Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

smajly

Velmi příjemné pokoukání i pro ty, kteří "slaďáky" dvakrát nemusí. Příběh je jednoduchý, ale platí zda pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Žádné přemrštěné emoce, dějové zvraty, ani známá americká teatrálnost. Při hereckém obsazení vsadil Rob Reiner na relativně méně známé tváře a nechyboval, jelikož všichni herci působili přesvědčivě a zejména ústřední dvojici role rozhodně sedla. Výborným nápadem, který vtipem osvěžil čistě romantický film, bylo vyprávět příběh očima Bryce a následně tu samou část očima Juli. Roztomilé a nepřeslazené - 79 %. ()

Maniik88

Ja sa vyhýbam romantickým filmom ako čert krížu a málokedy nejaký dokážem dopozerať. V podstate sa mi páčili možno 2 na ktoré si teraz spomínam a to Pretty Woman a Dobrý ročník. A teraz pridávam tretí a možno najlepší. Obdivuhodné ako film udržal moju pozornosť a zvedavosť a pritom šlo o úplne bežný vzťah 2 detí, ktoré postupne dospievajú a ich vzťah sa mení z lásky a nenávisti a naopak. Páčilo sa mi ako bol rozprávač raz chalan, potom dievča, ako sa raz rozprávalo o jednej rodine, potom o druhej. Ako sa postavy vyvýjali a ako sa menili a spolu s nimi náš pohľad na nich a ich rodiny. Neobyčajný film o úplne obyčajnej téme. Výborný film. ()

topi80

Moc hezký film pro příjemný a poklidný večer. Uvidíte, že holky a kluci myslí tak trochu jinak i to, že my kluci se chováme jako debilové a holky jsou zase pořádně umíněné. Jenže tak to je po věčné časy, takže je to asi správně. Nečekal jsem, že mě film o teenagerské (nebo spíše možná ještě dětské) lásce tak chytne a budu ho sledovat s takovým zaujetím. Kromě originálního způsobu vyprávění a citlivě dávkované romantiky tady boduje též retro atmosféra 60. let. Rád se někdy podívám znovu. ()

alldo.raine

Tento film si Vas prostě získá. A kterými věcmi, to už bude jen překvapení pro Vás. A to moc milé. Těch krásných a podmanivých věcí je zde tolik, že je nechci jmenovat a o to kouzlo Vás menším spoilerem připravit. Užijte si tuto neobyčejně božskou pohádku:). ()

Scraffy

Nemám moc v láske romantické komédie, avšak toto ma dosť bavilo. Tí detský herci to dobre zahrali a fakt sa na to dalo pozerať, čo sa často nestáva. Možno to nie je na plný počet, ale keď už vznikol nejaký romantický film a mne sa páčil, tak nemôžem inak. :) ()

Aragorn

Naprosto skvělý film. Velice se mi líbí styl jakým je nám příběh odvyprávěn. Nejprve si vyslechneme úhel Brycova pohledu, a pak Juliin úhel pohledu, kterým nám pak něco dalšího poodhalí. Hlavní dva herci jsou ve svých rolích skvělí. Film mě bavil i po několikátém zhlédnutí, což se neděje moc často. Je nám zde docela dobře ukázána doba, ve které se film odehrává. Film rozhodně stojí za zhlédnutí a každému, kdo ho neviděl ho můžu jen doporučit ()

Najt

V tomto filmu se v podstatě nic nestane, ale i tak je to parádní a nádherný film o první skutečné lásce. Líbí se mi postavy, doba a i charakter hlavní dvojice a taková ta všední a neobyčejná správná doba, kdy se lidi snažili žít ještě podstivě a správně. ()

