Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Rassyna

Příliš roztáhlý děj, z kterého mělo zřejmě plynout nějaké poznání sama sebe, což se moc nepovedlo. Po dlouhé době jsem se těšila na Julii Roberts a bohužel mě to zklamalo. Jediné co ve filmu stálo za podívání byl Javier Bardem, ale ten se objevil až v poslední půlhodině filmu a to je na shlédnutí celého filmu velmi málo. ()

Pavelkedar

Velká nuda, snad jen skalní příznivci Julie asi hodnotí výše.Jinak skvělá herečka nezachránila obrazově seštrykovaný děj, který nebýt pospojován dílčím, doprovodným monologem hlavní hrdinky , asi by ani režisér Murphy nedal dohromady.Jedinné, co mě zaujalo je výběr hudebních titulů, doprovázející tento snímek, to hodnotím jako skvělé. ()

Margarite

Na tenhle film jsem se dívala na doporučení a od dané osoby si už nic rozhodně doporučit nenechám. Ačkoli mi přijde výkon Julie Roberts jako slušný (snad i proto, že ji prostě mám ráda), film mě nijak výrazně neokouzlil, snad spíše naopak. Zařazení mezi průměr beru snad jen kvůli J.R. a některým momentům filmu, které za ten průměr snad přece jen stojí. ()

Jizi

Pestrobarevná nafouknutá a naprosto prázdná bublina. Film je svojí plochostí, délkou a neskutečně protivnou hlavní hrdinkou na hranici zkousnutelnosti. Julia Roberts působí dojmem, že buď zapomněla hrát nebo se o to prostě ani nesnažila, navíc, jak už bylo řečeno, začíná vypadat opravdu staře a uměle. Děj působí jako sled prapodivně slepených, těžko uvěřitelných událostí odehrávajících se v hezkých lokacích jako z turistického katalogu. Sem tam je divák obdařený nějakým tím patetickým prohlášením a životním moudrem. Škoda peněz za kino, až budete potřebovat vyžehlit velký koš prádla, půjčte si to od někoho na dvdčku, zhruba na to se film kvalitativně hodí. ()

dracekt

Mno příběh hroznej, nuda, nuda, za hudbu a ty příjemný obrázky z cizích krajů dávám tu hvězdišku. Příběh je o paní, která má docela normální život, zblázní se a jede do cizích krajů učit se italsky a hledat sama sebe, což si nikdo z normálních pracujících samozřejmě nemůže dovolit a její myšlenkové pochody jsou mi záhadou. Jo a Bardemovi to nesporně sluší. Julii nekomentuji, protože její postava je mi nesympatická od začátku do konce. ()

Yvettka

První třetina filmu by ještě šla, v Indii jsem se začala silně nudit a vidina toho, že pojede ještě na Bali, no potěš... Na můj vkus se to strašně táhlo, a ač mám Julii moc ráda, tak tenhle film mě neoslovil a byl/bude velmi brzy v mé mysli zapomenut. ()

montel

Liz Gilbertová (Julie Roberts) má za sebou nelehký rozvod a také rozchod s novým mladým milencem. Naprosto spontánně se rozhodne odejít z New Yorku a poznávat skryté krásy Itálie, Indie a Bali...Ach jo, jak mě to nebavilo. Je to jeden z těch filmů, které jsou jak se říká o ničem. Dívat se přes dvě hodiny na to, jak jedna ženská jezdí po světě a poznává krásy jak kulturní , tak gastronomické může být sice lákavé, ale pro mě by bylo záživnější pustit si nějaký cestopis. Navíc Julii Roberts moc nemusím. Film u kterého jsem dvakrát skoro usnul, nemůžu hodnotit lépe. 25% ()

DrahciiiRe

Dle mého názoru - opravdu pěkný film, jeden z velmi podceněných náročnými diváky ČSFD :) I když byl trošku delší, nenudil jsem se a klidně bych se na něj podíval znova. Zároveň v sobě skýtá jisté poselství, které se možná k někomu nedostalo, ale mnou tedy prošlo naplno. Nejsem konzumní divák, který zbaští všechno, ale i tak to pro mně byla kvalitní podívaná. Jen doufám, že mě v hodnocení neovlivnila má oblíbená herečka... A nezapomeňte na fyziku hledání... ()

lapatata

Krásný výpravný snímek s nádhernou (a výbornou) Julií Roberts. Z filmu nádherně sálá atmosféra každého místa, které Liz na svých cestách navštíví. Neotřelé a příjemně pozitivní. ()

