Animovaný mini seriál s osmi příběhy ze světa úspěšné videohry Halo, na kterých se podíleli kreativní japonští animátoři. Přiběhy shrnují nejen celou mytologii světa Halo, ale snaží se také zachytit hlavní motivy a zákonitosti tohoto videoherního univerza. (vojtik)

laFei

Příjemný počin seriálového ražení, který mne svým pojetím docela potěšil. Z Halo legends na mne úplně dýchá různorodá koncepce Animatrixu, která svou krátkometrážní délkou neunaví a potěší každého fanouška HALO universa. Některé z příběhů (třetí, šestý a sedmý) mě svou hutnou akční atmosférou uchvátily, ale bohužel neurčují celek jako takový, který je podle mne zbytečně sražen pseudovtipnou nezáživnou slabostí pátého dílu. I tak, jako celek je Halo legends dle mne dobrou podívanou, takže za 4 ()

Raziel_cz

Má to nedostatky... Snaží se to až nezdravě tvářit jako Animatrix... Ale je to skvělé. P.S.: Komentáře tipu "Bez znalosti světa Halo je zbytečné sledovat" jsou kravina. ()

Hapretor

Těšil jsem se, že budu mít šanci se podívat na celovečerní, kvalitně animovaný sci-fi příběh á-la např. "Gears of War", nebo "Crysis". Místo toho je zde 6 nebo kolik nesourodých povídek, které ani samy o sobě nejsou nijak poutavé a záživné. A ten úvod? Myslel jsem, že je to zvrhlý dokument BBC o budoucích dějinách lidstva. Opět mi Asiaté potvrzují, že čím víc se snaží, tím víc to "posírají". Čert, aby to vzal. Já to vzdávám. Kéž by je osvítil duch svatý a vytvořili by celistvý snímek v podobě a akci, kterou měla úplně poslední povídka. ()

CyriC

The Package a Duel zaslouží plných 5 hvězd, zbytek je trochu na houpačce - jednou nahoře a jednou dole. Jakožto fanoušek herní série jsem si příběhy o UNSC a Covenantu řádně užíval. S radostí jsem uvítal přítomnost Master Chiefa aka John 117 a jeho vyobrazení jako neporazitelného super-frajero-coolio-vojáka. Každopádně bystřejší divák by měl být schopen z prvních dvou povídek pochopit, o čem ve světě HALO jde. Velmi mě oslovila rozdílnost jednotlivých příběhů - každý zpracován velmi svérázně a odlišně a zároveň jsou všechny nenucené a nesnaží se o nějaký hluboký filosofický podtext. Jediná episodka, která se mi vůbec nelíbila, byla ta s tím dinosaurem. ()

Haide

Je to velmi zmatené a většina příběhů navíc nestojí ani moc za sledování. Myslím si, že mě zaujal jen jeden s klony a výcvikem. Toť vše. Jinak velká smůla, že jsem tento film viděla den po Animatrixu. To se člověk pak nemůže ubránit srovnávání, ze kterého musí 100% vyjít daleko lépe Animatrix. Halo Legends se ho moc snažili napodobit, a je to znát. Bohužel se ale nezdařilo ani z poloviny. ()

papaguy

Dynamičnost a poutavost anime-povídek postupuje od statičtější kusů k těm zajímavějším a akčnějším. Výtku mám k nevyrovnanosti kvality animace. U některých povídek v úvodu jsem měl pocit, že se koukám na anime z roku 1990. Srovávat s Animatrixem má smysl jen co do struktury, nikoliv obsahu. Ten je v Halo o poznání víc orientován na akci a boj, než na filozofování. Ale souhlasím s připomínkami, že mytologie je o dost plošší a méně zajímavá, než by si divák přál. Samurajská parafráze ve futuristické podobě mimozemských válečníků je fajn. Trošku mě místy otravovala určitá klišovitost a nadsázka, ve které postavy vypadají spíš jako superhrdinové, než lidští bojovníci, byť technologií obalení. Celkově hodnotím kladně - Halo Legends rozhodně stojí za shlédnutí. ()

zipacna

Až na tu poslední kompletně CGI povídku která byla velice dobrá to byla strašná nuda. Jedna z nich, animovaná nějakou podivnou watercolor metodou byla naprosto nekoukatelná. ()

L3G1ON4R

Ke hře jsem se nikdy nedostal, nemohu tedy nějak porovnávat. Různorodost dílů je poměrně zajímavím aspektem k pokoukání a celkově nenudí. Neshledávám ale celé tažení plně záživným. ()

jack_scott

Zajimavý počin, k němuž měly přitáhnout především jména obou supervizorů. To zafungovalo i na mě, protože Halem jsme zcela nedotčen. Ono je to celkem zajimavě podáno, i výtvarně, nicméně celkově...je to prostě slabé, na věc jako Halo se to moc nehodí. Jen samotná Aramakiho "package" je na ****, ale ostatní povídky jsou o řád (snad i víc občas) méně... Škoda, co vím, halo je poměrně zajimavé. Takhle tedy dávám *** a 60% celkem. ()

spawnxp

Jak už zde bylo řečeno, Animatrix to neni, ale některý kousky maj opravdu atmosféru, rozhodně to nejsou trailery pro fandy - já jsem hru nehrál a vůbec to nevadilo. Lze jen doporučit. ()

