Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

corpsy

Snáď by som len Mišovi Bayovi dal dve po zadku, že tú úvodnú sekvenciu na Cybertrone nerozvinul do niečoho väčšieho ( a že zrecykloval jednu akčnú sekvenciu z jeho OSTROVA ). Ak sa chcete baviť, tento film je rozhodne jeden z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Po trošku škrípajúcej dvojke dosiahli tvorcovia opäť to kúzlo pôvodného filmu a režisér tu do príbehu nalial aj trošku čiernej farby. Spektákel pre všetkých. ()

joehot

Klady: konečně další 3D, na které se vyplatí jít; triky; umírání lidí. Zápory: naprosto zbytečná, nesympatický postava Carly, navíc příšerně zahraná nesympatickou a pro mě i nehezkou Rosie Huntington - Whiteley (drž se mola, děvče!); nesympatičtí drobní rádobyvtipní autoboti (proč se někdo snaží takovýhle film tlačit do rodinných měřítek?); dialogy jako z Ulice; klišé, klišé, klišé a imbecilita. Vlastně mě napadá ještě jeden klad: konečně je tahle blbá sága ukončená. Ta nedomyšlená "mytologie", vykonstuovanost (každý díl přibyl nějaký supermegamocný artefakt, o kterém v dílech předchozích nepadla nejmenší zmínka), bože chraň, ať je nenapadne pokračovat... P.S. - Jaktože se v prvním díle Americká vláda tak hrozně divila autobotům, když o jejich existenci věděla cca 40 let? ()

M.Macho

Jedna nepříliš povedená zato úchylná a trochu pozapomenutá manga střílečka Shogo měla v podtitulu slova BIGGER & BETTER. Nevím nakolik jsou Transformeři 3 BETTER, ale BIGGER jsou rozhodně. Sice můj mozek občas vypadával část po části jako ploty v Jurském parku, ale kluk vevnitř se bavil (nemyslím toho, který se mnou...však víte co - křoupal popcorn a popíjel pivo). Rozhodně potemněly a Bay do nich nacpal úplně, úplně, úplně všechno. Na druhou stranu ruská mafie nemající tradičně luparu z winchestru, ale z ruské brokovice baikal, potěšilo duch i toho nejzlobivějšího hocha. Zběsilá změť obrazů. záplatek a drobných, milých vtipů... ()

Marek1991

Po prvých dvoch dieloch, ktoré patria medzi moje obľúbené filmy sa tu zjavil tento dlhý tretí diel. Veľmi ma sklamal. Bolo to už len tou dĺžkou filmu vzhľadom na to, že nič podstatného sa tam za tú dobu nestalo. Oceňujem peknú ženu, akcia mi prišla ako inak prepracovaný druhý diel medzi tými mrakodrapmi. Mal som pocit pomaly deja vú. Takisto to s tým pritiahnutím inej planéty (mimochodom oceňujem tento nápad) mi to prišlo ako niečo z Fantastickej štvorky 2, hlavne ten následný výbuch, či čo to bolo s tou dierou. Takisto dialógy občas ušli, najmä tie vety, čo uznávam, lebo som ich už počul, ako „Raz sa nás spýtajú, čo sme robili, keď sa to dialo a my povieme, že sme iba pozerali." „Možno sa aj tvoji priatelia postavia proti tebe, ale ti budeš bojovať ďalej za správnu vec." Neviem, či to takto presne bolo, ale bolo to približne tak. V súčasnosti pre mňa veľmi výstižné. Tú prvú vetu sme už však zažili veľakrát a preto sa už viac nesmie diať. Takisto má u mňa veľké plus Linkin Park ako vždy s fenomenálnou hudbou. Josh Duhamel, Shia LaBeouf a Tyrese Gibson si zaslúžia pochvalu, ale predsa prišlo mi to ako rozšírená dvojka, už som sa toľko nezabával, stratilo to pre mňa svoje čaro. ()

Lama.Lama

Tak trojka stála za to! Po druhém dílu jsem to chtěla vzdát, ale Michael to napravil. Rozhodně je to lépe vyváženější než dvojka - co se dějové linie týče. Posledně to bylo prostě "přerobotované" . Musím ale říct, že poslední část filmu už nebyla nic moc - celkem tedy za film 3*. A přidávám hvězdu za Bumblebeeho - je pořád roztomilejší a roztomilejší! :)) ()

