Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

w31rd0

Sherlock gone wild, ale jak! Vytvoreni alternativni reality byl genialni napad a vubec se nebudu zlobit, pokud se Enterprise s touhle posadkou bude objevovat na orbite treba kazdej rok... Pew, pew, pew! ()

ETHANIEL

Tak úplně nevím, co si mám myslet o novém díle JJ. Po vysoce nasazené laťce z předchozího dílu jsem očekával další dějové a časové zvraty, velkou akci a dobrý spád. Bohužel jsem byl velice zklamaný. O akci zde není nouze, místy mi přijde, že je jí zbytečně mnoho a film se díky tomu místy vleče. Jako trekkieho mě, ale nejvíce zklamal děj, vzhledem k tomu, že znám původní filmy, tak jsem se nestačil divit, tak dokázal spojit děj původního Star Trek II. a k tomu několik dějových zvratů z dalších filmů starých Star Trek filmů. Nemluvě o tom, že původní příběh zachoval, jenom otočil postavy. Jediné, co drží film nad vodou jsou výkony Simona Pegga a Benedict Cumberbatcha, kteří svým výkonem předčí zbytek posádky USS Enterprise. Díky těm dvou a díky tomu, že počinů ze Star Trek vesmíru je málo dávám ***. Pevně doufám, že až to zvládnu po třetí a po čtvrté, tak se moje hodnocení zlepší, jinak je to velké zklamání tohoto roku. ()

Zrcadleni

Bravo!!! Vytáhl jsem na hvězdnout cestu partnerku, která jen při vyslovení názvu chytá záchvaty vzteku...podařilo se mi to, usadím ji na sedačku, obklopím ji popcornem a nápojem a jako bonus přidám Nachos. Polibím ji na tvář a poděkuju, že se na mě nebude zlobit, že jsem ji donutil. Omluvy jsem si klidně mohl strčit za klobouk. Od prvního momentu jí bylo jasné, že seriál a film má určité odlišnosti. V okamžiku první věty Khana otevřela ústa. Kdo neviděl a neslyšel nepochopí. Stejné emocionální rozpoložení z hlasu zažívala u třetího Batmana (Bane). Pak už jsem jen sledoval jak chřadne a v určitých momentech popadá dech. V závěru došlo i na slzy......potřebujete snad lepší důkaz, že film za to stojí? Donutil jsem ženu,odpůrce StarTreku a scifi žánru milovat StarTrek, tedy J.J. to byl. Fenomenální ()

Mach Tom

Nový dvanáctý Star Trek již vybočuje ze zajetých kolejí úplně. Lodě zde létají až neuvěřitelně rychle, paprskem se můžete přenést kdykoliv a kamkoliv a i Klingoni vypadají úplně jinak. První film hrál z jistými zákony paralelního vesmíru, ale až druhý film dokázal že Abrams již jde úplně jinou cestou a dělá si Star trekovský vesmír podle sebe. Humoru je tam sice dost, ale pochopí ho vlastně jen ten Kdo viděl předchozí filmy. Dávám čtyři hvězdičky za vizuální stránku, a pátou nedám jenom protože nenechal Enterprise za celý film ani jednou vystřelit. ()

Sunkael

Rozhodně lepší než první díl. Cumberbatch se mi v roli záporáka dost líbil ale filmy od Abramse podle mě postrádají hloubku a tady je to stejné. Kouká se na to hezky, vypadá to hezky, ale to je asi tak vše. Ideální popkornovka. ()

Minoka

Jak jen vyjádřit naprostou spokojenost? Po odchodu s kina jsem odcházela potěšena, mé obavy z nižší kvality vzaly za své. Občas to bylo lehce sentimentální, ale jako holka jim to odpustím - vidět Spocka, kterak se obává o Kirka, o svého kámoše, za to stálo :-) Mé potěšení z filmu by se dalo - lehce netypicky - přirovnat k polechtání peříčkem. Bylo tam vše, co jsme jako divák očekávala, bylo to jako dílo vypracované na míru. Nezlobím se. ()

Sakya

Star trek : Do temnoty Určite vizuálne dokonalé miestami dojimavé Benedict Cumberbatch zahral záporaka ako sa patrí. Abrams zase dokázal ze Scifi filmy točiť stále vie.Hudba sa príjemne počuva s filmom . Aj ked mne nesympatickým Chrisom Pinom som sa skvele bavil dávam 4 * . ()

Zagger

Musim citovat Eodeona:"jsem pobouřen a zhnusen" a ke všemu nasrán nelogismy... odkdy padá loď z oběžné dráhy přímo dolů jak sekera ke dnu, odkdy na oběžné dráze není stav beztíže, když nefunguje umělá gravitace a desítky dalších. Ne neskočil jsem tomu na špek a dávám 60% ()

miroslav750

Až sa hanbím priznať, že staršie strar-treky som nepozeral a ani nemal rád ale po zhliadnutí posledných a najnovších 2 kúskov môžem s určitosťou povedať "wow". Ako fanúšika sci-fi ma Abrams týmto dostal. Star-trek (2009) bol výborný ale Star Trek: Do temnoty priniesol pre mňa mnoho plusov, od strhujúcej akcie ktorá sa niesla celým filmom až po užasné efekty a aj nejaké tie emócie. Nemôžem dať iné ako 5/5. ()

Googooplexer

Na to, že to bol star trek, to bolo vrcholne nezábavné a nezaujímavé. Koniec bol dokonca nudný. Treba pridať na príbehu, na postavách a ubrať modrých bleskov. Niektorí herci tu dokážu vylúdiť naozaj rozpačitý úsmev. Ktorákoľvek séria urobí lepší dojem než toto. ()

floppy4

Pekne spravené efekty, ale to má už každý druhý film a navyše pekný vizuál mi nestačí na to aby som sa vydržal 2 hodiny pozerať na film. Inak úplná rozprávka. Voľné pokračovanie novodobého spracovania sa snažilo to zahrať na dramatickú hru postáv, kedy každý kladie život za každého a česť znamená viac ako zdravý rozum, bohužiaľ psychológia charakterov a silené emócie nefungujú ako by chceli. A inak už neviem čím sa snažil tento Star Trek zaujať, mňa teda však nezaujal. ()

triscimy

Suché, občas trapné, když se to snaží býti vtipné, jindy kýčovité a klišovité a nakonec i šíleně předvídatelné. Plusy jsou dobrý záporák a pochopitelně parádní vizuál. ()

Fananek77

Za poslední dobu jeden z nejlepších filmových zážitků. Naprosté nadšení a spokojenost. Abrams dokázal, že i klasika se dá dělat pořádně. Jen tak dál...těšíme se na další díl...už aby to bylo ;-) ()

maestrum

I když jsem shlédl všechny S-T filmy, mezi fanoušky se rozhodně nepočítám. Takže hodnotím jako nezaujatý divák, který už po 2 minutách zapomněl, na co se to vlastně díval. ()

J4Y4G3

Jakožto neúplný znalec příběhů předcházejících Star Treku (2009) asi nahlížím na Kirka a jeho bandu poněkud modernější optikou, ale z jejího pohledu... Wow. Předchozí film nasadil dobré tempo, svižné dialogy a jakýsi příjemný vztah mezi hlavními postavami, takže když k tomu přidáme ještě Benedicta, který je trošku nechtěným tahounem celého filmu a ještě více mainstreamu než v předchozím filmu, tak je - minimálně o úspěch - postaráno. Herci občas trošku přehrajou, ale to asi emocím u blockbusterů patří. Deep space, here we go! ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)