Vrana 2: Mesto anjelov

• Česko Vrána: Město andělů (viac)

Stali se nepohodlnými svědky rituální vraždy futuristického gangu, a tak museli Ashe Corvin se synem zemřít. Okolnosti jejich smrti se donekonečna záhadně zjevují dvacetileté dívce Sarah. Až jednoho večera ji odvede Vrána do opuštěných doků, kde došlo k celé tragédii. Sarah je svědkem toho, jak Vrána znovu oživuje duši mrtvého Ashe. V den oslav Svátku mrtvých se znovuzrozený Ashe vydává do ulic, aby pomstil smrt svého syna a ochránil Sarah, která má být další obětí nelítostného gangu. (oficiálny text distribútora)

Laca1313

Jednička byla mnohem lepší. Brandon Lee podal několika násobně lepší výkon,než Vincent Perez. I maska hlavního hrdiny se mi líbila víc v jedničce. Pokud jde o záporné postavy (mám namysli opravdu postavy a né herce:))),tak mi přišli,jak výběr toho největšího lidskýho odpadu. Místy jsem měl pocit snad sleduji nějaký BDSM porno. Alespoň,že představitelka hlavní ženské role byla pěkna. ()

Djkoma

Skvělá atmosféra prvního dílu upadá a díl po dílu se ztrácí nejen kouzlo, ale i zajímavost... Škoda, protože první díl si říkal o lepší využití kvalitního tématu. Ten je však mohutně recyklován bez jediného dobrého nápadu nebo snahy o nvenci a styl. Tohle chci pevnější ruku a vizi. ()

Radek99

Dvorní režisér kultovní novogotické skupiny The Cure Tim Pope natočil druhý díl snímku Vrána. Pokus o vytvoření podobné novogotické stylizace mu celkem vyšel, ale celý snímek je až příliš artistní a přestylizovaný. Co bez problémů utáhne videoklip, to je na celovečerní film málo (nebo možná hodně?). Novogotická či postpunková image se tu míjí s uměním. A o názory tady samozřejmě nejde... (hvězdičku navíc strhávám za to, že tu absentuje dobrá rocková hudba, kterou bych apriori čekal...) ()

tron

No, dosť bieda. Tim Pope odvtedy nenatočil žiadny film. Vrana 2 nebola nechcený film. Naopak, bola značným spôsobom očakávaná, keďže mala nadviazať na kultovú Proyasovu jednotku. Mne sa jednotka nepáčila (na rozdiel od komiksu), ale to je teraz vedľajšie. Napokon to žiadne terno nebolo: pri biednom rozpočte 13 miliónov dvojka nezarobila na celom svete ani 8 (!). Prekvapivo by som to ale ako vyložený odpad nevnímal. Zázrak to ale fakt nie je. Akčné scény ako z televízneho seriálu zachraňuje solídna výprava resp. atmosféra strateného mesta. Zlosynovia sú podpriemerní, okrem svojrázneho a prekvapivo fungujúceho Iggyho Poppa (mal hrať už v jednotke). Nečakane zlý je herecký predstaviteľ ústrednej úlohy Vincent Perez. „Nečakane zlý“ preto, lebo v takejto úlohe sa od herca nečaká nič iné, len že bude štíhly, nechá si narásť dlhé vlasy, oblečie sa do čierneho a tvár si nechá zagebriť bielou farbou a pomaľuje si ju čiernou ceruzou (viď. Brandon Lee v prvej časti). Perez je zúfalé drevo, ktoré (beztak hrozný) film definitívne pochováva. Chvíľu som si myslel, že to nejako vydržím a dám 3*, ale keď som si vypočul hlúpe hlášky („Idem chytať vranu a ty budeš môj vtáčí zob.“) a nepochopiteľné dialógy („Už ma nemôžeš poraziť. Vzal som ti všetku silu. Zostala ti len bolesť.“ – „Bolesť je moja sila.“), tak som si povedal, že veru nie. ()

Marius

Mne sa to páčilo hlavne po výtvarnej stránke. Scenár a zápletka sú samozrejme desné, ale tá prupovidka na začiatku je fajn. ()

igi B.

Ash není Eric. Rolí ani obsazením. A druhá Vrána přilétla na lidský svět se značně přistřiženými křídly. I když onu komixovou ponurou atmosféru a temné kulisy tenhle film zas až tak moc nepostrádá, děj je poněkud plytký a herecké kreace jsou při všem tom zbytečném pitvoření a přehrávání místy (nejhorší snad je očekávaně Iggy Pop) spíše až směšné. Film jako takový je pak plný laciných klišé jen pro efekt a působí vcelku jako nepovedená snaha za každou cenu vytěžit z výbornou a sugestivní >jedničkou< proslaveného tématu maximum... Škoda. - - - - - (Poprvé viděno už někdy dříve na dvd, komentář po znovuzhlédnutí zde jako mnohý - 2.6.2008) ()

