Príbeh stroskotancov života, ktorí hrajú podľa tvrdých pravidiel, ale majú tak ako iní skryté túžby. Nicolas Cage získal za svoj herecký výkon Oscara. Scenáristu Bena opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je tiež ohrozené a tak snaží nájsť zabudnutie v pozlátkovom svete Las Vegas a alkohole. Atraktívna Sera, ktorá s ním prežije noc sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. (STV)

trojtmberk

Král notoriků Nicolas Cage, z kterýho byl ten chlast snad i cítit a princezna šlápota Elisabeth Shue prožívaji romantickou pohádku, při který se ani jeden nesnaží vyhrabat z tý hromady hnoje, do který zapadli až po uši. ()

Hebča

Úžasný rozjezd v podobě Cage proplouvajícího supermarketem a plnícího vozík chlastem, to jsem se ještě smála (musela jsem si to několikrát přetočit) a předvídala divokou jízdu. Očekávané tempo filmu se pak ale mění, to podle toho, v jakém stavu se Cage zrovna nachází. Dostáváme se tak spolu s Cagem do kolotoče, kde se střídá euforie po pár panácích (tedy několika párech), kdy Cage srší vtípky a dá se říct, že je okouzlující, kocovina, stavy netečnosti po pár flaškách, absťák a vzácné prchavé chvilky, kdy to vypadá, že s tím Cage snad sekne, ale hned se vzpamatuje a vše se opakuje. To už jsem se nesmála, není to příjemná podívaná, ale přesto se těším, až se na to jednou podívám podruhé. 21.3.2007 ()

Sfinkter

Ještě, že některé scény byly odlehčeny alespoň hudbou. Jinak by tenhle film nepřežil asi nikdo. Shue hraje skvěle, i díky ní měl Cage prostor pro oscarovou roli. ()

capák

Velmi silný a depresivní film, z jehož každého okamžiku je cítit naprostá beznaděj hlavních hrdinů. Nicolas Cage zde opravdu předvádí pravděpodobně svůj nejlepší herecký výkon a Elisabeth Shue za ním nijak nezaostává - oba herci dokázali ztvárnit své postavy a jejich vzájemný vztah velmi přesvědčivě. Vztah, kde je oběma jasné, že ani jeden z nich se nedokáže změnit, ale přesto se navzájem potřebují, aby překonali samotu, a dodávají si zbytek životní síly, který v nich zbyl. Škoda jen poněkud stereotypní režie. ()

danoo

Trocha drsnejší film vymykajúci sa bežnej americkej produkcii o zničujúcom, prchavom vsťahu jednej kurvy a opilca, ktorý sa spíja k smrti, sa odohráva na pozadí neónov Las Vegas. Popri oskarovom N. Cageovi, by som chcel vyzdvihnúť Elisabeth Shue - najlepšiu a najkrajšiu štetku všetkých čias. Pretty woman J. Roberts sa môže ísť zahrabať. ()

youtoo18

Nádhera, tak po dopozeraní tohto filmu som zostal v úžase ešte hodnú chvíľu. Je to naozaj silný film, ktorý nemá žiadne slabé miesto. Nicolas Cage hra tak ako ešte nikdy nehral. Jeden z najlepších filmov za posledne roky. Hodnotenie 100%. Music by: Mike Figgis ()

LadyDevil

Hmm...hodně zajímavej filmeček, co dokáže po shlédnutí hezky vrtat v hlavě:-) V podstatě to celý bylo depresivní a s tragickým koncem, ale o to tady nejde. Hlavní myšlenkou bylo ukázat vztah dvou lidí, co může být na sto procent naplněn bez toho, aniž by měl budoucnost. Vztah, ve kterým panuje až neskutečná tolerance, důvěra, blízkost, ale není v něm žádný očekávání. Ani jeden z partnerů neměl tendence formovat si toho druhýho podle sebe, respektovali se navzájem i přes to, že by si oba přáli všechno jinak...Spousta záběrů je dost šokujících a drsných, ale co - je to realita, tak se do ní ponořme bez obalu. Nicolas Cage tady podal úctyhodný výkon - nesktuečný, jak se ponořil do role absolutního notorika, až by člověk nevěřil, že dokáže být v normálním osobním životě ve stavu střízlivém. Dalším motivem filmu, co mě hodně vzal, je skutečnost, jak k sobě mají blízko lidi, co jsou ve srabu..určitě jste sami zažili ten zvláštní pocit souznění s někym, kdo mě stejnej den blbec jako vy..a to opravdu sbližuje. Je to takový zvláštní souznění, a to se právě v Opustit Las Vegas náramně vyvedlo:-) ()

