Hra o trůny - Série 4

(séria)
USA / Veľká Británia, 2014, 8 h 44 min (Minutáž: 48–63 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Maisie Williams, Rose Leslie (viac)

Lannisterové, posílení po masakru na Rudé svatbě v Řekotočích, kde bylo zrazeno a povražděno mnoho jejich nepřátel z rodu Starků, stále drží železný trůn. Dokáží však překonat vlastní egoismus a odolat neustálému ohrožení z jihu, severu i východu? Zatímco nepřemožený Stannis Baratheon pokračuje v budování armády na Dračím kameni, bezprostřední nebezpečí přichází z jihu, když Oberyn Martell, Lannistery nenávidějící Rudá zmije z Dorne, dorazí do Králova přístaviště, aby se zúčastnil svatby Joffreyho a Margaery z rodů Tyrellů a možná vyřídil nějaké další záležitosti. Na severu, zdá se, vyčerpaná Noční hlídka již nedokáže dále odolávat útoku Divokých Mance Rydera. Těm však hrozí ještě větší nebezpečí ze strany nesmrtelných Bílých chodců. K tomu ještě, Daenerys z rodu Targaryenů v doprovodu svých tří draků a armády Neposkvrněných osvobodí největší otrokářské město Meereen na východě. Získá tak sílu uskutečnit svůj hlavní plán - přeplout Úzké moře, dobýt Západozemí a usednout na železný trůn, který jejímu rodu ukradli Lannisterové. (HBO Europe)

Deyw

Tady tomu borcovi vymacknul hlavicku ?:D uz to je moc dlouhy a umrdany..a zase se tu porad keca..nepamatuju si ztoho ani hovno, proto druha nejhorsi serie a zase se tu suka,keca,chodi,suka,keca...ale je to zabava, aspon myslim vtom 2014 me to bavilo. davam klasicky 4* ()

Lachtaan

Konec téhle řady? Obrovská psychická újma pro každého zarytého fanouška GOT. Dost jsem se obával, že po posledních třech epizodách již nezbyde pro další plánované série dostatek postav, na jejichž osudu by stále mohli tvůrci držet otěže samotného seriálu. Byl to zkrátka šok za šokem a od sledování se nedalo ani na minutku odpoutat pozornost. Ne nadarmo mohu Game of Thrones i po letech označovat za stále největší skvost televizních dějin. ()

DragonnCZ

8/10 - 4 série je dosti stejná co minulá série, ale co si budem je super a víc mě bavila, měla super akci, super napětí a spád a hlavně sem zde miloval Pedra Pascala. Dialogy v seriálu jsou super určitě nenudí. A za mě asi nejlepší série po 1. sérii. ()

MsUtahraptor

Vzdávám to, na tohle vážně nemám nervy. Mluvená valyrijština nemá naději vyvážit ty "zábavné" zhůvěřilosti prokvétající odhnívajícími pozůstatky předlohy. Světlejší okamžiky připomínají lepší FanFikci, zbytek radši nevidět. TOP scény: Joffrey (Long live Jack Gleeson!) a Purpurová svatba; roztavení Ledu; souboj Red Viper vs. The Mountain; v rámci série i Tyrionovo přiznání Hodnocení: *** z 10 pozn.: Po zralé úvaze vyřazuji z oblíbených. Ačkoli tam první sezóna má své právoplatné místo, zbytek- tj. většina seriálu- je téhle kategorii na míle vzdálen. ()

kenkaku

seriál se pomalu mění. Je to plíživá změna z neotesané pornem líznuté řezničiny na ubohou soap operu. Díky náhodě jsem totiž omylem vynechal 4. epizodu a z 3. skočil hned na pátou... a ono to vůbec nevadilo. Všiml jsem si toho až se začátkem 6. epizody. A to je smutné. Děj se nafukuje kravinama které nijak dění kupředu neposouvají. Překvapením byla celá jedna epizoda věnovaní boji na zdi... až jsem z toho byl v nesvůj. každopádně díky tomu, že počet sledovaných linií klesl a hlavně blond spratek to má za sebou. Největší pozitivum série kvůli kterému stojí za to se dívat dále :) ()

