Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

DoubleJack

Je škoda, jak v závěru tak excelentnímu seriálu došel dech. Postavy ztratily hloubku a staly se až nečekaně černobíými. Zmizely intriky a minimálně první dva díly se potácely v okecávání témat, které tu už byly. Ve druhé polovině série pak byly zbytečné diaology nahrazeny dlouhými expozicemi. První vrchol seriálu - válka s Nemrtvými - byla....SHIT. Ve tmě nebylo nic vidět a zabití nočního krále bylo na můj vkus, více než zvláštní. Druhý vrchol série - bitva o přístaviště - byla definována pro mě nepochopitelnými zvraty v charakterech postav. Neříkám, že bylo jejich chování vždy nelogické, ale chyběly jakékoli set-upy a čas, který by tomu dodal logiku. Navíc mi přijde, jako by se řada postav nic za dlouhých 8 let nic nenaučila a vrátila se znovu na začátek. Považuju to za totální promarnění potenciálu a důsledek jejich úplného nepochopení. Tomu pak odpovídá i samotné zakončení, které v mých očích bylo... fuck my life...přinejmenším mimo. ()

krumlajs

Tak nám to skončilo. Určitě to byla nejslabší serie a po pátém dílu jsem byl hodně naštvanej, ale posledním dílem si to u mě tvůrci vyžehlili a myslím, že to skončilo celkem hodně dobře. Všechny postavy ať už hlavní nebo vedlejší skončili logicky, každý má svou vlastní cestu a u některých bych si dokázal představit i spin of. Tak uvidím ()

Henrinity

Až jedneho dňa príde seriál ktorý bude schopný mňa večneho spachtoša každe ráno o 3:00 polomrtvého prebrať a každým jedným aj zbytočným dialógom držať v pozore, potom budem ochotný diskutovať o tom jaku (ne)logiku ma rychlosť a presnosť Euronovho lodstva v kontraste so zrakom draka. Aj po 8 rokoch neprekonateľne najlepší serial. Najlepšie vizuálne zvládnuty, najlepšie napísany a najlepšie zahrany za sprievodu najlepších soundtrackov. Každy jeden zvrat dokonale zapadá a poeticky uzatvára príbehy všetkych postav, často nečakane, často niči iluzie, sny a teórie ake fanušici vrátane mňa o postavách mali. Ale ironicky! kvôli tomu to na mňa cele pôsobi realistickejšie a ludskejšie. A to platí aj o horkosladkom konci. ()

mivr

!SPOILER! S 8 sériou , som nebol veľmi spokojný, prvé diely vyzerali ešte v pohode, v 3 diely veľkolepá bitka zlá nebola, ale vôbec sa mi nepáčilo že Night Kinga porazili moc rýchlo, alebo ľahko? Každopádne nejako sa to zakončiť muselo, ale moje predstavy boli veru iné... ()

