Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Ichabod

Nejdrsnější romantický film, co jsem kdy viděl. McGregor i Green jsou herci co jsem si nedovedl představit v jejich rolích. Je to však scifi prvek co z filmu dělá něco navíc. Do poslední chvíle náročná podívaná. Zajímavě odbočující z cestiček vyšlapaných mnoha jinými epidemickými filmy. ()

Pecival

Hodně zajímavý námět o poměrně netradičním konci lidstva. Taktéž zpracování, kterému vévodí depromovaný a apatický pohled Evy Green je super. Celkově je depresivní atmosféra příjemně meditativní (skoro jako od Malicka než se utrhl z řetězu). Ztráta zraku a (hlavně) sluchu je natočna naprosto dokonale a skoro mi přivodila až fyzickou bolest. Po řežijní stránce super - nezbývá než doporučit, ikdyž tempo není z nejrychlejších a někomu by mohla vadit ta odtažitost a chladnost. ()

Madlene

...kdyby k tomu nebylo ono lákavé označení "sci-fi", asi by mne to až tak nezaujalo... čekala jsem katastrofické drámo s roztomile nízkým rozpočtem...a ono ne... V každém případě to celkově byl průměr. Zajímavý námět, ale jaksi unikla závěrečná pointa, že. Přeci jen by bylo zajímavější spíš, proč se to stalo, a ne jak to všechno skončí...to bylo ostatně jasné už na začátku. ()

standsiller

Ideovo sa mi film páčil aj keď poznám pár jeho vzdialenejších i bližších súrodencov i keď žánrovo odlišných. V konečnom dôsledku som podobné posolstvo badal i v maďarskom filme Taxidermia. Ten je však divácky absolútne nelahodiaci zmyslom. Nad hereckým obsadením som si prehadzoval názor v hlave, ale svojim spôsobom mi tam Eva Green nesedela. Videl som na nej, že chce byť zlá, ale scenáristicky sa jej to nie veľmi dá. Tým však nechcem útočiť na scenár, pretože mal svoje svetlé momenty. Za ďalšie Max Richter je skvelý skladateľ, ale tento film ním bol doslova presiaknutý. Emotívnosť by sa hádam dala podkresliť i s väčším podielom ticha. Myšlienka obalená v posolstve veľmi fajn , no škoda že atmosféra nie je vybudovaná ešte o triedu, dve viac. ()

jefff

Nečekaně velmi depresivní a temná záležitost, vzbuzující hodně negativní emoce a dojmy. McGregor poslední dobou působí ve velmi zajímavých snímcích a aniž bych ho záměrně vyhledával, viděl jsem z posední doby snad všechny jeho filmy. I zde je výborný a patří mezi nejlepší herce současnosti. Téma filmu je hodně ponuré - ztrácení smyslů s průvodními dost děsivými jevy - je netypické a divákovi nepříjemné. Soderbergova Nákaza byla velkolepější, ale méně uvěřitelná. Perfect Sense je daleko poveděnjší po scénáristické stránce, k režii mám sice výhrady, ale i tak považuji film jako za zdařilý. Ačkoliv nevím, zda si ho ještě někdy pustím. ()

Almásy

filmu chýba dramaturgický ,,úklid". storyline som zožral aj s navijakom, vynikajúci nápad a pôsobivo režijne spracovaný. takisto chválim hudbu a skvelú, ale fakt že absolutne dokonalú kameru (záber ukradnutý z Persony má 5*) napriek tomu že mám obidvoch hercov rád, trochu to medzi nimi nehralo, áno Eva je krásna a skvelá aj Ewan je skvelý a krásny ale tá chémia mi tam trochu chýbala ( taká Rooney Mara a Ewan McGregor to by už bolo niečo!) . každopádne, neostal som nasratý, nechýbalo mi ani záverečné moralistické vysvetlenie- to si inteligentný divák domyslí aj bez toho. ()

zsn

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak moc jsou všechny smysly důležité. A zůstal jim těm nejdůležitější... Ten dokonalý... Hmat. Tedy zůstal jim alespoň na chvíli... ()

giovanni3

K filmu jsem se dostal přes Evu Green a kombinaci států, které jej tvořily. I námět je zajímavý, kdy člověk pozoruje co se děje se světem když odchází postupně lidské smysly. Každopádně druhá dějová linka je pouhá romantika (ne doslova té nahoty je zde vcelku dost) o nikterak vysoké kvalitě. Naopak chválím herecké výkony, které nebyly snadné skrze neustálé dějové ztráty smyslu. Celkově pouhý průměr a 3z5 ()

KeithMaxwell

Bál jsem se že pujde o artovou nudu jako první polovina Melancholie, tohle je ale skvěle procítěný a originální film kde se zoufalství a rozpad společnosti kombinuje s romantikou, ať to zní jakkoliv divně. Sice je toho citového vydírání pro někoho možná až příliš ale já se rád nechal po dlouhé době dojmout, kamera je skvělá, hudba nádherná jak Max Richter ukázal i u Shutter Island, takže doporučuji každému kdo by rád viděl něco originálního. Sever opět ukázal že umí. ()

KR4T4S

Velká škoda, že jsem u romantické linie nevycítil větší osudovost, protože to ostatní je fakt dobré. Ústřední duo, originální katastrofický nápad, režie. Postupně je to strašně velká depka. 70% ()

LuciusWlk

Naprosto perfektně vystavěný příběh o tak trochu "jiné" globální katastrofě. Mrazivě dotěrné, především druhá půle filmu. Závěrečná bezmoc je prostupující a mrazivá. ()