PauloZ

Hlavním + ale i - transformérů je jejich dokonalý vizuál, protože ten je už v jedničce tak moc skvělý, geniální, fabulózní, briliantní atd., že divák už v dalších dílech nemůže dostat nic lepšího, i když to pořád chce. Z kina jsem odcházel méně zklamaný než u dvojky, ale nevím ve kterém ohledu. Asi proto, že zde se Bay opravdu vyhl trapným perverzním scénám a celý film je mnohem dospělejší, což je skvělé. Na druhou stranu bych si ale nikdy nepomyslel, že mi ve filmu Michaela Baye a už vůbec ne v transformerech, bude chybět akce! Akce tu je a není ji málo, ale asi mám radši tu méně přehlednou, ale zato dynamičtější a hlavně kulervoucí! Finiš byl možná až moc věnován liden a méně robotům, i když souboj Optimus vs. Sentinel je chuťovka. Já jsem pořád čekal na ten boomový hromadný fight podobný jedničce, kdy se to pořádně rozjede a ten se pro mě prostě nedostavil. Celý závěr mi přijde jako akční předvoj na vypeklený konec, který nebyl. A to je velká škoda, protože lokace Chicaga na to byly víc než dobré. Bay prostě dal na výtky a kritiku dvojky a chtěl fanouškům dát to, co chtějí. Já z toho špatný pocit nemám, scénář je dobrý, začátek s apollem 11 a černobylem velice good, vata kolem hlavního děje v pohodě zkousnutelná, dálniční akce výtečná a vtípky naprosto fungující. Kdyby byl konec vybombený do plných a během filmu bylo o jednu cool solo akci navíc, tak bez váhání píšu 5*. Tohle bylo na Baye, co se akce týče až moc v klidu a bez adrenalinu :(. Také věřím, že minimálně 30% filmu ubral dabing (i když je povedený), takže čekám na bluray a originální znění. No a k Rosie, ta nebyla tak zlá, ale na Megan prostě nemá. 3 díl je důstojným a dospělým zakončením série a 3D bylo opravdu parádní. Pro mě jsou transformeři zatím nejlepším vizuálně a efektně natočeným filmem všech dob a to i přes vyumělkovaného Avatara a Matrix. Doufám že tímto TF skončily, Bay se pustí do jiných projektů a restart celé série nás potká nejdříve za 10 let. Bude se mi stýskat Optime a spol. ()

sidzej

Neskutočná audiovizuálna bašta ktorú len tak niečo neprekoná. Sám sa čudujem, ale pre mňa suverénne najlepšia časť. Trápne a nevkusné žartíky z predošlých dielov buď zmizli úplne, alebo sa stali podstatne znesiteľnejšími, akčné scény sú ešte monumentálnejšie, spomaľovačky ešte efektnejšie, dej vážnejší a dospelejší, náhrada za Megan Fox viac než uspokojivá a 3D efekt priam neopísateľný. Dokonca ani ten český dabing mi tentokrát nevadil. Škoda len, že nemám potomka ktorého by som na toto zobral do kina. Pre 10 ročného chlapca to musí byť hotový orgazmus. 90% ()

ConanVJ

Opět výborná scifárna plná luxusních efekrů a skvělé hudby. Transformery prostě žeru, zatím mě žádný nezklamal. Za mě 100% ()

