Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

orbil

Letos jsem se u ničeho ještě tak nenudil. Tragický scénář, absence příběhu, napětí a byť minimální uvěřitelnosti, že tohle by fakt byla sranda. Chápu, že lidi v tom hráli pro peníze, ale autoboti, zeptejte se sami sebe - PROČ??? ()

Abalzo

Velice rozporuplný film. Na jednu stranu přímočarý, člověk se nenudí, akční scény stojí za to a efekty jsou naprosto perfektní. Bohužel tomu kazí dojem velice nepovedené pokusy o humor, které mi zaváněly až parodií (jediná povedená hláška - 'Ten krám na mě kouká'), trochu přehnaně zidealizovaný děj a nahrazení Megan Fox příšernou blondýnou. Shrnu-li to, minimálně polovinu filmu jsem se bavil, čtvrtinu kroutil nevěřícně hlavou a tu zbylou část si nepamatuji. ()

Honzuna

Musím říct že trojka je pro mně opravdu zklamáním pokuď člověk očekává i něco víc než hollywodské efekty musí být zklamán, z filmu se stává jen továrna na peníze bez hlubší vize a s průměrným až pod průměrným scénářem a dějem. Nejvíce mně dostala Rosie H-W ať se věnuje reklamám na vlasy, přijde mi že hlavní aktérku nemohli vybrat hůře. Na druhou stranu film rozhodně naplňuje svůj akční charakter a v tom mu nelze moc vytknout. ()

MartinReno

Jednotka bola famozna,dvojka trosku menej prehladna,ale vtipna a trojka bol akysi vystrel do tmy,plny totalnych volovin.Co uz Bayovi vysumel nacisto dovtip?Dufam ze nabude stvorka,lebo ho osobne pojdem vyfackat! ()

furie

První díl byl paráda. Druhej šel taky. Ale třetí klesl na 50%. A to nemluvím o tom, že má být čtverka. A tak rovnou říkám prosím už další ne! ()

Movieaddict

Transformers 3 jsem viděl v kině dvakrát. Poprvé za stopadesát korun v českém cinestaru, kdy jsem z kina odcházel nad očekávání spokojený. Když se na to dívám zpětně, muselo to být cenou (za stopadesát korun to prostě musí být mazec, no ne?) anebo jsem snad musel zaspat půlku filmu, díky čemuž film možná nepůsobil tak přehnaně (půlka by vážně stačila). Podruhé jsem v kině taky usnul (tentokrát už cíleně a čistě z pudu sebezáchovy), protože to byla prostě BOMBA. A to v tom negativním smyslu. Prostě vrchol přeplácanosti, velký obdiv patří animátorům, to jistě, ale jako film to prostě nefunguje, snad kdyby se to rozdělilo na dvě části. Ze začátku pastva pro oči, pak už jen bezduché otupování smyslů. Z kina jsem šel tak trochu jako zombie. Mám neblahé tušení, že pokud budou jednotlivé díly i nadále gradovat, čtyřka bude asi zdravotně závadná. :D jednička byla tak akorát ()

vofo

Film jsem viděl v IMAX kině ve 3D a byl to famózní zážitek. Není to tak kvalitní jako díl první, ale přesto je to skvělá podíaná. Je vidět, že formát 3D uklidnil Baye ve snaze o frenetickou akci. ()

Desmi

Já si nemohu pomoci, ale celá série se nese ve stejném duchu. Pro mne byl každý díl stejně dobrý a vždy mě bavili super efekty, vynikající Shia LaBeouf a jeho dechberoucí přítelkyně. Megan Fox se vzhledově podařilo nahradit, což určitě není lehké... Takže krásnou dívku bychom měli, sympatického hlavního hrdinu rovněž, efekty opravdu efektní, jen mi tam možná chybělo více vtipu, ale čert to vem. Když to vezmu globálně, tak i když jsem si vždy myslel, že série Transformers je pěkně stupidním dílem, tak musim říct, že v tomhle jsem měl sice pravdu, protože stupidní je, fakt je, ale má něco do sebe. Má šmrnc a dá se na ni dívat. Od filmu čekám zábavu a tady se mi jí dostalo, takže nakonec zklamán nejsem. ()

MiniRecenze

Často (špatně) kritizovaná robotí série.Ale dle mého názoru tomu tak není,protože Michael Bay ví jak zaujmout diváka.U tohodle filmu se vsází tvrdě na efektivitu.Snímek stál NE-malé peníze a je to znát.Avšak musím říct (a ted mi bude protiřečit) ,že se jedná o nejslabší díl série,ale stojí za zhlédnutí.Co myslíte bude čtvrtý díl? ()

