Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

pedro33

celkom prijemne straveny cas, myslim ale ze to slo natocit aj lepsie, vadila mi dlzka filmu a vela americkeho sentimentu, ale inak odporucam pre ludi ktori v zivote citia ze potrebuju zmenu, myslienku ako na to najdete v tomto filme. ()

Rema

Tohle mohla napsat snad jenom redaktorka z ženského časopisu s pistolí u hlavy. Asi nehorší tzv. ženský film, jaký jsem kdy viděla. Nuda, trapnost, zacyklené bláboly o ničem a hromada bohužel nechtěného humoru. Když během filmu začnu uklízet a telefonovat, něco je špatně. Javier Bardem a krásné lokace to trochu pozvedají. ()

cab

Nekonecne dlouha pout Liz (svetly moment filmu Julia Roberts) od rozvodoveho rizeni, pres ulet s mladym hercem, vylet do Italie, kde se prejida, pak nasleduje cesta do Indie, kde medituje a snazi se najit klid pro svoji rozhazenou dusi az cele rocni cestovani zakonci na Bali, kde potkava brazilskeho sympataka s tvari (Javier Bardem). 50% rozlozim na ctyri casti : prvni pro zminenou herecku v hlavni roli, druha pro spanelskeho sympataka, treti pro vtipneho americana plneho rad (Richard Jenkins) a posledni pro nadhernou prirodu, protoze nevim, jak jinak popsat v lehce optimistickem svetle zbytecny pocin pro romanticka srdce snicich straspytlu zenskeho pohlavi. ()

I.AM.NOT

Absolutně nevím jak hodnotit, není to extrémně dobré ani extrémně špatné, není to vlastně ani dobré ani špatné, dá se na to nahlížet různě- jako na dlouhou sentimentální slátaninu o ničem nebo jako na nahlédnutí na materialistický způsob života a hledání vlastního já... Julia Roberts nehraje, spíš je sama sebou, takže v mých očích je přesvědčivá a obstála. Kdybych hodnotil vzhledem jako moneymake film, tak dám 1, kdyby se to tvářilo ještě o kapánek více nezávisle, tak dám 4 a možná i 5, ale takhle je to tak napůl a průměrovat se to nedá (což je perfektně patrné z ostatních hodnocení) ()

rostlinka

Vlastně ani nevím, proč ty 4* dávám.... Ale bylo to tak milé, hutné. A přistihla jsem se, že jsem se během filmu usmívala! :) Julii nijak moc nezbožňuju, ale tady mi nevadila. Možná bych ubrala na stopáži, bylo to až dost dlouhé. Před shlédnutím jsem si říkala, že to bude nějaká šílenost, ale mile mě to překvapilo. ()

Paity odpad!

Skoro bych použil citaci Rimmera z Červeného Trpaslíka, když řeknu, že tak ubulenou (unuděnou), zbytčně zdlouhavou a patetickou sajdáckou limonádu jsem už dlouho neviděl. Ble, ještě teď se mi dělají osypky. ()

ti88na

Nebyť časti o milovaní, bolo by to celkom fajn. Milujem Taliansko a tu som si teda prišla na svoje, mala som chuť hneď zbaliť kufre a letieť na pizzu do Neapola s pekne voľnými nohavicami :) Takže časť "jedz" bola úplne tá naj. Modlenie v Indii bolo tiež zaujímavé, hľadanie odpustenia samej sebe hrdinku posúvalo ďalej. Ale to milovanie bolo strašné. Akoby to ani nebol ten istý film, hlavne scenár bol úplný odpad ako z pera Inge Lindströmovej. Výhodou bolo, že sa jednalo aj o najkratšiu časť film, takže tento mi napriek dlhej stopáži a nespočetným reklamným prestávkam celkom dobre ubiehal a nenudil. ()

Petr.Kocfeld

Davam 3 hvezdy,hlavne za vykon Julie Roberts.Tento film neni spatny.Parkrat jsem ho videl.Nemam moc rad "romantaky", ale tento snimek je celkem dobry...60 procent si zaslouzi. ()

Frecklie

Nuda nuda nuda nuda... Proč proboha 140 minut? Začátek slabej, Řím docela ušel a právě po Itálii mělo všechno skončit, kdyby to tak bylo, možná bych uvažovala nad 3*, ale tohle? Během Indie jsem se ukrutně nudila a v Bali jsem už přemýšlela, že to úplně zabalím. Asi jsem od toho zase čekala moc, zklamání veliký! ()

