V zime roku 1795 stvoril šialený doktor Victor Frankenstein monštrum, ktorému sa v pustatine Antarktídy podarilo prežiť až do dnešnej doby. Dvesto rokov od svojho zrodu sa netvor vracia sa do moderného sveta, ovládaného nadprirodzeným silami. Nesmrteľný Adam (Aaron Eckhart) blúdi ulicami mesta, v ktorom proti sebe bojujú Démoni a Chrliči, dva klany nadprirodzených bytostí. Ocitol sa vo vojne o vládu nad svetom, pričom v hre je osud celého ľudstva. O Adama prejavujú záujem obe znepriatelené strany, pretože tajomstvo jeho nesmrteľnosti by im pomohlo k víťazstvu. Démoni, vedení temným princom Naberiom (Bill Nighy), sa snažia odhaliť tajomstvo Adamovho stvorenia, aby pomocou neho zničili ľudstvo. Proti Démonom stoja Chrliči na čele s kráľovnou Leonore (Miranda Ottová), a tí sa snažia ochrániť Adama za každú cenu, aby život na Zemi zachránili. Adam si začne uvedomovať, že je kľúčom k budúcnosti celého sveta a musí sa rozhodnúť, ku komu sa pridá. Adam sa pokúša nájsť zmysel svojho stvorenia a svojej existencie. Pomôže ľuďom, ktorí ho stvorili a ktorých za to nenávidí, alebo sa im pomstí za svoje utrpenie a zavŕši ich večnú skazu? (TV JOJ)

animaxis

K filmu jsem moc velké očekávání neměl, ale byl jsem na něj docela dost zvědavý. I když se tady na čsfd začaly po premiéře objevovat negativní hodnocení a komentáře, tak jsem se na film těšil dál a chtěl jsem si na něj po shlédnutí udělat vlastní názor. Nakonec mě film celkem překvapil a to mile. Už v prvních chvílích je jasné, že po vizuální stránce to bude lahůdka. Možná jsem měl zezačátku pár vítek k těm přeměnám, ale když jsem si po pár minutách zvykl, tak mi na nich už ani nic špatného nepřišlo. Děj filmu není špatný. Zezačátku jsem si myslel, že bude scénář nic moc. Všechno se odehrávalo kolem jediného místa a byla tu téměř jen akce, ale to se v průběhu filmu naštěstí změnilo. O akci teda jde vlastně po celý film, ale taky měla "místní" akce takové svoje kouzlo. Také jsem se bál, že délka filmu bude moc krátká, ale děj hezky rychle utíká a přitom se mi ani nezdálo, že je zase moc rychlý. Herecké obsazení bylo skvělé, tedy minimálně u Aarona Eckharta a Billa Nighyho. A Aaron Eckhart ztvárnil roli Frankensteinova "monstra" skvěle. Hudba ve filmu by mi jako samotná asi tak úžasná nepřišla, ale sem se perfektně hodí. Jediné, co musím filmu vytknout je to, že děj mohl být přece jen o něco lepší a film by mohl být klidně i o půl hodiny delší. Možná je to škoda potenciálu tohoto filmu, ale i tenhle výsledek mi přijde dobrý. Jen si říkám, že kdyby byl děj o něco lepší, mohl bych jít i na pět hvězdiček, ale co, čtyři jsou taky dobré. Akční scény ve filmu jsou natočené skvěle a kdyby nebyly, tak jde většina filmu do háje. Vizuál mi byl rozhodně příjemný. Samé chladné barvy to je prostě moje. Na filmu je taky dost znát, že jde o tvůrce filmu Underworld a to se mi nakonec taky líbilo. Tak tedy nakonec tři hvězdičky. ()

dr.fish

Já mám prostě rád tyhle filmy, který si na nic nehrajou. Nepředstírají, že jsou nějaké umění, že je v tom ještě nejaký vyšší smysl a tak. Je to prostě jenom výkřik do tmy, hlasitý a barevný, a má jediný úkol -pobavit. Obrázky i zvuk jsou fajn a natočeno je to svižně a vcelku zručně. No tak co od tohoto typu filmu víc chtít? Optimální stopáž, spokojenost. 70% ()

mortak

Asi nejvíc to připomíná spořič obrazovky ve Windows. Oranžové a modré čáry se klikatí po plátně stejně jako čáry na obrazovce monitoru. Ale ten spořič obrazovky má navrch, protože jeho výkon není přerušován stupidními dialogy. ()

SeanLSD

Na fantastickej vizuálnej podobe filmu pracovali zrejme dlhšie ako na scenári, ktorý ponúka na dnešok už príliš čiernobielu báchorku so zábleskom potenciálu zaujímavej mytológie. ()

