Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

slunicko2

Zajištěná americká panička neví, co se životem. 1) Snímek vystihla komentátorka petite fille: ...dlhý a suchý exkurz do akéhosi moderného konzumného poňatia spirituality človeka... 2) Nejpůsobivější jsou lokace. Řím se z dusivého barokního města plného utrpení a temné minulosti mění v nádherné atmosférické uličky a kulinářské požitky. Indické Pataudi opájí svými barvami a meditační kulturou, zatímco Bali na závěr ukazuje joie de vivre. 3) Rovněž herecké obsazení je velmi slibné. Kapku moc zmalovaná, přišlo mi, 43letá Julie Roberts svůj šarm propůjčuje nepříliš sympatické postavě. Pro milovníky sladkých tváří je tu 32letý James Franco, kdo chce chlapy ad extremum, má tam 41letého Javiera Bardema. 45letý spoluscénárista a režisér, otevřený homosexuál Ryan Murphy se tu chová jako kuchař, který dodává oblíbené ingredience, přesto však je celková chuť mdlá jako thálí v indickém klášteře. Inu, Americans know entertainment, but they don't know pleasure. ()

01Zuzana10

OK. Čo tým všetkým chceli povedať? Veľmi neusporiadaný film prinášajúci chaos v mysli hl. postavy do našich myslí. Chceli zabrúsiť do mnohých tém, ako sa s nimi človek vysporiada etc. Môže byť. Ale žiaľ kvôli rýchlo plynúcemu času vo filme mi všetko nepríde prirodzené, resp. zvláštne ako rýchlo sa dočasne vysporiadala so svojimi problémami a ako rýchlo sa naučila v pohode žiť na danom mieste. Film je zjavne pre väčšinového diváka, nie je schopný venovať sa niečomu hlbšie alebo aspoň tak, že by sme skutočne cítili pokoj duše či... "vyrovnanosť". Prináša dobré myšlienky ale stále veľmi kĺže po povrchu. A preto IMO sa mu najlepšie vydarila talianska časť, ktorá sa takému kvázi dovolenkujúcemu životu podobala. V Indii hľadáme pokoj a zároveň sa stretávame s bežným nepokojom mysle, neschopnosti sústrediť sa, s čím sa mnohí môžeme stotožniť. No pocit harmónie stále neprichádza aj kvôli texaskému priateľovi. Bali je iba záver. Keby tento príbeh niekto prežil, tak som si istá, že by bol veľmi obohatený a poučený skúsenosťami. No na plátne to nestihne preniknúť do srdca, neprinesie hlbší "odkaz", ktorý by sme si chceli zachovať. Na to by bolo treba pre niektoré zážitky viac času. A predsa, stopáž je už dostatočná. Ľutujem, že ma to nezasiahlo ale aspoň počas filmu zaujalo, Taliansko pobavilo (a rada som videla miesta mnou navštívené), potvrdilo nejaké vnútorné myšlienky. Nuž, zaujímavé ale nie na dlho. Škoda. (a som rada za znovu objavenie, že Julia žije a hrá, opätovné videnie Franca a Bardema po dobe) ()

FilmFan24

Jíst, meditovat, milovat a...nudit se. Zvláštní kombinace, ale bohuže nevyšlal. Příjemný trailer mě natěšil, ale bohužel z výsledného filmu (DC) jsem byl docela zklamaný. Sem tam pravdivá moudra, krásné záběry na skvělé pokrmy a obrázky míst jako z reklamy cestovní kanceláře mě k dobrému zažívání nestačily ani náhodou. ()

Derek

reklama na zajazdy do talianska, indie a bali v pritomnosti otrasnej julii roberts a plnej pseudo-psychologickych kecov pre zeny. vynikajuca kamera roberta richardsona (spolupracovnik scorseseho a stonea) a hlavne charizmaticky javier bardem to vytahuju z bahna odpadu. ()

Foma

50 %. Ani bych filmu nevyčítal, že je to prvoplánová spiritualita, že nejde do hloubky. On relativně do hloubky jde, alespoň z pohledu tý pani, co to napsala. To je prostě sdělení o duchovním hledání jedince, kterej zároveň potřebuje mít zážitky smyslný a taky potřebuje lásku (kdo jí nepotřebuje, že jo?). Ta její cesta se nám třeba zamlouvat nemusí, ale je to její cesta, a přijde mi upřímná. Ale co mi nesedí, je to, že skoro nikomu nemůžu nic věřit. Je to možná chyba režie, ale všechno je to takový nedůveryhodný. Nevěřim Robertsový a Bardemovi jejich vztah (což je u Bardema opravdu divný), nevěřim atmosféře Itálie, kterou znám. Nevěřim epizodě v Indii, kterou taky znám (aspoň trošinku), Američan v ášramu, takovýho skoro nikde nepotkáte, částečně snad ano, ale tohle je neexistujíxí koncentrát, i když ho Jenkins zahrál moc dobře, ale ani to se nedá věřit. Takový lehce nemastný, neslaný, emocema rozhodně nepřekypující, i když je to celý o emocích a snaží se je to ukázat. Což se moc nepodařilo. ()