Bety88

Ano, celý film je o ničem, ale mě to nevadí. Vlastně název už mluví sám za sebe. Celé je to o rozjímání, meditování a hledání něčeho čemu se říká smysl života. Lokace to má pěkné, já jsem se pokochala, protože na Bali ani do Indie se asi nikdy nepodívám. Je pravda, že takovou očistnou cestu si normální člověk nemůže dovolit, jak z finančních, pracovních či jiných důvodů, ale poroč ne. Nemusím, se u každého filmu stresovat, je fajn podívat se čas od času na něco normálního. ()

dormouse

Volím tři hvězdy, které jsou ale velmi slabými. Plus za scenerii, hudbu N.Younga. Minus za stopáž a jalovost. Hlavně filmu vyčítám, že opominul tu zásadní informaci, z čeho Liz ten rok v cizině žije a jaký má ten její pobyt smysl, protože evidentně na konci pobytu je stejně nejistá, úzkostná a nevyrovnaná, jako na počátku. V knižní předloze totiž Liz dostane zálohu na knihu, peníze, které ji umožní rok cestovat. Tím nabývá význam i její pobyt v meditačním centru. Prostě získává podklady pro knihu, její osoba se však zdá být pobytem nedotknuta. Nemám nic proti limonádám, jsou li dobře natočené, ale tohle byla šílená nuda, u níž se i velkoústá Julia Roberts moc nesmála a z Chaviera Bardema to udělalo zženštilého moulu. ()

Harapes

Tak co si mám z tohoto snímku vzít?To moralistické ponaučování o vztazích,to,že jídlo je životem pročítěné jen v Itálii?Nebo že duchovní svět Vám ukáže cestu životem?...tak i tak,film je velikánská nuda a škoda,že střihač více nestříhal...bylo by to jen ku prospěchu věci. ()

Mikeowka

Jedna hvězdička za Itálii, jedna za Indii a jedna za Javiera. Nic víc asi nemůžu dodat. Snad jen, že částečně chápu její "rozervanost" a hledání sama sebe. To však nemá nic společného s filmem samotným. Ten se totiž podle mě prostě sakra nepovedl... ()

ThomasCrown

Možno by stačilo priemernejšie hodnotenie, ale keď ono to má niečo do seba. Časť Eat v Taliansku je krásna, až tak, že ma nabudila vrátiť sa do tejto krajiny len kvôli jedlu. Pray v Indii..modlenie a úvahy boli vždy súčasťou môjho života, samotné Juliino hľadanie je dosť podobné a Love na Bali je už len bonusom. Konečný verdikt znie príjemná romanticko-filozofická komédia v štýle choď za svojim snom a s jedným vtipným šamanom. ()

Yarushka

Lehce nadprůměr. Zbytečně komplikované vztahy, krásné scény a záběry na jídlo.....:D Příběh..no co si budeme říkat...ze života to je, ale zpracování by potřebovalo trochu víc domakat. Postava Julie Robets, je děsný trdlo, která se nedokáže vypořádat se svým životem a to mě děsně iritovalo. Celé je to bez pořádné šťávy a nakoupnutí. Každopádně, já si vždycky nedostatky filmu nahrazuji menšími scénkami nebo rolemi - v tomto případě jsem se totálně zamilovala do Jamese Franca a jeho krátkém hereckém výkonu. :) Takže nakonec 3 hvězdy ()

Mauric

Příjemný film do deštivého dne, u kterého bych snesl i trochu delší stopáž. Občas je totiž děj trochu zkratkovitý a jednání postav nedává smysl. Jasně, můžu tady žehrat nad tím, že je film příliš idylický a nereálný (kde vzala Liz tolik peněz, když vlastně o všechno přišla?). Nebo si můžu užít nevtíravou atmosféru emocionálního zmatku jedné až otravně sebestředné osoby a cestu sebepoznání lemovanou kvalitními herci v pěkných lokacích bez laciných sexuálních scén. Volím druhou možnost. ()

Tristaver

Tak to vezměme chronologicky. V první části v New Yorku dojde k rozvodu, jehož genezi divák nemá úplně šanci pochopit; prostě přijde. Pokračujeme romancí s Frankem, která vznikne taky zdánlivě zčistajasna, stejně jako předchozí rozvod. Následuje italská část, která je jediná vcelku zábavná, ale pro následný příběh poměrně nedůležitá. Úplně stejně jako ta další, indická, ta je ale zcela nezajímavá a k uzoufání nudná. A tak se (bez jakékoli gradace děje) dostáváme k vrcholu příběhu na Bali, kde se tvůrci filmu snaží stihnout přinést poselství, a zároveň uměle "zkombinovat" dosavadní zkušenosti hlavní hrdinky z jejích cest. Nevim, jaká byla cílovka, nicméně kde snímek, který si za mě zaslouží leda tak nedělní day time na Nově, u kterého si paní ve středních letech budou říkat "ach, co kdyby", vydělal tolik v box office, to nechápu. ()

Pájusha

Tři hvězdičky za film jako takový, poslední hvězda je za filosofickou snahu. Já vím, že je to není nijak světoborný film, ale mě se na něj dívalo dobře, miluju jen tak nad něčím polemizovat, věřím, že vše má nějaký vyšší řád a smysl a když bych měla srovnat neskutečné kvantum akčních výbuchů, puberťáckých komedií, uřezaných končetin a řevu na jedné straně a nedodělaný pokus o zamyšlení se nad životem, osudem, hledání sama sebe (i když s notně přeslazeným happyendem, na kterém si leckdo zkazí zuby ) ... tak dám raději přednost tomu pokusu. Je mi to prostě mnohem blíže. ;) ()