BMAJTZ

Hodně temné a znepokojivé cosi, co bych rozhodně neoznačil za Sci FI. Je to romantické drama v tom nejčistějším slova smyslu. Hlavní protagonisté hrají jak o život, ale pořád je to jenom romantika, která má navíc vyvolat silné emoce. Tohle ždímání mě osobně docela vadí, na druhou stranu perfektně vystihuje tíživé situace. Je to prostě někde na půli cesty a nevím zda jsem se spíše nudil a nebo naopak. ()

Firebug

Depresivní apokalyptický romaňták, který je nesmírně silný v detailech a předkládá před diváka několik otázek, nad kterými se muže zamyslet. Znamenitá je práce s obrazem, díky níž by se mnohé záběry neztratily na kdejaké výstavě fotografií, a také skvěle padnoucí skromný hudební podkres. Je pravda, že atmosféra je chladná a odměřená, ale já to mám osobně radši, než atmosféru přebarvenou a teatrální. V Perfect Sence navíc tato stylizace dává smysl, protože -upřímně- o nic moc veselého v tomto snímku nejde. I když to některé romantické duše mohou vidět jinak... 4- ()

sedm.1

Neuvěřitelně nádherný film a pro mě osobně jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků vůbec. Perfect Sence je film, který se skutečně objeví jednou za X let a já se zas po hodně dlouhé době utvrdil v tom, proč filmy všeobecně vlastně tak miluju a je to pro mě jedinečná a vlastně i jediná životní záliba a vášeň. Nicméně se musím přiznat, že jsem do něj šel ale prakticky jen díky obsazení Evi Green a mé očekávání z něj byla spíš odměřenějšího a rozpačitějšího rázu. Ovšem hned od prvních slov doprovodného hlasu, od prvních záběrů, od prvních tónů úžasného hudebního doprovodu, jsem tomuto filmovému skvostu totálně propadl, a po celou dobu jsem si ho neuvěřitelně krásně užíval. Perfect Sence mě totiž absolutně dostal do kolen, a to naprosto ve všech ohledech. Začnu samozřejmě geniální, neskutečně originální a nevídaně perfektně zpracovanou zápletkou, která má v sobě úžasné poselství, myšlenku a hlavně tak neuvěřitelně silné emoce, že jsem sotva lapal po dechu a úplný závěr mě pak emočně rozcupoval způsobem, že ještě teď ždímám kapesníky. Zároveň se tu tvůrcům podařila navodit i doslova famózní atmosféra, podpořená dechberoucí stylovostí celého filmu, prostě jedna velká nádhera. Herecké výkony ústředního dua jsou též na naprosto maximální úrovni, jak Eva Green, tak Ewan McGregor zde září a i oni dva se podíleli nemalou měrou na celkové geniálnosti snímku. Já jsem z tohoto filmového zážitku zkrátka neskutečně nadšený, mám ho pořád v hlavě, a na to, že opravdu, ale opravdu nejsem zrovna příznivcem malé, nezávislé tvorby a k tomu ještě s filozofickým nádechem, tak mě Perfect Sence vyrazil dech a pro mě jde o jeden z nejznamenitějších a nejvýraznějších filmů vůbec!!!! ()

Maynard.

Ty jo, tak to jo! Váhám jestli 4 nebo 5 stár. Fakt mě to totiž nadchlo a dostalo. Pravda je, že sem do tohodle šel díky vnadám jedné z nejvnadnějších hereček vůbec - Evě Green a tak i trochu kvůli jejímu parŤákovi - Ewanovi. Oba herce mám hodně na vrcholku. Myslel sem, že to bude obyčejnej romantickej film s neobyčejnou dvojicí, ale tohle... Milenecký příběh posazený do společnosti, kde lidé postupně přijdou o čich, chuť (to by bylo ještě docela v klidu, páč by se dali vypít i hnusný pifka :o) ). Ale pak i o sluch a nakonec i zrak. Fakt velkem masakr, nad kterým budu dlouho přemejšlet. Ale ta Eva, ta se povedla. PS: Vnadama zde, jak je jejím dobrým zvykem, vůbec nešetří. ()

bari68

Originál.Postapokalyptických filmov o konci sveta ako takom, bolo už natočených stovky.Zrážky komiet, zemetrasenia, tornáda, klimatické zmeny a podobne.V tomto, niekedy až mierne presladenom príbehu o strate citových vnemov vás tento námet dokáže zamyslieť sa nad podstatou života a toho, čo je vlastne dôležité.To, čo obyčajnému človeku vlastne ani nepríde ničím zvláštne,tak nedokáže vnímať detaily.Nebyť zbytočného sentimentu a patosu dávam 5 hviezd. ()

Nemik96

Velmi zajímavě a hlavně originálně natočené drama o globální apokalypse, které vas donuti k zamyšlení co kdyby? Po spoustě katastrofických filmů plných zombie a přírodních katastrof je Perfect Sense vítanou změnou která by náš svět mohla klidně potkat.E.McGregor a Eva Green nám jako milenci ukazují že není nic horšího než zůstat v nejtěžších chvílich života uplně sámi. Film má velmi pochmůrnou atmosféru a člověku připadne že se až vleče, až v průběhu mi došlo že to bude asi záměr, protože lidé co přicházejí o všechny smysly a bezradně čekají na zánik lidstva, nejspíš nikde spěchat nebudou.Dalším dílkem filmu který mě nadchnul byla hudba parádně sedla do celého konceptu a určitě se na internetu mrknu po soundtracku.Pokud jste zvyklí z USA snímku na šťastný HAPPY END ve stylu najdem protilátku nebo postavíme si archu a uděláme méjdan tady se nekoná za což jsem vděčen. Uděluji 4**** ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)