Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Johnysman

Socalní síť facebook jako metla lidstva a jak to vlastně s ní doopravdy bylo. Vzhledm k nádechu, který tento snímek obsahoval, jsem se bál, že se budu nudit jak se bude stopáž odvíjet. Ale nestalo se tak. Fincher natočíl parádní film ve kterém vynikl skvělým hereckým výkonem mladíček Eisenberg. ()

Dexter666

Fincherov rukopis je poznať takmer okamžite. Príbeh je zaujímavý, postavy a dialógy tiež... Takže kde je problém? Podľa mňa v tom, že bol natočený film o človeku, ktorý žije a je stále veľmi aktívny a tento film má v sebe veľa vymysleného. Mark Zuckerberg je natoľko inteligentný, že sa nad to dokáže povzniesť; ide však o to, ako dokáže takéto niečo ovplyvniť názory ľudí na skutočného Marka. Samotné jadro - a síce motivácia, prečo bol facebook vybudovaný je totiž úplne vymyslená. Zuckerberg v interview poznamenal, že jeho motivácia bola v tom, že chcel niečo vybudovať, nie že chcel niekam patriť, alebo dokonca že by za tým celým stálo nejaké dievča z univerzity. Mylisite na to, keď sa ten film pozriete. ()

rigby

Výborně natočený film o vzniku Facebooku. Ani vteřinu jsem nespustil oči z obrazovky, snad proto, abych nepřišel o nějaký zásadní zvrat. Dvě hodiny uplynuly jako nic, stejně jako uplynou dvě hodiny brouzdáním na Facebooku. A moje první kroky po shlédnutí filmu a napsání těchto řádek vedou kam? Hádejte! ()

Davemix

Tento film jsem si pustil pouze a jedině kvůli skvělému soundtracku od Trenta Reznora frontmana Nine Inch Nails a musím uznat, že se mu to opravdu povedlo, protože jeho hudba dává zdánlivě standardnímu tématu úplně nový rozměr. Nakonec téma "jak někdo na skvělém nápadu vydělal majlant" mělo svůj efekt a určitě se celkově jedná o velmi zajímavý film s výborným obsazením přímo na míru :-) 80% ()

Honzad007

Zřejmě půjdu proti proudu (což se mi u CSFD moc často nestává), ale tady Fincher po famózním Benjaminovi prostě zklamal na plné čáře. Pro mě natočil tentokrát snímek bez jakékoliv dávky emocí a napětí, film s jasně vymezenými hranicemi, s nepochopitelnou absencí morálních dilemat nad Facebookem jako takovým. Výslednou známku pak zvyšuje snad jen i zde dost citelný režisérův um, výborný soundtrack a překvapivě kvalitní herecké výkony Eisenberga s Timberlakem. ()

arcy666

Citím se ochuzený že mě tohle "veledílo" nezasáhlo, ale snad ta depka přejde :-). Bohužel dostal jsem až příliš zhuštěný obsah, který mi nedovolí vybrat si pár oblíbených scén a nich se do sytosti vyrochnit a užít si tu dechberoucí atmosféru. Moje škoda ale snad to přijde až začnu facebook nenávidět, zatím to ovšem nefunguje. A vůbec jednu hvězdičku dolů i za hlavního představitele Jesseho Eisenberga, tebe bych za kámoše nechtěl. ()

mseet

Fincher opět nezklamal, zase přišel s něčím novým a zajímavým (a rovněž zajímavě podaným). Herci zahráli skvěle: velmi dobrý Timberlake (pro mě velké překvapení), skvělý Garfield (to naopak nebylo překvapení, nýbrž potvrzení jeho kvalit), skvěle zvolený Eisenberg (mně dosud neznámý, ale pro hlavní roli se hodil výborně). Občas mi vadily ty rychlopalné dialogy, zejména Eisenbergova kadence byla smrtící a pobrat všechny informace bylo někdy obtížné (ohledně tohoto viz užitečné zajímavosti v komentáři dona corleone). ()

dthwinter

Podle mě zatím asi nejlepší věc, kterou přinesl fejsbuk. Přiznám se, že jako jeden z mála lidí v mém okolí tuhle věc nepoužívám. Ale tenhle film mě zkrátka dostal. Vědět, že fenomén, na kterém je závislá desetina planety, vznikal tak, jak vznikal...ale to spíše hodnotím samotný vynález. Fincher mě upoutal na 2 hodiny před obrazovku, abych byl nucen dívat se na vznik a vývoj něčeho, s čím nechci mít nic společného. Myslím, že to vypovídá o všem - 100% ()