Anncovicka

Zezačátku na mě film působil celkem nadje, ovšem postupně se stával čím dál více nudnjším a nudnějším. Na vině jsou především dva fakty - film je příliš dlouhý, ačkoliv je takřka o ničem. Chybí zde nějaký dramatičtější moment, nečekaná zápletka.... je zkrátka moc předvídatelné, jak to dopadne a kam Lizino hledání směřuje. Nicméně příběh o cestování a hledání sebe samotného vůbec není špatné téma. Jen ho zpracovat kapánek jinak... Poutavěji a zajímavěji. Proč tedy dávám 3 hvězdičky ? (kdybych mohla hodnotit procentuelně, bylo by to cca 50 %) Miluji exotické prostředí a tady bylo ukázané vskutku nádherně. Kdyby byl vypnutý zvuk a já mohla sledovt čistě obraz, tolkik bych toho nevytýkala. A film je hlavně o obrazu. ()

MiTre

Tento filmový úlet mě vrátil zpátky do mého dětství a to z toho důvodu, že ve mě probudil touhu říct to tolik rodiči milované slovíčko "PROČ?" Proč tak dlouhý film? Proč tak nudný film? Proč mi to připadá, jako kdyby se Julia Roberts a Ryan Murphy potkali během své soukromé cesty kolem světa a při té příležitosti se rozhodli natočit film? PROČ jsem se na to díval? ()

Fracek odpad!

Nezachránil to ani Javier Bardem ... kdybych si sedl do kavárny a ponořil se do shluku vyřčených slov okolosedících spoluobčanů, výsledek by byl stejný jako u tohoto filmu ... nic bych se nedozvěděl, ale chuť kávy by mi zůstala v paměti ještě dlouho potom. Poslední dobou se mi zdá, že někteří kdysi oblíbení herci už jen za kamerou odříkávají nesmyslné scénáře. Na to snad tady máme nekonečné telenovely. A nechápu, co je na té pštrosici Julii tak přitažlivého, měla by přejít do vysílání o počasí a nezavazet za kamerou novým talentovaným ženským tvářím. Do kamery se šklebí jako Angelina Jolie a to je na dobrý film opravdu málo. ()

Nadix

Ač se zdá, že by tento film mohl být pro diváka duševně přínosným – a taky se o to snaží -, přejde tenhle pocit hned po prvních minutách. Místo očekávané hloubky se jedná o zbytečně dlouhou okecávačku. Ze třech vytyčených cílů se povedlo snad jen to jídlo. Zbylé dva dosahují akorát tak úrovně hodiny jógy a letního flirtu. ()

Sathine

Na tento film jsem se podívala teprve teď, tak už jsem veděla, co mě vcelku čeká a na co mám být připravená. Tenhle film jsem dodívala do konce jen kvůli tomu, abych zjistila, jestli to bude mít konečně nějakou pointu po 130 minutách anebo asi nejsem tak duchovně založená, abych ji pochopila v průběhu. Je vidět, že američané umí dělat typické americké filmy. Já bych se taky opravdu tak strašně ráda na všechno vykašlala a jela meditovat přes celý svět. V reálném světě toto ale opravdu nehrozí. Navíc, ta první část filmu, jak chudák Julia zjistí, že už opravdu nemůže dál, mě zvedala ze židle. Trochu přehnané... Nejkrásněji bylo v Itálii a tato jediná část asi stála za to. ()

suvarasuva

Ano je to sice dlouhý film, a nejedná se o žádný akčňák, ale na takový večer do kina s kámoškama docela dobrý, i když ke konci už jsem se dívala na mobil ( s časem) docela často. Jinak mi přijde, že je to pěkný film o hledání sama sebe, a taky od té doby, co jsem ten film viděla, zjišťuju, že je taky dobré si občas ty špagety vychutnat a né je slupnout hned najednou... :D ()

DorianGreene

Buď to bylo horečkou, angínou, nebo bolestí v krku, se kterou jsem se na tento film díval, ale mě celkem příjemně pobavil. K ukrácení chvíle v nemoci doporučuji. Samozřejmě to není žádná estetická libůstka plná hodnotných scén a nadčasových záběrů, ale hodnocení odpad si rozhodně nezaslouží. ()