Vrana 4: Pekelný kňaz

• Česko Vrána 4: Pekelný kněz (viac)
všetky plagáty

Štvrté pokračovanie série zobrazuje charizmatického lídra gangu, ktorým je Luc Crash (David Boreanaz). Vedie schátrnú bandu satanistických motorkárov, známych ako Štyria Jazdci Apokalypsy. Luc zavraždí Jimmyho Cuervu (Edward Furlong) a jeho priateľku ako súčasť rituálu, aby sa mohol stať nesmrteľným démonom. Ale Luc zistí, že z Jimmy sa stal duch pomsty, známy ako Vrana, aby pomstil smrť priateľky a zabránil Lucovi stať sa pánom zla. (genetique)

WolfR odpad!

Čtvrtý díl série Vrána, se tedy Vráně moc nepodobal. Jediné, co měl společného s předchozími díly, byť všechny tři měli rozdílnou kvalitu, bylo, že hlavní hrdina měl pomalovaný obličej černou a bílou barvou, nic víc. Tvůrci se sice snažili o inovaci zaběhnutých regulí série, ale moc se jim to nepovedlo. Edward Furlong se navíc jako nový mstitel ze záhrobí moc nevyznamenal a já si ho navždy spíše budu pamatovat, jako malého Johna Connora z T2. Dále pak příběh pomsty ustoupil do pozadí a nahradil ho příběh šéfa gangu Luca, který se chce stát Satanem. Tato role taky nebyla zrovna nejšťastněji obsazená (David Boreanaz) a jeho pobočnice Lola alias Tara Reid, je vyloženě směšná. Jo a ještě něco, proč tady ksakru Danny Trejo tancuje? Ten se má někde ohánět s mačetou a ne tady ze sebe dělat šaška. Navíc filmu chybí jakákoli atmosféra a celé to prostě nemá hlavu ani patu. Ponuré temné město z jedničky a částečně z předchozích, ikdyž slabších dílů, nahradila zasluněná poušť kdesi v Mexiku. Tahle Vrána je teda dost vypelichaná a polámaná. Naprosté zneuctění památky Brandona Lee (R.I.P.). Odpad! PS: Doufám, že po tomhle už se nikdo nikdy filmové Vrány ani nedotkne! ()

MaedhRos

Dětinsky prostoduché vyprávění, které cituje a vykrádá předchozí filmy ze série, kde jenom může. Těžko poznat, kdy cituje a kdy vykrádá, obojí dělá stejně blbě a neobratně - přičemž nejčastěji znásilňovaná je samozřejmě kultovní jednička. Příběh je nedopečený, akce rovněž a jediné, co je na vyčpělých, příšerně napsaných postavách konzistentní nebo koherentní, je fakt, že od začátku do konce vypadají a jmenují se stejně. Edwardu Furlongovi to v provedení a la "Crow" sekne, ale bohužel je to v zásadě to jediné, čím se pro tuhle roli kvalifikuje - protože kdykoli začne hrát pološíleného anděla pomsty, je to naprostá katastrofa. A uvěřit, že tenhle babybat dokáže natrhnout šos týpkům, jakými byli "jezdci apokalypsy", to byl opravdu úkol nad moje síly. Samotné jezdce apokalypsy a všechnu tu neohrabanou exploataci křesťanských, satanistických i pohanských symbolů a tradic radši už vůbec komentovat nebudu. -- Občasné závany atmosféry a vzácné podařené momenty jsou natolik...občasné a vzácné, že celek nejen že nevytrhnou, ale ani nijak výrazněji kosmeticky nevylepší. -- Přitom z tohohle settingu se ve spojení s Vránou dala vyždímat nádherná, těžká, plnokrevná depka. Chjo. Proklet budiž kompletismus, který mě přinutil se na to podívat. 3/10 ()

genetique

Chorobne infantilný, lacný, podradne nezaujímavý, skazený a nedôstojne pokračujúci scenár dopĺňajú všetci negramotní a nanervyidúci herci na čele s Furlongom. Aj napriektomu, že mu fandím aby sa presadil, toto bolo najnevhodnejšie dosadenie hlavného predstaviteľa v dejinách kinematografie. Danny Trejo ako kňaz bol na zaplakanie a Macy Gray spolu s Hopperom si toho moc nezahrali. O maskách ani nehovorím, nalíčenie bolo otrasné, maskérky mali za sebou asi prvú hodinu kurzu líčenia, ale keby som mal podobné nedostatky menovať ďalej natočili by už ďalšie pokračovanie, čo sa dúfam nestane. Teda pokiaľ sa na to ovšem niekto nedá serióznou cestou, ktorú by si séria Vrán zaslúžila. Už len za Brandona. Jedna hviezdička je za sexi Taru a aké-také akcie. 20%. ()

korbitch22

je to sice neskutečně stupidní a odpudivý blábol,který nemá z vránou prakticky vůbec nic společnýho,jenže když si vzpomenu na 2,která byla opravdu k poblití a vyloženě urazila památku brandona lee....tak ty malinkě 2 musím dát,protože je 4 fakt lepší než 2.potěší tu hlavně plejáda dobrých herců(kteří sou ale zabití demencí scénáristy.)jinak opovržení hodný blábol,který šel jen opravdu horko těžko dokoukat. ()

3 AM Code

Misty zajimava vizualni stranka, misty pekna hudba, zbytek neuveritelna sracka bez hlavy a paty. S Vranou to ma spolecne skutecne jen vyskyt toho operence. Jedina postava s trochou charizmatu je David Boreanaz coby psychopat a i on pouze vykrada sam sebe (konkterne Angeluse ze serii Buffy&Angel). Jak se k tomuhle dostal chudak Dennis Hopper nebo predstavitel drsnaku Danny Trejo (byt maji oba jen cameo) je mi zahadou. Nejsem si jist za co presne tu jednu hvezdu davam, protoze si ji to pravdepodobne nezaslouzi. ()

• V roce 2011 byl film spolu se snímekm Město andělů (1998) znovu vydán společností Echo Bridge Home Entertzainment v 2diskové DVD edici v širokoúhlém formátu. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Normana Patridgeho a komiksové předlohy Jamase O´Barryho. (Terva)
  • Snímek měl speciální předpremiéru. Týden před oficiálním uvedením na DVD se promítal v JAR Pacific Place Theatre v Seattlu. (Terva)