draggo

Filmovou sérii Transformers mám moc rád. Jedničku považuji za jedno z nejlepších akčních sci-fi všech dob, a i nepříliš chválená dvojka mě bavila dost na to, abych jí dal plných pět hvězd. Myslím, že je vám tedy jasné, jak moc jsem se těšil na třetí díl. A tentokrát jsem se rozhodl film konečně vidět v kině. Jedničku jsem objevil až na DVD, a dvojka mi v kinech kvůli různým dovoleným a zdravotním problémům tak nějak utekla. A jelikož jsem milovník 3D, shlédl jsem TF3 v nejlepším možném kinosále, tedy IMAXu. Začátek filmu na planetě Cybertron a později s dobýváním Měsíce je skvělý a velmi pěkně navnadí na další dění. Bohužel, tady začínají TF3 žalostně zklamávat. Už od začátku mi bylo líto, že se ve filmu neobjeví moje milovaná Megan Fox, kterou nahradila nabotoxovaná modelka Rosie Huntington-Whiteley. Tahle změna filmu opravdu silně škodí. Megan to se Shiou prostě slušelo, ta chemie mezi nimi prostě fungovala, ale tady nic. Nejenom, že je Rosie nesympatická vzhledově, ale i její postava se chová stupidně a nesympaticky. Tím pádem některé dějové linky prostě na plátně nefungují, a filmu to strašně škodí. To bohužel není jediný problém. Tvůrci se zcela evidentně snažili o temnější a dospělejší příběh, na čemž TF3 fatálně selhávají. Díky tomuhle pojetí se z filmu vytratil ten šmrnc, který měly předchozí dva díly.Zkrátka už to není ten zábavný letní blockbuster, u kterého s chutí hrábnete rukou do popcornu a kocháte se mydlícíma se robotama či proporcemi Megan Fox. Navíc tenhle"dospělý" příběh je plný nedotažeností, nevěrohodných zvratů a logických chyb. Opravdu zlaté TF1 a 2. Ale film naštěstí nestojí jen na příběhu, ale máme tu samozřejmě i akci, za kterou budou samé kladné body. Ta je totiž úžasná, oproti předešlým dílům o něco přehlednější, a když to Steve Jablonsky rozbalí, tak jsou to místy vskutku epické momenty. Triková stránka je naprostá špička, v tomhle ohledu TF3 překonaly i oba dva výborné předchozí díly. 3D to všechno ještě umocňuje a po delší době je tu opět film,který si těch 50 Kč za třetí rozměr zaslouží. Nevím jak jsou na tom běžná kina, ale IMAX mohu vřele doporučit. Některé scény jsou ve 3D nezapomenutelné. A abych to nějak uzavřel: Transformers 3 nejsou žádný propadák, pokud vám ke štěstí stačí jen dobré efekty, tak snad mohu doporučit. Ale oproti jedničce a dvojce jde o obrovský sešup a zklamání. Pokud si odmyslím 3D, tak si film zaslouží nějakých 50%. Ale 3D filmu tu jednu hvězdu přidává, takže 3D verze by byla tak za 70%. Ve finále to vidím na kompromis. /viděno v IMAXu: 60% a 3*/ P.S: Český dabing je úplně v pohodě, pokud vám nevadil u předchozích dvou, bude vám vyhovovat i tenhle. ()

Kryton

Lepší než Transformers 2, ale není to lepší než Transformers 1. Jednoznačně nejtemnější Transformeři. Nějaký ten vtípek tam je, ale Bay dostal od dvojky pěkně za uši a tak nehodlá z toho dělat teen komedii (Sláva!). Jenže film v půlce začně nudit. Není tam oživení a ani ta náhrada za Megan Fox mě nedostala do kolen. Přišla mi tentokráte opravdu jako vizuální dekorace a nic více. Ke všemu mě tenhle papundekl nenadchl. Daleko více vynikl ve své malé roličce John Malkovich. Jenže všechno a všichni ostatní jsou opravdu na vedlejší koleji.Tohle je zase film o klukovi a jeho robotech. Vše ostatní je vedlejší. Dokonce i Megatron je až nějaké páté kolo. Je tu prafotr robot a ten hodlá všem ukázat, že roboti jsou bozi a né na hraní. Ta poslední cca půlhodina je opravdové "maso". Likvidace Chigaca je tu velkolepá a peníze jsou vidět. Jenže mě však říká, zda ten film měl mít opravu dvě a půl hodiny a zda nešlo prostě škrtnout tak hodinu blbin a pár postav. Mě ta náhradnice Megan byla opravdu jedno a být já na místě LaBeoufa, tak se na ní vykašlu a hodím ji do auta granát. Budu se opakovat... T1 > T3 > T2 (viděno v kině 2D a s titulky - bojkot všeho třidé a dabingu!) ()

Džany

Po stylové dvojce přihází velké zklamání v podobě 'Dark of the Moon'. Hrozně zamotaný děj, nulové napětí, trapné vtipy, naprosto zbytečné 3D a předvídatelné zvraty. Naopak jedinými světlými chvilkami byly (sice až nereálné, ale smokin hot ) záběry na Rosie, která se mimochodem při únosu dokázala asi čtyřikrát převlíknout, nasraný Shia, perfektně ztvárněný Černobyl, pěkné cameo roličky ( Jeong, Malkovich, Tudyk ) a samozřejmě efekty. ()