jjjerry

Celkově mně to potěšilo. Myslím, že nejde moc hodnotit jako celek, ale jako jednotlivé epizody. Skvěle komentuje: jabbo123! Myslím, že není potřebné hrát Halo, ale kdo ho hrál jako já bude z několika epizod nadšen.1.epizoda-povedená, občas trochu složitě překonbinovaná 2.epizoda mně vůbec nesedla-divná vodovková animace a slabý příběh, přeskákal jsem jí. 3-pro mě skvělá, nápaditá 4-to byla urážka a trapnost stylu Pokemon 5- perfektní silný příběh 6- pro mě nejlepší epizoda-škoda že nebyl celý film v tomto duchu. 7-dobrá animace 3D spíše herního stylu co uzavírá celý film. Pro hráče skoro povinnost, a pro ostatní fandy sci-fy doporučuju některé epizody ()

sospik

No tváří se to jako Animatrix, ale skutek utek. Animace průměrná, příběhy jednoduché a hudba žádná... vydržíte se na to dívat, ale že byste si z toho něco pamatovali.. konzumní, nenáročný.. ()

Peterek82

Nádherné. Příběhy popisující "jak to vlastně začalo", zmíněno je vlastně to, co bylo (téměř) nejdůležitější. HALO fanoušek vše pochopí a HALO svět tak dostává další rozměr plný tajemna, mystyčna a emocí. Bonusem všeho jsou různé styly animací pro téměř každý příběh. Tvůrcům se povedl neuvěřitelně brilantní kousek - Halo: Legends! ()

MartinBFFan

Anime s Halo tématikou? Prečo nie. Vizuálny štýl, hudba a zvuky sú dobré, fajn v niektorých oblastiach rožširuje Halo univerzum, ale má až priveľa problémov. Slabé dialógy a príbeh, nedostatok originality a poslabšia akcia kazia niečo, čo mohol byť fajn seriál sprevádzajúci klasickú Halo trilógiu ()

jabbo123

úvod - nesmírně rozvláčný a překombinovaný, nejdřív nás vyhladí jedni emzáci, my pak vyhladíme celou galaxii, pak ji znovu oživíme, začneme se vyhlazovat navzájem, pak nás začnou vyhlazovat další emzáci a aby se to nemíchalo, mezi tím se zase proberou ti první emzáci, co už jsme je dávno vyhladili, takže se s těmi druhými emzáky musíme spojit. Nestačili by jedni emzáci? Protože počtem emzáků nezíská legenda na zajímavosti. 4/10 Duel - podivná animace u které jsem váhal jestli je stylová nebo prostě blbá, nakonec jsem se rozhodl, že blbá. Příběh odpadlého covenantského arbitera, který na cestě za pomstou bojuje a vraždí úplně každého, mě výrazně neoslnil. Bojovým scénám je však nutné přiznat choreografickou zručnost. 4/10 Homecoming - celkem ucházející animace - průměrná manga. Příběh o speciální jednotce Sparťanů, jejich minulosti, tréninku a osudové akci. Skoky mezi časovými liniemi nejsou moc konzistentní, ale celkově vyzní příběh celkem povedeně. 6/10 Odd One Out - komický příběh ztroskotalého Sparťana na cízý planetě, příběh jedné archaické AI a někdy trochu přehnaná akce. Animace je poplatná svému žánru a v některých případech opravdu povedená. Docela jsem se bavil. 6/10 Prototype - Be Human - jedna z nejsilnějších epizod, skvělá animace a dramatický příběh vojáka Ghosta, který měl za úkol zlikvidovat experimentální bojový oblek. Velice kvalitní akční sekvence a silný, epický závěr. 8/10 Babysitter Druhý nejsilnější příběh o skupině speciálních jednotek a jednom tajemném Sparťanovi, kteří mají za úkol na mimozemské planetě zlikvidovat covenantského proroka. Výborná animace a příběh zajímavě vyeskaluje. 8/10 Package - ne uplně špatná 3D animace, které ale moc neprospívá fakt, že se vše odehrává v uniformním vesmírném prostoru a později uvnitř covenantské lodi. Celkově tak vizuál není příliš atraktivní. A příběh, ve kterém Master Chief zachraňuje doktorku z vězení je naprosto tupý a nezáživný. Akce uvnitř lodi se celkem povedla, takže body snad jedině za ni. 5/10 závěrem - všehovšudy dvě kvalitní epizody, zbytek průměr až podprůměr. Nic víc jsem od toho ani nečekal. Troufám si tvrdit, že ani zarytí fanoušci Halo si zde na své nepřijdou. Těch několik z kontextu vytržených příběhů moc svět a příběh herní série nedotvářejí. 6/10 ()

sovel

Výborná věc, Halo universum mám rád. Tohle nám dalo trošku nakouknout, komentář tipu: odpad ! mě trošku vytáčí ale je to o vkusu každého z nás. Nesouvislí příběh ani střídání kresby mě nijak netočí. Ba naopak jsem za to rád, alespoň film není jednotvárný. Nemám vlastně co vytknout! ps. souhlasím s raziel cz: není třeba znát universum, je to výborná sci-fi podívaná :) ()

AJensen

Tento film si pouštím pokaždé když vyjde nové Halo a mám pocit, že pokaždé si z toho odnesu víc, a víc mi do sebe věci zapadají. Různorodé ztvárnění mi nevadí, vyloženě trash není nic. Naopak, za sebe bych rozhodně vyzdvihl povídku Babysitter. Otázkou tedy zůstává, proč dostáváme další a další, katastrofální hraná zpracování, anime film/seriál, či ideálně CGI film ála Resident Evil, by Halu slušel mnohem víc. ()