Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

venedikt

Na to, kolik tech serialu posledni dobou americka produkce vyplodi, je tento pro HBO, asi nejlepsi vec serialu, co jsem za posledni dobu videl. Celkem dobre kulisy, nadherne kostymy, dobre natoceno, prostredi...luxus.Pribehy a intriky se prolinaji, s lehce naznacenou linii deje, ktery je ale trochu fantasy, ajen malo se drzi historie. Zato se drzi doby, ve ktere se odehrava, mam rad draky a podobna legendarni stvoreni. ()

zdenda87

Nepřekonatelný seriál, nebo spíše počin! Úplně mě to dostalo, mohl bych psát jen superlativy. A jsem rád, že jsem se k tomu dostal až když bylo 5. sérií natočeno a 6. série před premiérou, mohl jsem si to užít bez čekání, teď je to už horší. ()

Vector18

Výborný seriál plný výborných herců s výborným příběhem, který prostě nemá žádnou chybu. Dle mého názoru rozhodně nejlepší seriál všech dob.100% ()

d-nao odpad!

Fantasy, horor, porno, akcia, triler, sci-fi... jednoducho celkom všetko nasrané, do jedného taniera, ale ten fakt, že to dokáže ktosi ospevovať? A vôbec dosledovať čo i len jedinú časť bez pretáčania?? ()

pedolka

Uvedení v úžas... Seriál mě naprosto uchvátil... Dlouho se mi nestalo že bych do rána valila jeden díl za druhým a s očekáváním nemohla usnout... Seriál je, oproti většině, předem nečitelný a pokud člověk nečte knihy a nebo nekouká po ději dopředu, bude stejně v šoku jako já a s údivem sledovat některé činy a osudy hlavních postav...Nemluvě o nádherném velkolepém prostředí kde se děj odehrává ()

TenKratofil

Okomentuji zde všechny série. Nebudu se vyjadřovat k jednotlivým dílům. Podle pěti hvězd i já jsem fanda, ale jsem fanda do té míry, dokud postavy, které pro příběh mají hodnotu a neumírají jen proto, že jsou záporáci, nebo protože mají menší oblibu. Naštvalo mě zcela upřímně, že většina dobrých a nepochopených charakterů umírá, jen pro sledovanost a těm ''dobrým'' a oblíbeným se všechno podaří. Dokud umíraly opravdu kladné postavy a i neutrální a sem tam nějaký zlosyn, byla to super fantasy, ne přímo soustředěná na magii, ale spíš na intriky, politikaření a sem tam trochu kouzel a hlavně peníze. Teď je to spíš snůška masturbačního materiálu nad tím blonďatým Hitlerem co má draky, která je feministkami opěvována a asi ty hloupé nány nevidí, že všeho čeho dosáhla má díky mužům a drakům a ne jejím schopnostem. Joník se nám vrátil z mrtvých .. (ups spoiler) a tím to pro mě ztratilo smysl, když se muže kdokoliv nějak vrátit, nemá to už tu šťávu. O obsáhlosti a výpravní hodnotě není pochyb, na televizní produkci je velkolepá. Příběh a scénář už tolik ne, některé postavy se naprosto nelogicky ztrácejí (Gendry) a to dojmu opravdu nesvědčí. Nevadí mi sex a ani nahota, krev ani sprostá slova, spíš ''R'' hodnocení vyhledávám, jen do fantasy to nepatří.. neumím si třeba představit jak Aragorn prcá Arven... (Zaklínač je výjimka z pravidla) Zakončím to nějak kulantně.. každou sérií klesá podle mě hodnocení o půl hvězdy. Tak doufejme, že finále bude stát za to a že nezvítězí sledovanost nad vyváženým a kvalitním koncem. ()

nefertitji

Tak jsem se konečně dostala k tomuto oslavovanému seriálu. Doslova jsem se prokousala 1. sérií. Prvních 5 dílů jsem skoro nedávala, dokonce jsem několikrát i usnula a na druhý den jsem se k tomu vracela. Dala jsem si slib, že to prostě dokoukám (alespoň 1. řadu). Od 6. dílu se začalo lehce něco dít. Nemůžu říct, že děj graduje, že mě něco překvapilo nebo mi z něčeho spadla brada. Mě to prostě nebavilo. Moc postav, moc se mluví, moc se souloží, moc krve - takže za sebe musím říct, že tohle mě opravdu nevzalo. Vůbec nerozumím tomu, proč tolik lidí tvrdí, že je to jeden z nejlepších seriálů, co kdy viděl...? Po 10 dílech si nejsem jistá, zda se k dalším sériím ještě vrátím. Zatím odkládám na neurčito. Dávám jen 3 hvězdy, víc to nebude. ()

macekjoe

První sezóna je jedno velkolepé seznámení s prostředím a hlavními postavami, nasazuje laťku hodně vysoko, co se týče zpracování seriálů obecně a explicitního zobrazení sexuálních scén a násilných scén. Dalšími klady je dynamický děj, větší obsažnost jednotlivých epizod (v porovnání s pozdějšími díly) a větší typologická nejednoznačnost postav (neexistuje kladná či záporná postava, jen sympatičtí a méně sympatičtí jedinci). Druhá sezóna sekunduje první v zobrazeném násilí, objevuje se zde větší množství postav a rozsáhlejší rozvětvení dějových linek, dynamika tím klesá, očekává se větší soustředění od diváka. Od třetí řady se dále děj rozvětvuje, přidávají se další postavy na jednu či dvě epizody, je to čím dál více rozvláčné, větší časový rozestup mezi sezónami nutí diváka si předchozí řady pustit znovu (nebo alespoň tu předcházející). Čtvrtá a ty další řady – zatím jsem si nenechala ujít ani jediný díl, ale můj vztah k seriálu je bohužel úplně jiný než na začátku. První řadou jsem byla okouzlena, že je možné dělat seriál „tak filmově“, postavy tak realisticky středověké a prostředí tak různorodá (mrazivá i písečná), druhá řada mě v podstatě navnadila na třetí řadu, která ale byla lehkým zklamáním. A od čtvrté řady mám problém si vybavit děj nějaké epizody, natož pak nějakou postavu, která tu nefigurovala od začátku. Vlastně jediný důvod, proč se na to ještě koukám, je ten, abych byla „v obraze“, ale nic víc už od tohoto seriálu nečekám. ()