FFilipCZ

"To je AZBUKA, vypadá to jako ty tlačítka na kalkulačce, co se nemačkají" :D Asi nejakčnější, že série, 3Dčko na jedničku! Sice poněkud zdlouhavé - klidně by z toho mohly být dva filmy, ale nudit se určitě nebudete! :) Rosie je sice kočka, ale podle mě je tam uplně zbytečná :D ()

ledzepfan

Přeplácaná, nevkusná a nudná grcka. Jedna hvězda za to, že to možná může maminám dobře fungovat jako audiovizuální kulisa při vaření nedělního oběda pro celou rodinu. ()

VojinRyan

Jedno sa Bayovi musí uznať. Akcie robiť vie. 3. diel Transformers sú toho ukážkou. Na tento film treba ísť kompletne s vypnutým mozgom a len si užívať megalomanskú inváziu Robotov. Hudba od Steva Jablonskeho bola ako vždy výborná, transformácie užásné, akčné scény prehladnejšie a Rosie H-W tak jej to zrovna dvakrát nevyšlo. Niektoré scény úplne zbytočné,nudné a film by sa dal skrátiť. A plno vecí nevysvetlených. To sú dve stránky filmu, ktoré sa bijú medzi sebou. Už len záleží na divákovi, ktorú si vyberie. Ja dávam 3* kôli efektom, niektorým akčným scénam a snahe urobiť niečo veľkolepé a občas to bolo vtipné. Ale len občas. Ako poznamenal POMO,Michael Bay je režisér, ktorý je nenávidený a milovaný zároveň. ()

baribal

Rozhodl jsem se bojkotovat filmy Michaela Baye, ale toto předsevzetí jsem porušil návštěvou letního kina, tak jsem alespon bayovi nedal 150 kč, ale jenom 30. A ted ke kritice, protože chvalozpěvy si film vůbec nezaslouží. Megan Fox zde opravdu chybí, nemyslel jsem si, že mi modelka bude ve filmu chybět, ale dodávala filmu takovou zvláštní šťávu narozdíl od nové "megan". Na prvním dílu je skvělé, že každý decepticon a autobot má přesné jméno, takže když jednomu fandíte, tak víte i jak se jmenuje, a ne jako ve trojce, kde proste fandíte tomu co má jedno oko, nebo tomu co vypadá jako žížala. Ale ta hlavní kritika musí směřovat na akci, ne že by jí bylo málo, střílí se v podstatě pořád, (když zrovna zbraně mlčí, tak se plká, ale to je trochu něco jiného), ALE já chci vidět jak se perou decepticoni a autoboti, hodně slow motion, záběry zblízka, zdálky, bojové scény ve vzduchu, na měsíci, prostě kdekoli, a ne fighty, mezi lidma a decepticonama, to je proste nuda. Poslední souboj je už pouze naprosté pohřbení průměrnosti filmu, z optima se nakonec stává stejná kreatura jako jsou decepticoni, jen to bayovi nedošlo co udělal, transformers jsou pro mě mrtví, stejně jako shrek, piráti z karibiku a ještě by se nějaké série našli. NEJVĚTŠÍ LETOŠNÍ ZKLAMÁNÍ (ale ješte jsem nevidel čtvrté piráty) ()

Seejey8

První shlídnutí v kině s dabingem - 3 horší hvězdy . Druhý shlídnutí v kině s originálním znění - 4 horší hvězdy. Dabing je opravdu strašlivá věc a nikomu jí nepřeju, dialogy prostě zněj trapně. Nemůžu si pomoct. Po druhý projekci, když sem se na děj opravdu zaměřil, tak byly třetí transformeři vtipnější, akčnějsí i dojemnější než s dabingem. Ale jak už tu bylo několikrát zmíněno, je to prostě dlouhý. Některý postavy tam opravdu bejt nemusely. Postavy typu přiteplenýho němce nebo té blonďaté kravky, co rádoby zastupovala toho brejlatýho blbečka z dvojky. Akce byla vypilovaná skvěle, na to už sem si u transformerů zvyknul. Dark of the moon je prostě čirá letní zábava. Jo a ten Sentinel Prime byl fakt cool a Rosie sexy. ()