LeePriest

Pokud se Vám v předchozích Transformers líbily triky a akce, tak poslední třetina bude pro Vás to pravé ořechové, finální boj v poničeném Chicagu stojí určitě za to. Ty předchozí dvě třetiny celkem nemastné neslané, což je nejspíš důvod, proč někteří lidé hodnotí nízkým počtem hvězd a film má momentálně jen slabě přes 60%. John Malkovich mě zklamal, no občas tu mírnou nezáživnost trochu oživí pár zdařilých vtipů. A kam zmizela Megan Fox??!! ()

Eeve

Jednička bola nadpriemer, dvojka bola podpriemer a trojka je bohužiaľ/chvalabohu "len" priemer. Príbeh plochý s mnohými hluchými miestami, no tentokrát nám scenáristi urobili službu a nenapchali do každej sekundy nejakú narážku, akože vtip alebo oplzlý náznak. Čoho je tu ale požehnane, je akcia, a tá je efektná až až. Od pekne spravených autobotov/decepticonov (chvalabohu ich nie je už vyše 40, ako v dvojke, stačí nám tých zopár, ale hlavne že majú vo filme priestor), cez decepticonské lode až po final battle v Chicagu. No najviac musím vyzdvihnúť vydareného Shockwavea a jeho "domáce zvieratko" :) tí sa mi náramne páčili se vším všudy. Bohužiaľ, čo sa týka samotného scenára, nie je to síce až taká tragédia ako vo dvojke, no i tak absolútne ničím neoslnili. Vsunuli tu zopár naozaj hutných a silných momentov - teda plánovane takých, keďže na veľkú škodu tieto vyzneli do prázdna, a mohli dodať filmu aspoň trochu sily. Tuctový hollywoodsky bayovský blockbuster plný parádnej efektnej akcie. ()

Kriklan49 odpad!

Škoda času, škoda slov. Když vyšel Jurský Park (ano, Park, ta klasika), koukali jsme na drát, protože vše vypadalo tak reálně. Tvůrci nádherně míchali loutky, skvělou kamerovou práci a počítačové triky. Tehdy se člověk mohl kochat a užíval si "podívanou" i proto, že věděl, že za tím vězí skutečná práce a um. Tohle nemá s filmařinou nic společného. ()

Ace.A.T.L.

No, i trojka je bomba. Další dívčí partnerka Shia Beoufa je sice drobet prkenná, ale dohání to vzhledem. Megane byla drobet akčnější, to se musí přiznat. Ale jinak je to zase nabušený akcí, rychlostí a vším ,co to má mít. Za mě pevný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

dr.Holofaust

Autentický záznam ze štábu : " Vždyť žádnej příběh přeci potřeba není, máme veliký roboty od minule, takový ty halucinogenní brýle pro mladý zhulence, blondýnu z reklamy na prcgumy, dva grafiky, kteří už spáchali harakiri z přepracování, a skoro nekonečnej rozpočet na rachejtle a na kokeš... To by bylo, aby nám tenhle biják nevydělal!" Stručné shrnutí děje: kecy, klišé, patos, kecy a pak roboti zbouraj město... děkuji pěkně. ()

bOype odpad!

Nelíbil se vám druhý díl se svým tupým humorem a hereckým výkonem alá ordinace v po*** zahradě? Pak tu pro vás máme úžasný, nový třetí díl, který je v každém směru debilnější než díl předchozí. Please enjoy ()

tyzmrde

Nejlepší pokračování Transformerů. (Jednička se mi líbila o něco víc). I když ta čtvrtá hvězdička je asi za Rosie Huntington. ()

Drix

Transformers: Dark of the Moon Začátek jako u předchzích dvou dílů, něco málo z historie a pak následuje akční scéna kde se opět představují některé nové postavy. První hodinu je film uplně na jiné vlně než ostatní, ale pak se to rozjede a během 10minut filmu je celé Chicago v troskách, pak začíná ohromná bitva, které Bay díky jeho milování výbuchů dostane do úplně jiného rozměru a tak si tento film užívám až do poslední minuty kdy dojde k převratu a Megatron se obrátí proti Sentinelovi a tím zachrání Optima Prima. Jako ukončení trilogie nádherný konec(původně to měl být konec TF(Transformers) i pro Michaela Baye kterého nakonec přemluvili k pokračování). Chyběla tam Megan Fox, ale i tak vtipné to pořád místy bylo. Za mě 85%. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)