Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

Saur.us

Za mě dobrý. I když nepatří do MCU, určitě Marvelu ostudu nedělá. Kromě humoru a akce (samosebou s hromadou CGI) nabízí T. Hardyho (který je sice skvělý ale nevím, jestli se typově na tuhle roli zrovna hodí) a samotnou postavu Venoma, který všechny kosí už jen svým hlubokým hláskem. Vnitřní dialogy mezi Hardym a Venomem jsou sice krátké, ale o to víc vtipné a úderné. A potitulková scénka s Levákem Woodym nabízí slušné pokračování. Bohužel je velká škoda, že se studio nedrželo ratingu Deadpoola nebo Logana, protože ukusování hlav mohla být přeci jen mnohem větší zábava. A hodinové čekání na Venoma taky nebyl nejlepší nápad. Ale kdo chce dospělou, naprosto dokonalou zábavu podobného ražení, doporučuji australský Upgrade. ()

Vilg

Zcela průměrná, nepravděpodobná a místy tak tupá nuda, že ji nerozhýbává ani Hardy. Komiksový film může být jednodušší, ale alespoň trochu vnitřní konzistence mít musí. Teleportující se postavy. Symbiont ex machina. Nevěrohodnější buddies než Brock a Venom jsem neviděl. ()

melloun

Mám takový pocit, že se Venom všem líbí, ale nikdo to nechce otevřeně přiznat. Jasně mohli jsme dostat strašidelný horor plný krve, nebo třeba dramatický souboj o mysl Toma Hardyho, místo toho je to jen další skoro "rodinná Marvelovka". Není to dokonalé, to nepopírám. Jenže vtípky byly povedené, některé hlášky si dokonce pamatuji, což se mi moc nestává. Navíc se podařilo udržet krátkou stopáž, takže se věci daly docela rychle do pohybu a já se fakt bavil. ()

LordBeeDoO

Asi to není úplně nejhlubší Marvelovka a od fanoušků komiksů jsem slyšel dost rozladěné recenze, já jsem se u filmu docela dobře bavil. Odsýpá to, dobře se na to dívá a občas i nějaký vtip. Hardy hraje to svoje a sedí mu to. Některé části děje ale potřebovaly trochu scénáristicky doladit, protože nedávají moc smysl ... ()

fisus

Co mě mrzí nejvíc je,že jsem to neviděl v kině,ale ve sklepě na tabletu.Jinak je to fakt povedená Marvelovka,co strčí do kapsy většinu filmů o Avengers. ()

Bozvav

Naprostá, hláškami nadupaná pecka, co mne skvěle pobavila. Netradiční pohled na mimozemskou intervenci. Hlavní hrdinové Eddie i Venom jsou skvělí, bohužel představitel Drakea už tolik charismatu neměl. Nejde o bůhví jaké intelektuální veledílo, ale ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dva roky viděla. Už se těším na dvojku, douffám, že ji nezprzní. Za mne 90%. ()

ROCK,THE

Mou Recenzi zde na IG rozděluji do dvou částí!!! Část 1. Poprvé snad v mém filmovo-fanouškovském životě musím zásadně nesouhlasit se zámořskou kritikou k Venomu. Film je kvalitní řemeslné dílo od Rubena Fleischera(Zombieland) který do něj dal hodně ze svého osobitého stylu ale snímku to vůbec nevadí ba naopak funguje to! Po dlouhé době jsem se u filmu nenudil ani na chvíli díky již zmíněného odlehčeného stylu režiséra. Film přináší zábavu, lásku, nadupanou akci se skvělými efekty, a hromadu (anti)hrdinských emocí a momentů kdy opravdu jen zíráte s otevřenou pusou jak vše dobře a kvalitně zapadá! Po vizuálních a zvukových efektech je to jeden z dalších snímků u kterých prostě řeknu pastva pro oči a když už mluvím o těchto efektech tak se klaním lidem z efektů za skvělé zpracování vizualizace přímo Venoma jenž je opravdu perfektně detailně zpracován a skvěle připomíná komiksovou předlohu. Nemohu také jinak než vychválit Toma Hardyho za jako vždy skvělý herecký výkon, skvěle se zhostil role Eddieho Brocka a pojal ho svým klasickým "Hardyovským" stylem se špetkou nabitého humoru a co se týče Hardyho jako Venoma (resp.hlasu) prostě úžasný jak pro každou roli mění barvu a tón hlasu jako kdyby byl jeho hlas samotnou hvězdou a to dokazuje i v roli Venoma. Co se týče celkového castingu mohu s klidem říct že skvělý, celý casting hraje své role uvěřitelně a baví avšak Tom Hardy prostě svým nadvýkonem všechny převyšuje. Co se týče hudby kterou složil Ludwig Gorranson(Black Panther) tak je přesně tak temná a zároveň s hrdinnými tématy v jaké jsem snad ani nedoufal, hudba nadchne skvělými výraznými tóny i jemnou tóninou, nejednou jsem se za celý film přistihl že jsem měl až husí kůži z tak dobře odvedené práce na hudbě od Ludwiga Goranssona(soundtrack vřele doporučuji!). K závěru bych dodal že snímek se opravdu povedl(nechápu na co kritici koukali), baví od začátku dokonce, spousta dechberoucích momentů, jediné co snímku vytýkám je to že nebyl mládeží nepřístupný, chápu že se studio SONY snaží vytřískat každý halíř ze svých filmů a to i díky PG-R13 ale zrovna u Venoma měli zariskovat a dát ho od 18 aby mohla být hromada krve, sexu a sprostých slov což by snímek měl obsahovat aby byl skutečně věrný předloze! Nezbývá než vás ujistit že Venom rozhodně stojí za návštěvu kina, já sám jdu hned o víkendu podruhé od dnešní premiéry. Tak bacha na symbionty z vesmíru aby se z vás nestal... VENOM Mé hodnocení: 9.5/10 ()

