Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

HoneyBunny

Logan/Wolverine/Hugh Jackman jsou nepřekvapivě nejsilnější stránkou tohoto filmu - pokud máte tuhle postavu rádi, pak sledováním Wolverina neztrácíte čas, protože je strávíte čas se starým oblíbeným známým. Japonské lokace jsou (nepřekvapivě) příjemně exotické a akční scény - obzvlášť pokud sledujete rozšířenou (krvavější) verzi - jsou ucházející. Jenže tu schází nějaká větší emocionální hloubka, schází větší dopad na xmenovské universum. Jako nenáročná jednohubka fajn, ale nic víc. ()

Carol Pifková

Nad týmto filmom mávnem len rukou, ohodnotím, napíšem tento komentár a už sa k nemu nebudem vracať. Wolverine je proste namakaný mutant, ktorý sa oháňa pazúrmi. Je proste peckový a vždy ho žeriem. Mňa keby prepichne tak sa mu ešte poďakujem a poviem mu, že mi bolo cťou, a potom spokojne umriem. Prvá polka filmu naozaj stála za to. Ale tie bozkávacie scény a scény hrajúce na city... Preboha! Fakt sa ten film nemohol zaobísť bez nich? Boli tak strašne potrebné a významné pre tento film? A čo tá japonská plechovica? Mysleli si, že nadšencov Transformerov takto prilákajú? Alebo čo? Teta "Vajperica" bola prevelice štýlová a okrem toho, že som jej závidela každé topánky bola perfektná a predstaviteľka ju hrala naozaj dobre. Proste taká zlá mutantská mrcha. Tie ja môžem. A čo tá titulková scéna?! To ako fakt? To teraz v každom filme bude všetko mŕtve zrazu živé? Druhá polka bola smutným opakom prvej polky. ()

Anderton

Podobne lacno zneužitý východný exotizmus ako napríklad v Gejši. Aby to v tom Japonsku pôsobilo uveriteľne a malo to aj patričnú atmosféru, musel by Wolverina nakrútiť Japonec. Alebo, čo ja viem, Paul Veerhoeven, aspoň by sa to celé nebralo tak smrteňe vážne. Výsledkom tohto prístupu a snahy zobrazovať Hackmana buď do pol pása vyzlečeného, maximálne potom v tielku, je chvíľami nechcená smiešnosť. Ono keď nejakú tú kvázi cool hlášku viete predvídať vopred, ako napríklad tesne po hlavičke do bazéna, je jasné, že nesledujete nijako zvlášť výnimočný komiksový film. ()

Frajer42

S naprostým přehledem je toto nejhorší film s Wolverinem, jaký se doposud povedlo stvořit. Tohle si Wolverine nezasloužil. Špatné místo, špatný čas a totálně ubohý a nudný příběh + několik fádních záporáků . Tohle všechno podráží hlavnímu hrdinovi neustále nohy a on se znovu a znovu snaží vstát. Všechno to vzpomínání na minulost a další sračky, koho to dnes zajímá? Docela oceňuji scénku na vláčku. Naopak se mi velmi nelíbil adamantiový samuraj. Jsem moc rád, že další díl padne do rukou mnohem vhodnějšímu režisérovi. Tady to jsou stěží 2*. ()

Kothy

Nový Wolverine mě trochu zklamal. Některé věci se daly udělat jinak. Občas mi to přišlo trochu zmatené. Ale vidět ho krvácet je dost nezvyklé. Se samuraji se porval celkem obstojně. Scéna ve vlaku byla jak z Rychle a zběsile. :D Finální souboj s adamantiovým samurajem nebyl špatný. Možná mi tam mohlo být víc mutantů. To mi tam chybělo. Nejlepší ovšem stejně byla závěrečná scéna jako lákadlo na další díl s Magnetem a Xavierem. :) Spoiler: Ale chudák už je bez adamantia... "Kuzuri." ()

MikeCool

Průměrná, akční, trošku aj dobrodružná podívaná na motivy komiksu. Ovšem bylo to dosti předvídatelné od samého začátku a nad chovaním určitých postav ve filmu mi zůstaval rozum stát. Průměrná akční podívaná, rozhodně stojí za shlédnutí, ale pokud nejste zrovna fanda komiksu tohoto typu, tak Vás toto zřejmě moc nezaujme. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

