Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Sany33

Druhý diel novodobej série Star Trek, ktorá rozpráva príbeh o lodi Enterprise, ktorá sa plaví nekonečným vesmírom za účelom odhaľovania nových druhov a ochrany nových civilizácií. Niekedy sa im to však vymkne kontrole a potom s toho vznikajú podobné veľkofilmy za čo som mimochodom veľmi vďačný. Hneď od prvej minúty sme svedkami plynulej akcie a tak to má byť. Hlavný príbeh je plný zvratov, akcie, emócií a Benedicta Cumberbatcha a k tomu všetkému ešte Benedicta Cumberbatcha a neviem či som ešte spomenul vynikajúceho Benedicta Cumberbatcha, ktorý sa role Hlavného záporáka zhostil naozaj znamenite a právom mu patrí moje uznanie. 92% ()

fefee

Ťažko mi je hodnotiť tento nový druh Star Treku, tí čo vyrastali na starom ST vedia o čom hovorím (snáď). Vzásade nič prevratné, ale už si začínam zvykať na tieto Sci-fi žánrovky plné PC efektov a akcie a trochu humoru ktoré len kopírujú novú dobu a s ktorými sa roztrhlo vrece. No nič bavme sa, opäť akčná, štýlová, sci-fi mega zábavka pokračuje... 3,5* ()

lykan9

Druhé pokračování restartovaných filmů Star Trek a vynikající zpráva. Opět bez chybný výtvor. Všechno klady z předchozího dílu zůstaly a i kdyby jsem se rozkrájel, tak žádnou chybu nenajdu. A i když žádný z herců nepřevyšuje toho druhého, tak Simon Pegg si u mě vysloužil status toho nejlepšího z posádky. ()

Všivák

Hodně dobrý a napínavý Star Trek. U které se dá i zasmát. Nechápající Spock jako terč lidských vtipů a popichování je skvělý. U filmu se nedá nudit ani minutu. Je to akční, má to spád a pořádně epické scény. Lepší reklamu na Star Trek si nejde už snad ani přát. A to i po vizuální stránce, na které je vidět každý dolar drtivého rozpočtu. Podmínkou je předchozí film z roku 2009 na který tenhle díl navazuje jak v seriálu. Parádní film. ()

Lukyn007

Reboot byl originální, téměř geniální. Sequel je stejně tak dobrý, nikoli však lepší. Škoda, že Cumberbatch nebyl na plátně déle...85% ()

Gurtha

Zatím vyhodnoceno jako příliš sebevědomé a neoriginální (kde je hranice mezi rebootem a remakem?). Ještě se ale chystám na druhý pokus a pak je tu také možnost, že půlku filmu zapomenu a bude líp. Zatím ale platí klasické "having is not so pleasing a thing, as wanting." a já jsem chtěla očividně až moc. PS: Zakažte mi chodit na 3D, už ten formát mě vždy stoprocentně rozladí. ()

blackJag

Skvělé obsazení, skvělé triky. Bezvadný příklad dobře využité licence. ...a samozřejmě Alice Eve v intergalaktickém prádélku - nejeden trekkie tak naostro otestoval problém své předčasné ejakulace. 85% ()

Sklepkan

Wau...stává se to jenom vzácně, ale na konci filmu ve mně převládal pocit, že by filmu slušelo alespoň o deset minut více materiálu pro důstojnější závěr záporáka (skvělý Benedict Cumbertbatch). Takhle mi jeho konec přišel dost uspěchaný a minimálně zvláštní. Jinak filmu není vesměs co vytknout. Abrams ví kdy přitlačit na pilu a kde na chvilku ubrat na otáčkách. emoce fungují, efekty patří k tomu nejlepšímu, co může dnešní filmový průmysl vyrobit. Osobně mě potěšil větší prostor pro Simona Pegga, i když zrovna jeho příběhová linka mi časově vůbec neseděla do celého příběhu (ok, maličkost, ale mě to například nutilo o tom přemýšlet, místo toho abych si užíval dialogy a kulervoucí efekty). Ostatně..kdybych měl shrnout moje výtky, tak to jsou vesměs samé maličkosti, ale v mém případě jich bylo tolik, že mi to trošku kazilo celý dojem z jinak dokonalého sci-fi filmu. Asi ale záleží na tom, kde má každý divák svoji míru tolerantnosti pro menší či větší přešlápnutí (v tomhle snímku se díky Bohu objevují jen ty menší přešlapy). Nicméně...na to, že je to druhý díl, tak pecka. 83% ()

mkubalikova

Výborný sequel po všech stránkách, i když chybí ten wow efekt. Na druhou stranu je zde opět skvělý záporák a vidět Sherlocka bojovat se Sylerem, to je prostě pastva pro oči každého fanouška :-D 90% ()

Vironey

Slabý. Hodně slabý. Předchozí díl se mi líbil mnohem víc. Scénář je spatlanej ze všech myslitelných klišé frází a cameo Leonarda Nimoye to nemůže zachránit. Bones mě tam pěkně sral, jeho projev byl neuvěřitelně monotónní a neuvěřitelně nasírací. Většina herců strašně přehrávala včetně mého oblíbence Cumberbatche. Vzhledem k předchozímu dílu jsem se fakt těšila, ale dostavilo se jen velké zklamání. ()