rashaverak

Libi se mi cil kam serial dospel, ale mam vyhrady jak k nemu doklopytal. Nerozumnel jsem proc jsou prvni dva dily tak kritizovany a nerozumim tomu doted, podle me byly skvele, napriklad scena u krbu. Problem zacal s opevovanym tretim dilem, je mi ukradene nasviceni, extra me nevadi ani kritizovane pouziti jizdy, dumb and dumber mohli nechat zhasinat svetylka (protoze o nic jineho jim neslo) i pri logictejsim utoku do boku ve chvili kdy nemrtvi bojovali s pechotou. Smirim se i teleportujicim se Mormontem, nesmyslnou scenou Aryi v knihovne, trochu horsi je to z Johnem pobihajicim po hrade koukajicim na 5 poslednich hrdinu bojujicich na hromade mrtvol, ale budiz toci to americani a asi podobny veci potrebujou aby svet mel smysl. Ale to ze se ve tretim dile zbavili nemrtvych a predevsim jakym hloupym zpusobem, to se mi prechazi tezko. Ctvrty dil byl temer cely vyplytvan, pri nedostatku casu, ktery tvurci meli si z nej pamatuji jen dve sceny a obe hloupe. Zabiti draka #2 se tezko dalo vymyslet hure. Jamieho veletoc pak nechapu vubec, ale predstavuju si to nejak takto: Hej Davide vymyslel jsem bezva konec pro Jamieho s Cersei. Nojo ale vzdyt jsme ho prece poslali v sedmicce na sever a ja mam uz hotovy jak se vyspi s Brianne a je to vazne skvele. Ukaz .. nojo mas pravdu je to vynikajici (uznale poplace Davida po zadech),. Musim ale uznat D.B. ze i tvuj napad je naprosto brilantni, podivej nejak to zfouknem, toho si zadnej z tech debilu co na to koukaj nevsimne, Jamie se zvedne z postele, sedne na kone, vytahne z prdele nejakou vetu, kterou vymyslime pozdejc az se poradne zmatlame a odjede zpatky. 5 dil pro me nejlepsi a vyborny, zcela uveritelna je pro me Danny, tvurci ji vysvetlili vic nez dost a to pak nasledne i v dile 6. Hur chapu Aryu a jeji otoceni se pote co ji Sandor rekl ze by mohla umrit. Libil se mi konec Cersei, bylo to takove hezke vyjebani s ocekavanim divaka o tom kterak bude trpet za sve hrichy a ona pritom hezky romanticky zemrela v naruci sveho brasky. Posledni dil a finalni zapich... opet, dopadlo to skvele ale cesta k cili byla spatna, Johnovo rozhodnuti pusobilo dosti uspechane, moc se teda nenamahal ji presvedcit, zase to bylo spise na efekt. Ze ho nesezral drak, ano to je zvlastni. Roztaveni trunu byla krasne a symbolicke, ale proc by to ten drak delal ? Ze by byl tak hyper inteligentni aby pochopil ze Danny zemrela kvuli sve touze po trunu ? Johna tedy drak nezabil, co je ale jeste horsi je nasledny posun o mesice dal v case. Je holy nesmysl aby John prezil cervika, ten by ho jiste nezavrel do vezeni a necekal tydny az mesice nez se sjedou urozeni pani zapadozemi aby je nechal rozhodnout o jeho osudu. Nasledna volba krale uz byla opravdu extremne hloupa, vtipek o demokracii byl extremne trapny, vystoupeni strycka a jeho uzemeni Sansou stejne tak. Je jiste uslechtile ze byl vybran Bran ale hloupost volby nam nechtic autori ukazali vzapeti smrsknutim na sest kralovstvi. Pokud by serial pokracoval Bran by brzy byl kralem bez kralovstvi, obzvlaste s tak vypecenymi poradci. Johnovo vypovezeni bylo fajn, na zdi mel nejspise hlidat aby divoci neloupili v nyni jiz nezavislem severu, ale posledni scena kdy jde s divokymi spise ukazuje ze moralne nezlomny John se konecne na vsechny vysral a udelal neco pro sebe. () (menej) (viac)

krivkin

Je skutečně možné, že je na světě tolik brečánků? :-) Snad se dočkáme knižního zakončení na minimálně 3000 stranách ! Jasně, kvalita dialogů začala kulhat už v 6. sérii a v 7. sérii začaly skoky časoprostorem, ale přes slabší rozjezd bylo finále famózní. Prostě nás dostali a to je i v těch knížkách od začátku, ne?! A proč se každý diví, že Noční král zaútočil v noci? :-) ()

swinevenca

Boom, boom, boom, bappa dippi dum, boom, boom, boom, bappa dippi bum. Red wedding, red wedding, few years ago it looked like Starks ending, now they rule from south to North...but better don´t ask me of season eight! ()

Knightey

No bohuzel, tato serie proste uz neni to, co GOT byvalo proste... Najde se tam nejaky ten hezky dil ale rozhodne vic jak polovina uz za to nestoji. Neni to proste to, na co by se clovek strasne tesil a hlatal kazdou vterinu, jak tomu byvalo. ()

Bbbulanek

Možná je to tím, že GoT jsem začala sledovat před půl rokem, těžko říct.. nicméně nemohu se přidat ke zdrceným fanouškům. Je pravda, že v sérii je pár nelogičností a úsměvných momentů. Nemyslím ale, že nebyl využit potenciál postav, nebo že byl děj nějak uspěchán, viz Jamie, viz John apod. Naopak se mi moc líbí sdělení, které si odnáším, že ač si člověk projde čímkoli, někdy ho táhnou dolů kořeny a celý "seriál" může být v životě vlastně jen epizodou. Určitě by bylo populární, kdyby měla série více dílů, oni by to tvůrci zřejmě taky zvládli :D ale nemohu si pomoci, mně přišla závěrečná série parádní. Některé scény podkreslené hudbou mě navíc geniálně emočně rozdrtily tak, jak jsem si ani nedokázala představit. Říkám si, jestli vůbec bylo možné Potěšit všechny fanoušky seriálu.. jak to tu čtu, pro jedny je to zrychlené, pro druhé nudné a zdlouhavé. Možná takový seriál, co je tak dlouho vysílán s takovými pauzami, prostě nemá šanci na stoprocentně úspěšný závěr. ()