Honza dAve

S marvelovkami to byla vlastně moje první zkušenost, bez znalosti komiksů a souvislostí. Vtipný scifi, takový průměr, fajn efekty, herectví ušlo. Jedna hvězdička navíc za laboratoře, magnetickou rezonanci a vědění, že každá automobilová honička v kopcích San Franciska to hodnocení o hvězdičku zlepší :-)) . ()

Azurovydrak

Rozmýšlel jsem se mezi 2-3 hvězdami, nakonec se však musím přiklonit k nižšímu hodnocení. Film nepřináší nic nového, omílá unylé hlášky a kombinuje všechny možná klišé. Co se povedlo byl digitální Venom a Tom Hardy v hlavní roli. Nepovedlo se všechno ostatní, vrcholíce prkenným (ne)hereckým výkonem Michelle Williams. Prakticky všechno kromě Venoma jako takového jsem už viděl jinde a lepší. 40% ()

peetrejr

Tom Hardy hral v pár dobrých filmoch. Ale tu? Dajme tomu, že väčšina hercov má tie lepšie filmy a aj tie slabšie. No a toto je jeden z tých Tomových filmov, ktorý nepatrí medzi tie lepšie filmy. Jasné, film nebol zlý: film obsahoval humor, akciu a nie zlé herecké výkony. Len je to až také komerčné. Reálne film sa skončí predvídateľne, proste keď si to zapnete, tak hneď budete vedieť, že sa film skončí tak, ako sa skončil. Moc Marveloviek nepozerám spravidla, že mám radšej DC. A tento film mi dáva dôvod prečo mám radšej DC. Aj keď liga spravodlivých asi nie je dobrá a reálne jediné dobre DC veci sú od Nolana (a podľa hodnotení Batman s Pattinsonom - zatiaľ som ho nevidel). Trochu som odbočil od filmu tak sa idem vrátiť; Michelle na začiatku filmu vyzerala nie moc príťažlivá ale ku koncu sa mi začala páčiť:). Tom Hardy bol dobrý ale viete aký je dobrý, na trojku. Bol aj lepšie obsadený (Mad Max, Peaky Blinders). Môj finálny záver je, že ak máte radi komerčné filmy, superhrdinov, Toma Harryho, tak je tento film pre vás. ()

Vodny

Jít do kina na slepo, bez přečtení jediného písmenka o filmu se mi opět vyplatilo. Scénář byl asi takový: pondělí. Brácha, co zajít ve čtvrtek na Venom. Já, proč ne. V hlavě si říkám, to zase bude kravina, ale dlouho jsem v kině nebyl, tak vyrazíme. O filmu si raději nečtu, zkrátka netuším, o co go kromě toho, že je to asi marvelovka a tudíž v ní budou nadpřirozené bytosti, mimozemšťani a vůbec nějaký fujtajbl. S náma jde ještě jeden kamarád, co se o filmy docela zajímá. Hned při setkání říká, ty vole, to je zase sračka ten film, všude samej hate, prostě průser. Já na to, proč na to teda vůbec jdem a ještě k tomu v dolby atmos za dvě kila? Chvíli přemýšlíme, že to raději ještě otočíme a utratíme za pivko, ale nakonec se vydáváme vstříc multikinu. Jednou za čas se spálit je taky dobrý, protože člověk ve výsledku ušetří, protože zase dlouho do kina nebude chtít jít. Ale ono nakonec bylo vše jinak a já byl opět příjemně překvapený. Na začátku amtoška jak z nějakého japonského hororu. Bum, emzák na zemi, emzák nakazí šikmoočku a ta se trousí ulicemi jak zombík. Brr. Střih, slavný, ale jinak ošuntělý reportér Hardy to podělá a je bez práce, bez přítelkyně a má malej byt. Střih, Hardy má v sobě emzáka, který je jak on. Na svý planetě je taky troska, takže se nakonec do sebe zamilují a užívají si života, respektive ničení a zabíjení. Střih, indickej záporák má emzáka v těle, který zdá se být pořádné hovado, kápo ve vesmíru a chce zničit zemi, respektive ukousnout hlavy všem obyvatelům. To se ale Hardymu a jeho symbiontovi nelíbí. Jdou do toho za pomoci zvláštně staře vypadající ex-přítelkyně Hardyho, která má ale svoje světlé chvilky a ze studené a nudné paní se stane docela odvážná a drsná kůžička. Bum prásk říz, honička, bitka a výbuch, zazvonil zvonec a Venoma byl konec. Teda, ne tak docela. Po titulcích ještě přijde překvápko. Suma sumárům vynikající Hardy, parádní voiceover Venoma, oba se výborně doplňují, čas od času skvělé hlášky, co zbytečně neruší, ale jsou trefené na hlavičku a maximálně nekorektní konečná scéna v krámku s prevítem, kterému to Venom nejenom slovně natře, je boží. Prostě a jednoduše, nečtěte recenze ani komentáře a nechte se unášet pohodově naivní, až nesmyslnou a zbytečnou podívanou, kde málo je vlastně hodně a zkuste se vžít do kůže Hardyho a zasnít se, jak by to někdy bylo fajn, mít v sobě takového sympaťáka, pardon, symbionta. ()

