Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

hloupej

Wolverina jsem chtěl, Wolverina dostal. I když mohla být finálová řežba akčnější a tak se vrýt do paměti, odcházel spokojen. Nejlepší je stejně akce ve vlaku :) ()

Habansz

Obrovské zklamání. Jedině tak lze shrnout dlouho očekávaný snímek s jednou z nejoblíbenější postav celého Xmen universa. Strhující úvod do filmu odehrávající se v období 2.Sv.v. mne opravdu nalákal, stejně tak jako fascinující prostředí japonska a samurajská tématika. Bohužel zůstalo jen u nadšení ze začátku filmu a pár minutám po něm. Japonsku i samurajům se zde věnovala opravdu minimální pozornost, spíše působily jako kulisy k nečemu, co mělo přijít, ale nepřislo. Dokonce i posttitulková scéna byla pro mne tím nejlepším z celého filmu. Samozřejmě jsou tu i světlé momenty. Jak už jsme z filmů s Wolverinem zvyklý, proběhne sem tam nějaká ta (opravdu) vtipná hláška na odlehčení atmosfery. Když mluvím o odlehčení atmosféry, ta není kdoví jak hutná. Naopak. Celý snímek jsem měl pocit, že se film tváří mnohem vážněji a že nese mnohem větší poselství, než je tomu ve skutečnosti. Dokonce jsem se ani na chvili nezarazil, když byl Logan několikrát na sklonku života, protože mi zde tolik nepřirostl k srdci jako v jiných filmech o Xmenech. Jako fanoušek komixu bych více jak 2* nedal, jako fanoušek postavy nemohu jít na více než 3*. ()

markinho83

Vyhněte se 3d,je zbytecny,efekt vubec zadnej,ani malilinkatej.zadny drapky z platna, prostorove taky nic. Co se tyka filmu...7 z 10.lepsi nez wolverine 1cka. ()

HMTD

V poslední době chodím z kina po superhrdinských filmech tak napumpovaný, jenže tentokrát to zachránila až scéna po titulcích, zklamalo, 3D to že film šel do kin pouze s titulky, samotný děj by vylepšilo například malé vysvětlení myšlenkových pochodů "záporné strany" . Jasně něco takového tam je shrnuto do jedné věty. Mě teda víc bere jednička, za a) mám radši superhrdiny než samuraje, za b)až příliš náročná lest, kterou si vysvětlím buď extrémní hloupostí a nebo snahou Wolverinovi dopřát hrdinskou smrt. Ale a) je správně. ()

JackKadlo

Japonská pohádka o ničem, do které "geniální" tvůrci náhodou přidali Wolverina. Nevím, co tím chtěli básnící říct, ale není to ani akčňák, ani romantický film, ani nic, nad čím by se mohl kdokoliv zamyslet. Spíše je to dokument o zvycích šikmooček v Japonsku, kde jako hlavní konferenciér vystupuje Hugh Jackman. Wolverina zbožňuju, stejně jako všechny superhdiny. Bohužel, podruhé v životě jsem odcházel z kina ze superhrdinského filmu naštvaný (poprvé to bylo u Zeleného sršně, to byla ještě větší blbost). Super začátek, skvělá scéna z vlaku a Hugh Jackman jako Wolverine - jediné tři důvody, proč se na tenhle film ještě jednou v budoucnu podívám, jinak už nemám důvod. Příběh slabota a záporáci? Pff, kdo vybral tu "hadici", ten by měl viset... ()

Lokitre

Na tento film se dá dívat z několika pohledů. Pokud jste fanda všech komiksů a čekáte na tenhle film od posledního Iron mana, budete trochu zklamaní. Pořád to ale bylo lepší než Můž z oceli. Pokud jste fanoušek wolverina, budete polovinu filmu v depresi, protože se neumí už tak dobře léčit. A když vidíte Logana, jak nenávratně přichází o své drápy z adamantia, taky se vám bude chtít proříznout hrudník a vytáhnout si srdce. Wolverine tak jak ho známe, dostane akce jen málo. Ten kdo si počkal na scénu po titulkách neprohloupil. Poslední vzdor z roku 2006 částečně pohřbil můj zájem o X-meny. Díky této scéně po titulkách jsou mutanti zase zpět (Days of Future Past je můj film číslo jedna na příští rok). Hugh Jackman se role rosomáka zhostil už po několikáté opět skvěle a nový se setřich vlasů mu velmi sluší. Na můj vkus bylo ve filmu o mutantech přeci jen málo mutantů (tuším že 3). Musí pochválit skvělou bitku (jestli se tomu vůbec dá tak říkat) na střeše vlaku. Nezapomenutelné. Celkově to bylo velmi dobré a Hugh Jackman válel, ale na pět hvězdiček to prostě nestačí. Sorry Logane, těšíme se na příští rok :) ()