Raven0

Dvě ztracené existence, dva drsné životní příběhy a jedno osudové setkání. Ben se snaží uchlastat k smrti, Sera je zase klasický prototyp lehké ženy, co sebou nechá zametat úplně od každého. Oba ztrácejí kontrolu nad svými životy. Ztrácejí naději, touhu, své já... Dokud nepotkají jeden druhého. Společně pak čelí tomu svinstvu kolem sebe... Utíkají pryč od všech problémů, nacházejí útěchu v náručí jeden druhého. Ale na jak dlouho? Nic netrvá věčně a tak i naši hrdinové musí zákonitě padnou držkou na beton... A ten pád je sakra nepříjemnej. Ale stejně... Cítím naději. Špinavou, nostalgickou, zoufalou... Přesto naději. ()

Cocacolix

Cage si za tohle sošku určitě zasloužil. Odvedl perfektní práci. Shue mu výborně nahrává, a celkově ta dvojka působí skvěle. Ale nejvíc jsem asi nadšen ze zpracování, jak se nám příběh servíruje. Opravdu mrazivý film... Ale to ty lepší filmy většinou bývají - mrazivě realistické ()

Javad

< Las Vegas, neustále opitý Cage a jeho cesta za sebazničením + „vzťah“ s prostitútkou > ! Mike Figgis ! - Tento film režíroval, napísal k nemu scenár, zložil hudbu, na soundtracku je počuť jeho hra na trumpetu a klavír (perfektná hudba) a ešte si zahral aj malé cameo – tlieskam mu! Veľký potlesk určite patrí aj Nicolasovi - zaslúžený Oscar – dokonalý „opilecký“ herecký výkon. Aby som nezabudol : Sting je úžasný spevák a pre LEAVING LAS VEGAS naspieval perfektné piesne. No a film je tiež super... GET IT! ()

asirtes

Jeden z najsmutnejších filmov vôbec. Fantasticky zvolená hudba. Nekonečný tesklivý splín. Odvrátená strana Las Vegas. Opätovne mimoriadny zážitok. A aj napriek všemožným okolnostiam a nezdarenému výberu scenárov Nik Cage zostáva pre mňa veľkým Hercom. ()

ivan bohatyr

Nicolas Cage sem vůbec nesedí, pro takovou postavu musí být vyzáblá troska, což on ani s nalíčenýma kruhama pod očima není. Především ve scéně když byl bez trika bylo hned vidět že to je slušně vypadající chlap, rozhodně ne zkrachovalý alkoholik. Přední problém filmu pak je - romantické psychologické drama - takovéto filmy prostě nejsou pro mě. ()

noriaki

Ti dva se měli potkat jindy, nebo nikdy. Mike Figgis vzal knihu tehdy neznámého Johna O'Briena a přizval si Nicolase Cage a Elisabeth Shue. Všichni tři společně se vzepjali k životnímu výkonu a natočili romantické drama, z něhož mi nebylo dobře na duši. Fantastická atmosféra podpořená náladovou hudbou, zdevastovaným Benem a zoufale zamilovanou Serou, dala vzniknout filmu, který už si nikdy nepustím. Ale ne proto že je tak špatný, ale proto že je tak skvělý. ()

JohnSmith

Snad jen,kam se poděl ten Nicolas Cage,co se tak nádherně uchlastal k smrti?To nemůže být ten samý,co hrál v Next, Lovcích pokladů nebo Ghost Raiderovi. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)