Patw

Zklamalo mě to. Problém asi byl že jsem čekal něco extra.. opak byl ale pravdou. Pro mě nezáživný film s Julii Roberts. ()

Skip

Bali - New York - Řím - Indie - Bali, taková je cesta hlavní hrdinky hledající samu sebe ve zmatku svého dosavadního života. Jsou určité části filmu, které jistě zaujmou a nevyznívají pateticky. Je jich ale na tak dlouhou stopáž filmu po hříchu málo a dochází až moc často k tomu, že se to celé nepříjemně vleče. Julia Roberts vůbec nebyla špatná a někteří herci jí docela zdatně přihrávali. Takže hledáte-li cosi v sobě, určitě nic nenaleznete, ale mohli byste být inspirováni, a to není zas tak špatné. ()

jezurka42

Je to jedno z nejtišších a nejosamělejších míst v Římě. Během staletích se kolem něj rozrostlo město. Je jako krásná ráma. Jako srdcebol, kterého se nechceš zbavit, jak je příjemný.Každý chce, aby vše zůstalo při starém. Setrváváme v trápení, protože se bojíme změny a rozpadu. Pak jsem se rozhlédla kolem. Viděla jsem ten stálý chaos, který přetrval změny, požáry i plenění. Vždy se opět přetvořil v chaos. A už jsem byla klidná. Můj život možná nebyl tak chaotický, to jen svět kolem. A past číhá v tom, když k něčemu z venku přilneš. Trosky jsou dar. Trosky jsou cestou k přeměně. Příběh, který má hloubku a myšlenku. Který chytne mnoho lidí za srdce a nechá je nad sebou zamyslet. Tento příběh je téměř totožný tomu mému. Jen jeden, ale velmi velký rozdíl je mezi nimi-Můj mám zatím jen v hlavě, zbabělost mi nedovoluje ho uskutečnit... ()

Linda.csfd

Už nikdy více, divím se, že jsem to dokoukala do konce. Liz na začátku měla úplně všechno a na všechno se vykašlala, protože jí prostě nějak podivně ezotericky hráblo. Jíst - ano, to tam bylo, meditace taky a to "milovat" bylo jako kde? Myslím, že ve svém srdci moc lásky na rozdávání neměla. ()

OG_Swifty

No to sem si zase po delší době naběh; "romantický" film s Julií Roberts na základě osobního příběhu nějaký rádoby liberální krávy. Film tuhle paní vykresluje jako odvážnou ženu, která byla úspěšná ve všem co dělá a možná právě proto ztratila svůj životní cíl, a tak se rozhodla udělat odvážný krok směrem do neznáma - od všeho utekla a začala cestovat a dělat píčoviny a zase se našla - a našla i novou lásku, živelnýho brazilce. Realita je taková, že se vdala a manželství se jí sesypalo na sračky a tak to řešila útěkem, což je poměrně běžný - nedělá to sice každej, ale není to nic zas až tak neobvyklýho. Sice mi nějak uniklo, kde vzala prachy na žraní špaget v Boloni, meditování v Indii a šukání na Bali, ale to není zas tak podstatný - stalo se to, tak asi měla našetřeno. Druhá část reality je ta, že ten její brazilec se s ní před rokem taky rozešel, takže to vlastně taky nevyšlo - jenom si procestovala kus světa, ale to není nic, za co bych jí měl obdivovat. Julia Roberts mě srala, ty špagety bych jí nejradši nasypal za prdel a ten finální románek byl fakt k smíchu, stejně jako srdceryvný story o tom, jak debil málem přejel svoje dítě. Radši bych si 2 hodiny pouštěl písničky kapely Von Iva než znova tohle.. ()

Sareen

A pak, že osud neexistuje. Sladkobolný životní příběh obtočený kolem zadumané a přesto sebevědomé Liz, hlavní hrdinky filmu, nabídl jí i jejím potenciálním mužům doopravdy velmi náhodná setkání a vše, co k nim patří. Je to až k nevíře, bolestné rozchody střídají lehce nabytá a sladká seznámení jako na běžícím páse. Opravdu neopravdové… ale, to už bychom snad z americké dílny mohli čekat. Životní krize, pocit prázdnoty zdánlivě bez cesty k sobě, touha po sblížení a zároveň strach Elizabeth vypravily na její šamanem předpovězenou pouť, během níž hledá sama sebe. Bali, Řím, Indie a opět Bali. Krásná místa s krásnou Julií mě přes ulepené pozlátko a nedotažené dialogy stejně zaujala. Škoda jen, že celkový dojem vyhlíží spíše lacině a dle některých končí bezvadný námět téměř v koši. ()

buchli

PROČ??? Absolutní ztráta času - nemyslím, že někdo z tvůrců má něco takového zapotřebí... nuda... nuda... nuda... nuda...(a navzdory tomu, co tvrdí základní popisek filmu, to neni romantické... možná kromě maximálně 10 minut, které byste museli z celého děje pečlivě vybírat, abyste dosáhli té desetiminutové romantičnosti... romantický film MY FOOT!) ()