Methew

Proste perfektný film bez akejkoľvek väčšej logickej chyby. Ono sa tam mohlo zdať človeku viac chýb, ale pri tom aj na tie sa dá logicky argumentovať. Ako napr. mi bolo celkom nejasné, prečo sa Loganovi uzdravila rana z brokovnice a aj rana do hlavy, ale tie ďalšie ho veľmi oslabili a zostali mu po nich rany. No logicky asi preto, že vírus, ktorý do neho dala tá zmutovaná doktora, v ňom začal až práve vtedy pôsobiť. Taktiež sa mohlo niekomu zdať divné, že mu dorástli nové drápy, ale nakoľko má schopnosť sa rýchlo regenerovať a tie drápy sú jeho prirodzenou súčasťou, je to logické. Aj práve preto dávam 5* lebo je to film, pri ktorom musí človek rozmýšľať a nie len tak bezmyšlienkovite naň civieť. Každopádne jeden z najlepších X-Menov vôbec a teším sa na pokračovanie. ()

UFO-nec

Mám z toho tak nějak rozporuplné pocity. Co to jako mělo být? Akce tam sice je, ale ta přístupnost pro děti to jaksi zabila. Japonsko, meče, samurajové...z toho se dalo vytěžit víc. Když se tam objevila malá japonka jak ze Sin City, tak jsem čekal jatka. Dobrodružného tam není nic, teda jo, možná ten animovaný medvěd. Když má noční můry, tak to vypadá na něco hlubšího, ale Jean v sexy prádýlku to trochu kazí (sluší jí to, to jo). Pak se objeví další japonka, tentokrát větší (asi modelka :-) ) , pak zase zmijácká doktorka, pak jakuza, rychlovlak.... ....a závěr od té části, jak si z něj dělali jehelníček jsem už vůbec nepochopil. Prostě celý zmatený, rejža měl asi schízu. ()

Richard333

POZOR KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!!! Výborný film plný akce, napětí a vtipu. Odehrával se ve stylu spíše samurajského stylu na rozdíl od předchozích dílů ve kterých se střílelo jak o závod. Trochu mě zklamal konec, protože Logan ztratil své legendární drápky a nezůstal s tou Japonkou. Samozřejmě nechyběla scéna po titulkách ve kterých se objevil Profesor X a Magneto. ()

sha.piro

Mě tenhle film docela bavil. Dějový základ má docela dobrý, Hugh Jackman je sympaťák a tuhle roli umí často docela dobře prodat, ale samotný závěr filmu mi už tak dobrý nepřišel. Kvůli němu jsem zvažoval dokonce ohodnocení filmu jen třemi hvězdičkami. Faktem ale je, že mě tohle zasazení do Tokia, polosmrtelnost Wolverina a jiné věci kolem, docela příjemně sedly. ()

hesonic

Nebýt dvou hezkých Japonek, tak ve srovnání s minulými díly není na co koukat. Film čiší prázdnotou, místy uměle prodlouženými scénami. Bitva na rychlovlaku a závěr s „robo-skafandrem“ jsou snad nejméně zvládnutými klišé celé série. Hugh hraje dobře, ale sám o sobě film z průměrnosti nevytrhne. Scénář je prostě slabý. ()

