Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

koubekson

Je to líbivé, řemeslně opravdu pěkně zvládnuté, hudba taky fajn...ale Star Trek jak ho známe imho skončil s Nemesis, nebo ještě před ním... Předchozí díl se mi docela líbil, tak možná s odstupem nebudu soudit tak tvrdě, ale každopádně je to už něco docela jiného. Docela se mi líbily odkazy na staré filmy s kapitánem Kirkem resp. variace na ně v této paralelní dějové linii. Kamarád zmiňoval, že tyhle 2 nové startreky někdo přirovnal k novým Starwars a imho na tom něco je. Přeakčněná scifi sága, která si z předchůdců vzala základní téma a rozhodla se "zmodernizovat" a přizpůsobit masám...aneb "lidi to chtěj, tak jim to dáme". I na tom asi něco bude... ()

Borin.P

Nejsem příznivec původní ságy a asi nikdy nebudu, jenže tohle pojetí obří sci-fi produkce mě prostě baví. Na velkém plátně vynikající. Abramsovu vizuálnímu stylu vesmír vyloženě sedí. Nemohu říct, že by nový Star Trek byl lepší nebo horší než jeho předchozí díl. Hodně ztrácí v detailech a tempo nemá tu správnou gradaci, ale má výtečně zvládnuté emoční prvky a osudovost děje nahrává více dvojce. První díl byl komplexnější, Into Darkness jedním slovem velkolepější. Lepší 4* ()

lasida

Tak tomu rikam Amerika. Proste fraze, "velke" ciny, rozkopane vychylene jadro reaktoru, nic vas neprekvapi, vse je predvidatelne predem, sama akce bez akce, doted jsem se nevzpamatovala z toho, co jsem videla. V podstate jsem nastvana, klasicka franchisa, vzdyt je to prece Star Trek. NENI TO STAR TREK. Dekuji, nikdy vice. 2* ani nevim za co. ()

carlos.s

Film mě nenudil a na půlnoční premiéře mě usnout nenechal. Málo kecání, furt se něco děje a střílí se. Nicméně film byl také "nemastný a neslaný" a vadilo mi na něm něco, co zkrátka nedokážu vyjádřit. Možná to bude tím, že ze seriálového star treku jsem neviděl ani jeden díl a ani nejsem jeho fanoušek. ()

LacoDeLoco

Absolutni povinnost pro milovnika STAR TREKU. Dejove nabitejsi nez predchozi dil. Vice akce, vice deje, snad i vice psychologie a lepsi vykresleni postav. Celkove vyzralejsi, plynulejsi, uhlazenejsi, do sebe zapajici. Nic nevycniva a nerusi. Lepsi zpracovani, bez "hluchych mist" (ani jsem se nepodival na hodinky, kdy to bude koncit :) ) Pro lidi znale minulych dilu i par skrytych vtipku, narazek. A moc se hodi k velke obrazovce, doma u TV bych si to tak neuzil. J.J. Abrams a jeho poneti Star Treku je mi dost blizke. Nespokojenost? Neni s cim! Kdyz jedu do kina, vim na co se budu divat a jedu tam uzit si to. Nejdu tam trpet a nejdu tam apriori kritizovat. Jedu tam uzit si pribeh a "okoli" pribehu jeho baleni mi ma pribeh podtrhnou, zabalit ho. Kino je pohadka, klam, lez, jejimz ucelem je zabavit mne. Ja si tuto zabavu vybiram. Kdyz tam jedu, tak s tim pocitam a bavim se. A film mne bavil. ()

Fooler

I přestože film zvedá z průmeru herecká squadra v čele se Cumberbatchem a Peggem, námět pokulhává, po první hodině to dře (i přestože jsou souboje efektní, při filmu, jako celku jsem se v kině nudil). Po velice povedeném prvním filmu jsem odcházel zklamán. ()

tchempi

První Star Trek z dílny J.J.A. se mi líbil velmi, z druhého jsem trochu zklamán. Je tam humor, akce a skvělé efekty, ale také tam jsou klišé, zbytečný patos a neuvěřitelné náhody. Jasně, je to hlavně nablýskaný blocbuster, přesto jsem od J.J.A. čekal trošku „chytřejší“ film. ()

