Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Průměrný film. Čekal jsem víc. Teď něco k filmu Proč je to v Japonku? Takové prostředí se pro Wolverina nehodí. Záporák skutečně (nemějte mě za blázna prosím) nezajímavý. Příběh je jinak dobrý, herecké výkony-nic moc. Akční scény byli dobré (hlavně bitka s ninjou), ale jinak je to (za mě) nuda. Předešlé X-meni byli lepší a zařadil bych si to do kategorie horších akčních filmů, co jsem viděl. 50 procent stačí. ()

Lykos

Tak to se opravdu nepovedlo. Velice zbytečný výlet do Japonska, jehož účelem zřejmě bylo pozvat na scénu pár samurajů ( ačkoli je pro mě velmi cenné zjištění, že se samurajové se zřejmě dělí na různé divize, za nejzajímavější považuji divizi samurajů útočících na mopedu, či co to bylo za stroj). ()

LEFTFLANK

za 1, ako Logan tak aj Wolverine majú rovnakého obsadenie v réžii, scenári a hudbe za 2, je dosť možné, že ak by štúdio odsúhlasilo wolvi by zomrel už vo svojom prvom origine( nemyslím verziu z 2009) len asi boli plány iné aj vzhľadom na potitulkovú scénu tak sa wolvi potrápil v ďalších 2 častiach, skôr jednej, v druhej mal opäť iba malinké cameo. Každopádne je výlet do Japonska akoby odfláknutý, niežeby to bol zámer, pochybujem, len to nejak nevyšlo, a pritom Japonsko pokiaľ viem mohlo byť výživnou témou pre wolviho origin ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Polib mi prdel, fešáku." Wolverine v Japonsku, kde bojuje s Yakuzou a Ninji. Taky tu krvácí a nehojí se, protože na čas přijde o nezranitelnost. Nejvíc se mi líbila pojítka s ostatními X-členy: Scéna po titulcích, kde je Magneto a Charles, nebo Wolverinovi sny, kde je Jean Greyová. Akční scény zde dost nezáživné. Finálový souboj s Robocopem mě taky nezaujal. Celkově to japonské prostředí pro Wolverina naprosto nesedí. Z Herců se mi líbila asi jen blonďatá zmije Světlana Chodčenkova. Taky je to úplně zbytečně film, kde se Wolverine nikam neposune. Pro mě největší zklamání z x-menovských filmů. - 50%. ()

minno

Ja som sa veľmi príjemné bavil a opäť sa ukázalo, že recenzie naozaj nie sú všetko. Malo to spád, akčné scény ma bavili a aj Japonský svet, zo síce nie až tak zaujímavou zápletkou, ktorú viete odhaliť už na začiatku filmu. Každopádne to hodnotím ako celok veľmi pozitívne a zaradil by som to kvalitatívne medzi 2 a 3 časť. Nerozumiem negatívnemu ohlasu od kritikov, i keď na druhej strane na Rotten Tomatoes Wolvik nedopadol zrovna najhoršie. 10x lepšie ako nevydarený ORIGINS. Za mňa veľmi príjemné prekvapenie. ()

Harekrshna

Film trpí na mizerného režiséra, který se soustředí více na napětí a zápletky, než na opravdový potenciál mutantů, který dělá z mutantů právě ty oblíbené hrdiny všech fanoušků. Japonská tématika je parádní, hodí se i k mutaci Logana, navíc Jakuza atd. atd. Problémem filmu je, že režisér Wolverina oslabuje, aby byl film více napínavý. Nechtěl z filmu dělat rubačku, protože Wolverine je takřka nepřemožitelný, ale to byla chyba. Fanoušci takové rubačky milují. Navíc je evidentní, že režisér dostal téma Wolverine a aniž by o tomto mutantovi něco věděl, tak natočil film podle toho, jak si myslel, že bude úspěšný, ale o X-menech a téhle mánii nemá vůbec ponětí. Filmy s X meny by měli točit jen režiséři, kteří jsou fanoušky a ne člověk, který točí bez jakéhokoliv elánu a komixových hodnot. Režisér očividně neviděl ani předchozí filmy. Čepele po přeseknutí nebo vylomení Wolverinovi vždy dorostou a paraziti na srdci z toho dělají obyčejný akční film. Také potenciál doktorky Greenové a její mutace je velmi zanedbaný. Zápletky byly fajn, to je asi tak vše. ()

teekanee

Dle mého názoru nejpodcenovanější X-men film, který má podle mě všechno, co si popkornový divák může přát a Mangold už tady ukazuje, jak taletovaný je to režisér. První bych začal zasazením, které je příjemný změna, oproti ostatním dílům z tohoto universa. Dále postavy, které si na nic nehrajou, ale prostě fungujou. Ze záporáků jde respekt a zároveň je i chápate. Herečka Yukio sice vypadá lehce divně, za to je ale opravdu cool. Fakt jediná malinko nesympatická postava je ta holka, jejiž jméno jsem už zapomněl. Akce je tu skvělá a Jackman hraje na jedničku. Za mě fakt skvělý film. 83% ()

StarFsh

Kristova noha, kde americký tvorcovia chodia na tie nápady (sračky)? Hneď úvodná scéna mi zdvihla tlak. Rád by som vedel, ako sa dá prežiť dýchanie horúceho vzduchu, ktorý Wolverina opálil pomaly na kosť? ()

MatyRock

6/10 průměrná věcička, která by bez Jackmana nedala ani ránu. Lepší než X-Men Origins: wolverine, ale pořád o dost horší než Logan: Wolverine z roku 2017. Nápad dát Wolverina do Japonska je dobrý, vždyť i v komiksech se tam dost často vyskytuje. Jenže krom pár nápaditých momentů, je zde i dost nenápaditých pytlovin. Finále není žádná velká výhra, ale jako celek to nějak poslepovaně funguje. ()

opatstviolov

Tak po První třídě je tu další podprůměrný kus ze série X-Menů. Začátek celkem ušel, ale pak už mě to pomalu, ale jistě přestávalo bavit. Wolverine byl mdlý a bez nápadu. 4/10 ()

Hansolo35

Wolverine je sice sympaťák, ale tyhle Jacuzy, samurajové, high tech města...a hlavně Marika...imbecilka, co se jí pořád snaží zabít (ona ochranu odmítá) a tak jí zase chtějí zabít další hordy...je to pořád dokola. Zřejmě scénáristi v Hollywoodu vymřeli. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)