maddy

Nečakal som síce ťažkú psychologickú sondu do útrob Autobotov, ale aj s akceptovaním všetkých blockbusterovských pravidiel v kombinácii s megalomanstvom pána Baya, nemôžem označiť tretí diel Transformerov inak ako priemer. Nie som síce fanúšik „robo-áut“, napriek tomu som chcel aspoň poriadnu bezmozgovú zábavu na jeden večer. Bohužiaľ nestalo sa, bezmyšlienkovitá zábava sa chce napodiv v prvej hodine tváriť ako niečo viac a servíruje zbytočne zmätenú záplatku kombinujúcu prvú cestu na Mesiac, výbuch Černobyľu a ďalších asi 10 udalostí. Prináša niekoľko nových a zbytočných postáv bez účasti ktorých by príbeh fungoval ďalej, a tvári sa, že vytvára premyslené univerzum, pri tom stojí na tých najabsurdnejších základoch (vážne si niekto v Hollywoode myslí, že „skladajúce autá“ bude brať niekto vážne?!). To by však samo o sebe nevadilo, keby to bolo aspoň poriadna zábava. Lenže, pokiaľ nepočítam úžasné scény odohrávajúce sa na Mesiaci, tak prvú hodinu a pol sa nič zaujimavé nedeje, osviežia to dve nie príliš dlhé akčné sekvencie, ale inak vypĺňa stopáž skôr pár vtípkov ako vystrihnutých z typickej americkej teen komédie, hemží sa to predslovmi o sile americkej armády, dej ponúka niekoľko zbytočných odbočiek a ku konci tejto „úvodnej“ 90 minútovky nie jeden divák musí túžobne očakávať započatie poriadnej akcie. Lenže ono tá záverečná 60 minútová akčná scéna, pri ktorej padne celé Chicago, prestane baviť oveľa skôr ako by jeden čakal. Áno, všetko je presne tak megalomanské, vybuchujúce, prehnané ako sa od Baya čaká, len to prestáva fungovať po cca. 15 minútach. Mám rád akciu, scéna s padajúcim mrakodrapom alebo diaľničná naháňačka boli fajn, ale pozerať sa celú hodinu na spomalené vybuchujúce (a opakujúce) sa zábery je jednoducho veľa, hlavne keď im chýba akékoľvek napätie, pretože je vopred jasné, čo sa stane s postavami, resp. kto prežije a tým pádom aj ako skončí tá ktorá scéna, alebo atmosféra (je asi veľkou režisérskou chybou pokiaľ pri pohľade na padajúce niekoľko miliónové mesto a celkovú skazu „nášho“ sveta nie je cítiť ani jediný záchvev akejkoľvek emócie!). Takmer štyri krát nastavovaný koniec tomu taktiež nepomáha. Čakal som poriadne zábavný akčný film, dostal som prevažne ničím nevynikajúcu rutinu, v určitých momentoch až nudu. Aby som len nezatracoval, tak vyzdvihujem efekty, megarozpočet je na filmu vidieť a takéto CGI, pri ktorých padá sánka, sa na dennom poriadku nevidia ani v Hollywoode, v určitom smere sympatizujem aj s Bayovou „megalomanskosťou“ a jeho poňatím akčných scén, tu si to však neudržal na uzde a stratil sa vo vlastnom filme. Dvojka na tom bola podobne, ponúkala však „non-stop no brain“ akciu bez zbytočnej pózy „niečoho viac“, čo bolo len dobre a bavil som sa perfektne. Škoda, že to takto nešlo aj v trojke. CELKOVO: 3* (6/10) ()

JimWayne

Tretí Transformeri sa snažia zapôsobiť na široké obecenstvo divákov, čo môže byť na škodu.V prvej a druhej časti hrali hlavnú úlohu herci a vedlajší boli roboti teraz je to presne naopak , hlavnú úlohu preberajú roboti a herci sú postavený na vedľajšiu kolaj aj keď mi to osobne neprekáža.Ale hlavným cieľom tohto filmu je pobaviť divákov a očariť publikum megalitickými efektami.Záverečná bojová scéna keď sa to dá tak povedať,ktorá trvá cca hodinu je neskutočne bombastická nato aby som dal filmu iba tri hviezdy. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)