Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Hubis_

Ach jó po tak pěkné úvodní scéně nastala hodina neuvěřitelné nudy.Chvíli jsem si připadal,že koukám na nějakou romantickou blbost.Neuvěřitelně nudné pasáže přerušované akční scénou,která stejně po chvíli skončila.Scéna v rychlovlaku naprosto otřesná.Opravdu velké zklamání.Pro mě vyhozené peníze.Viděno ve 3D a kdybych to viděl ve 2D ani bych v tom žádný rozdíl neviděl!!! ()

Leleta

Wolverine tentokrát nezachraňuje planetu, ale "jenom" vztahy mezi členy japonské rodinky, hádající se o peníze. Tahle zápletka působí civilněji a tak nějak míň suprhrdinsky, ale nenudila jsem se. Akorát se pak člověk nesmí divit, že potitulková wtf scéna má větší náboj než většina filmu. ()

FilmWave

Prvních 20 minut je naprosto super. Pak se to ale v mžiku zvrhne v horší verzi "Štvanice" Christophera Lamberta (a že to samo o sobě nebyl zrovna zázrak) a o digitálním finále ani nemluvě. Jaká škoda! Kdyby zůstalo u "film-noir" z Japonska, bylo by to úžasné. ()

Folky

Obrovské zklamání. I přes zdejší slabé hodnocení jsem od Wolverina očekával alespoň prostou zábavu (které se mi dostalo u předchozího X-Men Origins: Wolverine), to se však nestalo. Z Wolverina je po celou (přetaženou) délku cítit obrovská rutina. Žádný výraznější moment, nic co bych si z filmu zapamatoval, prostě se mi z hlavy vytratil asi hodinu po zhlédnutí. Ke všemu nudné. Málem dvě hvězdičky. ()

Kum0r

Rozhodně nejslabší z celé X-men serie. Oproti RELATIVNÍ propracovanosti schopností a smyslu existence postav ostatních filmů série, Wolverine tyto záležitosti jaksik vůbec neřešil. V zásadě nic není vysvětlené, sporadického seznámení s postavou Viper se divák dočká až v poslední scéně. Její motivy však zůstávají záhadou. Co to proboha bylo za zvíře, které měl Logan na srdci a jak věděla, jak bude na něj účinkovat? Proč dědeček přepsal jmění na vnučku místo syna. Proč vůbec tajil své plány těmto svým blízkým příbuzným? Ach jo... Alespoň že byla za titulkama upoutávka na další díl. ()

Octane

Logan přesně takovej jak ho známe, spravedlivej a ochránce slabších. Někomu se může zdát, že se Wolverine ocitnul v lehce netradičním prostředí jak ho známe třeba z minulých dílů X-menů atd., ale mě se tahle komiksová výprava líbila. Bohužel musím říct, že jsem to čekal lepší. Zranitelnost Logana a následná potitulková scéna, mě na tom všem zaujalo nejvíce. ()

agassi68

Tak trochu zbytočný film využívajúci popularitu Wolverina z X-menov. Však prečo by sme nevytrieskali peniaze kým sa dá. Použijeme osvedčené postupy, pár hercov z trilógie, primiešame po troške z ostatných Marvelovských komiksov a je to! Najviac ma zaujala Tao Okamoto a posteľ jej zákerného deduška :) ()

matini

Rozšířená verze... aneb Wolverin nikdy neomrzí. Jeho drápy a regenerace sice utržily celkem značnou újmu, ale přesto Wolverine všechno zmákne jako vždy. Film mě bavil a nuda u něho rozhodně nebyla. Příjemně mě překvapila Rila Fukushima alias Yukio... od shlédnutí filmu má nová oblíbená postava. ()

char_t

Zatím nejslabší X-Film. Tvůrci nevydrželi čekat na další týmovku, tak se rozhodli zaplácnout mezičas další Wolviho sólovkou. Béčkový tým dostal jednoho herce, nové prostředí, aby se nemuseli bát přesahů do dalších filmů, nové vedlejší postavy, novou motivaci a hlavně pokyn všechno to včas uzavřít, aby náš áčkový tým, chystající Future Past, nemusel přemýšlet, jak zakomponovat následky. Výsledkem je nemastný neslaný film, který jako by nepatřil do série. PS: Mezititulková scéna má víc nečekaných zvratů a pro universum důležitých momentů než celý film, což mluví asi za vše. ()

strikeman

Nudnější pasáže se střídají se světlými chvilkami, ale finální souboj veškeré naděje na vyšší hodnocení pohřbívá. Navíc celý děj byl dost předvídatelný a pointu jsem odhadl ještě před půlkou snímku - to asi není dobře, že? 60% ()

Hopkins

75% čtyři silné pět by bylo moc . pěkné zajímavé praštěně ale hlavně konečně zajímavej konec. Jak vždy píšu že konec film totálně zničil tak tentokrát klobouk dolů. Navíc bylo fajn že Logan byl na chvilku zranitelny i když pár trapnejch scén jako tu s těmi šípy do zad ke konci si mohli odpustit. Navíc hezké poučení každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán . neoplácí se pomáhat . Ještě bych dopsal že ten malej barevnej diblík v podání rozotmilé herečky, kterou si dokážu představit v horrorovém filmu do filmu zapadnul. Ještě bych zmínil že tu scénu kdy ten adamantiovej samuraj napichuje toho týpka co miluje Mariko, tak asi těžko by ho nadzvednul naopak by ho projel jako nůž máslo že by ho rozpůlil bohužel stalo se a scéna je filmu tak jak je. ()

