Príbeh stroskotancov života, ktorí hrajú podľa tvrdých pravidiel, ale majú tak ako iní skryté túžby. Nicolas Cage získal za svoj herecký výkon Oscara. Scenáristu Bena opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je tiež ohrozené a tak snaží nájsť zabudnutie v pozlátkovom svete Las Vegas a alkohole. Atraktívna Sera, ktorá s ním prežije noc sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. (STV)

Pajky3

To je ale hrozná depka, a vzhledem k tomu, že Cage nepatří k mým oblíbencům, tak to ještě umocnil. On hrál solidně, když za to dostal oscara, ale já mu toho alkoholika moc nevěřil. Nevim proč, asi se mi nezdál dost zhýralý, za to s ní jsem neměl žádný problém. Jeho idea - Rozhodl jsem se upít k smrti - je bezesporu zajímavá. Je to fakt hodně depresivní a nekouká se na to moc dobře ()

Ondatra

Tady v tom filmu je krásně vidět, co s člověkem může udělat alkohol, popřípadě, když jste na něm závislí. Nicolas Cage to zahrál úplně na Oskara, chvílema jsem si až říkal, jestli to vůbec hraje nebo to je realita. Vystihl to fakt perfektně a každý, kdo má závislost na alkoholu, tak by tento film měl vidět, protože alkohol je jedna z drog, která pro člověka může být fakt nebezpečná. Když si jí člověk dá, nastane problém, když jí má nedostatek, dostane absťák a opět nastane problém. A dostat se z této závislosti je nesmírně těžké. Škoda, že takovéto herecké výkony Cage nevydržely až do dneška. 8,5/10 ()

c.tucker

Rozebrání alkoholového tripu nehorázným způsobem. Nick Cage tam prostě je a já to prožívám s ním úplně vše utrpení snahu upít se k smrti i chvíle nadšení. Zobrazení společnosti z odvrácené strany takovým surovým způsobem, že je až k nevíře jak je to opravdově zobrazeno, zrežírováno i zahráno. ()

Riley

Na to, že v tomto filmů hrají hlavní role moji neoblíbení herci to dopadlo docela dobře. :) Film přetéká zoufalstvím a vzrušením...sexem a alkoholem a to velmi skutečně. ()

AGO

Veľmi nekonvenčná lovestory, v ktorej Nicolas Cage konečne ukázal, čoho je schopný. Vďaka jeho hereckému výkonu som si jeho postavu obľúbil a bola mi sympatická aj napriek tomu, že predstavuje opilca, ktorý sa chce upiť k smrti. A Elizabeth Shue za ním nijako výrazne nezaostáva. Režisér dokázal ukážkovo zachytiť zúfalstvo oboch hrdinov a nemôžem nedodať, že po dopozeraní tohoto filmu som bol po psychickej stránke odrovnaný. ()

Los

Nicolas Cage zářil v mnoha rolích, a proto jsem si nemohla nechat ujít jeho oskarový výkon. Jde o příběh muže, který čeká na smrt s flaškou v ruce a přitom se stačí zamilovat do dívky, který na tom není o mnoho lépe kvůli svému "zaměstání". Příběh lidí, na které se ostatní dívají skrze prsty, aniž by je pořádně poznali. Film nám je však předkládá jako dvě osoby, které jsou citlivé, vnímavé a rozhodně ne hodny zatracení. 9/10 ()

daEmoNickY

Krasna POETICKA KOMEDIE. ... Alkac a Slapka. Alkace si zadna rozumna mamina nevezme. Kterej chlap by chtel Slapku? Ale nevyhnutelnost (vztahu obou hrdinu) jeste neznamena tragedii http://librivox.org/newcatalog/search.php?title=poetics ani drama, spis nudu. ... ... ... Nastesti to je kurevsky vtipny. Taky z nutnosti, kurevsky to uz je ... .... ... Cage je "alkac". Posila ostatni doprdele - Slapce se libi, ze je vtipnej. Lidi se rozbreci - Slapce se libi, ze ho jen tak neco nerozbreci. Rozbijou mu hubu - Slapce se libi, ze neni rvac a ma koho konejsit. (spoiler Hadej, koho vyhodi za rvacku. konec spoileru) ... ... ... Slapka je proste ten materskej typ. Aby ne, denne trenuje kundicku pro hladkej porod. ... ... ... Docela me pobavilo jak si scenarista pohral s ponizovanim : Slapka to nevezme do zadecku ale pred alkacem se rozbreci. Tim krasne podtrh jak je rozverna. (spoiler A jeste si pridal, kdyz ho vyhodila pote co ho videla sukat jinou. konec spoileru) ... ... ... Brilantni gagy. (spoiler 1 Slapce vysvetlili, ze by nemela odmitat sluzby. Mela "zmalovany" oblicej. Sedla do taxiku, taxikar "Mela by ses na toho svyho vysrat!". konec spoileru) (spoiler 2 Slapka rekne pri rozlouceni vetu. Ta veta by byla pravdiva prave kdyz by spolu zili dal.konec spoileru) ()

otík

Jistě kvalitní film, nechal mě však spíše na kraji psychického vysílení a tudíž už jej vícekrát netřeba vidět. Hudba: Mike Figgis ()

ivet.ka

Když se přenesu přes Cageův overacting téměř v každé jeho scéně, tak je to docela super film. Taková hardcore verze Pretty Woman. ()

flyboyeda

Maloktery film je mi tak blizky. Tematem i provedenim. Ustredni dvojice podala neskutecny vykon. Bolave sebedestruktivni alko-love story dvou ztracenych dusi. Laska nalezena na necekanem miste za necekanych okolnosti, posledni zablesk stesti pred nevyhnutelnym koncem... ()

