Na konci sveta. Táto putika, stojaca v ospalom mestečku Newton Haven je zaujímavá snáď len tým, že má byť cieľom veľmi odvážneho pivného maratónu pätice kamarátov. Tí sa ho pokúsili „zabehnúť“ už pred rokmi, ale vtedy na nich bolo tempo 12 pív – 12 barov – 1 noc príliš zbesilé. Potom ich osud rozvial na všetky strany, až kým sa Gary (Simon Pegg), ktorý v živote nič nedokázal rozhodol, že dokáže dokončiť aspoň legendárny ťah po krčmách v Newton Haven. Prehovorí ostatných kumpánov (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a spoločne sa po rokoch vydajú domov, aby sa stali nesmrteľnými. Lenže Newton Haven ich nevíta práve s otvorenou náručou. Stačí prvých pár pív a niekoľko veľmi bizarných príhod, aby si uvedomili, že v tomto meste niečo alebo niekto smrdí. Zrazu nebojujú len o úspešné zvládnutie ďalšieho piva, ale aj o vlastné krky. Cesta do krčmy Na konci sveta sa zdá byť omnoho náročnejšia než čakali. Ale vy by ste to vzdali, keby ste si mali naplniť sen z mladosti? A len tak mimochodom pritom zachrániť ľudstvo? (TV Markíza)

Hollohlaway

Vtipné a hláškující kvinteto hlavních hrdinů kontra podivní modří mimozemšťané. Originální britský humor a šílené situace. Na druhé straně lacinost přímo televizní a triky průměrné. Není to zlé, ale skvělé...to ne. ()

obivan568

Přesně takhle se to má dělat, když víte, že váš film neudřží pozornost diváka po celou dobu. Právě to šílený tempo je hlavní důvod, proč je tenhle film tak dobrej. Není tu hluchý místo (teda je, ale dojde vám to až po skončení), jsou tu sympatický herci a poslední půl hodinka je strhující jak zničení prstenu v Návratu krále... Na komedii mi to přišlo málo vtipný, ale tahle jízda si s tím co má vystačí víc než dobře. Jde především o ten nadhled, kterej v týhle zasraný době chybí. ()

navorski

Méně je někdy více. A tady bylo všeho moc. Kdyby to bylo celé skromnější, méně akční, možná i kratší, mohlo zůstat víc prostoru na rozvinutí toho alegorického potenciálu chlastání/ničení a kocoviny/postapokalyptické krajiny. Takhle to bylo plné všeho a konec připomínal zábavní park, kde přes hudbu a ohňostroje uniká to podstatné. Nápadů tam bylo hodně, ale nemuseli tak tlačit na pilu a mohli zpomalit. ()

jefff

Strášná konina s nesympatickým Peggem, který mě film od filmu irituje víc a víc. Jako komedie to nefunguje, jako scifi by to bylo možné brát pakliže by se psal rok 1980 a akční? Kde proboha je nějaká akce? Tohle Wright nezvládl. ()

vitekpe

Bud uz jsem na to starej, nebo jsem neco nepochopil, ale tohle je podle meho krok o 5-10 let zpet, k humoru ktery tehdy frcel, ale ted uz ne. Aneb opakovani tehoz prestane byt vtipne i u takovych borcu jako je Simon Pegg a jeho parta. Sry... ()

kenkaku

Čekejte nečekané... nic víc se říct o tomto filmu nedá. Čekal jsem všechno možné, jen ne "TOHLE". Dalším překvapením jsou pro mě souboje (jo... sem tam se tam poperou ;)). Překvapivě dobře natočené. Ve filmu samozřejmě nechybí pro Simona Pegga klasická scéna (nebo spíš variace) "skoku přes plot". Paráda... No tedy. Je třeba se "nakalibrovat" na správnou vlnu a sem tam i neřešit detaily... Horší než Hot Fuzz, ale lepší než Shaun of the Dead. Přesto krásná práce :D. ()

danca044

Tak takovouhle kravinu jsem už dlouho neviděla. Zpočátku film vypadal docela nadějně, ale potom co se objevili takzvaní "roboti" jsem ho chtěla vypnout. Nakonec jsem ho dokoukala a byla to ztráta času. Jediný kdo stál za pohled je Martin Freeman. ()