remy

Plná palba i tentokrát. Čtvrtá série jen potvrzuje fakt, že se na GoT vypěstuje závislost velice rychle (zkouknuto takřka bez přestávky :). Opět plno silných momentů, zvratů, otázek, sprostých slov, nenávisti, smrtí a blahem vrnících diváků. ()

waits

Martin se knižně rozmáchl, a na to, aby se v všech jeho postavách čtenář dobře vyznal, by musel psát na GoT diplomovou práci, ale seriálu se daří uchovat divákovu soustředěnost na všechny dějové linie díky osekání postav a (bohužel) někdy podivných personálních a časových posunů. Nicméně nevadí, základ je silný, s mnoha emotivními momenty a některé z postav nejenže neubírají, ale rožšiřují knižní dojem - ve 4.serii jasně Tyrion a Jamie Lannisterovi. Přeobsazení Hory dopadlo dobře, u Daaria, myslím, spíš ne. ()

Luk Skywalker

Po famózním 9.díle asi těžko 10. bude lepší, spíš zase nechá děj otevřený do 5. řady. Já si dávám pauzu, až zase bude nějaké větší pauza u mnou průběžně sledovaných seriálů (třeba až další léto, ale není kam spěchat, poslední 8.řada bude někdy v roce 2019). Co napsat k celé sérii, některé epizody mě bavily více, jiné méně - podle toho co se zrovna dělo. Zajímavý byl soud s Tyrionem, to mě nečekaně ukecaná epizoda dost brala. Taky se vyjasní, které že to postavy určitě brzo nezemřou navzdory pověsti seriálu a taky, že zima opět nepřišla (armáda Bílých chodců se někde fláká) a nejspíš přijde až na konci seriálu, jestli vůbec. ()

Hpatrik

Ano, bezesporu zatím nejlepší série. Oproti minulým sériím příběhově vypiplané, také výborná práce s postavami, které dostávají více prostoru v jednotlivých dílech, a fakt že výčet hlavních postav značně prořídl tomu taky pozitivně přispěl. V čem ale tenhle velkolepý seriál doposud exceloval nejvíc, jsou zvraty, které jsou naprosto nečekané, nekompromisní a často velmi brutální. Finále dovedené téměř k dokonalosti. Jinak odkazuji na trefný komentář uživatele Kaka. ()

Razzor_82

Čtvrtá série stojí na silném základu a emocích. Král je mrtev ať žije král a Joffrey jako slizký a sadistický parchant si zasloužil konečně dodýchat. Souboj Hory a Oberyna je opravdu stylový. Závěr série a odstranění další klíčové postavy seriálu je šokující. Za mě nejlepší série vůbec, když to vezmu zpětně. 9/10 ()

Likan7

Nejfilmovější a divácky nejlépe stravitelná série. A co si budeme povídat, zatím s přehledem nejlepší. Dostatek akce, málo nudných scén a očividně bobtnající rozpočet seriálu jen a jen sluší. Věřím, že vzestup kvality bude ještě pokračovat. ()

gemi

Čtvrtá série mě docela bavila. Těžko říct, jestli je to tím, že se tam konečně začalo něco dít, nebo prostě proto, že si člověk za tu dobu určité postavy oblíbí a zajímá ho, co se bude dít dál. Asi od každého kousek. ()

DrobekSKS

Čtvrtá série rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Před ni řadím jen první a na stejnou úroveň šestou. Dialogů jsme si užili dost a dost v předešlých sériích, tady se jde rovnou na věc. Snad kromě Meereenu jsou všechny dějové linky strhující. Hned na začátek dostaneme smrt zmetka Joffa, vidíme úžasné putování Ohaře s Aryou a můžeme sledovat jejich rozvíjející se vztah. Více prostoru dostala má oblíbenkyně Brienne. Na zdi se děly neuvěřitelné věci. Ramsey a Theon se také objevovali častěji. Celé sérii ale opět vládl Peter Dinklage se svým Tyrionem. Skvostné. Jen škoda, že pátá sérii se nedokázala udržet na stejné úrovni. ()