Chase

Abrams miluje Star Trek, GIacchino miluje Star Trek a já pak taky miluju Star Trek i když jsem nikdy žádným velkým Trekkiem nebyl byť tenhle svět samozřejmě znám. Dostatek dobrodružství, správná míra syrovosti, kdy je bezohlednost naprosto uvěřitelně bezohledná bez nějakýho vysvětlování: Když někoho potřebujete vyřadit z boje, tak se s nim nemažete, prostě když jdete kolem prokopnete mu nohu a hotovo a hlavně fantastickej "záporák" na kterýho budu dlouho vzpomínat. Film, který překonal moje očekávání a já se těším na další díl. ()

misiaq

Abramsovi sa podarilo este lepsie spracovanie ako v prvom dieli, ktory ale musel tomuto majsterstucku predchadzat, aby bolo jasne odkial prisiel ten tmel, ktory jednotlive postavy spaja. Zatial najlepsi fim zo serie Star Trek, ktory predcil moje ocakavania. U mna plny pocet. PS uz sa tesim na Star Wars ressurection v podani Abramsa ()

liborson

Není co dodat! Sice Imax tomu dal 30% navíc, ale líbí se mi, jak Abrams využil alternativní děj a nakoupnul celý restart. Scénář je tu trochu klišovitý, předvídatelný, Cumberbatch dost nevyužitý, ale i tak parádní zábava. Zatím film roku 2013. ()

gezper

Dvojka aneb zábava neztrácí na otačkách a drží si vysokou úroveň v rámci daného universa. S charaktery jsme z jedničky dostatečně seznámeni, tak nás můžou rovnou hodit do akce. A že se tak děje hned od první, mimochodem velice povedené, scény. Celkově to seznávám notně dospělejší a temnější (nejen díky názvu) oproti prvnímu reboot filmu. Víceméně drobné výhrady vůči scénáři mají spíše spoilerový charakter, tedy si je odpustím. Ten má ostatně více zvratů (ač očekávatelných), ale zase je vs. jednotka ochuzen o problémy s časoprostorovým přemýšlením, tedy by to mělo být snad i davově přístupnější. Ovšem to byl dostatečně již i restartovací snímek z 2009. Abrams zkrátka své řemeslo umí a myslím, že Epizoda VII je v dobrých rukou. Hudba pěkně dokresluje a Giacchino příjemně variuje jeden výraznější motiv do více poloh, dostatečně dovozující potřebnou atmosféru. Ale nezůstane zdaleka jen u jedné temné záporácké melodie. 3D není špatné, ale viděno jen v IMAX 3D, takže težko porovnávat s 'plochou neviděnou verzí'. Nicméně začínám být tohoto formátu již pomalu nasycen, od revolučního Avatara mě snad ani jednou vysloveně do sedačky nezamáčknul. [80%] ()

halberdier

Hodně kvalitní pokračování, které je minimálně na úrovni prvního dílu. Co ho povyšuje nad první díl je hlavní záporák ve skvělém podání Benedicta Cumberbatche. Právě záporák byl jednou ze slabin prvního dílu (ne výkon Erica Bany, ale malý prostor). Skvělé jsou i trikové scény. Trochu slabší je pak samotný závěr. Pokud bude Star Trek pokračovat v nastoleném trendu, zlobit se nebudu. (9/10) ()

oiuoiu

Báječně udělaný vesmír, kde se pořád něco děje. A kdyby se to nedělo, nijak bych neplakala. Tohle je svižný akčňák, jenže Stártreky původně nikdo netočil pro debily ... Dvě hvězdičky za podívanou, jedna za absurdně vtipnou scénu, v níž Kirk opravuje loď nakopáváním. ()

Jack_F.

V záplavě popcornového marastu vyznívá prozatím jako jasný vítěz a žádné letošní(snad ani rok zpět) sci-fi tomu nesahá ani po kotníky. Klidně bych snesl hodinu navíc a válku s Klingony. :D A chystaný Star Wars nemohl padnout do lepších rukou...Po další projekci jsem si jen užíval kumšt Abramse...sakra monentálně mě nenapdá nikdo lepší na nový Star Wars, takže se kurde těším o to více. :D ()

asa.n

Film skvěle splnil funkci letního blockbusteru. Efekty oslnily (doslova), chvilkama napětí a pobavil. Jak je to s většinou filmů, když na něj jdete s velkým očekáváním, tak vesměs odcházíte se zklamáním, ale troufám si říct, že i velcí fandové si zde najdou své, co nezklame. V první řadě bych vyzdvihl herecký výkon Benedicta Cumberbatcha. Udělal na mne vynikající dojem a doufám, že v sérii Star Trek nebyl naposledy. A pak bych ještě zmínil pocitový dojem z času filmu. Je až neuvěřitelné jak film „odsýpá," rozhodně bych neřekl, že má přes 2h. ()

