Vrana 2: Mesto anjelov

• Česko Vrána: Město andělů (viac)

Stali se nepohodlnými svědky rituální vraždy futuristického gangu, a tak museli Ashe Corvin se synem zemřít. Okolnosti jejich smrti se donekonečna záhadně zjevují dvacetileté dívce Sarah. Až jednoho večera ji odvede Vrána do opuštěných doků, kde došlo k celé tragédii. Sarah je svědkem toho, jak Vrána znovu oživuje duši mrtvého Ashe. V den oslav Svátku mrtvých se znovuzrozený Ashe vydává do ulic, aby pomstil smrt svého syna a ochránil Sarah, která má být další obětí nelítostného gangu. (oficiálny text distribútora)

klerik

Fajn hudba, fajn motorka. Nevhodný Perez, priveľa brutality. Najhoršie je, že Vrana 2 má plno dobrých momentov, ale tie sú vzápätí nehorázne dokatované. Aj keby som film hodnotil ako remake a nevšímal si neoriginálny príbeh - slabota... ()

SeBig

Budu hodnej a tu jednu dám za vizuál, jinak ten hl. hrdina naprostej zoufalec a celej tenhle film je prostě zoufalej. I když tam padla dobrá hláška, ale už si ji nepomatuju.. ()

d-corso

Vincent Perez mi v hlavní roli mstitele ze záhrobí vcelku (vcelku velmi - přiznám se, že více, než Brandon Lee) seděl a jednoduchoučký příběh, zasazený do příjemně potemnělé atmosféry novogotického města zločinu, není, alespoň dle mého názoru, o nic horší, než byl ten v původní Vráně. Dvorní režisér klipů The Cure, Tim Pope, se pustil na "stará kolena" do celovečerního filmu a nemyslím si, že by si vedl až tak špatně, jak by ze zdejších XY% mohlo vyplývat. ()

SOLOM.

Soundtrack se stal tím nejlepším, co film nabídl a co si z toho osvojili fanoušci prvního dílu. Možná je škoda, že většina z nás diváků viděla první díl dřív než dvojku, protože je jasné, že se jí tenhle film nemůže vyrovnat a možná by jsme si ji dokázali víc vychutnat. Jenže prostě J. Peréz není Brandon Lee a v tom je ten zásadní problém.Dalším velkým mínusem jsou obehraně podobné scény z jedničky, malá originalita a slabé kulisy a efekty. Za to dobrým pozitivem jsou Mia Kirshner a Iggy Pop. ()

Xeelee

Jak tedy zastavit muže, který je mrtvý? – Pohlédni svému osudu zpříma do očí – »chytne ji pod krkem« Ty to víš! – Vrána… je zdrojem jeho síly. Spojením mezi naším světem a záhrobím. Tomu já říkám vrchol režisérského umu. A když se při tom Jidáš tváří tak nádherně vypatlaně… Nemám slov. Navíc barevný filtry nikdy nebyly kýčovitější. Fialová mlha nad tmavým domem, se světlými místy filtrovanými do žlutých a červených odstínů, to naprosto zabila :-D Před každou násilností nebo obtížněji vypadající scénou je střih, ale to bych filmu i odpustil, kdyby měl aspoň průměrnou kameru a scénář. Debilní kluk se běží podívat, co zajímavýho se venku děje, když se tam střílí. To snad není možný, obzvlášť v tak mírumilovnym městě. Vrána se zamiluje a divákovi je hned jasný, že toho využije hlavní záporák a Sáru v závěru unese. Ta předtím bůhví proč vytetovala Křivákovi na prsa vránu a hlavní záporák si z toho bůhví proč vyvodil, že s tím má něco společnýho. Hereckej výkon Křiváka v podání Iggiho Popa je mimochodem jediná věc, o který se dá říct, že je na tomhle filmu dobrá. Na něm bylo vidět, že roli bral opravdu vážně a je tu cítit velká inspirace komiksem. Troufám si tvrdit že větší, než u záporáků v prvním dílu série. Na výkony Sáry s vytetovanými křídly na zádech se pak ještě dá koukat a tím výpis jakýchkoliv kvalit končí. Ve filmu je hned na začátku v ženský verzi použita scéna, okopírovaná z komiksu, kde Sára potká na schodech sedící holčičku, ale ani jedný herečce(?) jsem to nevěřil. To je ale problém u všech kromě Iggiho. Zvláštní taky je, že znamení vrány se občas dělaj sama a zrovna u jeho smrti tam najednou kdosi zničehonic začne odněkud házet květy do vody a pak je na něj záběr, jak je ve vodě a kolem něj květy ve tvaru vrány. Co je moc, to je příliš. Po tom všem už nikoho asi nepřekvapí, že je Jidáš na sado maso (kouká i na nějaký BSDM porno v TV) a rekvizitami v tohle stylu se ve filmu rozhodně nešetří. Hřebíček do rakve tomu dala živá vrána jako voodo panenka a nelogickej digitální závěr. BTW pochopil někdo ty vybuchující palmy? :-D ()

Mikah

Nic jsem od toho nečekala a nic jsem nedostala, takže příliš zklamaná nejsem. První díl Vrány, v hlavní roli s Brandonem Leem, řadím mezi své oblíbené filmy, ovšem v tomto pokračování je vidět, že sázeli na úspěch předchozího filmu, a proto zvolili vlastně stejné téma a podobné zpracování, což se ale nepovedlo. Navíc zapomněli na jedno, co by mu ode mě možná přidalo ještě jednu hvězdičku, a to na dobrou hudbu. A nezachránil to ani Vincent Perez. ()

