Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

hlava4

Ale jo je to dobrý. Děj má hlavu i patu. Film drží pohromadě, spousta hezkých vizuálních efektu (od toho sci-fi máme, že jo). Celé je docela dobře koukatelné. Ale ten konec, ten závěr. Ach jo. ()

kramatos

Perfektní pokračování předchozího Abramsova spektáklu, opět nabitého hutnou dávkou akce. Velké plus za volbu typicky britsky odměřeného brilantního Sherlocka. ()

CAR0DEJ

Star Trek: Do temnoty Najlepší film od...Dark Knighta, aspoň pre mňa. Všetko to, čo som čakal od nového Supermana, som dostal v tejto várke a to som sa bál, či to bude dostatočne dobré. Exteriéry, interiéry, dej, zvraty, postavy, všetky a hlavne neohrozený Khan. Neskutočné dielo hodné zapísania sa do dejín, čo už sa podľa mňa stalo. Najlepší film, ktorý som videl za posledné roky a to ich bolo veľa skvelých. Ešte k tomu nemusela to byť žiadna pomalá a nezáživná, kritikmi milovaná „sračka“, ale napatím nadupaná a efektmi a dejom, ci postavami nabitá veľmi konzumná „podívaná“. Aj keď som nikdy nebol zarytým fanúšikom pôvodného Star Treku, i keď mi tento pojem nebol neznámy, musím konštatovať, že jednotkou počínaje a dvojkou pokračujúc vynikajúco odštartovaná nová séria. 5 hviezdičiek je málo a vždy bude. ()

joxerveliky

Začátky ságy Star Treku, no prostě naprostá senzace! Kdo chce, tak samosebou mouchy najde, ale o ty tu přece nejde! Není důvod, aby Abrams vytvářel ze Star Treku něco, co už ani nebude Star Trek, od toho tu máme jiné filmové skvosty! Do kina jsem šel na "startrekovskou" nálož a dostal jsem víc nálože, než jsem čekal :) Nejvíce mi v paměti utkvěla ta detailnost a propracovanost samotné Enterprise! Při sledování jsem měl pocit, jako by se seriál proměnil ve skutečnost. Tohle musí vidět nejen každý Trekkie, ale i "normální" fandové sci-fi :) Z mého pohledu skvělá práce! ()

Brunsvik

čo nového v ďalekom vesmíre? jeden a pol se-kundy na alice eve v spodnom prádle - zvyšok filmu sa bohužiaľ už len presúša v neforemnej uniforme, a čo na tom, že je minisukňová, keď ju kameraman záberuje v polodetailoch a užšie, čo - mimochodom - veľmi nepridáva na jej kráse, nakoľko má milá alice sánku širšiu a hranatejšiu než predošlý držiteľ svetového rekordu v tejto kategórii reese whiterspoon; inak je tento film pozretiahodný najviac kvôli tomu, že v ňom účinkuje výnimočný a skvelý miniherec deep roy (čo tuto na csfd v kolonke HRAJÍ chybí), no jeho rozkošnú indickú tváričku tu neuvidíte, lebo je zamaskovaná na nespoznanie maskou mimozemského pomocníka pána scotta. no a na záver niečo konštruktívne k filmu? patetické a miestami insitné herectvo (najme khan v podaní cumberbatcha je ako vystrihnutý z čítanky: 10 rád pre začínajúceho amatérskeho herca, ako hrať zápornú postavu), kolosálne failová hudba a miestami (v pozemských scénach a scénach neakčných) prekvapivo televízne záberovanie a rozprávanie; prečo vlastne dávam až tri hviezdičky? asi ma po mužovi z ocele potešilo, že nie všetky tohtoročné letné blockbustery sú vyložene duté a nepozerateľné preameričtené kokotiny; ()

harryexists

Podle hodnocení jsem čekala velmi dobrý film, ale takový nářez tedy opravdu ne! Nestihla jsem se za celé dvě hodiny ani chvilku nudit, naopak jsem s napětím hltala každý kousek filmu, první scéna na neznámé červené planetě s bílo-žlutými domorodci byla neuvěřitelná podívaná a od té chvíle vše běželo kupředu jako nezastavitelná lokomotiva. Velmi mě nadchla vyváženost mezi násilnými scénami, vesmírnými bitvami a naopak zase přiměřeným prostorem pro vážné dialogy mezi postavami, citlivé scény nebyly přehnaně cheesy, atd. Během filmu jsem si stihla zamilovat všechny tři hlavní postavy a o Benedictovi se mi doufám bude zdát. Skvělý zážitek, který mě velmi mile překvapil. ()

Simba72

Od prvej až do poslednej minúty napínavé, akčné, super efekty, vtipné dialógy. Presne takto si predstavujem poriadne scifi, ale bohužial ten záver (oživenie Kirka) mi vôbec nesadol, prišiel mi dosť trápny a až moc predvídateľný. Veľká škoda ale ešte väčšia je že som to nevidela v 3D, čo dosť ľutujem. 85% ()

Trinculo

Vyprázdněný Star Trek. Teda pokud nebylo smyslem ukázat nejslavnější posádku lodi Enterprise jako bandu povykujících ranných adolescentů, kteří chtějí vesmírem lítat rychle a zběsile. V tom případě by takový film byl ztělesněním kritiky dnešního amerického velkofilmu. Ale asi ne. Jde o masový efekt. Naštěstí je ještě spousta přiležitostí se trochu vzpamatovat, ale za Abramse se to bojím nestane. ()

