číně, je tam slyšet více angličtiny než korejštiny a čínštiny dohromady, ze začátku mi to přišlo divné ale v průběhu filmu jsem si na to zvyknul. Jung Woo-sung opět nezklamal a pro mě neznámá Yuanyuan Gao, která mě naprosto uhranula :) Rozhodně za plný počet. ()

Bubble74

Mám moc ráda Woo-sung Junga a jihokorejské romance, ale tohle utahané nic s hezkým, relaxačním soundtrackem na mě působilo pouze jako příjemné anestetikum. Případný atraktivní děj smyl onen dobrý květnový déšť, který jediný, kromě nádherných záběrů jednoho sečuánského parku, dodal té nudě aspoň trošku nádech romantiky. Hlavní pár byli sice sympaťáci, ale svými naivními, neohrabanými dialogy nedokázali moji pozornost pořádně upoutat. Nemluvě o lingvistické rušičce. Když Korejci mluví korejsky, prd rozumím, ale těm jejich filmům to dodává půvabný exotický šmrnc. Když mluví anglicky, mně to zní pořád korejsky, ale šmrnc je fuč. Ale přece jen tady trochu toho zpestření bylo a to v podobě medvěda pandy. To byl šoumen. Jinak mohu tento film doporučit jen těm, co maj problémy se spaním. ()

kikuka

Anachronické pozeranie filmov má svoje kúzlo. Najmä, keď neskorškí kórejský s kórejsko-čínskym ústredným párom a jazykovým handicapom vidím skôr ako ten skorší. Aspoň môžem povedať, že pri Automn Love som nebola ovplyvnená fungovaním chémie v A Good Rain Knows =). Nenapadá mi nič lepšie, len to zvaliť na režiséra, že v tomto prípade herci ustáli anglické party s rovnako mäkkým hereckým prejavom ako party vo vlastnom jazyku, že medzi nimi existoval akýsi prienik svetov, či už boli spolu alebo od seba. Alebo to môže byť voľbou ústrednej hereckej dvojice, že si jednoducho sadli lepšie. Asi ako Jung Woo Sungovi obleky. Uuu =) ()

italka63

Můj oblíbený Woo - sung Jung v romanci? A proč by ne....jen se tak dívejte a nechte se unést pocitem, nebo třeba vzpomínkou na něco podobného...co ovšem mohlo třeba dopadnout i jinak:-) Krásná May jako průvodkyně v přírodním parku a Dong, který z Koreje dorazí coby odborník na likvidaci následků zemětřesení v dané oblasti. A May je jeho bývalá spolužačka ze studii.A protože čínština s korejšinou až tak úplně nesedne, dorozumívají se roztomilou angličtinou.Ti dva k sobě kdysi něco cítili, jenže oba dva jsou mírně nesmělí .....romantika v nádherné přírodě , v parku, kde roste spousta druhů obrovských, pružných bambusů, kde můžete vidět pandy a ještě ke všemu máte skvělého šéfa. Takže Dong nechá odletět letadlo, kterým se má vrátit.....jenže May je dívka s tajemstvím, které jí brání se do Donga zbláznit....ono na konci vyplyne na povrch:-) A dokáže být chvilku vedle Donga šťastná, když se rozprší, protože jak říkají v Číně, správný déšť přichází včas.....tudíž milý film, s hezkou hudbou za čtyři - proč ne? ()

hunty

Změna prostředí na zajímavou Čínu, která by mohla být i více předvedená, je dobrý nápad, ale ten příběh s herci obstojí i sám o sobě. Woo-sung a překrásná Yuanyuan tu tvoří výbornej pár a plešatej Kim Sang-ho je v každým filmu správnej korejskej kořen. Ta angličtina z úst asiatů mi vždy přišla divná, jakoby se díky ní ztrácelo to asijské herecké umění, zde mi to taky chvíli trvalo, než jsem si zvykl, ale film dostatečně vtáhl a pak nebyl problém. ()

Petfruf

Milý příběh o obyčejném setkání dvou lidí. Citové vydírání se nekoná, takže je film vhodný i pro odpůrce slzoproudých korejských romanťáren. Hrají zde vlastně jen dva herci Woo-sung a Yuanyuan a ti drží film hodně vysoko nad vodou. Komorní film, který si na nic nehraje. ()

MA.KI

Jihokorejský a čínský romantický film s Korejcem a Číňankou v hlavních rolích řeší otázku, zda láska zná nebo nezná hranice. Dong Ha potká v Číně svou studentskou lásku May a jejich životy se znovu začínají sbližovat, jenže May má jedno velké tajemství... Příběh odehrávající se v sečuánské oblasti po katastrofálním zemětřesení v roce 2008 nabízí nemálo kouzelných scén, zároveň však není odstřižený od reality. Myslíš, že jaro přichází kvůli květům, nebo že květy kvůli tomu, že přichází jaro? ()

pufina

Jednodušší děj, nicméně je to prostě taková pohodová romantika. Film nenadchne, ale ani neurazí. Už kvůli Woo-sung Jungovi to stojí za to vidět (můj třetí film s ním). ()

Pedross800

"DOBRÝ DÉŠŤ VÍ, KDY MÁ PŘIJÍT" a pokud je to déšť filmový, lehoučký a křehký jako pírko je povznášející si ho naplno užít. Charismatický Woo-seong Jeong v krásné civilní romanci, která pohladí každou romantickou duši. Pomalu plynoucí citlivé sbližování dvou dávných přátel je jako vždy podbarveno nádhernou hudbou a rozkošně srandovní angličtinou. Navíc je zde přímo cítit vůni jara, opojnou a intenzivní, což v tuto roční dobu přidává filmu pár bodů navíc. ()

Giggs

Extremne prijemne. Velmi jednoduchy, civilny film v tom najlepsom slova zmysle. Uveritelny, bez zbytocne exponovanych a gycovych scen. Proste zivot. Posobi velmi prijemne, nenutene. Taky skvely, prijemny pocit z filmu som davno nemal. Tazko sa to opisuje. Takych je strasne malo, o to je cennejsi a hodnotnejsi. Cele to dokresluje fantasticka hudba. Toto mozem. ()