Na konci sveta. Táto putika, stojaca v ospalom mestečku Newton Haven je zaujímavá snáď len tým, že má byť cieľom veľmi odvážneho pivného maratónu pätice kamarátov. Tí sa ho pokúsili „zabehnúť“ už pred rokmi, ale vtedy na nich bolo tempo 12 pív – 12 barov – 1 noc príliš zbesilé. Potom ich osud rozvial na všetky strany, až kým sa Gary (Simon Pegg), ktorý v živote nič nedokázal rozhodol, že dokáže dokončiť aspoň legendárny ťah po krčmách v Newton Haven. Prehovorí ostatných kumpánov (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a spoločne sa po rokoch vydajú domov, aby sa stali nesmrteľnými. Lenže Newton Haven ich nevíta práve s otvorenou náručou. Stačí prvých pár pív a niekoľko veľmi bizarných príhod, aby si uvedomili, že v tomto meste niečo alebo niekto smrdí. Zrazu nebojujú len o úspešné zvládnutie ďalšieho piva, ale aj o vlastné krky. Cesta do krčmy Na konci sveta sa zdá byť omnoho náročnejšia než čakali. Ale vy by ste to vzdali, keby ste si mali naplniť sen z mladosti? A len tak mimochodom pritom zachrániť ľudstvo? (TV Markíza)

ivan bohatyr

Mělo to solidní náběh - staří přátelé se po letech potkají a vyráží objet všechny hospody ve svém rodném městečku. Co se stane potom - začnou bojovat s nějakými roboty nebo mimozemšťany nebo co, no prostě druhá polovina filmu totální nesmysl, bez špetky humoru. ()

MikeZ

Že to bude sranda bylo jasné od začátku. Že to bude parádní akční film se taky dalo očekávat. Ale že to bude psychologicky propracované a bude to parádně fungovat i po emocionální stránce, to bych vážně nečekal. Dokonalost. 10/10 ()

hroubek

Edgar Wright to nakonec dokázal. Na Konci světa uzavírá jeho parodickou trilogii, které se také říkalo cornetto trilogy. Cela trilogie je pocta různým filmovým žánrům, které definovaly určitá období. Soumrak mrtvých si dělal legraci ze zombie filmů, Jednotka příliš rychlého nasazení si utahovala z akčních buddy-movies jakou jsou Bod zlomu, Poslední skaut nebo Mizerové. S filmem Na konci světa je to maličko složitější, jelikož ze začátku máte pocit, že by to mohla být pocta picím filmům, ale následně z toho vylézá spíše utahování z Invaze lupičů těl. A tady se podle mě film dost láme. Nechci říci, že by byl potom špatný, ale na druhou stranu mu začne scházet jakési kouzlo. Osobně by mě stačilo, kdyby se hlavní hrdinové pokoušeli zdolat těch 12 hospod, jelikož je to správně trhlé a zábavné. I přesto, že mám k příběhu jisté výhrady, tak to samé nemůžu říci o režii. Edgar Wright je člověk, kterého geeci milují a on to moc dobře ví, a ve svých filmech jim velmi často dává zapravdu, proč to mu tak je. Z jeho režie je cítit naprostá radost a nadšení z toho co dělá. Užívá si dialogové scény plné absurdit, v akčních scénách ukazuje neuvěřitelnou kreativitu viz. souboj na záchodech a ke všemu přidává různé vtipy. Když, se řekne Edgar Wright musí se také říci Simon Pegg a Nick Frost. Po každé, když tyhle dva vidím na plátně, tak jsem naprosto šťastný, jelikož moc dobře vím co příjde. Pegg tady hraje člověka, který má jediný cíl a to je se dobře bavit. Jeho chování je natolik nepředvídatelné, jeho hlášky jsou někde mezi genialitou a šílenstvím. Prostě skvělý hrdina, kterému se dobře fandí. Frost je ze začátku trochu uhlazenější, ale jakmile se rozjede lítají ruce, hlavy a nohy a všude je modro. Jeho konfrontace s Peggem je natolik působivá, že je radost na to koukat. A ani zbytek party na tom není špatně, ale bohužel ne všichni mají charisma ústřední dvojice. Martin Freeman není špatný, ale je to moc velký suchar, Eddie Marsan není zas tak vtipný a Paddy Considine se snaží držet tempo, a celkem se mu to daří. Rosamund Pike potěší, jelikož kdykoliv se objeví, tak má co říci a ani ten Pierce Bronson není k zahození. Jak už jsem psal dialogové scény jsou parádní, akční scény jsou hravé a zábavné a hlavně je jich dost na to, aby jsme se nezačali nudit. Na Konci světa je nejslabší článek trilogie, ale i přesto je to zaručená trefa do černého, která baví jako málo co. PS: Druhé zhlédnutí je mnohem lepší, než první a film mě bavil o moc více. ()