Michal.Sever

Seriál dokonalý a je jasné, že ho všichni nepochopí. Děj, zvuk, postavy, atd. atd. atd. atd., prostě dokonalost a hlavně, nikdy člověk neví, kdo zemře a to je úplně super. 10*. ()

bubakkk

Nejlepší seriál všech dob! Od prvního dílu mě pořád hra o trůny baví. Jediné co mi na tom vadí je čekání na další díl. 😃 ()

blahar

Nejlepší fantasy seriál všech dob! Což samozřejmě neznamená, že neobsahuje jistá žánrová klišé, za která je v posledních letech lehce lynčován. Ovšem přibývající zájem o seriál každým rokem mluví za vše. Už teď se jedná o kult ()

evita_

Veľmi dlho som si nevedela nájsť cestu k tomuto seriálu, až nakoniec po asi 157 človeku, ktorý mi povedal, že je to super som sa odhodlala k sledovaniu. Pravdupovediac, prvá séria ma veľmi nevzala, ale dala som šancu aj druhej...Tam už to začínalo naberať (v mojich očiach) na dynamike a tretiu so štvrtou sériou považujem za najvydarenejšie, úplný top. Z trónov sa stala malá závislosť...zaobstarala som si aj knihy :) ()

JannieS

Dlouho jsem odolávala tomuto seriálu, nakonec jsem mu dala šanci a musím říct, že ve mě zanechal hluboký dojem. Tragické události ještě více prohlubovaly moji závislost na seriálu. Vývoj postav a dějových událostí je naprosto geniální, George R.R.Martin má mé obrovské uznání a obdiv za něco tak fantastického. S každou následující sérií moje nadšení rostlo a zároveň jsem si čím dál více přála, aby Hra o trůny nikdy neskončila. Je škoda, že tvůrci nedotáhli závěrečnou sérii do konce ve všech aspektech, přesto však hodnotím velmi pozitivně. ()

Ricky.Bobby

K Game of thrones jsem se dostal náhodou jen před několika týdny, jelikož jsem se jí vždy vyhýbal tak me to ani nelákalo. Ale po shlédnutí se ptám "Sakra proč? Proč sem se vyhýbal tolik let něčemu tak skvělému?" . No sám nevím, ale i když to má své slabší momenty jako třeba 1. Epizodu 1. Série nebo pro me mírné zklamání konce 7. Série kde jsem čekal něco trošku víc (ale chápu že to vše nás po zničení zdi teprve čeká) ale stejně se to neslo v dosti poklidném duchu. Jinak bych tomu neměl skoro co vytknout, až na to dlouhé čekání na 8. Sérii :D takže za mě 9,5/10 a doufám že když 8. Série bude poslední že dostaneme něco opravdu exkluzivního ať to hodnocení nemusím měnit a když tak jen k lepšímu. ()

Akinaz

Přiznávám, že jsem Hru o trůny dlouho bojkotovala i přes veliký boom, který kolem seriálu vypukl. Nakonec jsem ho díky doporučení a celkem vtipnému nátlaku své kolegyně shlédla za tři týdny. Všech sedm řad. Nedělala jsem prakticky nic jiného a WOW. Perfektně natočené. Drsné, kruté, napínavé, romantické, vtíravé. Prostě seriál na který vznikne závislost hned po prvním díle. Děj je tak náročný, že se nedá převyprávět, hudba která ho provází je mrazivá a herecké výkony neskutečné. Železný trůn stále čeká na svého panovníka, někoho, kdo na něm vydrží déle než jen pár epizod. Moc se těším na osmou řadu, která vše uzavře...už aby to bylo. Jednoznačně 5*. Prostě nemůžu jinak :-) ()

failik

Fantasy, které je plné dialogů, akce, nahoty a spoustu, opravdu spoustu postav, až je těžké držet krok. Nicméně hlavní téma tu hrají dlouhé dialogy, intriky a podvody, epický příběh a možná seriál, kde se může stát opravdu všechno, navíc s vizuální stránkou, která by slušela i velkému plátnu. 1.série: 100%, 2.série: 90%, 3.série: 90%, 4.série: 80%, 5.série: 100%, 6.série: 100%, 7.série: 90% ()

Mariooo

Topseriál tohoto století, který strhává davy? Pak je to Hra o trůny. Seriál, kde si nesmíte moc oblíbit hlavní postavu, protože v dalším díle už to nemusí být hlavní postava, ba nemusí už vůbec žít. Sedm Království Západozemí bojuje o trůn, na který si dělá nárok mladá Daenerys, matka draků. Do těchto soubojů se pomalu vkrádá armáda nemrtvých, přicházející z pustiny za zdí. Zima se blíží... Seriál si i v sedmé řadě drží úroveň a napětí, dokonce poslední dva díly této řady hodnotím jako nejlepší. Divák zde nalezne napětí, dobrodružství, souboje, lásku, fantasy (draci, nemrtví ad.), politiku, intriky, prostě vše, na co si jen vzpomene. Jasných 100 % ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci