Vrana 2: Mesto anjelov

• Česko Vrána: Město andělů (viac)

Stali se nepohodlnými svědky rituální vraždy futuristického gangu, a tak museli Ashe Corvin se synem zemřít. Okolnosti jejich smrti se donekonečna záhadně zjevují dvacetileté dívce Sarah. Až jednoho večera ji odvede Vrána do opuštěných doků, kde došlo k celé tragédii. Sarah je svědkem toho, jak Vrána znovu oživuje duši mrtvého Ashe. V den oslav Svátku mrtvých se znovuzrozený Ashe vydává do ulic, aby pomstil smrt svého syna a ochránil Sarah, která má být další obětí nelítostného gangu. (oficiálny text distribútora)

Mikah

Nic jsem od toho nečekala a nic jsem nedostala, takže příliš zklamaná nejsem. První díl Vrány, v hlavní roli s Brandonem Leem, řadím mezi své oblíbené filmy, ovšem v tomto pokračování je vidět, že sázeli na úspěch předchozího filmu, a proto zvolili vlastně stejné téma a podobné zpracování, což se ale nepovedlo. Navíc zapomněli na jedno, co by mu ode mě možná přidalo ještě jednu hvězdičku, a to na dobrou hudbu. A nezachránil to ani Vincent Perez. ()

Wyrdas

"Věřím, že existuje místo, kde bloudí duše zemřelých, jenž nenašli pokoje. Čekají na příležitost, jak napravit křivdu a zlo. Teprve pak se mohou setkat s lidmi, které milují. Někdy jim vrána ukáže cestu. Protože někdy, je láska silnější než smrt." Těmito slovy začíná druhý díl vrány a divákovi to napoví, že podobnost s jedničkou nebude čistě náhodná. A během prvních dvaceti minut musí být každému jasné, že ta podobnost nebude jen malá. Kdybych neviděl první díl, určitě bych byl daleko překvapenější vývojem postavy i děje jako takového a protože filmy na sebe nemají nijak přímo navazovat, budu hodnotit jako by šlo o samostatný film. Atmosféra drogového města byla ponurá, příběh měl mystický nádech a herci podali dobré výkony. Někteří lepší (jednoznačně Iggy Pop), někteří horší (ze slušnosti neupřesněno). Vrána tu poprvé ukázala, že má i jiné schopnosti, než jen přivádět mrtvé mezi živé (například když nechala vzplanout palmy ve chvíli, kdy kolem nich proletěla). Ash Není Eric, ale má svůj vlastní příběh, svou ztrátu a svou cestu pomsty. Jeho láska k dementnímu synovi (normální kluk asi nepoběží je střelbě?) ho přivede zpět na svět živých a tím hon na vrahy začíná. Nápadité (odvetné) vraždy, nová láska, jasné poselství. Jestliže bych první dílu dal bez váhání deset hvězd, druhému patří plnohodnotných pět (možná trochu s odřenýma ušima, ale kvůli těžkému podhodnocení zde na ČSFD těch pět stejně dám). Jak tak koukám, filmoví guru opět nemají v lásce plnohodnotná pokračování a další se už jen přidávají k davovému hejtění. Škoda, tento snímek by si zasloužil nejméně 65-70% (ve srovnání s podobnými filmy). ()

JohnSmith

První Vrána bylo něco nového a zajímavého, hlavně díky tragické smrti Brandona Lee. Druhý díl už jen těží z úspěchu prvního, ale nedosahuje ani zdaleka jeho kvalit. Pod scénářem je podepsaný David Goyer,což jak je vidno není vždy známka úspěchu. U Miramaxu zdá se šetřili nejen na tricích a kameře, která je tragická, ale i na režisérovi, který od té doby pro jistotu nic nenatočil a hlavně titulnímu hrdinovi.Vincent Perez má určitě svoje kvality,ale nejspíš je nechal v maskérně.Ani záporák Richarda Brookse nestojí za nic, obvzlášť¨, když v první Vráně perlil Michael Wincott. ()

animaxis

Nemůžu se ubránit dojmu, že film by mohl být o dost lepší, kdyby se v něm změnily jen dvě věci. Herecké obsazení (minimálně co se záporáků týče) a kdyby se film ve spoustě scén nesnažil záměrně kopírovat první díl. Děj je velice podobný prvnímu dílu s tím rozdílem, že nyní se jedná o násilné odloučení otce a syna, ne snoubenců. Hlavní postava jakž takž ujde, jen by bylo lepší, kdyby během každé scény nemusel několikrát vyslovit slovo "vrána" (asi kdyby vám to nebylo jasné). Docela velký potenciál jsem viděl v dospělé Sáře z prvního dílu, ale ani ta se nakonec moc nepředvedla. Jinak celý film působí velmi komorně, ale to v tomto případě rozhodně nevadí. Akce je občas zajímavá, bohužel úhly kamery nejsou nijak skvělé a občas je i choreografie prostě hloupá. Hlavní záporák je tu absolutně jinaký a všichni pod ním se tu akorát cíleně snaží působit co nejvíc úchylně. To často ani moc nevadí, ale když jsou jejich charaktery založeny pouze na tom, tak toho na nich moc zajímavého vlastně není. Škoda, opravdu si myslím, že tohle mělo jistou šanci být dobrým pokračováním. ()

Laca1313

Jednička byla mnohem lepší. Brandon Lee podal několika násobně lepší výkon,než Vincent Perez. I maska hlavního hrdiny se mi líbila víc v jedničce. Pokud jde o záporné postavy (mám namysli opravdu postavy a né herce:))),tak mi přišli,jak výběr toho největšího lidskýho odpadu. Místy jsem měl pocit snad sleduji nějaký BDSM porno. Alespoň,že představitelka hlavní ženské role byla pěkna. ()

• V den oslav Svátku mrtvých hraje v ulicích kapela Deftones a hraje song "Teething", který se také objevil na soundtracku k filmu. (Eldrick)
  • Iggy Pop se měl objevit v roli Funboye původně už v prvním snímku filmové série. Kvůli časovému vytížení se však mohl zůčastnit až natáčení tohoto pokračování. (korbitch22)
  • Ve filmu zazní i „Sean Olson“ od skupiny Korn. (Terva)