Reanimated

Slabota. Závěr Cornetto trilogie má sice díky dravé Wrightově režii slušný drive, ale osazenstvo mi přišlo lehce znuděné (Freeman) a občas přehrávající (ze začátku Pegg). Z vyložené zívačky to táhne pěkně natočená akce a občas nějaká ta vtipnější, vynalézavější slovní výměna. ()

Firebug

Po vlažnějším přijetí jak tady, tak od mých známých jsem příliš neočekával, ale ve finále mě to bavilo víc, než Hot Fuzz. Vyplatí se určitě vědět, do čeho jdete, neočekávat od toho záchvaty smíchu nebo dokonce švihlou parodii. Na to se The World´s End příliš drží žánrových postupů, které ovšem Edgar Wright mistrně nakombinoval s příjemnou buddy komedií a zasadil je do velmi neotřelého prostředí (v rámci sci-fi), kde ani další motivy (traumata hrdinů z mládí, kritika uniformní společnosti, rutiny a repetitivnosti) nepůsobí nadbytečně. Úplně skvěle fungují akční scény a nebojím se říci, že jsem za poslední rok neviděl lépe natočenou bitku než tu, při které se Pegg snaží dopít svoje pivo! Spokojenost. ()

Kejdlo

Srovnatelné se Soumrakem, na Hot fuzz ale rozhodně nemá. Přesto docela dustojné zakončení cornetové trilogie, ve kterém mi ale tentokrát chybělo více nápadů a vtipů. 7/10 ()

SG-1

"Myslíš to vážně? Neviděla jsem tě dvacet let. Čekáš, že si to s tebou rozdám na záchodě?" -Sam Chamberlainová- ()

sedm.1

U Konce světa. No, jestli lidé po celém světě považují filmy, jako je právě tento, za vtipné a zábavné, tak jsme skutečně u konce světa. Je sice pravda, že ani předchozí výtvory z tvůrčí dílny Wright/Pegg/Frost mě nijak nepřiváděly do extáze, ale měli minimálně své velmi světlé momenty a prakticky i jisté kouzlo a styl. Tohle ale byla vážně strašná nudná, trapná a především absolutně nesoudná blbost, která postrádala naprosto vše. Zápletka byla jedna z vůbec nejslabších a nejotravnějších za dlouhé měsíce, herecké obsazení vyloženě protivné (když to vezmu konkrétně, Pegg nepříjemně divný, Frost zvláštní, Considine nezajímavý, Marsan děsivý a Freeman zbytečný), humor pak zcela nulový (nemohu si sakra vzpomenout snad na jedinou vtipnou scénu, což je tedy fakt docela síla) a vlastně to celé bylo ve výsledku úplně o hovně, pointu radši ani nekomentuji. A zmínit musím ještě efekty, za které by si páni autoři také zasloužili utrhnout hlavu, to byl jeden velký provar. Ocenit nemohu ani atmosféru, ani napětí, stylově mi to přišlo též nijaké, prostě i působivost mi připadla ve všech směrech nulová. Mě zkrátka tato „pivní zábavná jízda“ totálně minula, vůbec jsem jí nepřišel na chuť, a když bych měl procentuálně rozdělit své pocity mezi zábavnost a nudnost, tak mi to jednoznačně vychází na hrozivý debakl pro zábavnost v poměru tak 90:10. A to jsem pivař první třídy :-) ()

Sdoom

Docela sympatický buddy movie, kterému dle mého názoru jeho ztřeštěnost spíš škodí. Ale od Pegga s Frostem asi dospělejší film čekat nelze. První polovina je fakrt fajn, od chvíle, kdy se na scéně objeví mimozemšťané, to už není ono. Některé narážky a vtípky jsou povedené a trefné. Mírný nadprůměr. (HD, orig.) ()

DavidS.