OrtonJaime

Obsahuje náznaky spoilerů. Deset let čekání, teorií a tohle si pro nás tvůrci připravili? Jde opravdu o nevyužitý potenciál. Byl jsem natěšenej na Night Kinga a na to, co za bordel v západozemí způsobí a ono nic. Tvůrci z něj a z většiny postav udělali dementy. Dostali jsme Hollywoodskou průměrnou slátaninu. Velká škoda. ()

Marcas

Nevím, jak tenhle komentář začít. Zejména proto, že jeden komentář jsem k téhle sérii už psal. Nicméně po druhém zhlédnutí a dlouhém čase přemýšlení, jsem komentář musel vymazat a svůj názor lehce pozměnit. S hodnocením jsem šel o jednu hvězdu výše a zde uvádím své důvody. Tenhle seriál je asi nejlepší fantasy seriál, který se prozatím kdy natočil. Opravdu. Nic lepšího jsem neviděl. To logicky způsobilo to, že závěrečná série vyvolávala obrovská očekávání a na tvůrce byl vyvíjen nesmírný tlak. Nechci je tímto obhajovat, protože by se neměli nechat tlakem příliš ovlivnit, ale dostát takovým očekáváním je opravdu těžká úloha. Já si myslím, že tady se jim to podařilo tak napůl. Jistě, byly zde obrovské chyby a řada nelogických věcí, které se v minulých sériích nestávaly. Bohužel tady se jim to nepodařilo ohlídat a je to škoda. Každopádně si ale nemyslím, že je to špatná série. Rozhodně ne na 62%. Největší chybou téhle seriálu bylo to, že nedostal prostor na více sérií a nebo dílů v sérii. Nevím proč, když byl tak úspěšný, ale stalo se. Každopádně to zapříčinilo, že v seriálu, který byl znám svým pomalým tempem, se najednou muselo všechno řešit během pár dílů. A nevím, jak moc velká je tohle chyba tvůrců nebo spíš HBO? Celkové rozřešení mi totiž přijde více než v pohodě a je naprosto logické. Ano, možná měl Jon sehrát větší roli, ale on vlastně sehrál, jenom ne tak, jak by si většina přála. Ano, bitva o Winterfell se asi taky nezapíše mezi nejlepší, ale zase, rozhodně to nebylo tak špatný. Ve scéně s Aryou jsem tajil dech a skoro nedýchal. Posledním bodem je George R. R. Martin. Možná je to nepopulární názor, ale já si myslím, že on je ten, kdo nechal tvůrce ve štychu. On měl několik let na dopsání závěrečné knihy, ale nikdy se tak nestalo. Bůhví, jestli knihu vůbec někdy dopíše. Díky němu se museli tvůrci najednou uprostřed seriálu spoléhat jen sami na sebe. Díky němu museli vymýšlet co bude dál. A je naprosto logické, že každý má jiný rukopis. Nejde to dělat na vlas stejně jako to dělal Martin. Když teď vidím, jak podepisuje další a další smlouvy s HBO, tak začínám mít pocit, že se do toho buď trochu zamotal, protože nevím jak moc času teď bude mít, aby knihu dopsal, a nebo že mu na Západozemí zas až tak nezáleží. Hlavně ať HBO hodně platí. No, takže závěrem napíšu jen to, že tvůrcům dlužím omluvu za to, jak jsem sérii po prvním zhlédnutí odsoudil. ()

Iktus

Nedám ani dvě hvězdy. Za co taky? Postavíte loď do flašky a místo výstavy na poličku jí hodíte ze 7. patra. Další potvrzení že dneska "scénáristi" dokážou natočit jen mainstreamový duchaprázdný hovno pokud nemají za sebou borce ze staré školy. Pán RR Martin odešel a vylezlo z toho tohle. Nedobře zvládnutý. ()

Eire odpad!

phobos & deimos brrrr.... tato seria ma NASTASTIE iba take kratke trvanie... Ani som nedopozeral.... STRACH & HROOOZA.... brrrrrrrrr 5/10. Nezvládnutý konec kdysi špičkového seriálu, jenž neměl obdoby. Scénář takřka neexistuje, postavy zahazují svůj dosavadní vývoj (naopak získávají lobotomii a klišé dialogy) a vše se žene kupředu bez špetky smyslu a emocí.  TOREN..... 100% positive with that! ()

kissinka

No do pr..... Tvůrci si zaslouží potlesk, protože to je vážně velký umění podělat tak špičkovej seriál. Člověk by nečekal, že to vůbec jde a najednou 8. série nám to dokázala ()