Primus tesla

Douglas tento film opravdu skvěle rozcupoval. Nicméně já jsem docela spokojený. Návaznost na poslední díl trilogie mi nevadí, Japonsko jako takové mi přišlo jako vítaná změna, zápletka vůbec nebyla hloupá a v podstatě detektivní linka i hrdinovy deprese mi nepřekáželi. Jedinou slabost snad vidím v nevýrazné záporačce která slouží spíše jako poskok, nevýrazné "ženě mého srdce" a to, že se nedalo víc prostoru té malé nehezké samurajce. ()

tereza.k

Za samotnýho Logana dobrý, ale Japonsko a ten jejich život v úctě, samurajové a rodina nadevše, splácení starého dluhu...bla,bla... no moc mi to k tomu nesedlo. Wolverine a ty dvě japonky drželi celej film v lepším průměru. Frajer s šípem mi přišel lehce labilní, to vážně věřil, že to co dělá pro toho nevděčnýho starýho šmejda je v pořádku, no a nakonec umře jako hrdina, když si uvědomí že je blb-jak originální. No a začátek poněkud zdlouhavej. Nenudila jsem se, ale ani mě to nijak extra nenadchlo, asi mi to kazilo to japonsko a ten příběh, čekala bych lepšího padoucha a zajímavější děj:) ()

Medvjet

Zklamani. Jsem velkem fanda rosomaka (hlavne komixy, origin, ..) ale tento film me prilis nenadchl. Predvidatelny a plochy dej, zadna super akce, mizernej uces :-), dokonce i ta romantika byla odflaknuta. Na celem filmu je nejsmutnejsi to, ze nejlepsi scena prijde az po titulkach :-( Tento film ma v podstate jen 4 kladne body: 1)Hugh Jackman , 2) Hugh Jackman, 3) Hugh Jackman, 4) Hugh Jackman jako wolverin ()

hanzi_111

Pro postavu Wolverina mám prostě slabost. Příběh není špatný, koneckonců jsem čekal mnohem horší výsledek, proto se mi to asi líbilo. Bál jsem se zasazení do japonského prostředí, ale příjemně mě překvapila zápletka, z níž vyšlo i japonsko. A samozřejmě, Marvel útočí - návrat Xaviera a Magneta značí po Avengers jasný směr jakým se studio ubírá. Wolverine je pro skalnější fanoušky, rozšíření ala psychologické drama/akce se povedlo, herecké výkony Hugha netřeba konetovat, Tao Okamoto je nádherná a splnila roli na 100%, tuším, že ji čeká velmi dobrá budoucnost. ()

james11

Wolverine v Japonsku nebyl určitě špatný nápad díky samurajské tradici, takže Loganovi drápy se mohly alespoň poměřit s jiným kovem. Ale přestože to možná nebyl špatný nápad, pořád je tam Wolverine obklopený jen a jen Japončíky a moc mi to k němu nesedí. Navíc jsem si moc nedával to, že měl potlačenou schopnost léčení, ale s drápkama si bez problému dál hrál a nevšiml jsem si, že by to bylo na jeho neléčených rukách vidět. Origin se mi líbil mnohem víc a tento film vidím tak na 70%. ()

assassinGH

Tento krát krásna činská kultúra a ukážka jednej z najznámejších historických udalostí (Nagasaki). Pútavý príbeh a prekvapujúce zakončenie. Avšak som nepochopil charakter zachráneného japonca. Takmer nezmyselá povaha. Ale aj tak je tu viac pozitív ako negatív takže dávam päť hviezdičiek :) ()

VilemRousi

Věřil jsem, že se polovina ČSFD tomuhle filmu křivdí, no ale bohužel - hoši z Hollywoodu, umíte to líp - ještě chvíli to takhle bude dál pokračovat a můžete to rovnou přejmenovat na obyč sérii filmů o lidech co mají super schopnosti, protože mi přijde, že takový ten duch X-menů se tady ztratil. Prostě přišlo mi to jako byste přestěhovali Homera Simpsona do Comebacku. Jako dobrý, účel to splní, jednou se to přežije, ale.....! Nevím jestli jsem to nedocenil, ale scénář mi přišel jako kdyby při psaní nevěděli co dál, Logan je v lese pomalu v souznění s přírodou a pak se rozhodne a jede do Japonska (ani nedělá nějak drahoty - kdyby teď za ním přišli Xavier a Magneto jako ve First Class, tak s nima snad půjde jako pes na provázku) a tak dál. Na začátku jsem si myslel že bude následovat eko-agitka :-) (no naštěstí ne), ale stejně, kde máte pořádnýho padoucha, nebo něco co by utkvělo v paměti? No nic, neurazí/nenadchne - odreagování fajn, jako pokračování série X-men nic moc. P.S.: (bacha možný spoliler) můžete mi někdo vysvětlit, jak to je se znovu rozehříváním a lámáním adamantia, já mylsel že je to naprosto nezničitelný (viz předchozí díly) ?? ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)