Anduril

Celkovo mám, z tohoto ďalšieho pokračovania X - menov, veľmi dobrý dojem. Síce tu vystupovalo o niečo menej mutantov, ale zmena prostredia prospela aj pobavila. Hugh a kolegyne urobili kus dobrej práce. Sprostredkovali divákom super akčnú porciu. Hudba bola fajn, bojová choreografia stála za to. Dávka romantiky bola tiež a taktiež aj liečenie z komplexu. Všetko čo má správna oddychovka obsahovať. Sérii X-menov tento diel vôbec nerobí hanbu. Odporúčam každému, koho táto séria aspoň trochu bavila. ()

Qeo

Nějak úplně nechápu, proč je Wolverine tak mocně oblíbený u filmových tvůrců, když jeho samostatné filmy jsou spíše horším Béčkem ve filmově zpracovaných komixech. Možná kdyby byl rozvíjen příběh dalších postav (kterých je hafo), dalo by se tomu ještě uvěřit a přimhouřit všechny tři oči. Bohužel zůstává jen prázdné torzo naštvaného rosomáčka. I když tam byly světlé momenty, celkově sem pozornost moc dlouho neudržel. Sečteno a podtrženo: Wolverin: ros-omáčka... ()

BOURQUE

Podstate „voľné“ pokračovanie filmu X-Men Origins: Wolverine. Teraz sa však proti Loganovi postavia silné nepriatelia z Japonska. Silné „maskované muži“, nekompromisná (ale krásna) S. Chodčenkova a jeden starý „priateľ“. Celkovo si myslím, že pokračovanie je trošku slabší ako prvý diel, ale stále to má v sebe potenciál. H. Jackman ešte stále je vo skvelej fyzickej kondičke a v blízkej budúcnosti, keď bude potrebné (a bude potrebné!), tak bez problémov zvládne náročné akčné scény - v koži „Wolfiho“. PS: Záverečná postscéna na letisku je brilantná a pripomína staré dobré časy. F. Janssen (alias Jean Grey) is still awsome! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

animario

Na Rosomáka v Japonsku jsem se těšil tuze,ale potenciál tohohle úžasnýho prostředí je nevyužitej (najde se v něm sice všechno, co by divák od komiksovýho blockbusteru odehrávajícího se v Japonsku čekal a fanoušek všeho japonskýho samým blahem zamasturboval - ninjové, yakuza,holka s katanou..silver samurai?), ale tak nějak si toho moc neužije a krom výletu na šinkanzenu na něj atmosféra země vycházejícího slunce moc nedýchne (naopak mu cestou do pusy nalítá spousta much..muši-muši ). Kostra filmu trpí nedostatkem adamantia, v tom to je. 2,5*. ()

GOREGASM

Hugh Jackman a jeho Wolverine nemá štěstí na režiséry. Od Mangolda jsem nečekal zázraky a ty se samozřejmě nedějí. Nebýt zvířete v rouše rosomáčím, tedy Hugh Jackmana, asi by nebylo vůbec o co stát. I když, abych nebyl nespravedlivý, Mariko je dokonalou asijskou verzí Jennifer Connelly. Ale zpátky k Mangoldově rutině. Úvod je nadějný, všichni máme rádi drsného Wolverina a Jackman touhle postavou prostě žije, což ale vytváří tím větší kontrast s ostatní vatou, která jeho postavu nijak neposouvá ani nerozvíjí, jen kostrbatě opakuje již řečené věci a ani exotické kulisy se nedaří vytěžit alespoň z poloviny. V rutinní rovině se drží i choreografie jednotlivých bojových scén, které nedovolí Wolverinovi se rozběsnit a s postupem času i tento segment začne nudit. Nablýskaný, ale čistokrevný průměr. 50% ()

Dejnasp

Katastrofa po minulém Wolverinovi se málem opakovala, leč tento příběh byl lépe zpracován a člověk se tak nenudil a kroucení hlavou nebylo tak časté. Logan je ještě více drsnější, sympatičtější a více poznamenaný smrtí svých blízkých. Příběh je úplně jiný, než na jaké jsme dosud byli zvyklí. Odlišné prostředí, lidé, místo mutantů jsou zde samurajové. To mě trochu mrzelo, že mutanti hrajících v tomto filmu bych spočátala na prstech jedné ruky. Hugh je v nejlepších letech a formě a je to na tomto snímku dost vidět. Snad bude tak obdivuhodný i v dalším pokračování, které ho se třeba dočkáme. ()

Luk Skywalker

Čekal jsem větší průser po komentářích mých kamarádů, kteří film viděli a pár recenzích. Nakonec celkem dobrý akční film, přičemž pominu SPOILER: atomový výbuch to by nezvládl ani Wolverine a když jo, tak ten Ťamanec ne, pak cestování na střeše japonského rychlovlaku a jejich křehkých střechách (Wolveriny drápy možná jo, ale kapesní nožíky?!) a zálibu v šípech (nejméně dvě scény) KONEC SPOILERU. Pár minut bych ubral a konec je dost předvídatelný, ale za to že jsem se nenudil, tak tři hvězdy dám. Jedna výtka na závěr: Každý správný Japonec má doma katanu. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)