Caelos

Nejvíce k smíchu bylo, když vrána létala nad městem a to vypadalo jako slepené z ABC. Rádoby temná a úchylná atmosféra se moc nepovedla, bylo to všechno takové studiové, impotentní. Mimo toho to bylo zoufale nudné. Bylo ale i pár světlých monentů, z nichž bych vyzdvihl souboj s tou asiatkou, u kterého jsem se skoro počůral. Něco tak směšného už jsem dlouho neviděl. Jo a všichni mi v tom připadali jako sjetí. ()

Terva

Romantický horor Vrána: Město andělů je volným pokračováním úspěšného snímku Vrána. Tvůrci, v čele s debutujícím režisérem Timem Popem v něm maximálně dodržují styl a dějovou strukturu předcházejícího snímku. Scénář : David S. Goyer. Kamera : Jean-Yves Escoffier. Hudba : Graeme Revell - ve filmu mimo jiné zazní - Korn - Sean Olson http://www.youtube.com/watch?v=5DeDFlYgfuI ()

liquido26

Slabý odvar jedničky, ale na druhou stranu se na to koukat dá a když si odmyslím i některé dost blbé dialogy tak i bavit. Perverzní atmosféra byla docela v pohodě, i když ten stereotyp, že všichni zločinci jedou sado maso, tak působí trochu úsměvně :-) ()

corpsy

Pekne sa to sprasilo veľmi zlým scenárom, ktorý sa snaží v temnosti prekonať diel prvý. Ani omylom. Režijne to nevyznie zle, ale udalosti, zvraty...teda všetko čo robí príbeh príbehom, sú tu pritiahnuté za vlasy, nelogicky pôsobiace a vlastne celkovo nezaujímavé. Percentá to zbiera za určitú snahu dobehnúť ( a pripomenúť ) originál a béčkovosť, ktorá sa kedysi tak hojne vyskytovala aj na veľkom plátne a nielen na direct-to-video. ()

fcreading

Velké sklamanie po výbornej jednotke prichádza podpriemerné dielo a to sa mi vôbec nepáči. Pereza tam nemali vôbec vybrať, namiesto neho tam mali dať Dacascosa. Chýbala mi tu tá atmosféra jednotky škoda. ()

SaNcHeZ_cz

Graeme Revell se snaží, nicméně s fetišistického střihu a zpracování které až nebezpečně připomíná Schumacherovu vizi Batmana, tísnivou atmosféru společnosti v rozpadu v městě zapomenutých snů jednoduše nevyvolá. Mia Kirshner jako hlavní ženský element funguje osudově, nicméně Vincent Perez se do role Vrány až třeskutě nehodí, stejně jako hlavní záporná role v podání Richarda Brookse nemá na Michaela Wincotta ani zdaleka. Nemá téměř na nic, protože mu jeho arciďábelskost jednoduše nevěříte. Stejně jako topornému hlavnímu představiteli, který sice místy přináší příslib snesitelné polohy, ale právě v těchto momentech mu podráží nohy další s neduh tohoto filmu, scénář. Tim Pope se snažil navázat na Proyase, nicméně všechno je pojato až moc ledabyle a bezkrevně, že ony emoce, které byste měli při sledování tak osudového příběhu prožívat, raději schováte na reprízu prvního dílu. Druhá vrána se jednoduše nepovedla, i když se moc snaží přesvědčit o opaku. Vaše naděje se roztříští na malé kousky hned spolu s nástupem hlavního hrdiny na scénu. ()

Popluh

Začátek byl povedený a dával naději, jenže se to rychle zvrtlo a když jsem poprvé uviděl "Vránu" i s make-upem, radši jsem vypínal. Tohle si nezasloužil nikdo - Jamesem O´Barrem počínaje, Brandonem Lee konče. ()

blackrain

Život je jen sen na cestě ke smrti. Láska je silnější než smrt. Touha po pomstě je silnější než droga. Tma, špína, všudypřítomná lůza a mezi tím vším Vincent Perez a Mia Kirshner trpící podivnými sny. Mia Kirshner dostává skutečně zajímavé role. Že by se Iggy Pop inspiroval sám u sebe? Mimochodem, ta motorka, na které jezdil, byla dobrá. Rádoby temná a perverzní atmosféra filmu jedině ubírá, než aby mu pomáhala. Spousta věcí působí jen jakoby na efekt. ()

lestyna

Viděla jsem všechny zpracování tohohle filmu a zatím rozhodně vyhrává právě toto.Už protože se mi ze zatím ze všech herců líbil nejvíc Vincent Perez který roli zahrál skvěle.A temná gotická atmosféra která je vlastně základ celého filmu je povedená.Hudba je taky bezva takže nevím co se na tom někomu nelíbí...... ()

Eldrick

Jediným důvodem, proč jsem tímhle škvárem ztrácel čas, bylo to, že na konci se jako živě hrající kapela objeví skupina Deftones - sice jen na okamžik, ale stálo to za to přečkat tu nudu. Jinak film stál za prd a chudák Iggy Pop byl nechtěně vtipnej... ()