Prometheus69

Viděno v kině v normál D, nechal jsem se zviklat, tím že 3D efekt prostě není tak dobrý aby to za ty prachy stálo. Takže tak: V první řadě bych chtěl všem lidem co na to nešli poděkovat za ten prostor okolo sebe... Mám si kam dát bundu, batoh... žvanec... natáhnout si nohy třeba až do druhé řady. V podstatě, kdybych vytáhnul kameru a začal si tam natáčet, bylo by to každému nejspíš putna. TAKŽE MOC DĚKUJU ZA VAŠÍ NEPŘÍTOMNOST a vydatnou podporu které se tento film dostal... Nejlépe se totiž hodnotí z obýváku že? Na počítači ŽE? V neskutečně hnusném rozlišení..... z otřesným zvukem někdy i bez podpory titulků... ale hlavně že se díváte ŽE? V takovém případě bych zavedl pravidlo, dokázat screenem vstupenky že to hodnotím z pohledu kina a né z nějakého hnusného nekvalitního kino ripu. Nic méně nejsem tu proto abych hodnotil lenivost, pohodlnost a drzost národa českého u kterého se to čím dál tím stává národním sportem. Né, Jsem tu proto abych napsal něco málo o tomto filmu. Hned z kraje se dá říci že tento film apeluje díky svým nezkutečným vizuálním pojetím na aspiranta na oskara za speciální efekty, co kdy Lví brána vyrobila.... zejména pak za kule rvoucí grandiózní finále... kde už člověk po tom všem slovo jako logika neřeší. Bohužel jen tu však něco co to nezkutečně kazí. K tomu se ale dostaneme později. Né, nejsou to odfláklí démoni na který si zhruba každý stěžuje.. V podstatě abych řekl pravdu z porovnáním z Gorgoil/Chriči byli téměř na stejné vizuální úrovni. Z tím že Gorgy byli čistě digitální kdežto na démonech, což byl jen Makeup se dost šetřilo, to uznávám... Nicméně, tyto nedostatky vyrovnala jejich hmotná početnost.... Třeba při scéně v útoku na Kadedrálu která patří bezpochyby ke druhé nejpůsobivější scéně z celého filmu. To vypadá nezkutečně úžasně.... když se do sebe pustí dvě znepřátelené armády a začne opravdové peklo na bitevním poli. Což potom jak ti démoni chcípají (jsou sesazováni) Ono nestačí prostě se jen rozpadnout tradičně na prach (začal to BLADE, teď se to stává pravidelným standardem) Tak to tvůrci ještě vylepšily o pořádnou ohnivou schou... (pro některé rýpali, není oheň jako oheň... pekelný oheň mám namysli, proč by měli okolo sebe něco zapalovat?)Upřímně. Všechny ty cool věci co jste viděli v traileru (a přesto vás to nelákalo) opravdu cool vypadají až ve filmu samotném... Člověk by řekl že vidět stále dokola to samé člověka už trochu omrzí... naštěstí si pro vás tvůrci připravily i pár vychytá-vek které určitě oceníte právě v kině. Což by jsme nejspíš měli právě tu největší přednost tohoto filmu za sebou. Nuže k tomu špatnému. Nebudu řešit nelogičnosti jako že démoni nesmí vstoupit na svatou půdu, že přesto že Adam.... (jo těžko se to někomu polyká co? B) je složen celkem z osmy lidí NEKRVÁCÍ, NEMÁ MODŘINY A podobně... že v jeden okamžik je jeho síla nezkutečně omezená a v jiný přežije bez újmy přímý průlet skrze budovu... která se z nesmyslných důvodů zřítí. Nebo mlátí holou pěstí dost citelně KAMENNÉ Chrliče. Sekera i přesto že nemá znak řádu poslouží nejspíš jako dobrá obrana. B) Poslední čára nebyla provedena označeným předmětem... a u pokusu Gorgů ve finále zrušit pekelný stroj v tak malém počtu jsem se už téměř musel prostě smát. =) Ale.. Né to řešit nebudu. B) To jsem se už dávno naučil u podobných filmů polykat. Né ten největší problém se nejspíš týká nezkutečně seriálových sekvencí... tedy jednotlivých scén. Skoro jsem měl chvílemi pocit jako bych se díval na nějaký seriál... nezkutečně natahovaný scény, plytké ukrutně