berusche

Robertsová dokázala, že už je za zenitem. Vychrtlá, ksicht unylej, kruhy pod očima, ani maskěři jí nepomůžou. V prvních 20 minutách mě její postava tak rozčílila, že jsem myslela, že to vypnu a nebudu to ani dokoukávat. To si děláte srandu, takže další Američanka, jejíž práce sice stojí za prd, ale baví se, která má pocit, že jejímu životu schází smysl, má dokonce mraky času o tom přemýšlet, se prostě rozhodne a hodí za hlavu všechno a hlavně všechny, sbalí se a odjede do tramtárie??? To je jako co, oslava feministického rozhodnutí "konečně se ve čtyřicítce najít"? Ježiš, no kdybys kočko měla práci, dvě děti, pár pořádných kamarádek a doma si uklízela sama, podepisovala úkoly, prala a žehlila, nakupovala, nebo možná ještě přebalovala, věřim, že by tě takové myšlenky ani nenapadly .... no a tady přichází ten zlom. Do této doby bych to snad odpadovala a pak jsem se v ní neuveřitelným způsobem našla. Když pomineme začátek, tenhle film je plný sebereflexe, uvědomění si své pozice ve společnosti, vyrovnání se sám sebou, a já jsem přesně ten typ, co toho není schopen, takže až si jednou já dokážu vyčistit hlavu jako hrdinka, snad budu i tak spokojená sama se sebou a svým životem. Pak totiž možná budu vědět, že to co dělám, dělám správně a ve správný čas, alespoň pro sebe, a že všechno na světě se naučím brát ke své spokojenosti. A tohle nebyla ironie. Možná záměr, možná ne. Bohužel, je to ale jediná věc, která mě na filmu nadchla, na dvě hvězdy, oproti jiným mnou obdarovaným, je to o fous lepší. ()

Taninaca

Slovo, které pro mě zachycuje tento film, je příjemný. Ještě před zhlédnutím jsem si zde zběžně pročítala komentáře a z jejich ohlasů jsem od filmu moc nečekala a možná právě proto mě příjemně překvapil. Nejsilnější mi přišla část v Itálii, kde se snímek ještě nezdál tak dlouhý a příjemně plynul. V hodnocení jsem uvažovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, trošičku nadsadím a dám čtyři. ()

Beagle

Nebudu tenhle snímek zatím hodnotit a přidám i vysvětlení proč. Prostě jsem ho nedokoukala. Rozešla jsem se s Julií někde v Indii, už to prostě nějak dál nešlo. Bylo mi trochu hloupé jí tam nechat samotnou, nicméně je to holka do nepohody, a taky jsem z traileru vytušila, že na ní na její cestě čeká Javier, který se o ní postará. Doufám, že na Bali konečně našla, co hledala. Možná, že kdyby to celé pojal Ryan Murphy třeba jako minisérii pro HBO, dopadlo by to lépe. Seriály, na rozdíl od filmů, totiž umí. ()

Lord.Jim

Film o tom, jak Julča hledala a nenašla. Nenašla, protože si pořád musela ověřovat svoje pocity a názory u někoho jinýho. A ani - dokonce - nepoznala, esli toho chlapa má chtít, nebo ne, jestli láska není "narušením rovnováhy". Až moudrý šaman jí sdělil to, co většina lidí ví tak nějak samozřejmě, že láska sice je "narušením rovnováhy" (i když o tom lidi mluví jinak), ale že někdy je to potřeba. Takže na konci mi přišla Julča stejná, jako na začátku. Nicméně měl film poměrně příjemnou atmosféru. __Ach ten příšerný dabing, ach ta strašná dvorní dabérka. ()

Diamant

Hlavná hrdinka sa rozvedie so svojím manželom. Potom žije s druhým mužom. Potom cestuje, všeličo zažije a rozhodne sa žiť s tretím mužom, ktorý je tiež rozvedený. A to je koniec filmu, ktorý nám chce nahovoriť, že hlavná hrdinka "objavila Ameriku" a je konečne šťastná. Máme učebnicový príklad filmovej demagógie! ()

Petrasuvicka

Nijak výjimečný film, který přece jenom svým způsobem zanechá dojem a zaujme hezkými, scenerickými záběry plnými světla a barev různých částí světa. Část Itálie působila velice příjemně, navodila chuť k jídlu a společně s částí z Bali i k cestování do jiných částí. I přes svůj prvotní záměr duchovna s filosofií, vyvolá několik otázek. ()

applause

Opravdu krásný film. Ze začátku jsem ho moc nechápala, přišel mi nic moc a celkem jsem se nudila. Pořád jsem čekala jak to dopadne a pořád nic. Myslím si, že na to, jak byl celý film roztahaný, tak byl konec moc useknutý. Jinak si myslím, že byl velmi poučný a ukazoval opravdové životní hodnoty. ()