Clerfayt

Tento film som si pozrel, keď som hľadal nejakú "pohodovku" a kvôli Johnovi Mahoney, ktorého som si obľúbil zo seriálu Frasier. Inak som nič naviac nečakal a bol som milo prekvapený. Okrem hereckých výkonov, skvele vybranej hudby 50tych rokov ma najviac zaujal rozprávačský štýl, kde najprv sledujete "ako to vidí jeden", a potom "ako to vidí druhý". Nie že by to bola úplná novinka, ale je to podané originálnym spôsobom. Herci nie sú príliš pekní ani odpudiví. Dialógy a situácie z nich vyplývajúce ma síce nedostali do kolien ale viackrát som sa pousmial v tom najlepšom zmysle slova. Celkovo tak film vôbec nepôsobí dojmom "pozor tečie sirup z obrazovky" ale veľmi presvedčivo a reálne. A kto si pri sledovaní tohoto filmu aspoň raz nepovedal "tak presne toto som zažil" nech si hodí kameňom... ()

Bigwave

Devadesáti minutová filmová čistota, kterou snad nelze zaškatulkovat do filmového žánru. Opravdu prvotřídní filmový zážitek. ()

Bounce11

Pokud si člověk potřebuje udělat manikúru či pedikúru a potřebuje k tomu audiovizuální kulisu, pak je tento film ideální volba. Během hodiny a půl trvajícího filmu se v podstatě nic nestane a scény se navíc opakují vždy dvakrát, takže si s klidným svědomím můžete i odskočit a o nic nepřijdete. Nepříliš propracovaný charakter hrdinů působí jaksi nepřirozeně uměle a ani ploché dialogy příliš nenadchnou. Nejsem si úplně jistá, čím si tento film vysloužil zařazení do žánru komedie, pro mě je jednoznačně zaškatulkován v oddělení slaďáčků pro naivní šestnáctky. Slabé dvě a půl hvězdičky. ()

jafuska

jak se zdá hodně uživatelů je tímto filmem dost nadšená, ale já bohužel nejsem, přišlo mi to dětinské, naivní, budiž dětské lásky jsou fajn,ale u tohoto filmu mě vadilo neustálé mluvení o ničem, tu chvíli o stromu, tu chvíli o zahradě, tohle bylo asi největší téma, proč nemám strom, který jsem měla, ráda,a a proč je taková zahrada, a není jiná, do toho první láska, další úvahy, proč s ním být a nebýt, a vše tohle mě přišlo zbytečně zdlouhavé, a někdy až hloupé, ale budiž dalo se na to dívat, ale žádný zázrak tento film prostě není, na můj vkus prostě moc dětinské, ()

obscurite

Proč ty slzy? Někdy mě překvapuje, jak velké překvapení čeká v nenápadném obalu. Příběh o dětské lásce a o víře v ní. O tom, že nejlepší osoba se může nalézat tak blízko, že si ji ani nevšimneme. Je to hrozně milý snímek s perfektně zvoleným typem vyprávění, který mě až ohromil svou lehkostí a spádem. Hlavní dvojice je sympatická a držel jsem jim palce, jak sentimentální blázen. Je to nádherný kousek, který bych si chtěl taky prožít... ()

Maica

Byl to krásný film. Akorát mi bylo hrozně líto obou dvou, když se trápili a stále jim to nevycházelo kvůli "malým hloupým" drobnostem. Ale nakonec vytvořili hezkou dvojici;-). Podruhé to je rozhodně na 5 hvězd. Bylo to super - vynikající pohled na věc z obou stran, retro atmosféra sympatický hlavní hrdina (nebo jeho představitel?:), krásný happyend, když Bryce zasadil Juli ten strom... :-)V tomhle případě mi ani nevadil otevřený konec. ()

Brmbolec

Atmosféra a rozprávačský štýl si vás pravdepodobne ihneď získajú. Dospelý človek by ani neveril, že film o detskej láske môže byť taký zábavný a milý. Však sme sa tam možno aj mnohý našli :) 9/10 ()

Týnidlo

Po přečtení obsahu by to jednoho skoro odradilo, ale... To je právě to, film je skvělý, hudba je naprosto dokonalá, hlavní hrdina, ač mladý, přesto jeho "krásné oči" jsou opravdu krásné a malá Juli mluví tak, že se zamyslíte nad významem jejích slov a pak popřemýšlíte jako Bryce Loski "kdo se takhle na základce vyjadřuje?"..:) mě se to moc líbilo, i když scéna se zmrzlinou je trochu rušivým elementem, ale přesto naprosto zapadajícím do celku. 5* ()