Wynne

Toho chlapce z Adventurelandu bych tu nepoznala! Přiznávám, že jsem dlouho otálela, než jsem si film pustila. Už jen proto, že jsem dost skeptická vůči Té Sociální Síti a její skutečné užitečnosti. Ale ten film mi toho dal 500 milionkrat vic nez cely facebook. Poustim si ho jiz ponekolikate a vzdycky na nem najdu neco prinosneho. 27. unora budu doufat. ()

Destiny_M

Na tomto filme oceňujem najmä to, ako dobre je tu spracovaná síce zaujímavá no dosť jednoduchá téma. Dve hodiny ale prešli až moc rýchlo. Cena za slávu a bohatstvo je tu predstavená citlivo cez dokonale jednoducho zahraté pocity a emócie, hlavne nie klišovito a lacne. Malo to hĺbku.Pútavé, jednoduché a zároveň zložité, čudácke, vysokoškolácke, skrátka dosť dobré. ()

Route.66

FIlm s téměř nejrychlejšími dialogy, které jsem za poslední dobu viděl/slyšel. Jesse Einsenberg se vytáhl a výborně zahrál téměř fanatického mladíka posedlého virtuálním světem a chtíčem být viděn. Rychlé navazující rozhovory o tématech, ve kterých se plně vyzná jen malá část diváků, ale jejichž porozumění nehraje při sledování filmu významnější roli, vás naprosto vtáhnou do děje. Příběh samotný nemá příliš velkou hloubku, ovšem nás, mladé lidi, kteří se ochotně podílíme na zrodu velkého fenoménu jménem Facebook a nejmladšího miliardáře na světě, určitě zaujme. Jestli je FB už na svém vrcholu a nebo stále v plenkách, zřejmě nikdo pořádně neví, ale jisté je to, že Mark Zuckenberg si zaslouží obdiv. 4,5* ()

Griswold

Čekal jsem jeden z nejlepších filmů roku a dostal jsem jeden z nejobyčenějších filmů co jsem kdy viděl. Vlastně je to úplně o ničem a natočený i docela bez šťávy. Chvílema se tam vysokoškoláci kamaráděj, chvílema radujou z úspěchů, chvílema se i souděj o půl miliardy dolarů, ale nic co by mě posadilo na prdel. Prostě normální film, který už nemám potřebu vidět podruhý...jo a jen tak mimochodem z hereckýho ansáblu mi překvapivě přišel nejlepší Justin Timberlake. ()

daleba

V první řadě chci říct, že jsem koukal nadvakrát, protože jsem asi v půlce usnul nudou.... Druhý den ráno tedy dokoukáno a pocity všelijaké... Když pominu, že ten film je v podstatě o ničem a navíc spousta věcí neodpovídá realitě, tak fajn: dobří herci (nejvíc se mi líbil Justin Timberlake), skvělá režie. Jenže jediný, co mě nutí dát 3 hvězdy, je tentokrát hudba a to by asi neměl být hlavní důvod, proč by se měl film líbit?!? Tentokrát nechápu tak vysoký hodnocení. Vždyť je to průměrnej film - co se vám na tom všem tak líbilo?!? Chcete Fincherovi udržet červenou u každýho filmu? :-))) Sorry, ale tentokrát já ne! ()

veverysiak

Myslel som si, že ako vytrvalo neústupčivý ignorant FB, budem pri sledovaní tohoto filmu značne hendikepovaný a nezorientovaný, ale tá hutná jednoduchosť príbehu mi úplne dala zabudnúť na polemizovanie o zmysluplnosti tohoto fenoménu, Fincher to proste vie a okrem toho dokáže zasadiť knokaut z úplne opačnej strany, ako očakávate, a tak, ako sa môžu odbaviť na jeho produkte zarytí prívrženci FB, tak mňa zas utvrdil v mojom zásadnom postoji, je to také jednoduché a zároveň geniálne, hodné skutočného majstra, takže 85%. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)