ukecané dialogy. Dlouhé pohledy do prázdna... hromady hluchých míst ve kterých se i špičkový herecký talent ztrácí jak voda v děravém džbánku. V podstatě jediný kdo tak nějak dostal šanci projevit svůj herecký talent je sám představitel Adama, Echard který se své role zhostil více než dobře... A bezesporu i už téměř oblíbená ikona Underworldkého světa B.Nighty... který se tradičně zhostil své role záporáka z nebývalým talentem uvěřitelnosti. Tím bohužel ale tento seznam končí... zbytek už je spíš jen takové křoví (jo všimly jste si Lordova doktora? možná si odskočil z nudy od Lusiena... možná že dělá i na obě strany. :D) Naštěstí, jak tady už někdo poznamenal je to vcelku krátké... Takže tam těchto hluchých momentů není moc. Ale zamrzí to. Jinak... základní dějová kostra je dobrá a vcelku dobře to i odsejpá díky i neuhasínající akci která čím dál tím víc nabírá neskutečných otáček až k samotnému finále kdy se ze všeho toho digitálního chaosu a krutých hrubých bitek stane cyklon digitálního šílenství který se téměř vymknul kontrole ve snaze se osvobodit servíruje šokovanému divákovy jednu šílenost za druhou. Dokonce I pár dobrých hlášek a vtipných momentů se podařilo propašovat. zkrátka abych to pořád tak neokecával... Máte tu dvě strany mince pravdy. Na jednu stranu tu máme téměř dokonalé speciální efekty, výpravnou mytologii a souboje.. což je asi tak základní dějová kostra celého děje na které to celé tak nějak stojí. Na straně druhé tu máme celkem jednoduchý plochý příběh a celkem zbytečné dialogové scény. ze spoustou zbytečných charakterů o čemž svědčí i to že se tvůrci tentokrát ani moc nezaobírali obvyklím ječícím konparzem a ulice města tak působí poněkud kulisním prázdným dojmem. Ale i tak se podle mě to hlavní splnit povedlo... co do akce a speciálních efektů. Prostě nádhera. já byl rozhodně spokojen. takže pokud na to půjdete z vědomím toho že nejdete na klasické Frankesteinovo smysluplné dílo.... a jen čistou digitální zábavu z jednoduchým dějem (podobnost z UW čistě náhodná a nebo né? =). Budete se u toho nestydatě bavit... ale pokud od toho snad čekáte něco víc, nějakou myšlenku nebo tak.... možná též nebudete zklamáni. Ale brát spíše z rezervou. :) Chtěl jsem ještě udělat takový malí rozbor o Adamově méně, jeho účel a nutnost.... ale o tom už jsem myslím že jinde nakecal už dost. Je třeba dát šanci ostatním.... se k tomu taky patřičně vyjádřit. jako že čekám že se tu ještě pár pozitivních komentářů zhmotní.. Nuže k hodnocení. Za film samotný a zejména pak ten nezkutečný guláš speciálních efektům díky kterým mé zachmuřené temné srdce filmového kritika a milovníka fantasy prvku, zase trošku pookřálo. Dávám tři hvězdy... Dal bych 4, ale" A samozřejmě jednu navíc za nezkutečně povedený instrumentální počin který už od začátku pohladí po duši... nejen tedy že to ve vás probudí všechny ty skryté dřímají drobné emoce. No zkrátka.. já prostě nemám rád hluché filmy. :) _________Proč film vidět: 1.Pokud jste příznivci UW světa... určitě by jste si neměli nechat tento film ujít, 2) Pro účely apokalypsy bylo nejspíš celé město předem evakuováno... takže všechny ty rušivé efekty ječícího davu jsou rázem pryč. 3. To místo v kině všude kolem vás a bez smradů.... prostě ráj! ..........Už se těším až to v TV zase sežere všechny koláče.... stejně jako první BLADE. Prej o tom už neuslyšíme... hmm... jo. jasně. B) PS pokud se někomu nezdají ty chrliči, tak ať si pustí Skladiště 13/S4/E15 je to tam na konci velmi dobře řečeno.... jejich význam a účel. :) () (menej) (viac)