AllShallFall

Takže jestli tomu dobře rozumím, je to pokračování X-menů 3, ale pouze o Wolverinovi. Docela dobré. Nebylo sice zde tolik akce, ale bylo to dobře doplněné příběhem. Mě se to líbilo. Jsem spokojený. Už to není tolik o mutantech. ale tady se to dá pochopit. Výborné. ()

teutates

Už to není jak kdysi… časový harmonogram je nabity frndama a člověk se nestíhá věnovat tomu co má nejraději, ach jo, ach jo. Každopádně když vidím, jak mi tady pseudo-kolegové hání lva ztrácím nervy. Určitě si každý všiml, že to není nablýskaná liga vyvolených šašku v plavkách, no rozhodne je tady ten chlupáč nejpovedenější z dané "série". Pomalu táhnoucí vojín Logan, který postrádá smysl bytí díky osudu, najde v zemi vycházejících mečů to co hledal... no prostě kulervoucí, Vy šílení pseudomasturbanti. 8/10 ()

swamp

Pro mě mnohem záživnější podívaná nežli X-Men origins se stejnou ústřední postavou. Sice jsem se chvílemi začínal i nudit, ale Wolverine z toho vždy vybruslil nějakou hláškou či fešným soubojem. Jen škoda té romantické zápletky - ta mi přišla naprosto neuvěřitelná (ano, vím, je to komiks, ale v tom případě se autoři nemají snažit dělat na plátně postavy s rozervanými dušemi apod.) a zbytečná. ()

Geralt z Rivie

Wolverine s Hughem Jackmanem bude vždycky parádní, ale to prostředí mi prostě není po chuti. Prostě to kazí celkový dojem. Jednička je určitě lepší počin. --- HODNOCENÍ: 7* --- KINO ()

tukomaster

Takhle to má vypadat. Přímočarý nájezd na branku držící se jasně komiksové předlohy s jasně vykreslenými postavami a parádní akcí. Rozhodně plusové body za japonskou poetiku, samuraje atd.. Škoda jen zbytečně přeplácaného závěru, jinak by si možná Logan šel i pro pět. 80% ()

predators

Řekl bych, že jeden z těch dospělejších komixových zpracování. Wolverine na mě působil velmi dospěle, všechny postupy byly řešeny s rozvahou a přehledem. Nikterak zbrklá akce s přemírou trikových sekvencí a překvapivým závěrem. Takže palec nahoru! 75% ()

Slartibarkfast

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Nenápaditý a nudný film o Wolverinovi, který nenabídne zhola nic. Přesouváme se sice na neosahanou půdu Japonska, ale to je asi tak vše nové, co si pro nás svět Marvelu přichystal. Dokonce ani obvyklé trapně třeskuté repliky a vtípky se nekonají. Jen pár nudně vyhlížejících soubojů a dvě mutantky s nijak zvlášť výjimečnými schopnostmi. Zápletka je navíc tak moc pitomá, až to skutečně bolí. Není tu nikdo, kdo by doplňoval Wolverinovu sílu nějakým intelektem a zábavou. Jediná zajímavost se tedy přihodí až v samotném závěru, potažmo v titulkové scéně, která nám poodkryje následující události dalších filmů. Inu, bída.. 40% ()

Zodd

Svým způsobem vzhledem k filmové sérii zavádějící název a moje hodnocení na vážkách. Díky luxusní “kulise” Japonska jsem se nedokázal nudit, ale jinak… kdyžtak si z mého hodnocení odečtěte *, jenž je opravdu jen za to. ()

