Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

uabakii

Sbohem logiko, chyběla jsi mi celou tuto sérii, ovšem doufal jsem, že se v průběhu třeba ještě setkáme. Ale teď je už jisté, že tomu tak nebude, tak se měj... Krásně nasnímaný obraz to nezachrání. Některé opravdu špičkové a kvalitní herecké výkony, je mi těch herců líto. Taková škoda velkolepého seriálu. Za mě 55% celá série ()

LeerdamerSK

D&D by mali za toto dostať doživotný zákaz písania scenárov. Toľko rokov čakania a my dostaneme takýto odfláknutý koniec. Character arcy ktoré sa budovali 7. sérií stratili kompletne zmysel. Celá séria bola len na efekt a na vyvolanie šoku ale úprimne, mňa šokovalo maximálne to že akú sračku môže niekto napísať. Stavím sa že D&D ešte dodnes circlejerkujú nad tým aký "masterpiece" napísali. 3/5 len za neskutočné herecké výkony, efekty, kostýmy a vlastne skoro všetko okrem scénaru. ()

raininface

Na rozdíl od zastydlých milovníků českých pohádek, kteří by si asi přáli zakončení ve stylu ...a pak se vzali a žili spolu a kralovali šťastně až do smrti, si myslím, že to všechno dopadlo tak, jak mělo. Daenerys Ilyich Targaryen se ukázala jako pěkná mrcha a dostala, co si zasloužila. Z Lannisterů zůstal naživu jediný, který byl bez viny. Starkové ovládli Západozemí a vyrazili osidlovat země za Zdí a za mořem. Ideální finále! ()

BlackLucky

Kdysi bych tenhle seriál doporučoval každému na potkání. Dnes už se neodvážím. Vždycky říkám, že nejdůležitější na filmu či seriálu je scénář a taky to tak je. Skvělý seriál zničený dvěma línými idioty. Roky práce hozené do koše. ()

Rina80s

Celé jsem to vydržela proto, že si člověk říká, že to přece nemůže být celé tak špatné. Může. Jednu hvězdu dávám za naprůměrné vizuální spracování a u většiny i dobré herecké výkony. Ostatní by bylo na odpad. Na GoT jsem se začala dívat až byla ve vysílání 7. série. Vůbec jsem netušila o co jde, jaký je to žánr. Když o tom každý tak básnil, tak jsem čekala hodně. Asi jsem čekala víc, než to je, takže mě to neoslnilo jako jiné, byla to pro mě prostě jen taková oddychová zábava na večer. Ale dobrá oddychová zábava. Poté, co jsem zhlédla tuto sérii, jsem musela přehodnotit to, za co jsem to považovala předtím. Byla to naprůměrná odychová zábava. Dialogy posledí série jsou otřesné, často až trapné, chování předvídatelně nudné a když už má být nějaký zvrat, tak nám ho radši oznamují okecáváním tři díly předem, aby alespoň někdo(asi někdo hodně hloupý) uvěřil té logice, která vlastně většinou neegistuje. Kdyby se alespoň něco dávalo smysl. Ono už ta sedmá série mnohdy moc smysl nedávala, ale to si ještě odpustili ty šílené dialogy a nebyl tam jeden nesmysl za druhým. Mně je jedno, jak to dopadne a kdo nakonce přežije, já ten seriál neprožívala jako někteří, ale kdyby to vše dávalo smysl, jako ty první série. Přijde mi, že tvůrci se upnuli na pár klíčových lidí a jejich vlastností( Cersei miluje svoje děti(jasně, a proto jedno v podstatě zabila, Tyrion je inteligentní-co inteligentního v té psolední sérii vlastně vymyslel?, Daenerys se musí zbláznit, když jej rodina byla incestní a šílená) a fakticky o ničem jiném se tam celou dobu nekecalo. Jo ještě se hodně zabývali vztahem Jamieho a Brienne, faktem je, že se s tím herci vypořádali v celé té hrůze vcelku se ctí( Coster-Waldau a Christie tam patří herecky k nadprůměru), ovšem co a proč se tram dělo hlavě z hlediska Jamieho jsem zrovna dvakrát nepochopila až do konce. Ano, můžeme si domyslet, tady si lze alespoň něco domyslet, co by do určité míry dávalo smysl, ale aby to celé dávalo smysl, tak je to už dost kostrbaté. Celé je to šíleně osekané, možná je to i dobře, i když sněm nejvýznamějších rodů působí vcelku komicky. Ostatní významné rody jsou asi po smrti bez toho, aby to někdo vůbec řekl. Nedovedu si představit, co by tvůrci udělali těm méně hlavním postavám, když si nedovedli poradit s těmi hlavními, kde měli už z dřívějška celkem bohatě vykreslené postavy. Celé to bylo zabité tím, jak se většina , kdo za toto zodpovídá(producenti, majitelé tv...........), tváří, že je vše v nejlepším pořádku. Navíc, jak jsem to zhlédla celkem nahuštěně za sebou, nelze si nevšimnout, že to časem bylo čím dál korektnejší. Pro ně asi jo, vydělali na tom asi dostatečně. ()

kepejo

Skvele zakonceni serialu. Snad jen toho mrzaka meli zabit uz na zacatku, protoze pak jeho pritomnost byla dost otravna a konec by bez nej byl lepsi. Vyvoj Aryi byl super, pochlapeni Sansy bylo take fajn. John Snich zaplatil za sve ,,dlouhe vedeni'' az na konci az mi ho prislo trochu lito, ale mel Daeneris znicit hned, vzdyt jeji vyvoj byl ocividny, Tyrionovo balancovani mezi opratkou a patoluzactvim bylo vtipné. ()