SeanLSD

"Je toto naša prvá schôdzka, alebo posledná ?" ___ Prečo páchať samovraždu, keď si človek môže predtým ešte trochu popiť, že áno ? Lenže Ben si to pitie neužíva a to krásne, čo sa mu do zdanlivo skazeného života pripletie, neskončí ako romanca. To oboje potvrdzuje tento "najnormálnejší" film Mikea Figgisa ako stále prudko nezávislý, pretože kvôli tej jeho urputnosti v sebadeštrukcií OPUSTIŤ LAS VEGAS vyznieva ako tvrdohlavo negatívne fatalistický film v opozícií k americkému mainstreamu, kde všetko obvykle - aj keď to nedáva veľký zmysel - dospeje k happyendu. Tu totiž práve naopak - Benov odovzdaný prístup rozčuľuje a je vyslovene krutý k Sere, ktorá sa so životom bije, ktorá bojuje o lásku, kým on sa iba stále viac poddáva bezmoci a prázdnote. ( Odráža tak skutočný osud autora predlohy, Johna O´Briena, ktorého to bolo jediné dokončené dielo a ktorý film nikdy nemal možnosť uvidieť kvôli samovražde vo veku 33 rokov, pred jeho dokončením. ) Film je napriek tomu melancholicky krásny, formálne dynamický a s prekvapujúcimi humoristickými pasážami. Prudko od bolesti chľastajúcemu človeku, ktorý uvažuje nad samovraždou, by som ho ale asi nepustil... - alebo práve naopak! ()

vesper001

Cage, jehož apokalyptické herecké výkony se už staly legendárními stejně jako jeho kozí xicht, se tady sice překonává, ale to nic nemění na tom, že je to špinavý, smradlavý a nechutný film. Ben je celou dobu zmatlaný jak papír od salámu a proč se na něj noční sociální pracovnice Sera nevy*ere, zůstává záhadou. A že by se ho „snažila dostat z alkoholické závislosti“, jak básní distributor, jsem si teda nevšimla. Spíš přesně naopak, aktivně se zapojí do Benova chvályhodného plánu zcákat se konečně tak, že odfrčí expresem čuchat macešky zespodu. ()

Radiq

Love story, jakou jste ještě neviděli. A není to jenom o lásce mezi lidma, ale hlavně o lásce k chlastu. Je škoda, že jsem moc nevěřil tomu, že když vyžral flašku nebo plnou sklenku tvrdýho na ex, tak že byl pak schopnej ještě trochu fungovat. Stejně tak jsem Elizabeth Shue neuvěřil její štětku, na kterou byla podle mě moc krásná. Ale na druhou touto rolí si u mě získala přízeň a stala se mou oblíbenou. Ohledně Nicholase Cage, tohle je podle mě jeho 3. nejlepší role (po Polibku upíra a Zběsilosti v srdci) a alkoholika si fakt vychutnal (toho Oscara dostal myslim zaslouženě). No, co dál... nelíbila se mi tam ta náhodnost setkávání postav - na přechodu a pak na ulici se Sarou, pak když hledala ona jeho, s Yurim v zastavárně, s mafiány u benzinky, s druhou šlapkou v kasínu... Ale zas na druhou stranu taková scéna u bazénu, kde nejdřív chlemtal pivisko z flašky pod vodou (neuvěřitelné!!!) a jak pak rozflákal zádama skleněnej stolek a se zkrvavenýma zádama si bral bumbání, to je scéna nezapomenutelná. Kdysi bych tomuhle asi dal plnej počet, ale teď po letech tomu přece jen něco chybí... ()

Aargh

Depresivní film, který mi atmosférou trochu připomněl Rekviem za sen. Cage mi nepřišel zas tak úžasný, v Adaptaci byl rozhodně zajímavější, zato Elizabeth Shue podává výborný výkon. Mé hodnocení bohužel sráží fakt, že díky velmi pomalému tempu mě film začínal chvílemi docela nudit. ()

Triple H

V poslednej dobe Nicolas Cage hrá v projektoch značne premenlivej kvality (Ghost Rider, Rituál) a jeho výkony dávajú skoro až zabudnúť na Leaving Las Vegas. Akoby to bol iný herec. Svoju trosku, ktorá sa rozhodla upiť sa až na smrť Cage zahral so 100-percentnou presvedčivosťou a nečudo, že si za ňu odniesol Oscara. Vôbec sa jedná o výnimočný projekt pre hlavných zúčastnených, pretože Elisabeth Shue už nikdy takto nezahviezdila a Mike Figgis sa kvalitou svojich nasledujúcich filmov o tento ani neobtrel. Pôsobivý a veľmi depresívny film (aj keď mám po ňom vždy chuť vypiť si :-)). Film stojí a padá na Cageovi. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)