Yoda sama

Dokonale fungujúca Wrightovka, neskonale zábavná (je tu všetko, od Cornetta až po ploty), dokonca tak, že je zábavná aj mimo vtipy v miestach ako "hej, bojujeme proti celosvetovej invázii intergalaktickej reformácie kompletne nadrbaný". 8/10 ()

Timak

První půlhodinka je skvělá, ale jinak nejslabší díl z celé volné trilogie „The Blood and Ice Cream" - celkově je to hodně slabá trilogie. ()

VanTom

Partička pěti kamarádů ze střední se vrací do rodného městečka zdolat legendární Zlatou míli, tzn. túru po 12 hospodách, z čehož vyplývá kvantum perfektních fórů pronášených výborně zahranými týpky (v tom nejvděčnějším exceluje Simon Pegg) a úžasná aura vysněné alkoholové pařby. Po zaregistrování mimozemské "invaze" však laťka klesá, scénář přešlapuje na místě a vysvětluje zápletku, která nedává smysl, protože v komediálním žánru si může bez logiky dovolit cokoliv. Jinak z filmařského hlediska výrazný nadprůměr, nadchla především výborná choreografie a dlouhé záběrování v dynamických bitkách. ()

VasaX

Pegg a jeho parťáci splácli něco, co je naprosto průměrné. Po všech stránkách - zápletka, struktura děje, role, herectví, humor, zábava. Ač mám tuhle bandu poměrně rád, tohle se bohužel moc nepovedlo. Je to jen obyčejná komedie se vší plytkostí. Škoda, od tohohle jsem prostě opravdu čekal více. ()

Ceres odpad!

Jak jsem spatřil na krku Pegga znak "The Eye of Horus", tak mi bylo jasné, co to bude za asi za příběh a s jakým sdělením.... ()

zdenny

Tento film mne doslova uhranul. A to kvůli dvěma klíčovým věcem: 1) Kdysi jsme s kamarády ze základky plánovali "Beer Tour", která se měla velmi nápadně podobat té z tohoto filmu. Po zhlédnutí tohoto snímku jsem si na náš sen vzpomněl a to by v tom byl čert, abychom to prostě neudělali letos. Bude to opravdu velmi podobné tomuto filmu, protože zatímco zde to v mládí nedokončili, my jsme to nerealizovali vůbec. Takže se bude jednat o druhý pokus stejně jako ve filmu a navíc po dvaceti letech. Takže věk zúčastněných bude také odpovídat. Taková akce je prostě sen a jsem přesvědčen, že každá chlapská partie by ji měla alespoň jednou v životě absolvovat. 2) Rozměr tohoto filmu. Jedná se sice o komedii, ale s ryze existencionálním rozměrem. Jde totiž o nadvládu mimozemšťanů, kteří na Zemi chtějí zavést uniformní a poslušný život, kde by byli všichni šťastni, nicméně s absencí svobodné vůle. Můžeme připustit argumenty mimozemšťanů, že všechny planety žijí v klidu a pokroku, kdežto jediná Země je neustále ohniskem nějakých válek a celkové nestability. Proto jsou oni nuceni nás převychovat a Zemi charakterově sjednotit s ostatními žijícími planetami ve vesmíru. Jenže veškerá jejich argumentace naplňuje znaky totalitních systémů. Proto jsou naši hrdinové postaveni před zásadní otázku: nechat se předělat a žít v klidu pod nadvládou totalitní autority, nebo si připustit své chyby a žít dál podle svého svědomí, ale svobodně. Má volba coby pravicově smýšlejícího člověka je více než jasná. ()

Mishqo

Dosť sklamaný. Čakal som poriadny komediálny nárez. Dostal som slabý odvar komediálneho nárezu. Súčasná komediálna britská elita a takto naprázdno to vypálilo. 60-65% ()

Maik22

Tak tahle britská, akční, pivní, párty komedie mě teda docela zklamala. Britský humor mám rád, pivo jak by smet a filmy tohohle typu taktéž, bohužel, někde se musela stát chyba jelikož mě nedokázal udržet ve střízlivém stavu ani samotný Simon Pegg. Nudný začátek a následný nástup akce mě tolik neohromil. Britský vtipný humor je krásný a svěží, ale v tomhle případě je zahořklý, neslaný, nesladký a ve většině případu nudný. Nejspíše s nádechem Made in USA. U Konce světa je to vážně na konci světa. ()