P3rcy

Řekl bych, že většina problémů 8. série má mnohem starší kořeny, než si většina myslí. V podstatě v momentě, kdy se seriál začal odpoutávat od příběhů z knih (tzn. 6. série) jsem začínal vidět problémy v logice chování spousty postav. - A to jsem knihy začal číst zhruba v průběhu 7. série takže jsem ani nevěděl, že si 6. řada jede po svém ... Ale zpět k 7. sérii, na jejichž konci bychom si opravdu netipovali, že následující řada by měla být ta poslední. Normální člověk by třeba začal už zavírat příběhy tam. Ale ne, tvůrci potřebovali co nejvíc navnadit fanoušky a tak se zbavili jediné důležité postavy, která by ale v 8. řadě stejně nemohla mít absolutně žádný význam takže zabití pana Malíčka bylo pro budoucnost asi stejně podstatné jako velkolepé odhalení původu Jona. A máme tu nenáviděnou 8. řadu, kde tvůrci museli v šesti dílech ukončit přehršel mini-příběhů, tyto mini-příběhy vyřešili celkem originálně a prostě zabili aktéry těch příběhů ... Skoro bych pány Benioffa a Weissa litoval, ale do těch hoven se dostali sami ... ()

Amberjack odpad!

Bez okolků se přiznám, že odpad dávám ze zaujatosti. Technicky je to skvělý seriál. Scénáristicky ovšem jeden obří mentální zvratek. Už sedmá série ztratila logiku. Tady se navíc přidal nesmyslně zrychlený děj a antiklimatické zvraty. ()

horskejvlk odpad!

Jasně jde vidět že bez spisovatele to nejde, scenáristi se v tom úplně utopili. Výsledkem je nelogická zmršenina, scenáristi nedokázali pospojovat body které jim autor prozradil. To vše má za následek hození viděl do hnoje. Toť vše víc ani nestojí psát. ()

Still_I

Bože, proč... Za co nás trestáš? Viděla jsem rozhovory s tvůrci téhle série. Jejich vyjadřování stylem: "No, nám jako přišlo hustý, kdyby tam bylo tohle. A tamto by bylo jako taky faakt cool!" Přesně odpovídalo tomu, jak to nakonec vypadá. Totální nezájem o vytvoření hlubšího (a smysluplnějšího) příběhu. Udělali z toho mega blockbuster pro masy. Sice chápu jejich potřebu zavděčit se co nejvíce lidem, tlak byl asi obrovský. Nicméně právě propracovanost předchozích sérií bylo přesně to, co takovou sledovanost přitáhlo. Jako nerd a skalní fanoušek, který zná politiku Westeros líp, než politiku ČR, jsem opravdu trpěla. Nedávno jsem si to zase pustila a sledovala to stylem: "To dáš, dejchej, to vydržíš!" Asi největší tupovina na entou byla noční bitva o Zimohrad, tam jsem se i smála nahlas. Až mi těch všech pracovníků, co se na tom podíleli, bylo líto, když jsem pak viděla ten dokument, jak se na tom nadřeli. Achjo... ()

davidh76

Dle meho dustojne a vypravne velkolepe zakonceni serialu. O moc lepe to asi neslo. Vyporadani s Bilymi chodci, kteri prichazeli 7 serii, behem 1 dilu, bylo sice efektni, ale myslim, ze by si to zaslouzilo celou serii... ()

PotS

8. séria veľmi sklamala, keď tak dlho čakáte, tak dúfate vo WOW. Tu veľmi sklamali najmä scenáristi. 2 roky a iba 6 dielov a sklamanie. Je až prekvapivé ako dlhotrvajúci skvelý seriál môže skončiť. ()

Giorgione odpad!