Alkoholová cesta za ztracenými sny v britské variantě The Hangover, která bohužel ještě před pátou pub narazí na kung-fu verzi Doctor Who...Mezi všemi těmi škopky a inkoustem zazní i řada skvělých hlášek i smutné životní reality...Slabší čtyři hvězdy.... ()

Mistickzz

Bavil som sa, ale na to som si už pri trojici Wright, Pegg, Frost zvykol. A i keď to nie je najlepší diel z Cornetto trilógie, tak musím uznať, že film si drží tempo, humor a ako bonus má i skvelú Rosamund Pike. ()

matolas

Tak zrejme najslabšia časť trilógia a možno nie už tak vtipná, ale aspoň stále zábavná. Vyslovene mi tu však vadila Peggova postava, ktorá sa mi do Cornetto záležitostí akosi nehodila. Ale rozhodne sa to raz oplatí vidieť. ()

korndaddy

Od jisté doby si před pozřením snímku (teda snažím se) nečtu místní obsahy a pokud možno se o snímek nezajímám. Pegga a Frosta mám rád takže jejich nejnovější počin sem se nenechal ujít. A po pravdě, takovej kopanec do koulí co se týče změny žánru jsem opravdu nečekal. Příjemná podívaná v níž to táhne Pegg. Né že by ostatní mušketýři pokulhávaly, ale Pegg vládnul. Pěkně se na to koukalo, já se bavil a občas i hlasitě pousmál, ale oproti Hot Fuzz o něco méně podařené. Tři hvězdy budou tak akorát. Časem možná další. ()

Wicky

U předchozích dvou Cornetto filmů jsem byl překvapen a ohromen. Tentokrát se sice nedostavuje ten WOW efekt který měly Shaun of the Dead a Hot Fuzz, ale to neznamená že je to špatný film. Edgar Wright i tentokrát skvěle zvládá režii a má skvělý timing vtipů. Všichni herci hrají slušně a jde vidět že je to baví (Pegg vládne!). 70% ()

charlie_ando

W.T.F., tohle zelené mátové cornetto s kousky čokolády má opravdu říz. Z celé trilogie vnímám film jako nejdrsnější, nejvážnější a trikově nejpropracovanější. Hrdinové jsou o pár let starší a lehkost vyprávění nahradila nostalgie, bilancování a šťourání se ve starých prachem zavátých křivdách. Hlavní hrdina zkrachovalá existence Gary King (Simon Pegg) odmítá dospět. Nikdy nic nedokázal a tak se rozhodne vrátit do rodného města Newton Haven, což je pěkný vystrkov. Návratem ke svým kořenům sleduje dokončení nedopitého pivní maratonu “Zlatá míle“ po místních hospodách z časů svého dospívání. K úspěšnému konci mu má dopomoci jeho stará parta kamarádů. Stavař Steven Prince (Paddy Considine), prodejce luxusních aut Peter Page (Eddie Marsan), realitní makléř Oliver Chamberlain (Martin Freeman) a jeho nejbližší přítel právník Andy Knightley (Nick Frost). Něžné pohlaví zdařile zastupuje v této pánské společnosti okouzlující Sam Chamberlain (Rosamund Pike). Všichni hlavní protagonisté odvádějí kvalitní herecké výkony a posouvají film jednoznačně výš. Tahle spanilá jízda se však nějak zvrtne a během pitky musí všichni čelit plíživé invazi mimozemšťanů, která není až zas tak kradmá jak se zdá. Tahle pivní “road movie“ o 12 žejdlících má trochu nahořklou příchuť. Chlapcům v čele s režisérem Edgarem Wrightem nelze upřít snahu a na filmu je vidět poctivá řemeslná práce, ale místy je děj trochu utahaný. Na druhou stranu příběhu nechybí anglicky suchý humor, pár oplzlých vtípků a hlavně několik povedených hospodských rvaček ve stylu kung-fu. Díky filmu jsem se dozvěděl na co jsou dobré toalety pro invalidy a co je marmeládový sendvič. Dění na plátně podporuje kvalitní soundtrack Stevena Price a dobrý výběr písniček. Tato srdeční záležitost mě pobavila, ač nad hodnocením musím trochu přivřít obě oči. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)