Tretí príbeh o spravodlivej pomste človeka, ktorý musí pomstiť svoju nespravodlivú smrť. Alex so svojou snúbenicou Lauren sníva o krásnom živote, ale jedného dňa nájdu Lauren zavraždenú a polícia zo zločinu obviní Alexa. Tomu sa nepodarí dokázať svoju nevinu a tak ho odsúdia na trest smrti a popravia. Skutočná spravodlivosť je však daná vyššou mocou a tak mystická vrana opäť privedie Alexa z ríše mŕtvych do sveta ľudí. Ženie ho túžba po pomste a chce zistiť, kto stál za zákerným spiknutím. Nebezpečné pátranie a nemilosrdná odplata ho nakoniec privedie k zisteniu, že musí nielen naplniť vyššiu spravodlivosť a pomstiť mŕtvych, ale môže zachrániť i jedného živého. V pavučine smrti sa totiž ocitla i Laurenina mladšia sestra Erin... (oficiálny text distribútora)

antragus

No záleží na úhlu pohledu. Když jsem viděl trojku jako svoji první Vránu vůbec, celkem jsem se bavil a říkal si fajn horor tak na 4. Pak jsem jednoho krásného dne objevil jedničku a díky její atmosféře u ní brečel. A taky si uvědomil, že trojka je vlastně takový nepovedený dort pejska s kočičkou. Někdo upekl jeden dokonalý kulatý (jednička) a pak někdo jiný ještě jeden v hranaté formě (trojka). Z toho samého těsta, akorát do druhého upadlo pár skořápek tak to poněkud skřípe. No a jako ozdobu povrchu ukradl pár lentilek z toho prvního dortu. Takže - co je ve trojce nové a původní, to je oproti jedničce trochu o ničem, nepůvodní věci jsou zase naprosto okaté vykrádačky jak přes kopírák. Vše jenom trošičku jinak, ale v podstatě úplně stejně. Na zabití večera celkem ujde, ve srovnání s jedničkou se může zahrabat. ()

Puol

Nejedná sa až o takú tragédiu, samozrejme, že sa len parazituje na pôvodnom nápade a film vpodstate nič nové do konceptu Vrany neprináša. Občas, ale zavanie dusná atmosféra, dočkáme sa zopár drsnejších scén a prekvapí i obsadenie Kirsten Dunst. Tak za 2,5*, ale na 4. časť už odvahu určite nenájdem. ()

MFZB

No, tak trojočka sa mi teda viac páčila ako dvojka, konečne už nie gangy ale niečo iné, síce tento diel ani vo sne nemal na fakt perfektnú jednotku, u mňa teda trhol dvojku. Celkove sa mi táto séria páči, no ale nejdem ešte predbiehať, ešte by to štvoročku chcelo vidieť. A aby som nezabudol, hlavne, čo sa mi vážne vidí na tejto sérii je dobrá muzika. To v iných akčňákoch sú len samé koko... ()

korbitch22

S prvním dílem samozřejmě nesrovnatelné, ale po naprosto příšerném druhém díle je to pořádný vzestup. Ponurá atmosféra funguje, některý perverzní scény nemají chybu a dočkáte se i pěkné řádky nechuťáren. Svoji zvláštní atmosférou tenhle díl lze označit jako jeden z posledních zlaté éry dospívání jedné generace, která mezi lety 1999 až 2004 pařila po bytech, hulila a poslouchala specifickou hudbu či pařila PlayStation 1. Miluju tu dobu a občas na ni se smutným srdcem vzpomínám. Navíc film, který pro velké plátno objevil sympaťáka Mabiuse.65%. ()

Psycho.R

Jestli Vrána 2 působila nedostatkem atmosféry dusivosti, pak trojka je totálním výsměchem prvnímu dílu. Nejej, že mystično je zcela v tahu, ale zároveň scénář, nevím proč, předepsal autor jako jakousi detektivku, kde se ke všemu vyskytuje zcela nepřesvědčivej týpek, kterej je fakt divnej. Myslím, že dvojka je oproti tomu ještě umění. Bojim se, co budu psát po shlédnutí čtyřky. ()

• Tak jako oba předcházející příběhy je i tento volně natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy Jamese O´Barryho. (Terva)