Howoosijeol

• Južná Kórea 호우시절 (viac)
Južná Kórea / Čína, 2009, 100 min

Korejský architekt Dong Ha a čínská průvodkyně May se poprvé setkali jako studenti v Americe. Tehdy se mezi nimi vyvinulo těsné pouto, ale jejich cesty se předčasně rozešly. O několik let později Dong Ha přijíždí do Chengdu, aby dohlédl na přestavbu po sečuánském zemětřesení. Při procházce místním parkem ale náhodou znovu potká May a při společném vzpomínání na minulost se začnou znovu sbližovat. (profhubert)

Narciska

Film byl zklamáním a hlavní hrdinové nesympatičtí. Myšlenka a námět byly v pohodě, ale někde se stala chyba, jež se táhla filmem od začátku do konce. Herecky a režisérsky neprocítěné. Jalové vyprávění bez hlubšího rozměru. Ani hezké scény nedokázaly emočně zapůsobit. Hudba krásná, ale s filmem neladila. Rozuzlení nečekané, ale liché. Ještě že tam byla ta roztomilá panda. ()

Hagu

Na to jak jsem se na ten flm tešila až se na něj podívám a přesto, že tam hrál úžasný Woo-sung Jung tak to bylo poměrně sklamání, jako opravdi jsme myslela že na takové téma jaké vládlo filmem se dá udělat lepší trhák, ale Woo-sung Jung to zachránil a proto jsem to dokoukala do konce. ()

Soupalka

Film příjemně vybočuje že standardní JK šablony a pro jeho shlédnutí ani dojimavejsi povahy nepotřebují obvyklou zásobu kapesníků. Nicméně asi díky vší té civilnosti  se mi při něm podařilo i usnout ...  nakonec mne mimo hudby asi nejvíce pobavila vedlejší postava a zaujal skvělý sestrih hlavní hrdinky, což na více hvězd opravdu nestačí. I když vlastně konkrétně tak nějak nevím co filmu vytknout. ()

rozum i cit

Film s naprosto jednoduchým a obyčejným příběhem, vlastně bez pořádného začátku a konce (nebo alespoň pro mě přišel moc brzy, jelikož těch 100 minut mi uteklo jako voda), který přesto velmi příjemně odsýpá. Po záplavě tragických korejských konců z minulého týdne mě potěšil jeden šťastný, nejde tu o žádnou tragédii, ačkoli hlavní hrdinka si tu svou osobní před rokem prožila, jak se ostatně dovíme na konci. Film vlastně stojí na dvou hlavních postavách, průvodkyni May a jejím starém známém Dong Ha, který svou kamarádku svádí zcela nepokrytě a okatě (a to doslova, Jung Woo Sung tu vrhá takové pohledy, že se jeho fanynkám budou zřejmě podlamovat nohy), a který má celou dobu menší potíže dostat se na letiště a zbavit se svého příliš milého přítele. Chemie zde funguje, což zabírá i na diváka, navíc je to vše zabaleno do vizuálně pěkného hávu. Milovníci akčních filmů se tu ovšem žádné akce nedočkají, neboť tu jde jen o normální setkání dvou normálních lidí v normálním prostředí, normální rozhovory a normální schůzky, jaké zažíváme všichni nebo si zažít přejeme. Milá oddechovka, již je lépe sledovat ve dvou. ()

Sakashi

Woo-sung Junga mám opravdu ráda a romantické filmy ve kterých hraje ještě víc. Dějově zajímavý příběh, který neútočí rovnou na city diváka ale ukazuje se i v jiném lidštějším světle. To, že ve filmu hrají vlastně jen ústřední postavy okolo kterých se vše točí, je významným plusem. Komornější snímek, ze kterého se postupem nevyklubalo melodrama. Palec nahoru..vlastně všech pět. ()