Digmen

Mám rád J.J. Abramse. Umí docela slušně plnit to, co slíbí. Když před lety sliboval, že plnohodnotně restartuje jeden z mých nejoblíbenějších seriálů/filmů - Star Trek, moc jsem mu nevěřil. Ovšem řekvapení se zrodilo a akční sci-fi spektákl byl na světě a byl více než dobrým filmem. Nyní přichází do kin pokračování s názvem "STAR TREK : DO TEMNOTY" a slibuje minimálně totéž, co první díl. No a jakpak to tedy dopadlo ? Pro mě osobně, je to splněný sen. Připadal jsem si, jako když jsem poprvé viděl Khanův hněv či Hledání Spocka. Jsem si však plně vědom, že podat vám tuhle recenzi, jako věrný fanoušek startrekovského světa, by nebylo uplně fér. Příběhově jde o to, že mladý kapitán Kirk způsobí jakýsi konfliktní stav, který by každého, stál minimálně kariéru. Bohužel podmínky na rodné Zemi nejsou dobré, jelikož došlo k útoku na Hvězdnou flotilu. Pachatelem je jakýsi John Harrison, a právě kapitán Kirk s posádkou Enterprise se nabídnou, že jej polapí. Dále již nebudu více prozrazovat a jen připíšu fakt, že tu jde především o hranici mezi přátelstvím a nenávistí či pomstou a spravedlností. Co se týká herců, je zde stále stejná sestava z prvního dílu, jen záporák (Benedict Cumberbatch) vystupuje z řady. Není tedy co vytknout. Vizuální efekty jsou opravdu na úrovni a bojové momenty vyčnívají nad vším ostatním. Závěrečná scéna je pak pouze vrcholem umu zdejších grafiků. Opět příjde pod kudlu třetí rozměr, který ničím nepřekvapí a film by se bez něj obešel. Hudba je super a přesně zapadá pod startrekovský standard. Délka je taktéž rozumná a film mě ani na chvilku nenudil. Akce je dávkována velmi rozumně a film nabývá dojmu, že je celistvý. Co říci závěrem ? Snímek STAR TREK : DO TEMNOTY, doporučuji všem, kteří mají rádi kvalitní sci-fi. Pro fandy ST je to tak, jako tak povinnost. Poslouží skvěle jako rodinný film, kde si užijí všichni zúčastnění. Hodnocení : 85% ()

Idoviren

Na nejnovějším Star Treku je toho dost k naštvání. Tak třeba pokud máte epilepsii, filmy J. J. Abramse nebudou to pravé pro vás, světla se vynoří i z míst, kde by rozhodně být neměla. Dál mě docela mrzela postava Harrisona/Cumberbatche, která až příliš stála na nezměrnosti charisma toho urostlého Brita a charakterově mi přišla nedotažená a plochá. Taky mi vadila šedá verze budoucnosti, kdy se do této barvy oblékne úplně všechno a všichni. Ale na druhou stranu, barevný a prosvětlený vesmír na Eterprise skvěle kontrastuje s tou nepřívětivě ocelovou planetou Zemí a Cumberbatch je skvělý všude. Takže nakonec musím dát čtyři, protože i přes drobné nedostatky je Star Trek Into Darkness skvělý, napínavý a ani na chvíli mě nenudil. ()

Ernedar

Star Trek 2009 jsem viděl několikrát a proto jsem se i na tento film velmi těšil. Přiznávám dobrovolně, že jsem zatvrzelý antifanoušek star trekovských seriálů a přijdou mi velice nudné ale Star Trek 2009 jsem si fakt užil. Měl šťávu a válel. Tento film se snaží o něco podobného. Rozhodně se mu nedá upřít dokonalost v ohledu vizuálních technologií. Jsou to hotové orgie, ale trochu mi připadá, že se někdo snažil za tím celým digitálním kolosem někdo ukrýt prostoduchost tohoto filmu. Postrádá příběh. Je to jen výstřel do prázdna. Ovšem tento prakticky primární neduh filmu kompenzuje více než nad míru hlavní záporák filmu. Pokud jste někdo viděl seriál Sherlock, ani tentokrát Vás tento herec nezklame. Výborně zahraný záporák. Jemu se nedá nic vytknout. I díky němu jsem si film užil a jenom díky němu dostane 4/5. Jediný kdo záporáka je schopný troufnout je Zod z Man of Steel a samozřejmě Joker, kterého pravděpodobně z příčky neluxusnějšího záporáka nikdy nikdo nesesadí. ()

kalysta

Mimořádně nudný velkofilm, totální zklamání, které lehce zaujalo pár momenty , ale o dvě třídy horší, než předchozí díl. Nejhorší počin JJA, že kterého čiší patetismus a laciná hra na city. Dojemné scény á la ET mimozemšťan ( doteky ručiček přes sklo ) , jiné jako z laciných sci-fi seriálu ( oprava jádra dobře mířenými kopy ) . No abych nekřivdil , klukům kolem 10 let by se to asi mohlo líbit. Pro mě jen nuda, zmar a čekání na titulky. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)