panMartin

Čekal jsem béčkovou zábavu ve stylu Underworld, jenže tento film je tak nudný ve všech ohledech. Zápletka a s ní celkový příběh který skoro nedává žádný smysl, hlavní hrdina, souboje, scénář je hodně laciný, prostě všechno. A proč démoni nemají vůbec žádné zbraně? Strašná sračka. ()

URBAN

Dostal jsem přesně to co jsem čekal , což byl výplach mozku , ale šlo to udělat i líp nebo spíš debilněji . Prvních třicet minut bylo naprosto skvělých , jenže pak to nebylo úplně ono , ale pořád mě to nenechalo chladným . Být pár dalších skvělých momentů neváhal bych o hvězdičku přidat . ( 2.6.14/MAC ) ()

sir-dave

Z počátku jsem se dost těšil. Stuart Beattie, spousta dobrých herců a bohužel. Rychlá výplachová fantasy Hollywoodská kravinka se vcelku velkým rozpočtem. Podobá se to všemu, co tady už několikrát bylo... Van Helsing, Underworld a podobné filmy postavené na tricích bez nějakého lepšího příběhu. No je to hlavně krátké, což je plus určitě :-) ()

NiWi

Akce je jediný důvod, proč by si u tohohle filmu člověk neměl radši podřezat žíly. Debilní scénář a nezáživný příběh. ()

Sabrewulf

Takový ten prázdný a bezpohlavní film, kde se jenom hýbou nějaké obrázky a zbytek je úplně mimo. Nefunguje tu vůbec nic. Je to skoro totéž, jako čumět do zdi. Dokonce i to rozpadání démonů bylo povedenější v o 16(!!!) let starším Bladeovi. ()

StanislachKo

Ano, ono to bol ďalší Van Helsing, príšerne lacný (až na hranici animovaného filmu) a Eckhart rádoby frankensteinova zrúda dokonalý účes a dokonalé linky pod očami - proste čistý model, príbeh pozbieraný zo všetkého možného a naplácané dokopy (vlastne taká skladačka, presne ako hlavná postava). Zavrhol som to tesne po úvodných titulkách. Ale ono to svojím spôsobom bolo celkom.... mmmm... COOL!(?) A po prvom oťukaní sa môjho (ne)vkusu s týmto filmom, som sa zaboril hlbšie do kresla, vypol tie moje pseudofilmové receptory a doslova zabil tú 90minútovečku. Príjemne. ()

Lopezka1982

Tak včera jsem film viděla a relativně mě bavil, neboť splnil přesně to, co jsem od něj očekávala. Děj docela dobrý, ale ty triky tedy nic moc. Chrliči se mi líbili, ale démoni? Masky mi přišly opravdu směšné, na dnešní dobu si myslím, že by si s tím mohli celkově více vyhrát, přišlo mi to jako nízkonákladový film... neboť některé scény a triky byly fakt špatné.... Jinak hudba dobrá a celkový dojem ušel :) ()

Aargh

Videoherní intro bez videohry. Beattie vrší jednu rádoby-cool pózu na druhou, ale přitom nezvládá vybudovat absolutně žádný vztah diváka k jakékoliv postavě, absolutně žádné emoce. Scénář se nedrží ani základní logiky (uprostřed města bojují stovky nadpřirozených bytostí, bortí se domy a nikdo si toho nevšimne?), všichni herci se tváří jak s chronickou zácpou, triky ujdou, ale démonské masky jsou vyloženě k smíchu... Čekal jsem něco jako Underworld, dostal jsem druhou Legii. ()

Motinski

Pekný prúser ktorý nezachráni ani Aaron Eckhart a viete to už po prvých 20 minútach. Scenár je najväčšia tupota posledných rokov a Underworld pôsobi oproti tomuto ako oskarová záležitosť s nadčasovou atmosférou. Veľmi slabé efekty, výprava a digitálny bordel pre oči. ()

viperDavid

Jsem to já Frankenstein s duší. Díky taťovi žiju už 200 let a ne a ne chcípnout. Nevadí, ještě že tu mám fešnou doktorku, která mi opětuje lásku plnou dramatického vymírání démonů 2* ()

LiborGondek

No, vždycky jsem si Frankensteina představoval trochu jinak. Aaron Eckhart není špatný herec, ani tady si neuřízl ostudu, problém je daleko snazší, prostě se na tu roli nehodil. Zrovna tak jako to připitomnělé jméno, jaké mu dali... Démon který chce ovládnout svět? Ale dejte pokoj, to už tu také bylo. I když, pravda, že je to poprvé démon s Billem Nightym. Což vlastně také není nic, co by z filmu udělalo trhák. Inu, každému se líbí něco jiného, takže film neodsuzuji, nechť si každý udělá obrázek sám, ale já jsem prostě čekal něco trochu jiného. ()

FaceMan

Frankenstein mal zaujímavý trailer ktorý ma oslovil. Nie však na toľko aby som si zaň zpalatil v kine. Po dopozeraní traileru som si povedal že to nemôže byť zlé. No opak sa stal pravdou a film som dopozeral na dva krát lebo som myslel že pri prvej hodine zaspím. Nemá to poriadny dej ani zápletku, vlastne to nemá poriadne nič. A ten konie to si robia srandu čakal som od toho viac, bohužial v traileri som videl všetko čo za niečo stálo. Dve hviezdy dávam len za Eckharta a to len preto lebo prikývol na scenár. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (viac)