lemonova

Na herectve Toma Hardyho najviac vidno, ako tvorcovia sami netušili, či to celé brať vážne .. navyše mám s Venomom problém aj ako s kontroverzným hlavným hrdinom. Dobrák, ktorý zároveň bez zábran zamorduje na počkanie. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Ohromne rozporuplný zážitok. ()

Hapretor

Díky Tomovi zábavné, koukatelné ... ale představoval jsem si to drsnější, akčnější a údernější ... možná i vtipnější (kvalitněji, promyšleněji) ... i když vtipů je tady dost ... ale nemuseli tak tlačit na pilu ... ()

Doomedx

Hele.. lepsi nez jsem cekal, Hardy film sice dost carryruje, ale nechapu hromadu negativnich recenzi kvuli kterym jsem chtel film v kinech skipnout, bavil jsem se celou dobu a nektere ty cliche momenty mi nevadily. Refreshing movie a ta udajna podobnost s hero filmy co se tocily pred 10 lety tam je a ja jsem za to rad, takovej Watchmen byl do jiste miry publikem i kritiky take kritizován pritom slo o masterpiece sve doby a zanru (nerikam ze Venom takovy je, ale chapete pointu.. kazdopadne srovnani s 15 let starym Daredevilem je take trochu na miste, jenze ani to podle me nebyla uplna sracka, jak byl Venom prezentovany prvnich par dni). Co se tyce PG 13 vs R ratingu, nemyslim si ze 13ka filmu ublizila, tak jak vsichni psali a ze by byl potom MOC childish, je tam dost scary momentu a samozrejme ze by v Rku Venom pusobim vic jako Venom, jenze tenhle "skoro" Marvel movie je proste situovany na hlavne tu mensi divackou zakladnu co chodi na spiderman filmy s teenagerem v hlavní roli and... i don't mind that 75%. ()

MikeeTheory

Film má obrovské štěstí, že i když v něm spousta věcí nefunguje, to nejpodstatnější zabírá - TOM HARDY. Ve vývoji postavy, zápletce nebo charakteru záporáka přednosti nehledejte, tady se sází hlavně na akci s velkou dávkou humoru a základnu komiksových fanoušků, kteří rádi zmíněné nedostatky odpustí. ()

Folky

Dokud se neobjeví Venom, je to hrozná nuda s kupou otravných klišé. Ale když je na plátně Venom, ať už se s někým řeže nebo mluví s Eddiem, je to dobrá zábava. I tak ale zatraceně promarněný potenciál. ()

Luk Skywalker

Pro mě byl vždycky Venom postava ze Spider-Mana, takže se mi sólovka bez pavoučího muže zamlouvala. Nevím přístupnost filmu, ale nejspíš byla snížena, prestože je tam pár brutálních scén, ale chybí krev a nějaký ten vulgarismus. Děj není nikterak složitý, je tam dost akce a nenudil jsem se. Trošku se mi zdá, že takovým hrdinům prokopal cestu Deadpool, ale přitom je to nedostižná modla, přitom hlášky jsou zde dobré a dialogy mezi Venomem a Eddiem film zase něčím obohacují. Jinak prostě Marvel (ač jde o Sony film) a zdařilý včetně účasti Stana Leea a dvou potitulkových scén (pro fandy Spider-Mana). ()

Joey(1)

Nabitá jednohubka, přesně jak jsem si od tohoto kousku předem sliboval. Nyní už jen doufejme, že i dvojka si udrží kvalitu, vzhledem k vydařené dvojce Deadpoola snad ani pokračování Venoma scenáristé nepodcení. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)