gudaulin

Bohužel proti komiksu i původnímu filmu výrazný propad ve kvalitě v podstatě ve všech směrech. Filmu chybí atmosféra i hrdinové, o které by se divák mohl být a se kterými by se mohl ztotožnit. To už bych spíš raději viděl nějaký jednoduchý krvavý akční film než tuhle narcistní pseudouměleckou nudu. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Scenáristický recyklát s až příliš podobným mstitelem rozjíždějícím nenápaditou vyvražďovačku nevýrazných záporáků s nedostatkem akce a velmi blbým finále. Ale zfetovaně přefiltrovaný vizuál, pěkně zakouřené miniatury a pustošivá výprava jsou fajn, stejně jako to, že tu cítíte určitý postup rozkladu světa od prvního dílu. ()

Phobia

Jsem docela překvapená, že se pokračování Vrány až tolik nelíbí... Asi měl Vincent Perez umřít při natáčení, aby diváci byli nadšení. Nepovažuju tenhle film za kdovíjaké veledílo, navíc už je to pěkných pár let, co jsem to viděla, ale paměť mi tvrdí, že to nebylo zas tak špatné - ne tak temné a atmosférické, bohužel akčnější, postrádá hloubku a poetiku svého kultovního předchůdce, ovšem docela koukatelné, odpočinkové dílko. ()

HAL

Prznění vynikajícího filmu podle dokonalé předlohy v jeho pokračování se povedlo na maximum, kromě zajímavého vizuálna a kamery je špatně snad úplně všechno, od idiotského scénáře až po všechny "herecké" výkony. Smutné. ()

kingik

Vincent Perez to měl po zesnulém Brandonu Lee velmi těžké a režisér Tim Pope zase měl nulové zkušenosti s hraným filmem. Dopadlo to však poměrně obstojně. Příběh se snaží vykročit vlastní cestou, i když nikterak originální, ale rozhodně se nedá prohlásit o nějakém opisování od temně pojaté jedničky. Pope selhává ve vykreslení hutné a temné atmosféry, která zdobila první díl, ale zase je nápaditý v jednotlivých mordech. Svým pojetím je dvojka o hodně jinde než jednička a ve srovnání s jedničkou neobstojí, ale rozhodně bych ji nezatracoval, ačkoliv nepřišla s ničím extra nápaditým. ()

MaedhRos

Jednička drží pohromadě lépe, má nesrovnatelně lepšího záporáka, výrazně lepší obsazení a tenhle sequel na ni kvalitativně prostě nemá. Nicméně je to velmi slušná atmosférická dušičková nálož vyvedená v působivých, karnevalově morbidních barvách. Chudší o filozofování, o Miltona a pseudo-orientální kultivovanou dekadenci, zato bohatší právě o tu zemitou smyslovost, která v jedničce poněkud chyběla. Špína, beznaděj, utrpení, sadismus i bolest mají v tomhle podceňovaném sequelu větší váhu, větší grády a ostřejší hrany, než v poněkud zbytečně korektním Proyasově filmu. Ano, mám jedničku radši. I kdyby nebyla řemeslně lepší, byla by mému naturelu bližší. Ale odbýt City of Angels jednou, dvěma hvězdičkami či odpadem? Nonsens. ()

Campbell

No teda dost ale dost velké zklamání po nabušené a bezchybné jedničce. Perez rozhodně nemá to charisma jaký měl Lee. Protivníci jsou špatní, snad kromě celkem dobrého Popa, třeba hlavní záporák je tak divnej a vypadá jak pravá buzna. A i když byl příběh prakticky nezměněn tak sem se děsně nudil. Ale ted ty pozitiva, je to přeci jen Vrána takže se na to dobře koukalo, příběh je prakticky nezměněn a hudba je opět skvělá. Holt jsem čekal asi moc protože jsem dostal dost slabé pokračování který se kromě Popa může pochlubit tím že zde prakticky začínal můj oblíbenec Thomas Jane. ()

nash.

První půlka, kde se skoro nemluví a veše je vyprávěno víceméně pomocí obrazů, je skvělá, stejně jako atmosféra.. bohužel trohá půlka tu skvěle vystavěnou podívanou naprosto zbourá svou demencí... ()

PetrPan

Přesunujeme se do Los Angeles a rozklad společnosti nastíněný už v prvním díle je téměř dokonán. Ulice jsou poseté odpadky, smrt číhá na každém rohu, policejní sbor byl zřejmě rozpuštěn a městu vládne zločin a beznaděj. Vincent Perez, ač srovnání s Brandonem Lee nesnese, zvládl svou roli oživeného mstitele slušně, jeho protivníci mají dostatečné charisma a akce je pořád dost, i když znatelně béčkovějšího charakteru. Vyslovené zklamání přijde až v samotném závěru, zúčtování s hlavním bossem stojí prostě a jednoduše za hovno. Tři. ()