MAXIKILLER

Jako naprostý neznalec Star Treku ( Mé znalosti sahají pouze k předchozímu dílu) jsem si tu boj téhle povedené partičky z Enterprise docela užíval. Chris Pine, Karl Urban, Simon Pegg, Zachary Quinto a Benedict Cumberbatch = vítězná sestava. Už se nemůžu dočkat pokračování pane Sulu! ()

Scaevola

Působivé a vtipnými replikami naplněné parafrázování všeho, co dělá Star Trek sebou samým. To však bohužel není kompliment. První film třetí generace alespoň přinesl neotřelého antihrdinu a hostování veteránů mělo smysl, ale zde jsou zavoláni jen proto, aby objasnili přes třicet let starou filmovou zápletku. Polovinu snímku tvoří neustále protahovaná finální bitva a zklamal i Cumberbatch, jenž v traileru sliboval minimálně prudký a nesmiřitelný obličej a záblesk motivace. Po nadějném úvodu z obojího zbyl jen výsměch. - Ale abych nebyl příliš povrchní, po druhém shlédnutí musím konstatovat, že zábava to byla. ()

wick

I po druhé ok...po zdařilém restartu podivné a nekonečné série Star Trek se povedl i druhý díl, který je možná ještě lepší. Zejména pro mě, který viděl jen, myslím že 6.díl, před mnoha lety v kině omylem, protože ten den měli hrát Woody Allena, ale na plátně se objevily první všechny ty postavičky, které jménem neznám, Allena hráli už včera a přítelkyně nechtěla odejít, protože to bylo její první sci-fi co viděla. ()

SvobiQ

Herecky muzikál Benedicta musim říct že po sherlockovi se v tomhle filmu plne projevuje jeho herecké vciteni. Když vyprávěl o své flotile musel sem zamacknout slzu i já. No ship should go down without her captain.....mozna hraje zmetka první třídy ale jeho osobnost si zamilujete ()

Eygam

Když jsem si někdy kolem začátku řekl: "Ty jo, tenhle chlap je do 20 minut mrtvej", a on umřel asi za 5, bylo mi jasný, že tenhle film mě asi ničím nepřekvapí. No, jednou se to povedlo, když Kirk a Spok vážně dali každej ruku z jedný strany skla během srdceryvnýho loučení...to bylo fakt zbytečný. Navíc dva vtipy na barvu uniformy v jediným filmu je (jak se ukázalo) taky moc. Je to super podívaná, bromance mezi Kirkem a Spokem jede na plný koule (Uhuro, proč se ještě snažíš...) a vršení jednoho klišé za druhým je ve výsledku možná ku prospěchu. Ale podruhý to vážně vidět nemusím. ()

paradoxman

Tak nějak to k mému překvapení Kirk s Ušákem splácali dohromady, až mě to bavilo od začátku do konce. Abrams ví, jak na to, snad ještě natočí i jiné sci-fi, než ohrané pohádky o raketě, která neshoří v atmosféře. Nerad bych se totiž u třetího dílu opět přistihl, že vzpomínám, jak jsem se bavil u toho prvního. ()

jirkahorn

Film je líbivý, vizuálně naprosto vyladěný. A rozhodně ani nelituju těch 2 hodin nudy, protože se na to dívalo dobře a bylo příjemné vidět pohromadě tolik dobrých herců. Škoda, že scénář asi dostal přímý zásah faserem, protože jsem nevěřil, že může existovat prázdnější a děravější scénář, než u Transformers 3. A ejhle, zjevně ano ;-) Konec i zvraty předvídatelné od začátku a na vině jsou přílišné detajly na ty 3 řádky scénáře. ()

Sentinel

Těsné 4* a stejný problém jako s "jedničkou". Abrams naštěstí umí, takže z ne-startrekovského pohledu je to pořád velmi dobrá práce, i když semtam mi přišlo že se trochu opakuje a taktéž dvojce chybí nějaká jaw-dropping scéna jako byl prolog jedničky. ()

Etherium

Druhý Star Trek OD Abramsa sa dosť pripomína k starému originálnemu seriálu, niektorým dielom zo seriálu Enterprise a hlavne k druhému filmu. Ten, kto videl všetky seriály a filmy je to proste lahôdka, keď sa tu objavujú narážky a ako sa už povedaný dej môže skončiť v alternatívnom vesmíre Abramsa. Film je výborne akčný, proste v sci-fi žánri nemá konkurenciu, efekty úžasné, herci v pohode, dej je proste vymyslený pre súčastného diváka, ale za pomoci už osvedčených schémat a poznaných postáv, či situácií, čo je aj kladom a zároveň záporom kvality deja. Proste niečo, čo som už videl, ale chcel som vidieť niečo iné, nové, tak dúfam, že tá 5 ročná cesta do deep space bude stáť zato. A ešte jedna výtka: Klingoni- to čo je? Tak ich dobre dohovadili, to proste nie sú klingoni, masky o dosť odlišné, proste 50 rokov majú klingoni svoje asi najkultovejšie masky z ST a tu Abrams príde s nejakými umelohmotnými nahráškami, hoci vyzerajúce dobre, ale určite to dokazilo Klingonov. ()

Bobby18

Prostě perfektní ve všech ohledech a za mě nejlepší blockbuster tohohle léta. Krom nepolevujícího tempa a výborných akčních scén, což je v podstatě kompletní itinerář ostatních letošních popkornů, nabízí i celkem chytrou zápletků a výbornýho záporáka. Navíc oceňuju to, že se Abrams u pokračování nevydal směrem víc výbuchů, víc klingonů, víc všeho a naopak prezentuje vlastně komornější a osobnější zápletku. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)