Roseinka

"I am better." "Than what?" "Everything." (nebo tak nějak :D) Bože, Osude, Náhodo nebo kdokoli, děkuji Ti, že si stvořil Benedicta! :D Strašně jsem se na to těšila kvůli němu. Přestože se mi jako chlap nějak extra nelíbí, jeho charisma a herecký talent převyšuje nade vše. A taky nad všechny talenty v tomto díle. Škoda jen za tak málo prostoru, co mu byl dán. Každopádně tenhle díl byl pro mě celkově atraktivnější, napínavější a zajímavější. Vizuální efekty opět výborné, příběh zaujal. Ale i přesto všechno tohle u mě bude jedna z mála výjimek, kdy si opravdu řeknu, že tenhle film je spíš pro chlapy (a sakra jak já miluju tzv. "filmy pro chlapy", na který normálně holky nekoukaj). Prostě Star trek mě nikdy nebral a asi ani nebude (proto nemůžu dát pět hvězd). Ledaže by natočili další díl s Benedictem. :)) ()

svobik

Prostřední akt bohužel drhne, poněvadž se zde ukazuje podobný syndrom, jaký v mých očích trápil i třeba druhé X-Meny. Tehdy se velmi zdatný režisér a scenáristé taky rozhodli namísto přímočarosti o komplikovanější příběhová řešení na úkor zábavnosti a plynulosti, ve výsledku se tedy pokračování svému předchůdci nevyrovnalo. Star Trek je až zbytečně zamotaný, motivace se mění jak na běžícím pásu, což je strašná škoda, protože Abrams to jinak v rukách pořád má. Démonický Cumberbatch, nadupané dialogové výměny dvojice Kirk-Spock, opulentní a strhující akční sekvence. Tentokrát tedy jen velmi dobře zvládnutý blockbuster, nikoliv ikonická událost posledních sezon. ()

Killda

Star wars jsou v dobrých rukou... neboli Abramsova režie je vynikající. Co se scénáře týče... delikatesa (popravdě nemohu uvěřit že stejný scénárista před rokem vyplodil Promethea!) Benedict je jako záporák výborný a táhne celý film. Star trek baví po všech stránkách, Abrams totiž nenchal nic náhodě a nudnější pasáže vyplnil skvělými fóry nebo odkazy k minulé trekovské generaci. Jedinou vadou na kráse mi přijde Giacchiniho nemastný soundtrack, ze kterého se dalo vytřískat víc! Zkrátka pro fanoušky Star treku to je nadčasová podívaná bez jediné vady na kráse... já ale nejsem fanoušek a tak plné hodnocení nedám. ()

ghatos

Ne, ne, ne - tohle není zdaleka podařené. Nechci říct, že to bylo odfláknuté, spíše to srší ledabylostí a režisér očividně spoléhal na silnou značku Star Treku. Triky průměr, scénář podprůměr, atmosféra průměr...prostě si s tím nevyhrál jako v jedničce. Není a ani to nemůže to být propadák. Vždy tam bude základní kvalita, ovšem takové značce to nemůže stačit. Nedotaženost - jednoduchost...tohle je definice téhle dvojky. 60% (Kino Krnov). ()

vyfuk

Sérii Star Trek jsem se hodně dlouho vyhýbal, ať už film, nebo seriál. Novější start mi dodal sebevědomí a myslím, že jsem nakonec udělal dobře. První film na mě udělal silný dojem, nicméně extrémní oslnění to nebylo. Zrod přichází až zde. Dech beroucí trailer mi naznačil, že se bude na co koukat a myslím, že to bylo ono. Trailer byl proti těm 132 minutám jen Země v nekonečném vesmíru. Nevím proč, ale i když jsem měl film možnost vidět již dávno, tak jsem se na něj koukl nyní - až po jednom dlouhém měsíci. Udělal jsem chybu. Film mě držel celé dvě hodiny a ani jednou jsem nezaváhal ho dokoukat. Cumberbatchova přítomnost ve filmu byl obrovský zážitek a myslím, že nikdo by nedokázal tak dobře onoho Khana zahrát lépe. Dvojka mě držela víc a mnohem lépe jsem ji vstřebával a všímal si každého detailu. J. J. je úžasný a myslím, že ať už trojka Star Treku nebo nové Star Wars vše bude v jeho režii určitě dokonalé. ()

Myrreczech

Jako obrovský fanoušek Star Wars mám v sobě zakořeněný jakýsi odpor ke Star Treku (který není ničím podnícený, prostě to tak je bylo a bude). Ze seriálu jsem viděl pár dílů v dětství a jinak jsem viděl pouze první Abramsův film (a to ještě z důvodu toho, jak se dokáže poprat se sci-fi klasikou, než mi začne fušovat do SW) a moc jsem se bavil. Proto jsem se na jeho druhý pokus docela těšil. A byl jsem neskutečně nadšen a nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale: Star Trek: Into Darkness je nejlepší sci-fi od Star Wars ep. VI. Ano, až takhle skvělý film to je. A Cumberbatch jako záporák je prostě bůh. Viděno na II. filmové noci ČSFD. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)