Eleanor05

Tam, kde byl Soumrak mrtvých čistou a svižnou parodií na zombie movies a Jednotka příliš rychlého nasazení zase audiovizuálně přepečlivě vymazlenou záležitostí a skvělou parodií na britské detektivky, je U konce světa jen jakési prázdné nedomyšlené nic. Komedie to není - za dvě hodiny jsem se zasmála asi třikrát; sci-fi to není - leda nějaké hodně stupidní a jediné, v čem má záhlaví zde na ČSFD pravdu, je to, že je snímek akční. A i přes svou akčnost (souboje) je nudný a zdlouhavý. Měla jsem z filmu nejen pocit nevyužitého potenciálu, ale dokonce, že ho tvůrci odflákli a některé nápady nedovedli do konce čistě z lenosti. Nepamatuji si žádný příliš originální nápad, vtip, nebo skvěle natočenou scénu (jako byla např. v Soumraku mrtvých ta rvačka v hospodě přesně do rytmu Don't Stop Me Now od Queenů; nebo skvělé rychlé střihy a slovní přestřelky v Jednotce příliš rychlého nasazení), a přestože si předchozí dva díly braly na paškál nejhloupější žánrová klišé (zombie horory, detektivky) zde jsem žádné takové parodické prvky v rámci sci-fi nezaznamenala. Opravdu jsem očekávala od Simona Pegga a Edgara Wrighta daleko víc a je škoda, že z U konce světa vznikla nakonec tahle jalová, nevtipná a odfláknutá patlanina s chaotickým dějem a s nevypiplanou filmařinou. 2* ()

Sany33

Na konci sveta nie je iba komédia, rozdelená do prevažne konverzačnej a prevažne akčnej časti. Cez početné paradoxy ukazuje defekty vo fungovaní spoločnosti aj v základných medziľudských vzťahoch. Garyho neochota dospieť ako symptóm omladzovania generácií (tridsiatnici sú noví dvadsiatnici atď.) je mu skôr na škodu, ale v tejto katastrofickej situácii práve jeho bezdôvodná priečivosť, vzdor za každú cenu dávajú aj ostatným šancu na prežitie. Wright s Peggom si berú na mušku aj davovú psychózu z komunikačných technológií. Všimnite si označenie Network (sieť), priehľadný odkaz na internet, o ktorom príčinliví „nadšenci“ ešte stále plodia farboslepé články ako o najsilnejšom demokratizačnom a liberalizačnom faktore súčasnosti, ignorujúc, že pre zástupcov moci je to skvelý nástroj na zdokonaľovanie sledovania a kontroly radových používateľov. Cez postavu Garyho Kinga, zaseknutého na začiatku 90. rokov, film nastoľuje otázku, či sme vtedy náhodou neboli slobodnejší ako v ére smartfónov a notebookov. Niežeby sme tú slobodu dokázali nejak produktívne využiť. Ale oslávili sme ju do dna. 60% ()

Lukyn007

Tak kluci se nám nakonec pěkně odvázali!!!! Já se vážně bavil, tak doufám, že tento snímek nebude od těchto borců posledním. Byla by to vážně škoda. Dávám slabých 5 hvězd. 85% ()

vyfuk

Trilogie, kterou chlapci Pegg a Wright vytvořili je nesmrtelná. Skvěle představuje veškerý britský humor a vynalézavost. Příběh sám o sobě moc originální není, ale je pojatý, že tak i vypadá, což do jisté míry stačí. Jeden z nejočekávanějších trháků roku 2012 si vedl dobře. Humor byl všude kam jste se podívaly a to onen film dělalo typický. Herecké práce odvedeny na všech stranách perfektně. Ale musím říct, že ke konci se to skoro celé s velkým odpuštěním "posralo". Příběh se najednou zvrhl do apokalypsy, kde lidé žijí jako ve středověku a samo o sobě už konec jako takový mě silně vyvedl z míry. Nicméně, vždycky budu vzpomínat na ty tři filmy - Shaun of the Death, Hot Fuzz, The World's End. Tři filmy, tři klenoty britské kinematografie, tři počiny obstojné dokonalosti. ()

Sklepkan

Tak tohle můžu :) Nevím, který film z trilogie se mi líbí nejvíce, všechny tři si totiž drží vysokou kvalitu ve svém žánru. Nechybí humor, absolutně vyšinutý příběh a celkově dobrý filmový zážitek. Osobně mě velmi potěšily bitky, jejich množství a provedení. Na plátně skutečně bojují herci a ne dubleři, což je příjemná změna :). Opět se trochu zvýšil počet hereckých hvězd na plátně a díky bohu většina z nich i dostává dostatek prostoru aby svůj um využila :) líbí se mi úplně odlišná postava Nicka Frosta, který tentokrát hraje kravaťáckou mlátičku :D. líbí se mi taky-.......ále, škoda slov, je to prostě fajny filmek jak cyp :) 82% ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)