Odpad! Tak radikální pohoršení může kdekomu na první pohled připadat přehnané. Kdekdo může říct, jak to má pořád dobrý herce, efekty, masky, kostýmy, hudbu a já nevím co všechno. Ti všichni si zaslouží právem ocenit skrz nominace a ocenění. To však nemění nic na skutečnosti, jak seriálové dno dostalo díky poslední sérii Hry o trůny svého krále. Hra o trůny ve své poslední sérii není nic jiného, než podvod. Podvod, podvod, podvod, podvod a ještě jednou: podvod! A to takový, že si oba jeho tvůrci právem zaslouží svojí pohrdavou přezdívku Dumb and Dumber. Není moc potřeba psát, proč to tak konkrétně je. Konzumenti konzumují, kritici kritizují, jak by jeden mohl říct. Můj popis proto bude abstraktní, ale navzdory tomu obsahuje spoilery: Po sedmi sériích neustálého strašení Winter is Coming dostanete tohle. Opravdu. Vážně. Fantasy, které mělo potenciál předčít Pána Prstenů vám opravdu, vážně naservíruje takový shit, a vy máte tleskat a nekriticky nadskakovat. Běžně tomu bývá tak, že příběh díla má začátek, prostředek a konec. Hra o trůny to tak nemá, je unikátní a neklišovitá, a to natolik, až nedává naprosto žádný smysl. I přes neuvěřitelných 73 epizod s ní nemusíte ztratit vteřinu životního času a díky poslední sérii nepřicházíte doslova vůbec o nic. Samozřejmě pokud nepočítám to opravdu autentické zklamání, kdy zjistíte, že seriál, kterým jste žili skoro deset let svého života má tak neskutečně trapné vyvrcholení a ještě trapnější a sebestřednější poslání, při kterém se stydíte, že jste o něj kdy vůbec zavadili. Pro ty z vás, kteří posměšně nadávají všem zklamaným a věrným fanouškům do "děcek, které jsou zklamané, protože seriál nedopadl tak, jak by chtěli": bylo by fajn si uvědomit, že všichni tito lidé mají právo na něco jako kritické myšlení, v jejímž důsledku se právem cítí podvedeni. Těmto lidem vadí, tak jako mě, především to, že byli podvedeni, protože to, co viděli, nedává v kontextu předchozích sedmi sérií žádný smysl. Hra o trůny byla od samého začátku o tom krásném a velkoduchém poslání, kdy hry o trůny mocných jsou jen sebestředný nesmysl, když přichází nebezpečí, které může vyhladit celé lidstvo. To byla ta idea, za kterou to celé ty roky stálo sledovat! Kdo toto nepochopil, ten si nezaslouží, aby jeho názor někdo bral vážně. Dokazuje to celá řada věcí: ať už to, jak se pár týdnů po shlédnutí seriálu řeší nesmysly jako kelímek od Starbucks, nebo to, jak je celý seriál úplně mrtvý a skoro nikdo se o něj dál nezajímá. A nebo si stačí pustit některá videa s herci hry o trůny, jak roboticky a mrtvě opakují naučené fráze o tom, jak jsou ti dva debilové úplně nejlepší. A co všechny ty videa, kde se podrobně rozebírá nesmyslnost jednotlivých linek, konkrétně a podrobně, polopaticky, že to pochopí opravdu každý. Dokonce i sarkastické WTF edice dávají daleko větší smysl. No řekněte sami: takhle opravdu vypadá ta úžasná poslední série, to velkolepé vyvrcholení, na které se tak strašně dlouhou dobu čekalo? Opravdu? Člověk se tomu všemu může od srdce smát, pokud to půjde, samozřejmě...  () (menej) (viac)

jumptheshark

Podle zdejšího hodnocení jsem očekával katastrofu, ale nakonec to tak špatné nebylo... Štve mě, jak to celé dopadlo (fandil jsem Daenerys a Jonovi), ale to je můj problém, neznamená to, že by to bylo natočené nebo napsané blbě. Jasně, na prvních šest, možná sedm sérií to kvalitativně nemá, ale pořád je to koukatelné. Jedinou vážnější výtku mám k epizodě Dlouhá noc, tu považuju za fiasko, protože přinejmenším polovinu dílu není nic moc vidět kvůli tmě a sněhové vánici (aspoň tu vánici si mohli odpustit) a rozhodně to není kvůli špatné kvalitě obrazu videa nebo nekvalitní televizi, jak se nám tu snažil nějaký za každou cenu shovívavý uživatel z řad recenzentů nabulíkovat. Prostě tvůrci v klíčové epizodě celého seriálu tak moc hráli na efekt, až to přehnali, a ve zmatených soubojích se má většina diváků potíže zorientovat. Zbytek dílů v rámci šesté série docela fajn, včetně tolik diskutovaného finále... Btw utratil ji jako prašivýho psa, tak si teď může po zbytek svých dnů navzájem honit s Tormundem za zdí. Dobře mu tak. ()

Hroby odpad!

Nedůstojný, amatérský, stupidní.... Jeden z nejlepších seriálů, s nejhroším zakončením v historii TV. Komukoliv kdo tenhle seriál ještě v roce 2023 stále neviděl, stejně jako já, důrazně doporučuji skončit po 5-6. sérii, kde cc skončily knihy. To co předvedli scénáristi v 6.-7. sérii když jim došla knižní předloha je ostuda, pro 8. sérii pak ani neexistuje slovo který by tu ohavnost popsalo. ()