Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

damapo

Samozřejmě naprosto nejlepší komedie Terence Hilla a Buda Spencera pospolu. Legrace se tvoří v jednoduchostech, ale jak se říká, v těch je síla. Zub času film moc neohlodal a je stále originální, něco podobného už dneska neuvidíte. ()

Duston_Movie

Musím dať päť, asi jeden z mojich najobľúbenejších filmov od Buda Spencera a Terenca Hilla, keď vidím tento gilm, hneď si spomeniem, ako som chcel byť ako oni.. je to super oddychový film, NAJ! ()

ahojky

Absolutně nejspíš nejlepší film s tou italskou dvojkou:-D mám ještě další 2 nejoblíbenější a to sou Dva Vítečníci a Sudá a lichá. Tyhlety 3 filmy sou podle mě nejlepší ze všech od těch dvou. Ale nejlepší je nejspíš tenhle film, protože scény v tělocvičně, ve sboru s Paganinim, na motorkách nebo na párty s balonkama byly skvělí a nejen tyhlezy, ale prostě celej film a překvapivě mě nevadil dabing Terence, když to nebyl Trávníček ani Skopal, protože mě se k němu líbí jen tyhle 2, ostatní sou hrozný, ale tady Zahajský s Ornestem sou dobrý. Ale prostě skvělej film ()

xSimax

Tenhle film jsem poprvé viděl jako kluk. Bavil mě. Paradoxně jsme titulní dvojici vždy říkali "Šimon a Matouš", tedy podle filmu, ve kterém ani jeden z titulních herců nikdy nehrál. Tento konkrétní kus mě, ale bohužel nebavil zdaleka tolik jako jmenovaný Šimon a Matouš, oproti němu i jiným filmům TH+BS se film tak nějak zvláštně táhne, jsou v něm hluchá místa, kde se čeká na další děj, další posun. Samozřejmě od tohoto typu filmů žádný hluboký děj neočekávám, ale tohle se prostě táhlo a nebavilo tolik jako jiné. Čtvrtá hvězda z nostalgie, italských exteriérů, které už by dnes takhle nikdo natočit nedokázal a díky scéně se "zpěvem" Buda Spencera ve sboru. ()

shiepek

Dva slušní kluci, kteří si chtějí hrát a přitom se pořád (musí) rvát. Zdánlivá rivalita a nesmiřitelnost: jeden velký a silný, druhý chytrý a šikovný, který přepere kterého, vždycky při sobě. Fascinující klišé a naivní přímočarost, které stačí pro potěchu našeho vnitřního chlapeckého já. Kdo by nechtěl nesměle políbit usměvavou holku a svézt se s ní úplně sám na kolotoči. Ten film jsem viděl asi 20x a pokaždé mě bavil. Dokonale jásavá hudba bratří Angelisů podtrhuje dojem bestarostné jízdy. Dvakrát rozbitá dunovka připomíná, že dobrodružství nekončí. ()

topol999

Pro většinu fandů Spencera a Hilla je tohle ten nejoblíbenější film. Pro mě, ale bohužel ne. Bitky tam jsou jenom dvě, ale na druhou stranu příběh je docela pestrý a scéna ve sboru nemá konkurenci. Navíc mi bylo na konci líto zmláceného Jeremiáše. PS: pokud si tento film chcete dosyta vychutnat, tak si ho pusťte v pův. dabingu. ()

padlar

Trochu z nostalgie jsem si řekl, že se na tento film podívám. Již to ale nebylo takové, jako když jsem to viděl v dětství. Trochu nuda. Jiné filmy s duem Hill, Spencer jsou mnohem lepší. ()

Oxytocin

Ach ta hudba. Když slyším v rádiu "I feel like a king in my buggy", kde se mi vybaví několik scén z tohoto filmu :))) La la la la la la la la la la la ... kdo uvidí, pochopí. ()

louie100

Komédia môjho detstva, podobne ako Šimon a Matúš idú na riviéru, Dvaja ničomníci a ďaľšie parádne komédie tejto éry. Za tieto filmy nieže nostalgická polhviezdička, ale aj celá hviezdička alebo aj dve. Môžem to pozerať znovu a o rok znovu a nabláznil som na to aj svoje deti. Už je to pomaly klasika - 95%. ()

vrch07256732

Nie je to prvý film s dvojicou Hill Spencer, ale v dobách môjho detstva snáď ich najznámejší - vrátane Malého unaveného Joe. Možno aj preto že vtedajší súdruhovia tieto filmy láskavo dovolili premietať v kinách. Obsahovo ťažko niečo vyzdvihnúť alebo skritizovať - jednoducho vtedy frčal tento typ jednoduchého humoru, čo bolo ale vždy inteligentnejšie ako súčasné tzv. komédie postavené na grcaní, prdení sraní, prípadne doplnených vulgarizmami. ()

Ardath

V dětství mě tato komedie velice bavila. Dnes mi už bohužel svou prostoduchostí příliš nestačí, ale stále je to milá nostalgie. ()

SNCIS

Bud Spencer a Terence Hill, legendární duo v legendární komedii. "Budem se přetlačovat." - "Ne." - "Ha, bojíš se že jsem silnější!?" - "No, hlavně v pase." Tohle je nestárnoucí klasika s nezapomenutelným soundtrackem. Skladba dune buggy od Olivera Onionse, mi zní v uších ještě teď. "Otevři" - "Nebo co, budete zlí?" - "My už jsme zlí!" Srdcová záležitost za 5 hvězd - Sranda od začátku do konce! ()

BlackBarron

Film mého dětství (a celkově všechny filmy dvojice B. Spencer a T. Hill). Téměř dětinský námět o zničené bugině a mafiánskému bossovi co nechce uhradit škodu. Problém je, že bugina patřila výše zmiňované dvojici a Boss je ze své moci šílený (nebo mentálně zaostalý, tak i tak se chová jako dítě), ne a ne jim sehnat náhradu a radši se je snaží zničit. Nebudu se rozepisovat, divák se pobaví a gang dostane na budku. Za pár horších hereckých výkonů a vážně divného Bosse (chápu vtip, ale stejně) dávám 3/5. Když u toho vypnete tak super podívaná. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)