cukorek

Napriek jednoduchosti a nevýraznej veľkoleposti tejto časti X - mena, som si aj tak prišiel na svoje. Vôbec mi nevadila klasickejšia podoba, ktorá okrádala a potláčala akciu, či špeciálne triky a nevadilo mi ani to, že do popredia sa dostavali city, či miernejšie tempo. Oproti filmu X - men prvá trieda výborný postup vpred. Zatiaľ čo tam "Wolverin sedel, len na striedačke, teraz celý zápas skóroval". Jeho sólová existencia bez svorky menejcenných mutantov, mu dala toľko priestoru, koľko si jeho veľkolepá postava zaslúži. Jedna mutantka ako protipólna postava úplne stačila, snáď keby zviedli ešte vyrovnanejší boj, ale dobre to nahradil železný samuraj. Do poslednej chvíle som rozmýšľal nad tým kto ho ovláda a odhalenie bolo šokujúce. Pochváliť musím, ešte výborné prevedenie akcie (súboj na vlaku, atď.), ktorá aj keď bola rýchla, stále bola prehliadaná a tak dodala filmu hodnotné prilepšenie. Nezvyčajné, ale veľmi zaujímavé boli aj záverečné snímky v ktorých sa H. Jackman objavil detailne na celej obrazovke. Je to možno zvláštne, že to poviem práve ja, ale už začínam mať dosť komiksových postáv s neskutočnými vlastnosťami, prebiehajúcich sa ktorá je lepšia, pri ktorej sú lepšie špeciálne efekty a skôr inklinujem k preferovaniu čo najbližšej ľudskosti u týchto postáv. 90% ()

nash.

Wolverine je pořád mezi x–meny borec největší. Nekompromisní bourák, kterému to v japonských kulisách dokonale sedne. Zajména, když to na něj zkouší yakuza, ninjové, jedovatě slizká ženština, přerostlý samuraj i atomovka. Nová Wolverinova sólovka je zkrátka o třídu lepší než ta předchozí. Nabitá emocemi, vybavená několika výbornými akčními sekvencemi, mezi kterými je čas na jednotlivé charaktery i vzájemné vztahy aniž by to ztratilo šťávu. Zábavná comicsovka, která ani na chvilku nezkazí zábavu, nenudí, nezakolísá. Jackman už se svou postavou dokonale splynul, hravě utáhne i méně atraktivní pasáže, soupeři nejsou žádná béčka, zejména Zmije je dokonale odporná v každém ohledu. Zkrátka parádní kousek do sbírky filmových comicsů. ()

PetrPan

Jak někoho mohlo napadnout, že nezranitelnost se saje z useknutých drápů, každé malé dítě přece ví,..tedy malé děti vlastně ještě ne,.. že nezranitelnost se saje odjinud a vůbec se to nemusí usekávat, a to i když je to taky tvrdé jako adamantium. A víc mne k Wolverinovi nenapadá, proč já proboha musím všechno komentovat ? ()

Ratemus

Jackman v nejlepší formě, uprostřed všech těch žluťáků s katanami mu konečně teče do bot, protože Wolverine je sice poprvé zranitelnej a ztratil léčivý faktor, ale to mu nezabrání schytat dalších několik střelných ran, kterého ho pouze zpomalí. Wolverine totálně ignoruje Origin, spíše navazuje na Last stand. Režie není vůbec špatná, ale něco mi tam chybí, možná možná DALŠÍ MUTANTI. Protože v celém filmu jsou jen tři mutanti z toho dva používají schopnosti a jeden z nich je právě Logan. Film nabízí na druhou stranu výborné bitky v boji z blízka a skvělou scénku s vlakem a to je asi tak všechno. Ze všech X-menovských filmů spíš takovej průměr, protože ani na chvilku nesoucítíte s postavami, jak tomu bylo v prvních dvou filmech, spíše takové nucené pokračování narychlo vymyšlené. největší Fail filmu je výborný (v komiksu) Silver Samurai, z kterého udělali debilní robotické brnění a jeho předlohou z komiksu si tak kvalitně vytřeli zádel. ()

jarous

Víc než dobrý film, není to úplně typický " X-Men", ale o to je to lepší, že jde vlastní cestou. Snaží se stranit lidí, ale i tak ho dožene vlastní minulost a musí se s ní vypořádat a nejen s ní. V cizím prostředí, které úplně nechápe, se rozhoduje jestli, žít jako doposud, nebo se zbavit nesmrtelnosti. A nakonec je rozhodnuto, bez toho co by si přál. Ale zůstává pořád bojovníkem. ()

eLeR

Mala by som pri tom sledovaní dávať väčší pozor, lebo ja naivná som si vždy myslela, že Wolverina premôže len Magneto .. chyba lávky ... pani v zelenom má tiež niečo do seba. Toto celé bola zase len priemerná zábava k pukancom, v ktorej ma asi najviac bavila tá Haradova armáda. Sayōnara! ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)